Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 83

Wątek: [ Kws ] Audi TT 2.0 TFSI Q DSG Cabrio

  1. #61
    Awatar Simon
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Ibis white
    Posty
    311
    Czarne cabrio w połączeniu z taką tapicerską również prezentuje się świetnie !

    Widzę też, że masz już wyświetlacze w licznikach i FIS podświetlane na biało zamiast na czerwono (co mi się bardziej podoba i jest czytelniejsze). Byłem przekonany, że to zmienili dopiero po lifcie w 2010. Miałeś tak oryginalnie w roczniku 2009 czy zmieniałeś liczniki?

  2. #62
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    kws, świetna TTka

    OT: O ile mi wiadomo to od 2009 wychodziły białe wyświetlacze bo był niewielki "FL" modelu Niestety różnią się grafiką i przełożenie z czerwonych na białe wymaga zmiany licznika i oraz jego dokodowania
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #63

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    W końcu znalazłem trochę czasu aby opisać mój ostatni mod, polegający na wyrzuceniu fabrycznego radia na rzecz Pioneera AVH-X8500BT (cena ok 2000 zł), może nie jest to rozwiązanie zbyt estetyczne, ale za to bardzo funkcjonalne, oraz znacznie podnoszące jakość odsłuchu.
    http://www.pioneer.pl/pl/products/25...00BT/page.html

    Załącznik 5405


    Do montażu oprócz samego radia potrzebny jest jeszcze moduł do systemu BOSE (jeśli ktoś ma BOSE), (ok 150 zł)



    moduł do sterowania radia z kierownicy (ok 300 zł)




    moduł do anteny (ok 50 zł), co prawda poniższe zdjęcie prezentuje moduł do TT Coupe , natomiast dopiero przy montażu, okazało się że dla Roadsterów jest inne wejście antenowe (ma dwa gniazda), niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia.



    Oraz dodatkowa ramka maskująca (ok 50 zł)
    Radio kupiłem i montowałem w Centrum Car Hi-Fi http://www.centrumcarhifi.pl/ gdzie właściciel firmy P. Jacek Klepka rzetelnie i fachowo doradzał w doborze sprzętu (co jestem wstanie docenić bo sam się trochę na tym znam). Dodatkowo zakup radia ww. firmie miał tą zaletę że montaż dostałem gratis a cena radia nie odbiegała od cen ogólnie dostępnych w Internecie.





    Wygląd radia można sobie samemu skonfigurować i to zarówno podświetlanie klawiszy jak i kolorystykę tapety (ja ustawiłem sobie pod kolor tapicerki)






    Głównym argumentem dla którego zdecydowałem się na ten model była możliwość integracji radia ze smartfonem, co ma te zalety że można korzystać ze wszystkich możliwości smartfona na ekranie radia.
    Do połączenia telefonu z radiem potrzebny jest jeszcze kabel HDMI, a właściwie przelotka do telefonu bo sam kabel był w akcesoriach radia (ok 100 zł)



    Pioneer sam dostarcza aplikację do sparowania radia z telefonem, ale nie jest to dobre rozwiązanie ze względu na ograniczoną funkcjonalność , ja zdecydowałem się na aplikację ARLiberator (ok 100 zł)

    Poniżej kilka zdjęć z funkcjonalności połączenia smartfona z radiem



    Automapa



    albo mapy Googla



    oczywiście obowiązkowy Torque



    telefon ( z ekranu smartfona), do radia dołączony mikrofon, także można z tego korzystać jak z zestawu głośnomówiącego.



    telefon (z ekranu radia)



    Wygląd całości rozwiązania



    inne funkcje radia
    otwieranie na potrzeby DVD lub karty SD



    korektor



    No i na koniec montaż kamery cofania(ok 150 zł), generalnie niepotrzebna, ale jak się już ma radio z dużym wyświetlaczem to żal z tego nie skorzystać .





    Po montażu radia jakość odsłuchu nieporównywalna do radia fabrycznego (nawet na radiu), muza w super jakości nawet przy prędkościach ponad 100 km/h przy otwartym dachu, efektem „ubocznym” zastosowanego rozwiązania jest mało wyraźny obraz w lusterkach (zarówno wstecznym jak i bocznych), drżą na tyle mocno że ciężko zobaczyć co się dzieje z tyłu.

    W sumie za niecałe 3k jest fajna alternatywa dla RNS-a, z większymi możliwościami. Jedyny mankament to brak komunikatów na FIS-ie
    Ostatnio edytowane przez kws ; 09-02-2014 o 02:11

  4. #64
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Artur ty masz Boose?, no i wyjaśnij proszę o co chodzi z obrazem w lusterkach, bo nie kumam
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #65

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    tak, mam Bose

    przy pewnych prędkościach, muzykę trzeba nastawić naprawdę głośno aby przebić hałas "pędu powietrza", wtedy wszystkie lusterka chodzą w rytm basu i to na tyle mocno że naprawdę ciężko w nich coś zobaczyć

  6. #66
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Świetny mod! I co najważniejsze nie wychodzący w zbyt wysoki pułap cenowy!

    Przyznam że po takiej prezentacji coraz bardziej przekonuje się do takiego zakupu. Tylko ze względu na budżet nadal zastanawiam się czy lepiej taki kombajn kupić czy ciut dołożyć i zrobić caraudio na fabrycznym radiu.

  7. #67
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ładnie to opisałeś i ładnie to wygląda.
    Dla mnie to znacznie lepsze rozwiązanie, niż fabryczne radio.

  8. #68

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    Cytat Zamieszczone przez squirrelkuss Zobacz posta
    Świetny mod! I co najważniejsze nie wychodzący w zbyt wysoki pułap cenowy!

    Przyznam że po takiej prezentacji coraz bardziej przekonuje się do takiego zakupu. Tylko ze względu na budżet nadal zastanawiam się czy lepiej taki kombajn kupić czy ciut dołożyć i zrobić caraudio na fabrycznym radiu.
    obawiam się że na fabrycznym radiu wiele nie zdziałasz, ja mam BOSE, czyli niby wypas, ale grało to gorzej niż w moim poprzednim samochodzie, bez takich dodatków.
    Natomiast po wymianie radia, system spełnia swoje zadanie.

  9. #69
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    W 8N jest ten sam problem. Fabryczne radio mocno odstaje w porównaniu z np: Alpine, JVC, Pioneer.
    Dlatego taka zmiana ma wielki sens.

  10. #70

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    do 8N można się pokusić o to http://www.pioneer.pl/pl/products/25...00BT/page.html radio 1DIN z ekranem 7 cali i taką samą funkcjonalnością jak opisana powyżej.

  11. #71
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Bardzo fajna modyfikacja. Jest na rynku sporo alternatyw dla RNS-E i wszystko zależy od oczekiwań właściciela. Wybrałeś dobry markowy sprzęt i tak powinno się robić Miałem okazję widzieć jak działa chińskie radio w MK2, których pełno na allegro i powiem szczerze porażka. O ile zewnętrznie wyglądało ładnie to samo działanie to był dramat. Lepiej poczekać miesiąc dłużej odłożyć i kupić lepszy sprzęt tak jak w Twoim przypadku.

    Gratuluję modyfikacji

  12. #72
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    W 8N jest ten sam problem. Fabryczne radio mocno odstaje w porównaniu z np: Alpine, JVC, Pioneer.
    Dlatego taka zmiana ma wielki sens.
    Ja widzę że ty mocno zawiedziony jesteś fabrycznym bose z RNSe i zastanawiam się czy ktoś nie zrobił krzywdy twojemu audio, bo ja do bose z Rnse nie mam żadnych zastrzeżeń, gra dużo lepiej niż w MK1, może ma też na to wpływ nadwozie kabrioleta.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #73

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    250
    Ja akurat miałem zwykłe radio, o RNS-ach czytałem w różnych innych miejscach, gdzie użytkownicy byli mało zadowoleni (ale na ten temat się nie wypowiadam).
    Mając do wyboru instalację fabrycznej nawigacji z małym wyświetlaczem, dużymi opłatami za aktualizację map i uciążliwą obsługą, a zaprezentowanym tu radiem w sumie za te same pieniądze, zdecydowałem się na rozwiązanie drugie.
    Natomiast moje porównanie jakości odtwarzania muzyki odnosi się do Audi Concert TT
    Ostatnio edytowane przez kws ; 09-02-2014 o 18:01

  14. #74
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    W obu poprzednich 8N miałem ori BOSE i wymieniałem radiomagnetofony na PIONEERy. Różnica w dźwięku była porażająca na niekorzyść oryginału.
    W 8J nie mam RNS-E, mam zwykłe, oryginalne radyjko.
    Ale z tą krzywdą ZUCZEK masz chyba rację, bo mam uzasadnione podejrzenia, że ktoś kiedyś podmienił RNS-E na to, które mam obecnie. Co więcej, system BOSE nie gra tak, jak grać powinien i myślę, że winę za to ponosi jednostka sterująca. Oczywiście wszystko było sprawdzane, kodowane, a efekty dalej są kiepskie. Raz dźwięk jest bardzo ładny, dziewięć razy dźwięk jest bezbarwny. Swój problem opisywałem w tym temacie:
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...C5%BAwi%C4%99k

  15. #75
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Mod rewelacyjny, już wiadomo co będzie "must have" w MK2
    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. [K] Audi TT MK2 Cabrio z silnikiem 2.0 TFSI w automacie
    Przez tatian w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 20:14
  2. audi tt cabrio - antena
    Przez sveden76 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 08:37
  3. Audi TT S 2.0 TFSI cabrio nowy nabytek :)
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 01-09-2014, 22:16
  4. prosze o ocenę AUDI TT CABRIO
    Przez corek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-02-2009, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •