Pokaż wyniki od 1 do 15 z 55

Wątek: Foteliki samochodowe dla dzieci

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582

    Fotelik dla dziecka

    Witam,

    Chciałbym kupić fotelik dla dziecka taki, który będzie dawał największe bezpieczeństwo przy jednoczesnym komforcie użytkowania i nie wiem na co się zdecydować. Wiem, że na forum mamy specjalistów z tej branży i bardzo liczę na pomoc

    Co najlepiej wybrać? Na co należy zwracać wagę przy wyborze fotelika?

    Wybór na rynku jest ogromny i mam dylemat. Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Powiem tak: Hubi_pl. Specjalista i wg mnie jedyna wyrocznia w tych sprawach
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Nie napisałeś jakie duże jest dziecko, a to bardzo ważne przy wyborze fotelika, bo jeden fotelik od narodzin do wyrośnięcia nie wystarczy.

    Pomijając nosidełka i inne foteliki jakie miałem dla córki to od pewnie 2-3 lat używam tego:

    http://graco.strefamarek.allegro.pl/...dowy-plum.html

    Spełnia wszystkie moje kryteria - ma regulowaną wysokość, idzie odpiąć górę i zostaje sam poddupek, ma schowki i córka tam swoje zabawki może chować, podłokietniki również są regulowane, jak go kupowałem to był prawie 2 razy droższy niż na tej aukcji, więc cena również jest jego atutem. Jest polskiego producenta (ale pewnie części do niego i tak są robione w chinach). Córka bez problemu znosiła 20h podróże do Chorwacji w nim.

    Jak była młodsza to używałem takiego z regulacją pochylenia (jak usnęła to można było go lekko pochylić i nie spała na siedząco) i różnymi wkładkami w środku, które z wiekiem się wyciąga:

    http://allegro.pl/fotelik-samochodow...062431888.html
    Ostatnio edytowane przez STELMI ; 19-03-2014 o 08:38

  4. #4
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Fotelik dla noworodka. Wiem, że jeden nie wystarczy. Oglądałem ostatnio coś takiego http://slonsklep.pl/0-13kg-dla-niemo...013-mocca.html ale nie wiem czy wato? Może jeszcze coś lepszego można kupić. Generalnie najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo dziecka. Budżet max 1 tys zł.

    Pytanie jeszcze o system ISOFIX. W pandzie chyba jest taka opcja i zdaje się, że dzięki temu wygodniej się przypina fotelik. Czy fotelik z tym systemem można przypinać też tradycyjnie pasami czy tylko ISOFIX?

  5. #5
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Fotelik dla noworodka. Wiem, że jeden nie wystarczy. Oglądałem ostatnio coś takiego http://slonsklep.pl/0-13kg-dla-niemo...013-mocca.html ale nie wiem czy wato? Może jeszcze coś lepszego można kupić. Generalnie najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo dziecka. Budżet max 1 tys zł.

    Pytanie jeszcze o system ISOFIX. W pandzie chyba jest taka opcja i zdaje się, że dzięki temu wygodniej się przypina fotelik. Czy fotelik z tym systemem można przypinać też tradycyjnie pasami czy tylko ISOFIX?
    jeżeli chodzi o nosidełko to mieliśmy 3 częściowy wózek Chicco z nosidełkiem i je używaliśmy. Co do ISOFIX to teraz mam pierwsze auto z tym i nie używałem jak dotąd

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Nie napisałeś jakie duże jest dziecko, a to bardzo ważne przy wyborze fotelika, bo jeden fotelik od narodzin do wyrośnięcia nie wystarczy.

    Pomijając nosidełka i inne foteliki jakie miałem dla córki to od pewnie 2-3 lat używam tego:

    http://graco.strefamarek.allegro.pl/...dowy-plum.html

    Spełnia wszystkie moje kryteria - ma regulowaną wysokość, idzie odpiąć górę i zostaje sam poddupek, ma schowki i córka tam swoje zabawki może chować, podłokietniki również są regulowane, jak go kupowałem to był prawie 2 razy droższy niż na tej aukcji, więc cena również jest jego atutem. Jest polskiego producenta (ale pewnie części do niego i tak są robione w chinach). Córka bez problemu znosiła 20h podróże do Chorwacji w nim.
    To jest najstarsza grupa wiekowa, ale...polecam fotele ktore lepiej zabezpieczaja glowe i tułów dziecka, ten fotelik ma bardzo male zabezpiczeenie boczne. Ponadto jak sie go rozsunie to zauwazcie ze tylko górna czesc leci w góre, a tułów/barki są nie chronione.

    "Poddupnik" - absolutnie nie uzywac - tylko pelen fotelik. Podkladki znikna z rynku za kilka lat jak wejdzie nowa homologacja i-size. Ponadto warto zwrocic uwage co producent mowi - nie zalecamy rozlaczania oparcia fotela od siedziska...

    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    Jak była młodsza to używałem takiego z regulacją pochylenia (jak usnęła to można było go lekko pochylić i nie spała na siedząco) i różnymi wkładkami w środku, które z wiekiem się wyciąga:

    http://allegro.pl/fotelik-samochodow...062431888.html
    Odnośnie Proximy to nie bede sie rozpisywal:
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=sX6pu3VPmTo

    Jedyne co dodam to ze polecam przewozic dziecko dalej tyłem do kierunku jazdy - srednio zmieniamy fotelik jak dziecko ma 8-9 miesiecy, ono nie jest jeszcze na tyle rozwiniete aby utrzymac glowke w czasie wypadku. Nie do końca ukształtowany kręgosłup małego dziecka składa się z segmentów kostnych i tkanki chrzęstnej, a wiązadła są luźne, przystosowane do rozrostu, dalszego rozwoju. Ta kombinacja pozwala na deformacje i rozerwanie słabych elementów kręgosłupa w warunkach zderzenia...to tak aby dac obraz o co come on. Pamietajmy tez ze u dziecka glowa to 25% masy ciala, u nas 6%...

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Fotelik dla noworodka. Wiem, że jeden nie wystarczy. Oglądałem ostatnio coś takiego http://slonsklep.pl/0-13kg-dla-niemo...013-mocca.html ale nie wiem czy wato? Może jeszcze coś lepszego można kupić. Generalnie najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo dziecka. Budżet max 1 tys zł.
    To dobry fotelik, ważne ze ma 5 punktową uprząż wewnetrzna, nie tylko 3pktowa. To czego w nim nie lubie to ze jest plastikowy - jak zdejmiesz tapicerke to ujrzysz goly plastik, ktory nie pochlania energii uderzenia. Jak wiemy w czasie kolizji sila przenosi sie na karoserie, potem kanape, nastepnie fotelik i dziecko, jedyne co my mozemy teraz zrobic to zadbac o to zeby jak najwieksza siela zostala pochlonieta przez fotelik.

    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Pytanie jeszcze o system ISOFIX. W pandzie chyba jest taka opcja i zdaje się, że dzięki temu wygodniej się przypina fotelik. Czy fotelik z tym systemem można przypinać też tradycyjnie pasami czy tylko ISOFIX?
    Tak, wygodniej...ALE - nie do kazdego auta pasuje. W grupie 0/0+ stosuje sie bazy ISOFIC i te baze montujemy w aucie i do niej pozniej dopinamy fotelik samochodowy. Baza nie moze wisiec! Nie pamietam jak jest w Panamerze, wiem ze kiedys jeden fotelik wywalilismy z niej bo to auto ma niefortunnie uksztaltowana tylna kanape/siedziska. Najlepiej jedz do sklepu i przymierz jezeli chodzi o IFOfix.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A jeszcze jedno, Przemek prosba - przenies ten temat do juz istniejacego, wszystko bedzie w jednym miejscu

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?11924-Foteliki-samochodowe-dla-dzieci&highlight=fotelik

  7. #7
    Awatar lordfury
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Lapiz
    Posty
    453
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Fotelik dla noworodka. Wiem, że jeden nie wystarczy. Oglądałem ostatnio coś takiego http://slonsklep.pl/0-13kg-dla-niemo...013-mocca.html ale nie wiem czy wato? Może jeszcze coś lepszego można kupić. Generalnie najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo dziecka. Budżet max 1 tys zł.

    Pytanie jeszcze o system ISOFIX. W pandzie chyba jest taka opcja i zdaje się, że dzięki temu wygodniej się przypina fotelik. Czy fotelik z tym systemem można przypinać też tradycyjnie pasami czy tylko ISOFIX?
    Jaqob, właśnie takiego używam w tej chwili w TT. Sam fotelik wydaje się bardzo ok i małej chyba jest w nim wygodnie. Plus popularnego modelu taki, że jest kilka modeli wózków, z którymi pasuje on jako 3w1 (adaptery). Natomiast ja trochę spieprzyłem sprawę, bo do głowy mi nie przyszło, ze w TT może w ogóle nie być mocowań isofix - więc baza do montażu leży w fabrycznym opakowaniu, czeka na drugie auto .

    Zatem fotelik jest montowany normalnie pasami na przednim siedzeniu. I tutaj uwaga - żeby było naprawdę stabilnie, to po zapięciu fotelika muszę dosunąć fotel z nim zupełnie do przodu, żeby zaparł się dodatkowo o deskę rozdzielczą (na wysokości końca schowka, pod najbardziej wystającą częścią deski). Bez tego nie trzyma się "na sztywno", kształt dołu nie pasuje za dobrze do kształtu fotela w TT i fotelik przy drganiach (dziury itp.) delikatnie zmienia kąt nachylenia na coraz bardziej pionowy z początkowego dość poziomego. Innymi słowy, jego przód wędruje stopniowo do góry, jeśli nie jest zaparty. Być może to dodatkowo kwestia śliskiej skóry na siedzeniach - materiał/alcantara pewnie trzymałyby lepiej plastik fotelika. Analogicznie przy jego zamocowaniu z tyłu - trzeba docisnąć od przodu fotelika oparciem przedniego fotela. Więc generalnie da się go zamocować w Mk2 na sztywno, ale nie jest to rozwiązanie idealne no i miało być sporo łatwiej dzięki bazie .

    PS. Wiem, że nie patrzysz pod kątem TT, ale może komuś się przyda - to obok maxi cosi chyba drugi najpopularniejszy model.
    Ostatnio edytowane przez lordfury ; 22-03-2014 o 14:17
    • Ostatnio było: Audi TT Mk2 '07 2.0TFSI S tronic (klik)
    • Ostatnio było: Audi A4 B8 Avant lift '13 1.8TFSI 170
    • Ostatnio było: VW Golf GTI Mk7 '14 5D DSG Performance (klik)
    • Teraz jest: Mercedes-Benz A200 '14 W176 7G-DCT
    • Teraz jest: VW Golf R Mk7.5 '17 5D DSG (klik)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 23:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •