Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 109

Wątek: Obniżanie zawieszenia

  1. #46
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Nie pisałem że koniecznie, aczkolwiek jesli chcemy by auto pewnie prowadziło się w zakrętach to wypada go zmienić. Kto kiedykolwiek to zrobił, rozumie o czym mówie
    Nie mam tu na mysli łączników, tylko sam stabilizator.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #47
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Nie bede zakladal nowego watku. Czy ktos mi podpowie. Audi tt quattro a vw new beetle 2000 rok. Czy sprezyny da sie wymieniac? Przod podejdzie napewno ale jak z tylem? Zdjalem wczoraj kolo to w tt ewidentnie ta sprezyna jest krotsza niz w vw. Pytam bo w beetlu mam sportowe springi h&r i myslalem zeby przerzucic. Pozdro

  3. #48
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Nie pisałem że koniecznie, aczkolwiek jesli chcemy by auto pewnie prowadziło się w zakrętach to wypada go zmienić. Kto kiedykolwiek to zrobił, rozumie o czym mówie
    Nie mam tu na mysli łączników, tylko sam stabilizator.
    Za niedługi czas będziemy mieć okazje pojeździć na torze. Będziemy mądrzejsi o kolejne doświadczenie. Na obecną chwilę widzę zmianę tylko na plus. Auto jest pewniejsze w prowadzeniu szczególnie powyżej 100+km/h nie buja się w porównaniu do serii. Czy jest zwinne na zakrętach to na pewno zależy ile dam gazu Quattro na pewno będzie inaczej jeździć niż ośka więc najlepiej przetestować w boju. Po zlocie na pewno będziemy dzielić się wrażeniami i dalej modzić fury

  4. #49
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    E1 MATA Odpowiedz brzmi - nie .














    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #50
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Obnizylem zawiast o 20cm bistein pro kit, pojechalem na zbieznosc i sie okazalo ze kat lewego jest ok, ale prawego zly. Niestety nie mieli specjalnego urzadzenia do ustawiania wiec pojechalem do domu. Zastanawiam sie czy roznica pol stopnia miedzy kolami tylnymi w kacie pochylenia to duzo i jest czym sie przejmowac?

  6. #51
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To teraz masz jak bolid F1 20cm w dół to jak ty w ogóle jeździsz??
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #52
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    swietnie sie jezdzi, jestem ok 2 do 4 cm pod ziemia, polecam! ...

  8. #53
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    u mnie lewe tylne koło jest bardziej pochylone od prawego tylnego o 1 stopien. Bez regulowanych wahaczy nie da się tego ustawić i to nie wina stacji bo po prostu niema regulacji ( ale regulowane wahacze już mam w pokoju) . Nie podobało mi się to ale przypadkiem zobaczyłem iż auto z jednej strony ma większą szparę pomiędzy kołem a błotnikiem niż z drugiej. Nie jest to wiele ale właśnie uczyniło tą różnicę 1 stopnia. Stare sprężyny które pewnie są od nowości deczko inaczej usiadły i dlatego tak się stało. Śmigam już tak 5 lat i jest w sumie ok. Opon jakoś nadmiernie nie zużywa po wewnątrz:P Ale niebawem wreszcie będzie już poprawnie jak dojdzie regulacja kątów
    Jak wrażenia z zawiasu?

  9. #54
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Fajnie, sztywniej i w ogole i nie jest przesadnie twarde, co prawda na przejazdach kolejowych trzeba znacznie zwolnic.

    Da sie ustawic bo jest specjalne urzadzenie, nawet ich maszynka to pokazala. Mozliwe ze zrobie te regulowane wahacze, a jaki kat najlepiej ustawic?

    Co z tylu robisz i jaki to koszt? Wiesz ze niby trzeba nowe sruby w wahaczach?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Reasumujac, wydaje mi sie ze roznica byla ok 0.5 moze 1 st. Z tym ze lewe kolo lapalo sie w normie czy toznaczy ze spokojnie moge tak jezdzic? I oprocz tego ze bedzie scinalo ta prawa opone troszke bardziej nic sie nie stanie?

  10. #55
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    niby jakie urządzenie? bo mnie na stacji przekonywali ,że z tyłu nie da się ustawiać pochylenia kół i zresztą na forum też panuje taka opinia od dawna. Właśnie po to kupuje się regulowane wahacze aby regulować pochylenie koła które po obniżeniu robi się w duży negatyw....Gdyby się dało ustawiać to w serii to kupno regulowanych wahaczy mijało by się z celem prawda? a jednak wiele osób w tym ja to robi...

  11. #56
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Regulacja jest ale za mala, pod haldexem jest dziura w ktora wklada se jeden koniec tego urzadzenia a drugi gdzies przy kole, popuszczasie srube od wachacza dolnego i sie ustawia. Taka jest regulacja, jaka jest duza tego nie wiem. A takie urzadzenie to pewnie tylko aso posiada

  12. #57
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    To teraz masz jak bolid F1 20cm w dół to jak ty w ogóle jeździsz??
    haha.. dobre

    Ja mam obnizone okolo 40mm od ponad roku, z tylu negatyw na zbierznosci wyskoczyl lekko ponad norme ale nie zauwazylem znacznego zuzycia tylnich opon.
    W przodzie za to tez mi sie pokazal negaty i tutaj juz zjada lekko nowe opony
    Ostatnio edytowane przez matikte ; 15-06-2013 o 11:09

  13. #58

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    mam pytanie. muszę zmienić sprężyny. mam teraz jakieś no name (może i nawet markowe ale nie widać już na nich nazwy) i muszę je zmienić. Znalazłem Eibach -25mm. Pytanie czy po wymianie sprężyn muszę robić regulację geometrii? Zbieżność nie powinna się zmieniać bo układu kierowniczego nie ruszam a nachylenie zwrotnicy zdaje się nie jest regulowane w TT Mk1 Quattro 225?

  14. #59
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan Zobacz posta
    mam pytanie. muszę zmienić sprężyny. mam teraz jakieś no name (może i nawet markowe ale nie widać już na nich nazwy) i muszę je zmienić. Znalazłem Eibach -25mm. Pytanie czy po wymianie sprężyn muszę robić regulację geometrii? Zbieżność nie powinna się zmieniać bo układu kierowniczego nie ruszam a nachylenie zwrotnicy zdaje się nie jest regulowane w TT Mk1 Quattro 225?
    Jest - fasolkami na sworzniu wahacza. Po obniżeniu auta warto zrobić geometrię (nie wiem czemu wielu diagnostów twierdzi, że nie ma regulacji jak zmieniałem ostatnio sworzeń i była, a sam też do tego czasu myślałem, że takiej regulacji nie mam)

  15. #60
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Jest - fasolkami na sworzniu wahacza. Po obniżeniu auta warto zrobić geometrię (nie wiem czemu wielu diagnostów twierdzi, że nie ma regulacji jak zmieniałem ostatnio sworzeń i była, a sam też do tego czasu myślałem, że takiej regulacji nie mam)
    Niestety jest to bardzo maly zakres regulacji,

Podobne wątki

  1. Obnizenie zawieszenia
    Przez numberOne w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 19:34
  2. Schemat zawieszenia
    Przez hubi_pl w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 11:19
  3. Sprężyny zawieszenia
    Przez tchmiele w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 13:28
  4. Utwardzenie zawieszenia w TT mk2 8j
    Przez MichalTT w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 21:24
  5. Wymiana zawieszenia
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •