Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 61

Wątek: 1.8T problem z szarpaniem

  1. #16
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    gruszka moze być szczelna, ale moze byc zardzewiała i albo za późno otwiera, albo wcale ... tak miałem u siebie, i turbo zamiast seryjnego 0,9 bara dmuchało prawie dwa ... 1.6 pokazywało mi na nieszczelnej instalacji ;p ...

    ewentualnie pompa pompą, ale moze wtryski się skończyły ?
    Drr

  2. #17
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Miałem identycznie!!!! NIe pamietam tylko czy na K03S i podstawowych modach, czy na GT2871R :/ Za cholere nie moglismy z tym dojść do ładu. Problem znikł jak pojawił sie nowy setup, lecz za dużo gratów było zmienianych / rozbieranych by sie połapać co było przyczyną.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Miałem identycznie!!!! NIe pamietam tylko czy na K03S i podstawowych modach, czy na GT2871R :/ Za cholere nie moglismy z tym dojść do ładu. Problem znikł jak pojawił sie nowy setup, lecz za dużo gratów było zmienianych / rozbieranych by sie połapać co było przyczyną.
    Może w końcu tuner postarał się o dobry soft i tyle, wymieniłeś turbinę i akurator, widzę że problem powszedni a diagnoz sporo, ogólnie tak jak piszę miałem ten sam problem jedni usuwali to zmianą naciągu w WG, inni doszukiwali się problemu, we wszystkim czyli jak czegoś nie robiłeś u mnie to pewnie to jest wysrane lub ktoś maczał palce, są też tacy którzy pogodzili się z tym że tak ma być u mnie była spora walka z programem, aby to zniwelować bo pierwsze testy jazdy były nie zadowalające, tak że Kondrat odkładaj kasę na paliwo i być może kilka dni w Hotelu i leć do GTO niech ci ogarnie ten soft na aucie, nie przypuszczam że tego nie zrobi, wiem paliwo i koszta bolą ale czasem dla dobra sprawy warto poświęcić środki, chodż za tą kasę zobił byś nowy soft tu na miejscu, albo nie użalać się, ja po dobry soft muszę walnąć 500stówek w jedną stronę, chodź w wa-wie mógł bym mieć to od ręki, ale pół ceny to problemy, bo tak to będziesz kręcił się w spirali domysłów i spyhologi, a to że to n75 albo problem w VVT, jeżeli masz je uruchomione, bo też słyszałem taką diagnozę, stroiłeś auto na odległość i niestety ma to taki skutek anie inny, wymienisz połowę gratów w aucie a problem nie zniknie, albo musisz latać z pedałem w podłodze i wtedy problemu nie będzie. Tak że przemyśl sobie za i przeciw, Leon lata naprawdę fajnie i ma te 240hp, tak że warto dopiąć to na ostatni guzik, bo takie detale potrafią wkurzyć.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Niezbyt stawiam na soft, bo auto tego nie miało kiedyś. To zaczeło sie jak zaczełem modzić.. Vaga nie moge dorwać :/ szczelność niby jest ok, ale założyłem N75 i doładowanie było ok 1.1b i przestało szarpać nawet, ale nastepnego dnia znów zaczeło.. wiec pierw musze zmienic troche cybantów bo moze jednak tu gdzies jest problem, i zmienić kilka wężyków :/ To chyba zaczęło sie po wymianie TIPA.. Na początku myslalem że to przez WG, ale luzowałem WG na maxa a szarpanie dalej było :/
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 06-05-2013 o 22:15

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To jeszcze zresetuj ECU i zobacz czy w czasie adaptacji map też to będzie czy zniknie i pojawi się po tym czasie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Nie w tym rzecz... bo było oki, a dopiero po jakimś czasie coś zaczeło niedomagać :/ więc nie ma mowy o złym sofcie i nikt na nikogo nie spychał. Za cholere nie pamietam na jakim to było setupie...

    Jeśli chodzi o Konrada20VT to wystroi gdzie bedzie chciał, bo widze ze pojawiają się napinki ze lepszy tuner x od y i z.
    Kto gdzie stroi to tylko jego indywidualna sprawa i wpływa na to wiele czynników. Strojenie wciąż przynosi wiele niespodzianek i jedni odnajdują to szybciej od drugich... i to jest sedno sprawy, być wcześniej niż inni...

    ZUCZEK -> widze tu podjazd do innych tunerów... Zapewniam, że musiałbys czekać pare tygodni
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 07-05-2013 o 17:00
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #22
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez wowo Zobacz posta
    Nie w tym rzecz... bo było oki, a dopiero po jakimś czasie coś zaczeło niedomagać :/ więc nie ma mowy o złym sofcie i nikt na nikogo nie spychał. Za cholere nie pamietam na jakim to było setupie...

    Jeśli chodzi o Konrada20VT to wystroi gdzie bedzie chciał, bo widze ze pojawiają się napinki ze lepszy tuner x od y i z.
    Kto gdzie stroi to tylko jego indywidualna sprawa i wpływa na to wiele czynników. Strojenie wciąż przynosi wiele niespodzianek i jedni odnajdują to szybciej od drugich... i to jest sedno sprawy, być wcześniej niż inni...

    ZUCZEK -> widze tu podjazd do innych tunerów... Zapewniam, że musiałbys czekać pare tygodni
    .Nie no jasne w prawie co drugim zdaniu jest ukryte drugie dno, czyli pojazd na tunerów, ech wowo ogarnij się bo w paranoje wpadniesz
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #23
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Wowo, czytałem twój temat to chyba te cyrki miałeś własnie na k03s. Auto było składane przez Pawła wiec wszystko powinno chyba być dobrze zrobione, pamietam że miałem pokrzywiony kolektor wydechowy ale Paweł ogarnął temat wiec chyba tu wszystko ok, musze zmienic cybanty i sprawdzic te podłączenia, jutro sie tym zajmę jesli pogoda będzie. Pozdrawiam i dzieki panowie za zainteresowanie tematem.

  9. #24
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Przy najbliższej okazji zloguj kąty zapłonu, wygląda mi to po opisie na "torque intervention".

  10. #25
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Ja wiem co to będzie jesli pojawia sie nie odrazu tylko po dluzszej jezdzie ? objaw przechodzi prawdopodobnie gdy zgasisz i odpalisz auto na nowo - sprawdz.
    No ale pierwsze pokombinujcie.Jak nie znajdziecie to odezwij sie wtedy konrad na PW to pomoge.
    Przyczyny moga być dwie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ja wiem co to będzie jesli pojawia sie nie odrazu tylko po dluzszej jezdzie ? objaw przechodzi prawdopodobnie gdy zgasisz i odpalisz auto na nowo - sprawdz.
    No ale pierwsze pokombinujcie.Jak nie znajdziecie to odezwij sie wtedy konrad na PW to pomoge.
    Przyczyny moga być dwie.

  11. #26
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Tak objaw najczesciej pojawia sie po dłuższej jezdzie, chociaż to nie jest regułą bo czasem jest jak odpale od razu auto, a czasem jak troche pojeżdze. I raz jest uciążliwe bardziej raz mniej :/ Wczoraj jadac sobie 130 i 6ty bieg zaczynam wyprzedzac auta normalne gazu troche wiecej i cyrk auto dostaje kangura i skacze :/ Potem przyspieszam i jest ok.. Bardzo wkurzajace to jest na trasie.. Ostatnio przyjechał kolega i chciałem mu to pokazać i ZONK nie szarpneło ani razu, tylko raz sie "zawiesił" jadac przyspieszajac na 4tym bieg wskazówka od boosta jak by sie zawiesiła i silnik dziwny dzwiek wydawał [boost szalał ale w bardzo małych odchyłach przez co takie dziwne uczucie było] Gregor jak masz jakis pomysł co to może być, to pisz smiało :P Tak myslalem może swiece robią taki efekt? Chociaz z drugiej strony zmieniałem je jakieś 15tys temu a te szarpanie mam juz z pół roku ;/
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 08-05-2013 o 11:48

  12. #27
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    szukaj przy tipie przyczyny , posprawdzaj czy wszystko jest szczelne i dobrze podlaczone.

  13. #28
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Dzis sprawdziłem tam wszystko, i było ok :/ szczelność też ok..wiec już brak pomysłów..

  14. #29
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    uważam ,że temat można zamknąć już. Dziś "lełon" do mnie zajechał. Pośmigałem troszkę i przy mojej jeździe problem praktycznie nie występuje. Śmiałem się że wadliwy jest łącznik pomiędzy pedałami a kierownicą:P Konrad się przejechał przy mnie próbując wywołać ten efekt i jest to tak minimalne ,że ja bym to olał.
    Powodem na mój gust jest wysterowanie m75. Auto ma tak że jak się delikatnie z dołu przyspiesza to n75 chce je wzbudzić na maksa. Gdy turbo wstanie (k03s przy modach które są w leonie buduje boost w mgnieniu oka) okazuje się ,że boost jest za duży w stosunku do obciążenia silnika i ecu zbija go od razu przymykając przepustnicę. Na mój gust jak by zrobił korektę aby n75 zaczynało uchylać WG w momencie gdy turbo zaczyna się podnosić to problem by znikł. Teraz dzieje się to ale w momencie gdy już turbina nadmucha za dużo i potem go zbija dlatego taki efekt. Przypomina mi to trochę to co u mnie jest bo śmigam na mbc kulkowym tylko ,że jakoś tak się nauczyłem jeździć aby nie mieć takich pików. Podsumowując na mój gust GTO musiałby mieć auto i potestować na drodze a wysyłanie sterownika nie pomoże w tej kwestii. Lecz problem według mnie jest na tyle błahy że szkoda w ogóle bić pianę na ten temat.
    Powiedziałem Konradowi niech jeździ i nie szuka dziury w całym bo na prawdę teraz auto fajnie jeździ i jakoś nie chce się nic zepsuć

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No i kręcimy się w kółko, bo kilka postów wcześniej o tym pisałem, na seryjnych korbach bał bym się o tak wczesny boost, więc puki co nie ruszał bym tego, albo auto do GTO i strojenie live, a nie przez pocztex.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Problem z szarpaniem samochodem
    Przez arman93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •