Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 61

Wątek: 1.8T problem z szarpaniem

  1. #1
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81

    1.8T problem z szarpaniem

    Witam od dłuższego czasu mam problem, jadac np na 4tym biegu z niskich obrotów i dajac gaz do połowy auto przyspiesza ale nagle zwalania na zegarze widze że boost idzie ostro do góry i wtedy auto wydaje taki dzwiek jak by za duzo powietrza dostawało,zamula sie i nagle te powietrze wyrzuca z siebie a a wskazówka od boosta wraca na swoje miejsce i po chwili znów i jedzie dalej normalnie :/ Jeżdżąc na MBC objaw jest od 4tego biegu w góre jeżdząc na N75 objaw jest na 5tym lub 6tym biegu z dołu przy gazie do połowy czyli normalnym przyspieszaniu z dołu :/ Błędów zero, przepływka sprawna, na logach nic nie widac, szczelność ok, dvka sprawna :/ dodam że przy gazie w podłoge auto jedzie bez żadnego szarpniecia :/ Na początku myśleliśmy że to wina programu, ale auto przeszło korekte i dalej to samo :/ Na N75 nie moge jezdzic bo auto ładuje na maxa czyli 1.5b mimo że boost ustawiony na 1.3b..

  2. #2
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Pierwsze logi......
    114+115, 033+003, 002+114, 031+002 na 3ce 1500rpm - spod z pedalem w podlodze
    potem 114+115 z pedalem tak zeby przeladowalo i obcielo doladownie aby uchwycic zjawisko.
    Zloz N75 na czas robienia logow.

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Konrad20VT Zobacz posta
    Witam od dłuższego czasu mam problem, jadac np na 4tym biegu z niskich obrotów i dajac gaz do połowy auto przyspiesza ale nagle zwalania na zegarze widze że boost idzie ostro do góry i wtedy auto wydaje taki dzwiek jak by za duzo powietrza dostawało,zamula sie i nagle te powietrze wyrzuca z siebie a a wskazówka od boosta wraca na swoje miejsce i po chwili znów i jedzie dalej normalnie :/ Jeżdżąc na MBC objaw jest od 4tego biegu w góre jeżdząc na N75 objaw jest na 5tym lub 6tym biegu z dołu przy gazie do połowy czyli normalnym przyspieszaniu z dołu :/ Błędów zero, przepływka sprawna, na logach nic nie widac, szczelność ok, dvka sprawna :/ dodam że przy gazie w podłoge auto jedzie bez żadnego szarpniecia :/ Na początku myśleliśmy że to wina programu, ale auto przeszło korekte i dalej to samo :/ Na N75 nie moge jezdzic bo auto ładuje na maxa czyli 1.5b mimo że boost ustawiony na 1.3b..
    Jaką ty masz tam pompę paliwa pewnie stara seria i to może być problem, brak paliwa, przepustnica zamyka upuszczając bost.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    nie o to chodzi, bo przy pelnym bucie nie odcina, tymbardziej wiec przy lekkim bucie nie brakuje wachy.
    przyczyna nie lezy w paliwie, a problem dotyczy szalejacego boosta jesli dobrze zrozumialem - chyba ze nie to niech autor mnie poprawi,
    btw kazdy program ma jakis limiter, chyba ze zostaly zdjete (w co watpie po opisie problemu przez autora), wiec jak boost przekracza zadana wartosc sporo to oczywiscie ECU odcina wszystko chroniac osprzet.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    W takim razie jeżeli to nie wina softu, to może coś z gruszką turbiny, ale z tego co wiem sprawdzana była, soft też poprawiany, szczelność jest, więc pomyślałem o paliwie.
    Masz przeładowanie które widzi ECU i zamyka EPC ja bym szedł drogą WG.Miałeś zmieniane turbo może ktoś wsadził inną sprężynkę, niestety strojenie auta na odległość czasem sprawia takie problemy, jak by tuner miał je na hamowni to może by ustawił to programowo, jak masz stare turbo to podmień WG
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 23-04-2013 o 21:20
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    tez stawiam na gruche... ale dziwne ze nie wywala zadnego błędu, bo w sumie jak jest przeladowanie to powinno ... ale w sumie jezeli jest auto po sofcie to moze i nie wywali nic ...

    sprawdz np luzując delikatnie cięgno gruszki
    Drr

  7. #7
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Wiec tak, pompa to walbro wiec jest ok, limiter jest zdjęty podobno. Objaw jest taki ze własnie jade sobie na 4tym biegu 1800 obr i przyspieszam delikatnie nagle boost leci do góry na zegarze poczym auto zwalania sie przymula słychac jak by złapało dużo powietrza i po chwili te powietrze słychac wylatuje na zewnątrz, boost wraca na swoje miejsce auto jedzie normalnie i za sekunde znów i potem juz ok. Zawsze z niskich obrotów na wyzszym biegu co bardzo wkurza na trasie bo trzeba z butem w podłodze wyprzedzać WG sprawdzał Paweł i mówił że jest ok :/ Logi zrobie jak tylko kolega wróci i użyczy Vaga wiec może sie zejść kilka dni :/A dodam że ile bym nie poluzował WG efekt dalej zostaje ten sam :/ A i przypomniałem sobie że jak jade i w tym czasie gdy zaczyna sie ten cyrk słychać jak by stożek zassał BARDZO DUZO powietrza które go przymuli boost poleci do góry i w tym czasie szarpie.. boost powiedzmy jest na 0.4b i nagle JEB i mam 1.2b i wraca na 0.4
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 24-04-2013 o 14:47

  8. #8
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    nieszczelna gruszka , niedomagajacy n75 , poki co czekamy na logi

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    przepustnica przechodzi adaptacje?

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Konrad20VT Zobacz posta
    Wiec tak, pompa to walbro wiec jest ok, limiter jest zdjęty podobno. Objaw jest taki ze własnie jade sobie na 4tym biegu 1800 obr i przyspieszam delikatnie nagle boost leci do góry na zegarze poczym auto zwalania sie przymula słychac jak by złapało dużo powietrza i po chwili te powietrze słychac wylatuje na zewnątrz, boost wraca na swoje miejsce auto jedzie normalnie i za sekunde znów i potem juz ok. Zawsze z niskich obrotów na wyzszym biegu co bardzo wkurza na trasie bo trzeba z butem w podłodze wyprzedzać WG sprawdzał Paweł i mówił że jest ok :/ Logi zrobie jak tylko kolega wróci i użyczy Vaga wiec może sie zejść kilka dni :/A dodam że ile bym nie poluzował WG efekt dalej zostaje ten sam :/ A i przypomniałem sobie że jak jade i w tym czasie gdy zaczyna sie ten cyrk słychać jak by stożek zassał BARDZO DUZO powietrza które go przymuli boost poleci do góry i w tym czasie szarpie.. boost powiedzmy jest na 0.4b i nagle JEB i mam 1.2b i wraca na 0.4
    Po tym co piszesz wnioskuje że problem leży w gruszce źle dobrana spręzynka za szybko uchyla wg, boost rośnie nagle Ecu abyś nie pogiął korbów zamyka na chwilę przepustnicę, wtedy masz upust, potem boost już narasta prawidłowo i wszystko wraca do normy.
    To szarpnięcie następuje kiedy, jak masz pedał w podłodze, czy jak przyspieszasz połowicznie,
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 25-04-2013 o 12:39
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar olo
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Mazury
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    533
    Zloguj doładowanie przy odpiętej wtyczce od N75, wiele rzeczy się wyjaśni.

  12. #12
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    Miałem taki objaw jak opisał Zuczek, też na k03s przy gazie na jakieś 30%-50% - tylko taki upust powietrza delikatny był odczuwalny przy ok 2500 obrotów. Później auto jechało płynnie.

  13. #13
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Zuczek efekt mam przy gazie tak do połowy jak juz jest lekko przyspieszenie z niskich obrotów i jak złapie wyższe obroty to jest ok. Logi dopiero zrobie w nastepnym tygodniu bo teraz wyjeżdżam na weekend. A wczesniej miałem turbo k03-052 i też to było, potem zmieniłem turbo na k03-053 i efekt dalej ten sam wiec problem w turbinie tez odpada. Może by sie Paweł wypowiedział w temacie, sprawdzał auto wiele razy i moze cos on powie ciekawego, Paweł uważał że to wina softu ale niestety okazało sie że to nie jego wina, Paweł sprawdzał też gruche i była szczelna :/ A co do niespawnego N75, co ja jeżdzac na MBC jest ten sam efekt co na n75.. tylko troche bardziej wkurzajacy bo na N75 te szarpanie jest na 5tym lub 6tym biegu a na MBC juz od 4tego biegu, dziwne jest to że gdy dam pedał w podłoge nawet z dołu to zbierze sie dobrze bez szarpniecia a jak tak z dołu i gaz tak na do połowy to zaczynaja sie cyrki.. W next tygodniu założe kolegi Stiana N75 i zobaczymy, i zrobimy logi. Dzieki panowie za zainteresowanie tematem może w koncu uda sie to rozwiązać bo juz trace siły na to, a nikt nie chce mi tak na prawde pomóc z tym bo wszyscy mi wmawiaja ze to wina softu i tyle
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 25-04-2013 o 14:10

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Więc masz taki efekt jak u mnie na gt28rs i okazało się że sprężynka w wg została zle dobrana do turbiny, tuner się trochę napocił ale udało mu się w miarę ogarnąć ten soft i tak jezdziłem aż do końca, w sumie nie przeszkadzało mi to,bo jedynie było to widać na zegarze i słychać jak silnik nabierał boost przy nie uchylonej przepustnicy dzwięk nawet fajny bo zbliżony do R5
    Wydaje mi się że fabryczne gruszki są za słabe do takiego boosta i tyle. wsadz MBC i zmniejsz boost do 1.1 lub nawet 1 bar i zobaczysz co będzie stawiam na to że problem zniknie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Zuczek no własnie jest problem że jezdziłem na 1bar i efekt jest taki sam :/ Mi by to nie przeszkadzało gdyby nie to ze auto jedzie kangurem wtedy bo szarpie cholernie, trzeba z gazem w podłodze przyspieszać.

Podobne wątki

  1. Problem z szarpaniem samochodem
    Przez arman93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 21:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •