Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 61

Wątek: 1.8T problem z szarpaniem

  1. #31
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Jak sie wie co ruszyć to i da rade przez pocztex
    Jak tak ladnie boostuje z dolu to fajnie tylko tak jak Żuczek mówi można się bac o korby. niby k03s ale korby potrafi skrzywdzić...
    korekta softu zalatwi sprawe.

  2. #32
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Te szarpanie jednak nie jest tylko z dołu, ale też tak przy 3tys obrotach szarpnie. Jechałem trasa 120km/h 6ty bieg i pedał wciskam coraz mocniej az nagle auto dostaje kangura boost patrze stoi w miejscu, a auto wyje i czuje jak by cos go muliło :/ Dodam że ostatnio jechałem zatankować bo zapaliła sie rezerwa i wcisnełem gaz w podłoge i przy 4tys nagle mega zamuliło auto i mega strzał z wydechu odpusciłem szybko i jechałem juz wolno :/ Jak narazie wiecej sie to nie pojawiło, tylko spalanie mi skoczyło nagle z 0.8 na 1.0-1.1 :/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    11 sierpnia jade do GTO bo będe niedaleko i zobaczymy, narazie można zamknąć temat

    Pozdrawiam

  3. #33
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    nadal stawiam na gruszke i przeładowanie
    Drr

  4. #34
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    A po co zamykać temat , bo jakos nie rozumie ? jak naprawisz to rozumiem że napiszesz co GTO w sofcie zrobił ?
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  5. #35
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Tak oczywiscie podziele sie co było nie tak.

  6. #36
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Odgrzeje temat - a wiec tak auto przeszło korekte ale niestety to nie wina softu tylko czegoś innego w aucie :/ Dodam że pojezdziłem z tym i jest inaczej, jade sobie np na 5tym biegu i wciskam gaz do połowy i nagle jeb mam max boost i spada np do 1b i lata miedzy 0.8-1b przy tym szarpie, dostaje takiego kangura. Jest też jak ruszam np na jedynce powoli i jak przekroczy 2tys obrotów dostaje mega strzał w plecy na sekunde i puszcza. Albo wciskam mocno gaz lece, i odpuszcze szybko i auto robi takie szarpnięcie i do przodu wystrzela tak lekko i wraca wszystko do normy..Na niższych biegach tez szarpie ale nie czuc tego bo jest to minimalne. Do tego doszło nowe zjawisko tzn dość wysokie podcisnienie zawsze miałem 0.3 a teraz mam 0.5 skoczyło od razu spalanie na biegu jałowym i czuć że silnik pracuje bardziej twardo i nie równo. Sprawdzałem przepustnice i było czysto, ale ta klapka co tam jest ma luzy na boki a podobno nie powinna takich mieć.. Sam juz nie wiem gdzie szukać przyczyny I tak nie potrafi z tym sobie poradzić.. dodam że przepływka,dv,n75 sprawdzone i jest ok, szczelność sprawdzona jest ok. Ciekawi mnie ta przepustnica, myslalem czy może coś sie pedał gazu wali ;/ stawiałem też na pompe paliwa czy lambde ale one na vagu dobrze wychodzą. Ps na biegu jałowym też lekko czuć paliwo jak by był podlany. Czasem podczas jazdy przy pełnym ogniu strzela ogniem/zapala sie końcówka wydechu na chwile..
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 06-09-2013 o 18:15

  7. #37
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Żadnych luzów na przepustnicy nie ma prawa być! Napraw to najpierw, bo nawet objawy pasują. Potem dopiero można szukać dalej.

  8. #38
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Nie może byc luzów na klapce przepustnicy. Podmien na inna przepustnice i sprawdz.
    Byłeś na korekcie i co nie dało się rozwiązać problemu softem ? Nie dostałeś żadnych wskazówek w czym może leżeć przyczyna ?
    Pozatym logi logi logi
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #39
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Gregor, moja korekta była online, ale Krzysiek robił co mógł testował itp. I powiedział że to nie mozliwe ze to soft. Jutro lub w poniedziałek dostane przepustnice z 2.8 na podmianke, chyba bd pasować. I zobaczymy, Co do logów probowalismy logować to, ale przy max bucie nic nie wychodzi tylko mówie gaz do połowy i wtedy cyrki sie robią ale ciężko to wychwycić w logach, bo czasem to trwa chwile, a czasem długo. Podmienie przepustnice i zobaczymy, mam nadzieje że to, jest ta cała przyczyna :/ bo już na prawde brak pomysłów, jeszcze tylko wtrysków nie sprawdzałem...:/ Jeszcze pytanie, czy przepustnica z 2.8 jakiegos audi będzie pasować do mojego 1.8T AUQ
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 06-09-2013 o 20:06

  10. #40
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    zrob logi i wklej na forum, moze nie widzisz nic dziwnego a zobaczy to ktoś z boku i zobaczy co trzeba....
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #41
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Ok Gregor, jakie chcesz kanały zobaczyc? I mam jechać z butem w podłodze, czy tak zeby szarpało? Moge sie postarac z szarpaniem ale na pewno logi nie będą pełne.

  12. #42
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Po co robić logi, skoro wiadomo, że masz uszkodzoną przepustnicę ????

    dostałeś przecież kilka informacji, że luzów ma nie być.

    napraw i dopiero wtedy działaj dalej.

  13. #43
    Awatar asthor
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    74
    Jestes w stanie nagrac filmik, zeby pokazac te luzy przepustnicy? O ile luzow w plaszczyznie takiej jak sie klapka otwiera/zamyka nie powinno byc, to ruszajac na boki zwykle jakies malutkie sa, szczegolnie jak auto ma ponad 200 tys na liczniku... Jeszcze raz bym sprawdzil cala szczelnosc ukladu, potem standardowe logi - 3 bieg i do odcinki... Temat sie rozrasta, a byc moze logi cos by wiecej powiedzialy... Dopiero potem kombinowal bym dalej... Napisz tez co powiedziala osoba na te niedomagania ktora zajmowala sie softem, w koncu to ona widziala auto na wlasne oczy.... Koniecznie daj wiecej konkretnych informacji na forum, bo nikt tu nie jest wróżką...
    Ostatnio edytowane przez asthor ; 07-09-2013 o 09:06

  14. #44
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Podajcie kanały do logów jakie trzeba zrobic. Co do przepustnicy, to nie jednak są takie same luzy jak w ori przepustnicy jeszcze w Poniedziałek dokładnie to sprawdzimy ale zapewne to nie jest to. Osoba od softu powiedziała że to bardzo dziwne i ze musze auto odstawić do niego ale niestety przeszkodzą jest na chwile obecną odległość :f Teza była taka że winne jest n75 jego praca w sofcie, ale GTO zmniejszył mi wstawanie turbo i jest ok, wolniej sie budzi jak lekko naciskam, ale mówie wystarczy że dam gaz do połowy i bęc, auto wali na maxa, i leci ogniem piekielnym, a po chwili zwalnia i dostaje kangura [gaz cały czas do połowy] :/ mam taki słaby filmik, ale troszke na tym widac jak to działa http://www.youtube.com/watch?v=fsgK-b2Quqk i http://www.youtube.com/watch?v=71eZOsSBakk polecam kliknąć na HD wtedy coś widać, ale wtedy ciężko to było wychwycić. Dodam że na filmiku za każdym razem jest gaz tylko do połowy i widać jak walnie duzo i spadnie i dziwny dzwiek auto wydaje
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 07-09-2013 o 23:00

  15. #45
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a ja myślę ,że problemu jeszcze szybko nie rozwiążesz :P a to dlatego ,że jesteś uparty i się nie słuchasz tak samo jak Ci kiedyś mówiłem z FMIC i okazało się ,że miałem racje:P

Podobne wątki

  1. Problem z szarpaniem samochodem
    Przez arman93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •