Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Niewidzialna wycieraczka

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339

    Lightbulb Niewidzialna wycieraczka

    Witam,

    Chciałbym podzielić się opinią o ciekawym produkcie - preparat typu niewidzialna wycieraczka.

    Jakiś czas temu natknąłem się na coś takiego w tesco - cena jakieś 13 zł - stwierdziłem, że zaryzykuję.

    Fotki:


    Preparat działa na zasadzie nano powłoki, która powoduje, że woda bardzo słabo trzyma się szyby i przy większych prędkościach spływa z pędem powietrza.
    W sumie nie chodzi tu o to, żeby nie używać wycieraczek, tylko o fakt, że znacznie poprawia się widoczność podczas opadów (szczególnie intensywnych).
    Woda na szybie nie jest rozmazana tylko zbiera się w równomierne krople, co poprawia widoczność.
    Gdzieś tak pow. 70 km/h większe krople zaczynają "zmykać" z szyby

    Jeśli nie myje się często auta, to preparat utrzymuje się na szybach dość długo (na Lanosie trzyma mi się już trzy miesiące).
    Poza tym aplikacja nie jest jakoś specjalnie skomplikowana - umyte szyby odtłuszczamy, nakładamy preparat i docieramy na połysk (najlepiej w kierunku przepływu powietrza, czyli przód i tył pionowo, boczne poziomo).
    Przy obecnej pogodzie najlepiej aplikować w garażu (musi być sucho i w miarę ciepło) lub w słoneczny dzień - szybciej i łatwiej się dociera.

    Jeszcze jedną rzeczą o której warto wspomnieć to wydajność - na zdjęciach widać, że z butelki niewiele ubyło, a preparat był już użyty (wszystkie szyby + lusterka):
    2-krotnie na Lanosie, 2-krotnie na Focusie kombi, na Fabii, na Audi80 oraz na Passacie kombi
    Na TT-ce jeszcze nie stosowałem, bo na razie stoi grzecznie w garażu i czeka na ocieplenie

    Nie chcę tu robić jakiejś specjalnej reklamy, ale wydaje mi się, że za te pieniądze preparat jest godny uwagi.

    Przyznam, że obecnie nie wyobrażam sobie jazdy w deszczu bez tej powłoki na szybach.

    Pozdrawiam!

    EDIT:
    Znalazłem filmik obrazujący działanie "niewidzialnej wycieraczki" - nie wiem, jakiej firmy jest preparat, ale efekt jest podobny.

    Ostatnio edytowane przez samek ; 11-01-2012 o 10:29 Powód: dodano filmik

Podobne wątki

  1. Niewidzialna Lina ;)
    Przez ElBuero w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 14:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •