Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 61

Wątek: 1.8T problem z szarpaniem

  1. #46
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Po prostu dziwi mnie to, że GTO zmniejszył mi wstawanie boostu przy lekkim naciskaniu gazu i tak jest turbo wolniej wstaje itp, ale wystarczy gaz do połowy i jeb ogien piekielny. GTO mówi że zrobił XX takich aut na takim setupie i nigdy czegoś takiego nie było, wiec coś musi być z samochodem :P Dodam że jak kupiłem auto, to jezdziło normalnie nie było żadnych efektów, przyszła zima wtedy i to sie pojawiło [nic wtedy jeszcze nie modziłem] i od tamtej pory cały czas to mam :P Do tego auto na biegu jałowym mam podcisnienie 0.5 a kiedys miałem 0.3 i czasem lekko zafaluje wtedy lekko obroty podbije i spada i tez nie wiem co to moze byc, ale to już chyba najmniejszy problem :P ps przepustnica jest czysta w srodku, szczelność też wychodzi ok..

  2. #47
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Powodów może być multum i myślę że trzeba to oddać do mechanika i niech ktoś ogarnięty przy tym poduma. Tak przez forum będziesz naprawiać to 100 lat Żeby w 100% wyeliminować błąd w sofcie, trzeba wgrać serię i zobaczyć co się dzieje.

  3. #48
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    No nic, jak sie nie uda jakimś cudem tego zrobić To poczekam az GTO wpadnie do Sportmile i jakoś sie ugadam z nim i tam wpadne na sprawdzenie.. Tylko dziwi mnie to własnie że kiedys tego nie było, a nagle sie pojawiła jak nawet nic nie modziłem... Wiec wierze GTO ze cos jest nie tak z samochodem

  4. #49
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Konrad20VT Zobacz posta
    Po prostu dziwi mnie to, że GTO zmniejszył mi wstawanie boostu przy lekkim naciskaniu gazu i tak jest turbo wolniej wstaje itp, ale wystarczy gaz do połowy i jeb ogien piekielny. GTO mówi że zrobił XX takich aut na takim setupie i nigdy czegoś takiego nie było, wiec coś musi być z samochodem :P Dodam że jak kupiłem auto, to jezdziło normalnie nie było żadnych efektów, przyszła zima wtedy i to sie pojawiło [nic wtedy jeszcze nie modziłem] i od tamtej pory cały czas to mam :P Do tego auto na biegu jałowym mam podcisnienie 0.5 a kiedys miałem 0.3 i czasem lekko zafaluje wtedy lekko obroty podbije i spada i tez nie wiem co to moze byc, ale to już chyba najmniejszy problem :P ps przepustnica jest czysta w srodku, szczelność też wychodzi ok..
    jak Twoje auto po kupnie jeździło normalnie to ja już nic nie rozumiem. A te szarpania ,że raz jechało a raz wcale? częste zmułki jak się wcisnęło pedał do końca i mówisz ,że to było normalne? Po prostu teraz masz wszystko szczelne turbo dobrze skręcone . Zrobiony fmic z orurowaniem dobry TIP dlatego turbo tak szybko wstaje. k03s już przy połowicznym otwarciu przepustnicy chce dmuchać maksa i tutaj trzeba by szukać przyczyny. Można podmienić n75 i przepustnice i jeszcze raz spawdzić naciąg wg i szczelność gruchy i uszczelnić te smarki na dp przy flanszy ( może to być powodem bo dp masz nieszczelne) Jeżeli to nie przyniesie żadnych efektów to trzeba sprawdzić wysterowanie boostu bo często auta mają tak zrobione ,że pomimo połowicznego wciśniecia gazu przepustnica otwiera się za mocno. Daje to efekt ,że auto chce jechać już przy lekkim naciśnięciu pedału co jest takim lekkim fejkiem . Ale skoro nie chcesz tak podejśc do sprawy to będziesz jeszcze długo szukał bo masz identyczny efekt jak ja na kulkowym mbc. Ja to olewam i tak jeżdżę że nie mam tym problemu gdyż i tak za jakiś czas zrobi on wylot .....
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 08-09-2013 o 12:54

  5. #50
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Paweł n75 była sprawdzane i jest ok, podmieniałem już kilka heh. Podmienimy jeszcze przepustnice od Krystiana, Wg kręciłem w tą i w tamtą :P i różnica była taka że turbo pozniej wstawało ale było tak samo z szarpaniem, a co do szczelność gruchy, to jak by nieszczelna była to nie było by tak żeby mi nie ładował takiego doładowania jakie mam czyli 1.3b? No i zostaje te DP, on na prawde mógłby takie efekty robić? Z tym musze uderzyć do Ciebie, bo żaden "magik" tej nieszczelności nie widzi, albo nie chce widzieć :P... Musze Stanka pomęczyć jeszcze zeby dał podmienić przepustnice i napisze co i jak :P

  6. #51
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Posłuchaj Pawła, co do gruszki, to im bardziej jest nieszczelna, tym większy boost daje.

  7. #52
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Hmm, ok dzieki za wskazówki sprawdze to w środe lub jutro jeszcze. Ale gdyby grucha była nieszczelna to by na logach wyszło, i ładował by nie wiadomo ile, a on ładnie pompuje 1.3b przy bucie w podłoge, tylko tak od 4-5tego biegu gdy dam gaz do połowy to wali tyle ze auto dostaje takiego kopa jak bym gaz do końca wcisnął :P Ale sprawdze to w srode, i spróbuje poluzować sztange od WG i zobacze jeszcze
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 09-09-2013 o 18:49

  8. #53
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    niekoniecznie wyjdzie na logach wszystko
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 21-04-2014 o 15:53
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #54

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    miałem podobny problem falowania doładowania, jednak po wymianie map sensora na 3 barowy Witek ogarnął mi to programowo.
    Wspominał że problem jest z wysterowaniem turbo, a dokładniej gruchą i do tego problem był tylko na dużym booscie 1,5 bara +, na lajtowym programie 0,8 bara problem nie występował

  10. #55
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Skoro wiesz, że masz problem z przepustnicą i nieszczelnym DP, to napraw !!! w przeciwnym wypadku będziesz się bujał przez kolejne miesiące....
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #56
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Byłem dzis sprawdzić DP i dwie osoby oglądały go i nikt nic nie widział zeby cos sie działo nie tak... przepustnice podmienie jutro i zobacze czy szystko z nią ok. Kurcze dzis sprawdzałem jade sobie na 5tym biegu i wciskam gaz tak mocniej ale nie do końca i zaczyna mi ładować wiecej niż bym do końca gaz wcisnął i dłużej trzymało doładowanie Wystarczyło że wcisnełem gaz do końca i od razu boost spadł i auto jechało tak jak powinno... Jutro sprawdze sztange+gruche i ta przepustnice. Grabarz u mnie problem występuje zawsze :P nieważne jakie doładowanie ustawie na MBC zawsze jest ten problem :/ A co do map sensora, jakis czas temu wywaliło mi błąd map sensora, ale skasowalismy go i więcej sie nie pojawił.

  12. #57

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Człuchów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    9
    Mam problem z szarpaniem. Dzieje się to w momencie kiedy przyśpieszam i w pewnym momencie dosyć dynamicznie odejmuję nogę z gazu i 3mam go lekko by u3mać prędkość. Efekt ten jest troszkę mocniej odczuwalny przy jeździe na LPG.
    Może ktoś ma jakieś pomysły?
    ps. dodam, że zauważyłem w podczas tego szarpnięcia obroty "zeskakują" na obrotomierzu o 2-3mm.

  13. #58

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Pierwsze co, to zacznij sprawdzać instalacje LPG, zazwyczaj tego typu problemy są spowodowane nieprawidłowym działaniu tejże instalacji. Napisz jaką masz instalację LPG

  14. #59

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Człuchów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    9
    na benzynie tez to jest, ale slabsze. BRC 24.11 redukt powyzej 250km.

  15. #60
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Ktoś ma takie pomysły, że należy zrobić logi i założyć własny temat.

Podobne wątki

  1. Problem z szarpaniem samochodem
    Przez arman93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •