Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 55

Wątek: Foteliki samochodowe dla dzieci

  1. #1
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037

    Foteliki samochodowe dla dzieci

    Hej!

    Pisałem temat na innym forum i pomyślałem że może i tu się przyda. Jako że temat fotelików samochodowych jest mi bardzo bliski ze względów zawodowych to chciałbym pomóc osobom które muszą się zmierzyć z problemem zakupu.

    Przeczytałem kilka wątków na tym forum n/t fotelików, z reguły to tematy "który fotelik pasuje do TTki", ale także zauważyłem kilka innych aspektów, a więc trochę info:

    1. Zawsze trzeba sprawdzać fotel do auta, nie do każdego auta każdy fotel pasuje i tu nie chodzi nawet o sposób mocowania, a o ułożenie go na tylnej kanapie, lub przednim fotelu (tego miejsca nie polecam)

    2. Fotel jest bezpieczny bo ma 4 gwiazdki w testach ADAC. pamiętajcie że ADAC to nie wyrocznia, to że fotel ma 4 gwiazdki nie oznacza że jest bezpieczny, przykład fotela z * * * *:
    CRASH TEST
    ponadto warto zapoznać się z testami ADAC i tym skąd się biorą tajemnicze gwiazdki.

    3. Nie jest prawdą że im droższy fotelik, ciężki i bardziej skomplikowany to gorszy. Fotelik ma zapewnić bezpieczeństwo podczas wypadku a idą tą drogą to można by stwierdzić że kawałek styropianu z marketu jest tani, prosty w konstrukcji i lekki....fotel musi zapewniać bezpieczeństwo dziecku.

    4. Używane foteliki - nie jest prawdą że lepiej nie kupować w sklepie. Używany fotel to loteria, jak kupicie/dostaniecie od rodziny lub dobrych znajomych i znacie historię fotelika to OK, ale pamiętajcie foteliki po wypadku nadają się do śmieci! I tu UWAGA! na allegro nie wiecie co kupujecie... ponadto foteliki pierwszej i drugiej grupy (0-13 i 9-1 swoją wytrzymałość i skuteczność ochrony mają obliczoną na ok 5 lat, grupy (9-36/15-36 kg) to ok 10-11 lat. To jest tak jak z oponami, można kupić i 10 letnie z 7mm bieżnika, ale nie będą one już bezpieczne bo oponę powinno się używać do ok 7-8 lat od daty produkcji, nie ważne czy była używana czy też leżała na magazynie.

    5. Nie przesadzajcie dziecka zbyt wcześnie do fotelików montowanych przodem do kierunku ruchu! Dziecko powinno jeździć tyłem jak najdłużej się da, a da się nawet do 3,5-4 lat.

    6. U starszych dzieci nie używajcie podstawek, tzw poddupników, a zwłaszcza takich bez prowadnic pasa (tzw podłokietników). Wiem że w TT fotel 15-36 to w zasadzie tylko na przód ale lepiej go z przodu zamontować niż z tyłu podstawkę.

    7. Kupowanie w sklepie i powoływanie się na trochę niższą cenę z allegro - słabe, dlaczego? a czy sprzedawca z Allegro wam dopasuje fotel do auta i go przymierzy...

    8. Gdzie jest najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka w aucie: środek tylnej kanapy (nie w TT), za pasażerem na tylnej kanapie, za kierowcą na tylnej kanapie, a na końcu na przednim fotelu pasażera.

    Mam nadzieję że nikogo z przedmówców n/t fotelików na forum nie obraziłem nie jest to założeniem - założeniem jest aby wasze dzieci były bezpiecznie przewożone. Jak macie jakieś pytania to śmiało!

    pzdr
    hubi

  2. #2
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Przyznam, że takie porady są bardzo cenne, tym bardziej, że na necie każdy pisze coś innego. Jeśli hubi dysponuje w tym zakresie wiedzą zawodową to jest to cenna wskazówka. Ja osobiście trochę z lenistwa jak i braku innych możliwości najczęściej wożę córkę właśnie z przodu.
    Myślę poza tym, że moderatorzy mogliby przemyśleć założenie takiego działu z poradami praktycznymi popartymi oczywiście wiedzą, najlepiej zawodową...

  3. #3
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Ja tylko mam mala uwage co do najbezpieczniejszego mniejsca na tylniej kanapie. Ja slyszalem/wyczytalem ,ze najbezpieczniejsze miejsce jest za kierowca. A wiaze sie to z tym , ze gdy dochodzi do wypadku to odruchowo kazdy bedzie siebie ratowal. Jest to oczywiste jak oddychanie, no i najczesciej wlasnie kierowcy przezywaja wypadki, a reszta rodzinki niestety ginie na miejscu.
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  4. #4
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Też w tym trochę racji, chyba, że pasażer jest nie zapięty w pasy i wypada przez przednią szybę. A cała reszta ginie zawinięta w resztki z auta na drzewie-przypadek mojego znajomego...

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No ale tak nie jest....Najbezpieczniejsze miejsce to na kanapie na środku a później za pasażerem. Porady i zalecenia miejsca za kierowca to mity nie potwierdzone żandymi statystykami, mało tego - wyparte statystykami. Podczas wypadku, żeby wyprowadzić auto "od siebie: musisz być Kubicą (chociaz on ostatnio tez klasy nie pokazuje) lub kierowca BORu...
    Odruchowo to zamykasz często oczy w czasie wypadku...to jest najczęstszy odruch...a co do tego że kierujący wyprowadza auto od siebie: tu takie na żywca dwa ost wypadkiu jakie zapamietalem
    http://kontakt24.tvn24.pl/artykul,sm...k,1109785.html
    http://kontakt24.tvn24.pl/artykul,wy...lny,32471.html
    jeszcze 2-3 dni temu był wypadek mercedesa srebrnego kombii , takiego starszego - kierowca niestety zginal - nie moge znalezc - rozbity od strony kierowcy

    ale to potwierdzają badania i statystyki, dlateo też należy tak dobierać miejsce dla dziecka jak wymieniłem żeby miało bezpiecznie...

  6. #6
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Jak zapewne wiesz volvo stawia na pierwszym miejscu bezpieczenistwo, i wlasnie oni polecaja montowanie fotelikow na tylnej kanapie za kierowca. Nie sadze zeby rowniez kierowali sie mitami
    A co do tego z Kubica, to nie jeden z nas moglby nim byc, ale zycie chcialo inaczej
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Czy mogę Ciebie prosić o link do tych informacji Volvo? z którego roku to info? Volvo to ogolnie uwaza ze w ich samochodach kazde miejsce jest tak samo bezpieczne(z poduchami wylaczonymi)...co jest bzdurą.

    Satystyki nie potwierdzają że kierowca jest w stanie wyprowadzic auto - w zaleznosci od badan sa to niewielkie roznice pomiedzy udezreniem od kierowcy czy pasazera - co pokazuje ze kierowca nie wyprowadzi swiadomie (nie mowie o ma;ych poslizgach etc). Ponadto sadzajac dziecko za pasażerem - unikasz niebezpieczeństwa że dziecko wyjdzie (starsze) samo z aut jak sie zatrzymasz na poboczu czy gdziekolwiek, oraz jak wsadzasz dziecko do auta lub wyjmujesz - nie jestes tak narazony na potracenie - tu najlepszy przyklad to czeste potracenia policjantow ktore mozna znalezc w sieci.

  8. #8
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Spoko nie bede sie z toba sprzeczal, nie ja na tym zarabiam a widze ,ze i tak masz racje Linkow nie bede szukal bo i tak po szwecku beda

    Co do volva , to sam nie lubie ich samochodow , ale poszukaj se w sieci ile oni kasy rocznie wywalaja na testy. Zadna inna firma tyle nie wywala, oni nie opieraja sie na statystykach tylko ich wlasnych testach.
    W zaleznosci czy jedziemy sami czy z rodzina roznia sie miejsca ustawienia fotelika. Normalne, ze gdy jade sam nie wstawie fotelika sobie za plecami, nie zatrzymam sie na drodze bez pobocza i bede dziecko wyjmowal. Trzeba by byc malpa

    Pozdrawiam i koncze na tym swoja wypowiedz w tym temacie
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  9. #9
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    hehe pewnie, ale wiesz ile jest takich "małp".....a Volvo jest niesamowite jezeli chodzi o badania, przeciez oni maja swoje sluzby ktore badaja volva biorace udzial w wypadkach, chyba tylko w Szwecji ale to bardzo duzy plus!

    jakbys kiedys trafil na ten artykol to wyslij prosze, moze byc po Szwedzku. dz!

  10. #10
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Fotelik dla dziecka

    Witam,

    Chciałbym kupić fotelik dla dziecka taki, który będzie dawał największe bezpieczeństwo przy jednoczesnym komforcie użytkowania i nie wiem na co się zdecydować. Wiem, że na forum mamy specjalistów z tej branży i bardzo liczę na pomoc

    Co najlepiej wybrać? Na co należy zwracać wagę przy wyborze fotelika?

    Wybór na rynku jest ogromny i mam dylemat. Z góry dzięki za pomoc!

  11. #11
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Powiem tak: Hubi_pl. Specjalista i wg mnie jedyna wyrocznia w tych sprawach
    Te Terrere Terrere terererererere …

  12. #12
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Nie napisałeś jakie duże jest dziecko, a to bardzo ważne przy wyborze fotelika, bo jeden fotelik od narodzin do wyrośnięcia nie wystarczy.

    Pomijając nosidełka i inne foteliki jakie miałem dla córki to od pewnie 2-3 lat używam tego:

    http://graco.strefamarek.allegro.pl/...dowy-plum.html

    Spełnia wszystkie moje kryteria - ma regulowaną wysokość, idzie odpiąć górę i zostaje sam poddupek, ma schowki i córka tam swoje zabawki może chować, podłokietniki również są regulowane, jak go kupowałem to był prawie 2 razy droższy niż na tej aukcji, więc cena również jest jego atutem. Jest polskiego producenta (ale pewnie części do niego i tak są robione w chinach). Córka bez problemu znosiła 20h podróże do Chorwacji w nim.

    Jak była młodsza to używałem takiego z regulacją pochylenia (jak usnęła to można było go lekko pochylić i nie spała na siedząco) i różnymi wkładkami w środku, które z wiekiem się wyciąga:

    http://allegro.pl/fotelik-samochodow...062431888.html
    Ostatnio edytowane przez STELMI ; 19-03-2014 o 08:38

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Fotelik dla noworodka. Wiem, że jeden nie wystarczy. Oglądałem ostatnio coś takiego http://slonsklep.pl/0-13kg-dla-niemo...013-mocca.html ale nie wiem czy wato? Może jeszcze coś lepszego można kupić. Generalnie najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo dziecka. Budżet max 1 tys zł.

    Pytanie jeszcze o system ISOFIX. W pandzie chyba jest taka opcja i zdaje się, że dzięki temu wygodniej się przypina fotelik. Czy fotelik z tym systemem można przypinać też tradycyjnie pasami czy tylko ISOFIX?

  14. #14
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Fotelik dla noworodka. Wiem, że jeden nie wystarczy. Oglądałem ostatnio coś takiego http://slonsklep.pl/0-13kg-dla-niemo...013-mocca.html ale nie wiem czy wato? Może jeszcze coś lepszego można kupić. Generalnie najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo dziecka. Budżet max 1 tys zł.

    Pytanie jeszcze o system ISOFIX. W pandzie chyba jest taka opcja i zdaje się, że dzięki temu wygodniej się przypina fotelik. Czy fotelik z tym systemem można przypinać też tradycyjnie pasami czy tylko ISOFIX?
    jeżeli chodzi o nosidełko to mieliśmy 3 częściowy wózek Chicco z nosidełkiem i je używaliśmy. Co do ISOFIX to teraz mam pierwsze auto z tym i nie używałem jak dotąd

  15. #15
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Nie napisałeś jakie duże jest dziecko, a to bardzo ważne przy wyborze fotelika, bo jeden fotelik od narodzin do wyrośnięcia nie wystarczy.

    Pomijając nosidełka i inne foteliki jakie miałem dla córki to od pewnie 2-3 lat używam tego:

    http://graco.strefamarek.allegro.pl/...dowy-plum.html

    Spełnia wszystkie moje kryteria - ma regulowaną wysokość, idzie odpiąć górę i zostaje sam poddupek, ma schowki i córka tam swoje zabawki może chować, podłokietniki również są regulowane, jak go kupowałem to był prawie 2 razy droższy niż na tej aukcji, więc cena również jest jego atutem. Jest polskiego producenta (ale pewnie części do niego i tak są robione w chinach). Córka bez problemu znosiła 20h podróże do Chorwacji w nim.
    To jest najstarsza grupa wiekowa, ale...polecam fotele ktore lepiej zabezpieczaja glowe i tułów dziecka, ten fotelik ma bardzo male zabezpiczeenie boczne. Ponadto jak sie go rozsunie to zauwazcie ze tylko górna czesc leci w góre, a tułów/barki są nie chronione.

    "Poddupnik" - absolutnie nie uzywac - tylko pelen fotelik. Podkladki znikna z rynku za kilka lat jak wejdzie nowa homologacja i-size. Ponadto warto zwrocic uwage co producent mowi - nie zalecamy rozlaczania oparcia fotela od siedziska...

    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Jak była młodsza to używałem takiego z regulacją pochylenia (jak usnęła to można było go lekko pochylić i nie spała na siedząco) i różnymi wkładkami w środku, które z wiekiem się wyciąga:

    http://allegro.pl/fotelik-samochodow...062431888.html
    Odnośnie Proximy to nie bede sie rozpisywal:
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=sX6pu3VPmTo

    Jedyne co dodam to ze polecam przewozic dziecko dalej tyłem do kierunku jazdy - srednio zmieniamy fotelik jak dziecko ma 8-9 miesiecy, ono nie jest jeszcze na tyle rozwiniete aby utrzymac glowke w czasie wypadku. Nie do końca ukształtowany kręgosłup małego dziecka składa się z segmentów kostnych i tkanki chrzęstnej, a wiązadła są luźne, przystosowane do rozrostu, dalszego rozwoju. Ta kombinacja pozwala na deformacje i rozerwanie słabych elementów kręgosłupa w warunkach zderzenia...to tak aby dac obraz o co come on. Pamietajmy tez ze u dziecka glowa to 25% masy ciala, u nas 6%...

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Fotelik dla noworodka. Wiem, że jeden nie wystarczy. Oglądałem ostatnio coś takiego http://slonsklep.pl/0-13kg-dla-niemo...013-mocca.html ale nie wiem czy wato? Może jeszcze coś lepszego można kupić. Generalnie najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo dziecka. Budżet max 1 tys zł.
    To dobry fotelik, ważne ze ma 5 punktową uprząż wewnetrzna, nie tylko 3pktowa. To czego w nim nie lubie to ze jest plastikowy - jak zdejmiesz tapicerke to ujrzysz goly plastik, ktory nie pochlania energii uderzenia. Jak wiemy w czasie kolizji sila przenosi sie na karoserie, potem kanape, nastepnie fotelik i dziecko, jedyne co my mozemy teraz zrobic to zadbac o to zeby jak najwieksza siela zostala pochlonieta przez fotelik.

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Pytanie jeszcze o system ISOFIX. W pandzie chyba jest taka opcja i zdaje się, że dzięki temu wygodniej się przypina fotelik. Czy fotelik z tym systemem można przypinać też tradycyjnie pasami czy tylko ISOFIX?
    Tak, wygodniej...ALE - nie do kazdego auta pasuje. W grupie 0/0+ stosuje sie bazy ISOFIC i te baze montujemy w aucie i do niej pozniej dopinamy fotelik samochodowy. Baza nie moze wisiec! Nie pamietam jak jest w Panamerze, wiem ze kiedys jeden fotelik wywalilismy z niej bo to auto ma niefortunnie uksztaltowana tylna kanape/siedziska. Najlepiej jedz do sklepu i przymierz jezeli chodzi o IFOfix.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A jeszcze jedno, Przemek prosba - przenies ten temat do juz istniejacego, wszystko bedzie w jednym miejscu

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?11924-Foteliki-samochodowe-dla-dzieci&highlight=fotelik

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •