Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 55

Wątek: Foteliki samochodowe dla dzieci

  1. #16
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Hubi, dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź. Czy mógłbyś podesłać link do jakiegoś fotelika dla mojego dziecka? Taki, który będzie najlepszy i będzie pasował do jasnego wnętrza

  2. #17
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Fotelik dla noworodka. Wiem, że jeden nie wystarczy. Oglądałem ostatnio coś takiego http://slonsklep.pl/0-13kg-dla-niemo...013-mocca.html ale nie wiem czy wato? Może jeszcze coś lepszego można kupić. Generalnie najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo dziecka. Budżet max 1 tys zł.

    Pytanie jeszcze o system ISOFIX. W pandzie chyba jest taka opcja i zdaje się, że dzięki temu wygodniej się przypina fotelik. Czy fotelik z tym systemem można przypinać też tradycyjnie pasami czy tylko ISOFIX?
    Jaqob, właśnie takiego używam w tej chwili w TT. Sam fotelik wydaje się bardzo ok i małej chyba jest w nim wygodnie. Plus popularnego modelu taki, że jest kilka modeli wózków, z którymi pasuje on jako 3w1 (adaptery). Natomiast ja trochę spieprzyłem sprawę, bo do głowy mi nie przyszło, ze w TT może w ogóle nie być mocowań isofix - więc baza do montażu leży w fabrycznym opakowaniu, czeka na drugie auto .

    Zatem fotelik jest montowany normalnie pasami na przednim siedzeniu. I tutaj uwaga - żeby było naprawdę stabilnie, to po zapięciu fotelika muszę dosunąć fotel z nim zupełnie do przodu, żeby zaparł się dodatkowo o deskę rozdzielczą (na wysokości końca schowka, pod najbardziej wystającą częścią deski). Bez tego nie trzyma się "na sztywno", kształt dołu nie pasuje za dobrze do kształtu fotela w TT i fotelik przy drganiach (dziury itp.) delikatnie zmienia kąt nachylenia na coraz bardziej pionowy z początkowego dość poziomego. Innymi słowy, jego przód wędruje stopniowo do góry, jeśli nie jest zaparty. Być może to dodatkowo kwestia śliskiej skóry na siedzeniach - materiał/alcantara pewnie trzymałyby lepiej plastik fotelika. Analogicznie przy jego zamocowaniu z tyłu - trzeba docisnąć od przodu fotelika oparciem przedniego fotela. Więc generalnie da się go zamocować w Mk2 na sztywno, ale nie jest to rozwiązanie idealne no i miało być sporo łatwiej dzięki bazie .

    PS. Wiem, że nie patrzysz pod kątem TT, ale może komuś się przyda - to obok maxi cosi chyba drugi najpopularniejszy model.
    Ostatnio edytowane przez lordfury ; 22-03-2014 o 14:17
    • Ostatnio było: Audi TT Mk2 '07 2.0TFSI S tronic (klik)
    • Ostatnio było: Audi A4 B8 Avant lift '13 1.8TFSI 170
    • Ostatnio było: VW Golf GTI Mk7 '14 5D DSG Performance (klik)
    • Teraz jest: Mercedes-Benz A200 '14 W176 7G-DCT
    • Teraz jest: VW Golf R Mk7.5 '17 5D DSG (klik)

  3. #18
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Hubi zrobił mi wykład odnośnie fotelików to już dużo wiem. Fotele w TT są profilowane na kubełkowe dlatego jest problem ze stabilizacją. Zresztą ten sam problem jest w Panamerze ale myślę, że jakoś sobie z tym poradzę. Producenci fotelików zakładają, że wszyscy mają "kanapy"

  4. #19
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez lordfury Zobacz posta
    Jaqob, właśnie takiego używam w tej chwili w TT. Sam fotelik wydaje się bardzo ok i małej chyba jest w nim wygodnie. Plus popularnego modelu taki, że jest kilka modeli wózków, z którymi pasuje on jako 3w1 (adaptery). Natomiast ja trochę spieprzyłem sprawę, bo do głowy mi nie przyszło, ze w TT może w ogóle nie być mocowań isofix - więc baza do montażu leży w fabrycznym opakowaniu, czeka na drugie auto .

    Zatem fotelik jest montowany normalnie pasami na przednim siedzeniu. I tutaj uwaga - żeby było naprawdę stabilnie, to po zapięciu fotelika muszę dosunąć fotel z nim zupełnie do przodu, żeby zaparł się dodatkowo o deskę rozdzielczą (na wysokości końca schowka, pod najbardziej wystającą częścią deski). Bez tego nie trzyma się "na sztywno", kształt dołu nie pasuje za dobrze do kształtu fotela w TT i fotelik przy drganiach (dziury itp.) delikatnie zmienia kąt nachylenia na coraz bardziej pionowy z początkowego dość poziomego. Innymi słowy, jego przód wędruje stopniowo do góry, jeśli nie jest zaparty. Być może to dodatkowo kwestia śliskiej skóry na siedzeniach - materiał/alcantara pewnie trzymałyby lepiej plastik fotelika. Analogicznie przy jego zamocowaniu z tyłu - trzeba docisnąć od przodu fotelika oparciem przedniego fotela. Więc generalnie da się go zamocować w Mk2 na sztywno, ale nie jest to rozwiązanie idealne no i miało być sporo łatwiej dzięki bazie .

    PS. Wiem, że nie patrzysz pod kątem TT, ale może komuś się przyda - to obok maxi cosi chyba drugi najpopularniejszy model.
    Pamiętaj że bazy ISOfix do fotelików grup 0/0+ bardzo często nie pasują do siedzisk foteli/kanap, nie tylk okwestia zaczepów ISOfix.

    Druga sprawa, montaż fotelika u Ciebie w aucie - fotelik powinien byc zapiety sztywno, wpadnij prosze kiedys na SPOTa z tym fotelikiem - chętnie to oblukam.

    Ps - montuj go lepiej z tylu, tam bezpieczniej.

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Hubi zrobił mi wykład odnośnie fotelików to już dużo wiem. Fotele w TT są profilowane na kubełkowe dlatego jest problem ze stabilizacją. Zresztą ten sam problem jest w Panamerze ale myślę, że jakoś sobie z tym poradzę. Producenci fotelików zakładają, że wszyscy mają "kanapy"
    hehe Hubi profesor

    To nie producenci fotelików zakładają że każda kanapa taka sama, ale producenci aut tak profilują...czaem nawet kanapa (nie dzielone siedziska) jest tak wyprofilowana ze tragedia z zamontowaniem fotelika...

  5. #20
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Druga sprawa, montaż fotelika u Ciebie w aucie - fotelik powinien byc zapiety sztywno, wpadnij prosze kiedys na SPOTa z tym fotelikiem - chętnie to oblukam.
    Bardzo chętnie, dzięki.
    • Ostatnio było: Audi TT Mk2 '07 2.0TFSI S tronic (klik)
    • Ostatnio było: Audi A4 B8 Avant lift '13 1.8TFSI 170
    • Ostatnio było: VW Golf GTI Mk7 '14 5D DSG Performance (klik)
    • Teraz jest: Mercedes-Benz A200 '14 W176 7G-DCT
    • Teraz jest: VW Golf R Mk7.5 '17 5D DSG (klik)

  6. #21
    Awatar Nika
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    brak
    KM
    000
    Rocznik
    0000
    Kolor
    brak
    Posty
    18
    No nie...nie dosc ze zna sie na autach (Hubi) to jeszcze na fotelikach. Moj synek ma 2, 5 roku ale jest wysoki i glowa wystaje mu kilka cm powyzej zaglowka (Romer King Plus) czy czas na nowy? Przeszlam szkolenie ale nic z niego nie pamietam. Nie wiem jaki jest kolejny. mam nadzieje ze foteliki dla starszych dzieci rozkladaja sie choc troche do spania.

  7. #22
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jak linia oczu bedzie poza obrysem gornej krawedzi fotelika-czas na zmiane. Kolejna grupa to fotele bez wewnetrznej uprzezy. Dziecko siada i zapinasz pasem auta. Sa fotele z regulacja, ale to juz tylko delikatnie. Takiego fotela raczej nie zmiescisz z tylu, zwlaszcza jak zaczniesz podnodic zaglowek.

  8. #23
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037

  9. #24

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Przeczytałem z uwagą i ... po pierwsze nic odkrywczego, po drugie - jak często podróżujesz z dziećmi ?
    "80% Polaków nie umie ..." skąd wziąłeś te dane ?
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 28-12-2014 o 22:56
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #25
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Przeczytałem z uwagą i ... po pierwsze nic odkrywczego, po drugie - jak często podróżujesz z dziećmi ?
    "80% Polaków nie umie ..." skąd wziąłeś te dane ?
    Dane 80% były jeszcze z poprzednich ogólnopolskich inspekcji fotelików, w tym roku z ponad 2000 inspekcji w całym kraju wyszło nam że jedyni 4% fotelików jest poprawnie dobrane czy też zamontowane w samochodach.
    Do samych inspekcji to polecam:
    http://inspekcje-fotelikow.pl/


  11. #26

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Lookne dzięki za info.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  12. #27
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    @hubi a co powiesz o tych ( szczególnie interesuje mnie ten dla niemowląt )
    I TT

  13. #28
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Coś sie chyba nie wkleilo...o jakich fotelikach?

  14. #29
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Racja ....
    http://www.audi.pl/pl/brand/pl/servi...ndersitze.html

    ...oczywiście pod kontem mk2 TT
    I TT

  15. #30
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie znam tych produktów, nie wiem kto jest ich producentem. Myślałem ze Roemer, ale chyba nie. Roemer wiem ze produkuje dla Mercedesa i Subaru.

    Na zdjęciach na stronie audi jak pokazują zamontowany fotelik dla niemowlaka to mam pewne wątpliwości czy oby kąt oparcia (plecy dziecka) jest właściwy (maksymalnie zblizony do 45 st), a na zdj z bazą ISOfix czy opiera sie o siedzisko. Nie widzę też po zdjęciach czy ma pas 3 czy 5 punktowy. Lepszy jest 5.

    Najlepiej zawsze jest zamontować fotelik w samochodzie, tak żeby byc pewnym że pasuje. To że jest to Audi to nie oznacza że bedzie pasował i tym bym sie nie kierował.

    Ponadto, nie jestem zwolennikiem kupowania fotelikow brandowanych, sa to te same fotele co producenta, np w/w tylko z tapicerka z napisem audi (tak wiem - wazny element w naszych autach )

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •