Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: AUDI TT

  1. #16

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Kwidzyn/Nottingham
    Posty
    28
    i z tobą pabloes się jak najbardziej zgadzam ale to co napisał kolega wyżej to właśnie przykład takiego myślenia "jaki to ja mam szpanerski samochód"
    Od zawsze ci się podobał a mówisz że się zaczniesz zastanawiać nad sprzedażą jak zaczną TT w gazie jeździć, a niech jeżdżą ja jak pisałem zbyt majętny to nie jestem ale też nie głupi gdyby nie było mnie stać na jej utrzymanie to bym nie zamierzał kupić, jestem absolutnym przeciwnikiem gazu i prawdą jest że większość calibr jest na gaz no ale niech se będzie.
    To świadczy tylko o właścicielu nie o samochodzie.

  2. #17

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    Kolego najwyrazniej nie rozumiesz tego co napisalem, zobacz sobie filmik jaka jest opinia o calibrze, mimo ze sporo wlascicieli tez jest normalnych. Po prostu do tej pory cena TT byla na takim poziomie, ze nie dobierali sie do nich masowo pewni ludzie, dzieki temu na drodze nie bylo widac profanacji dokonywanych na TT a wkrotce sie to moze zmienic. Po prostu szkoda mi tego auta.
    ttless..

  3. #18

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    TT a tolerancja

    Zyjemy w wolnym kraju ( nareszcie ). Ktokolwiek kupił TT ( nie ukradł !) ma niezaprzeczalne prawo robić z nim, co mu się zywnie podoba ( neony, diody, gazy, chip'y, choinki, pieski z wahliwą główką itd) Jego sprawa, nic nam do tego dopóki nie jest to nasze. Niech się lansuje, jezeli tym zyje. Przez to włąśnie ludzie są tak rózni i dzięki temu tak ciekawi. Nie wyobrażam sobie jeżdżących po kraju np. tylko czarnych TT ( bo tak się komuś spodobało), identycznych, jakby skopiowanych. Straszne! Na szczęście czasy urawnirowki - czyli wszyscy tak samo- dawno się skończyły. Niech będzie ten koloryt, bo kazdego cieszy coś innego, a to nie powód, zeby twierdzić, ze dzięki nie odpowiadającej nam "inności" innych, nasze wózki tracą na wartości, To błędne myślenie. Bo ci, co tak "upiększają" swoje wózki, zwykle szczególnie o nie dbają. Najczęściej pochodzą z mniejszych miejscowości, a nie jest tajemnicą poliszynela, ze kształci się ich w kierunkach technicznych - rolnictwo, mechanika. Mają większe możliwości przelania wiedzy teoretycznej w praktykę, bo dzisiaj na kazdym podwórku jest ciągnik, czy temu podobna maszyna. Często naprawiają swoje cacka lepiej niż autoryzowana stacja (kiedyś u jednego z dealerów BMW w Kraku byłem świadkiem - miałem wtedy 325 - jak właściciel stacji pokazywał mechanikowi, który to jest wahacz, bo trzeba było go wymienić!), bo grzebią w autach od najmłodszych lat. Często właśnie dlatego, zeby się lansować.

    Nie dlatego auta tracą na wartości!

    Auta tracą na wartości, bo czas leci, bo wszystko z czasem się zmienia, a szczególnie coś, co ostro tyra. Bo je sami psujemy nie dbając o nie, lub kasujemy swoim brakiem wyobraźni. Tracą, bo zmienia się moda, trend. Bo wchodzą nowe modele. Ale tracą najwięcej - falowo wręcz- przez ludzi nieuczciwych (brak prawa) i zachłannych związanych z handlem samochodami uzywanymi. I bije to szczególnie w tych, którzy na autach niewiele się znaja. Normalnych, uczciwych, wierzących w uczciwość innych. Fun sobie poradzi. Wie, ze cena determinuje jakośc.

    A wystarczyłby prosty wpis do dowodu rejestracyjnego, ze auto jest po kolizji. Wpis, który by "szedł" z autem przez całe jego eksploatacyjne "zycie". Bez względu na to gdzie zostało kupione, a gdzie jest sprzedawane (patrz; kontrola warsztatów i stacji obsługi pojazdów wydających opinie na temat stanu techn.) Dzięki takiemu wpisowi naiwni (czytaj: uczciwi) wiedzieliby co kupują, a auta niebite "trzymałyby" swoją cene. Możę się w końcu tego doczekamy.

    Tolerancja Panowie. Tolerancja.
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  4. #19
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez mag2k3
    Mari nie kieruję tych słów do Ciebie żebyś mnie źle nie zrozumiał po prostu dałeś mi dobry przykład tym zdaniem nie znam Cię i nie osądzam ale "biedni" użytkownicy tego forum mogą poczuć się urażeni.
    Wielka szkoda, ze nie zrozumiales mojego przeslania Dlaczego wyrwales zdanie z kontekstu? Ja cytujac kogos selektywnie staram sie robic to tak, by zdanie nie bylo wyrwane z kontkestu. Tak wiec chodzi o to, ze jesli nie stac kogos na kupno TT w dobrym stanie, to lepiej by nie kupowal go wcale. Dlaczego? Odsylam do mojego postu, z ktorego to WYRWALES moja wypowiedz.

    Calibra tez kiedys byla luksusowym, sportowym autem. TT wielu ludziom sie podoba, dlatego gdy stanieje do tych 30 tys i znajdzie sie w zasiegu srodowiska, o ktorym jest ta http://www.youtube.com/watch?v=lwhO-gMA0Wk piosenka, bedziemy widywac fantazyjnie przyzdobione odobami choinkowymi TeTetki, co BARDZO wplynie na wizerunek tego modelu. Niestety tak w polsce koncza auta sportowe.

  5. #20

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Kwidzyn/Nottingham
    Posty
    28
    @kilazz
    Rozumiem cię i to bardzo dobrze w momencie gdy TT stanie się autem popularnym i zaczną z niego robić choinki a w szczególności zaczną je przerabiać na gaz to zaczniesz myśleć nad zmianą samochodu, rzeczą normalną jest zmiana auta tyle że z innych powodów.
    Nie rozumiem dlaczego przeszkadza ci to że np ktoś by zrobił tt na gaz prędzej czy później odbiło mu się to na silniku i tyle dla mnie to żadna oszczędność ale jeśli ktoś sobie tego życzy to wstawi ten LPG jego sprawa.
    W jednym się zgadzamy bo mi też żal by było widzieć obwieszone tt ale dlatego ja swoją bym trzymał i nie sprzedawał żeby ludzie nie zapomnieli jak ten samochód wygląda, a z wiejskiego tuningu po prostu bym się śmiał i tyle.

    @iceboy
    Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś tak samo to postrzegam.
    Dla przykładu dodam że nie tylko TT ma taki problem przecież, mieszkając w polsce moim samochodem był golf 3 TDI i jak znajomi po wyjeździ zaczęli pytać czy sprzedaje samochód to podając im cenę wszyscy jakoś dziwnie na mnie patrzeli bo na allegro można TDI już za no 9 tyś dostać ja zawsze mówiłem żeby pojechali i zobaczyli ten samochód czy jest w ogóle wart tych 9 tyś.
    Więc dotyka to samochody masowe dla zwykłych ludzi jak i te sportowe i rozumiem was bo przez takie oferty samochody tracą na wartości ale nic na to się nie poradzi można się jedynie cieszyć własnym dobrze utrzymanym.
    Taka wzmianka w dowodzie oczywiście była by skuteczna ale nie wymagaj od polityków aby myśleli oni tylko sprawują rządy przecież nie są od tego aby poprawić życie w Wolsce.

    @Mari
    Masz częściowo rację z tym że lepiej kupić inny samochód niż wraka TT z tym się zgadzam ale w poprzednim poście napisałeś to nieco inaczej i mimo wszystko nie możesz twierdzić że ktoś nie powinien kupować tt za 35 tyś.
    Przypuśćmy że nie znam się kompletnie na samochodach jadę na giełdę z zamiarem kupienia TT i widzę "okazię" za te 35 tyś pytam czy wszystko z nią ok sprzedawca wciska starą regułkę "bezwypadkowa, 1 właściciel, niepalone, i mimo że ktoś wstawił sportową kierownicę metalowe dywaniki i zamienił tłumik na pseudo sportowy to jeździł nim dziadek"(raz widziałem takie ogłoszenie tyle że nie TT )
    Więc ja zachwycony tą "okazią" biorę ją.
    I chodzi mi o to że nie można mieć pretensji do kogoś kto sobie dany samochodzik wymarzył ale przez nieuczciwego sprzedawcę kupił złom, no i jeszcze dochodzi kwestia że niektórzy po prostu lubią dłubać przy samochodach więc biorą takie wynalazki żeby się potem z nimi nie nudzić
    Dla mnie to dobrze że TT tanieje bo szybciej będę mógł dostać ten piękny samochód w swoje łapki ale rozumiem i was bo samochód traci na wartości co nigdy nie jest rzeczą przyjemną dla właściciela.

  6. #21

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    [ Dodano: Pią Paź 26, 2007 8:44 am ]
    Cytat Zamieszczone przez mag2k3
    Dla mnie to dobrze że TT tanieje bo szybciej będę mógł dostać ten piękny samochód w swoje łapki ale rozumiem i was bo samochód traci na wartości co nigdy nie jest rzeczą przyjemną dla właściciela.
    No wlasnie z tego wynika ze jestes potencjalnym nabywca tego zlomu za grosze, bo brakuje Ci nawet na te najtansze, ktore kosztuja juz naprawde zenujace pieniadze Tak naprawde to ceny tych dobrych za granica wcale sie zbyt duzo nie zmienili i dalej watpie ze ponizej 40 jest cos wartego uwagi.

    Cytat Zamieszczone przez mag2k3
    Nie rozumiem dlaczego przeszkadza ci to że np ktoś by zrobił tt na gaz
    Byl caly temat o gazie i tam wyczerpalem swoje argumenty, mozesz go poszukac..

    Btw, juz sie zaczelo
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3688047
    "idealne" quattro z magicznym przebiegiem 99k za 29.999 Nie widze co prawda gdzie te quattro, no ale..

    edit: widze ze przebieg w tym samochodzie jest bardzo elastyczny, na zyczenie moze miec nawet 84.000 http://allegro.pl/item259514090_otom...atchback_.html
    ttless..

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mysle ze dalsza dyskusja w tym temacie do nikad nie prowadzi.
    Ostatni post Iceboya trafnie podsumowal dyskutowany tu temat .

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •