Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 50

Wątek: Przeplywomierz + blad 01314

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138

    Przeplywomierz + blad 01314

    Panowie,

    wczoraj ruszając spod świateł, dodałem więcej gazu bo kończył mi się pas, miałem wtedy wyłączone esp.

    w czasie wkręcania na wyższe obroty na "jedynce" nagle coś strzeliło i auto osłabło..
    od tamtej pory silnik co kilka sekund miał drgawki i spadały obroty do ok 500, nie miał mocy i buczał przy mocnym dodawaniu gazu, jak spokojnie go napędzałem to nie było tego buczenia.

    Po tym strzale kontrolka esp nie chce już zgasnąć.

    Po podłączeniu VAG-a wyskoczyły następujące błędy:
    16487 - sygnał z przepływomierza za wysoki, sygnał stały --> po odłączeniu przepływki silnik pracuje równo, obstawiam uszkodzony przepływomierz
    17963- ciśnienie ładowania, przekroczony maksymalny limit, sygnał nieciągły --> sprawdzony układ i mechanik mówi że nie ma nieszczolności, ale od jakiegoś czasu nie udaje się nikomu usunąć tej usterki

    w układzie ESP/ABS wyskoczył błąd (w zakładce silnik, nie występuje)
    01314- elektroniczny moduł sterujący pracą silnika, sygnał stały --> czy to może być od przepływki?

    Jak wróciłem od mechanika do domu, to zauważyłem że na zderzaku pojawił się olej, przy tej kratce czarnej za która jest intercooler --> jest on w oleju, taka cienka rurka od góry również jest zaolejona.

    Obstawiam uszkodzony przepływomierz na 100%, ale co to mógłbyć za strzał i skad nagle olej w okolicy intercoolera? jakas dziura się w nim zrobiła, w przewodzie od niego? zawór upustowy nie wytrzymał ?

    Z góry dziękujęza Waszą pomoc

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    esp może się świeci od braku mocy, po prostu odbiera sygnał, że powinien jechać szybciej a jedzie wolniej .Wpierw napraw silnik, mechanik pewnie ma rację, że gdzieś nieszczelność. Zrób test szczelności.

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Strzeliła, albo spadła rura ciśnienia do turbo, do przestrzelenia orurowanie od turbo przez IC aż do silnika.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Przy uszkodzonej przeplywce swieci sie kontrola ESP, wymien przeplywomierz.

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    ESP zawsze się zaświeci przy przepływce,czy to jej błąd czy odłączenie to na blacie masz krzak w postaci ESP

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez haps Zobacz posta
    Panowie,

    wczoraj ruszając spod świateł, dodałem więcej gazu bo kończył mi się pas, miałem wtedy wyłączone esp.

    w czasie wkręcania na wyższe obroty na "jedynce" nagle coś strzeliło i auto osłabło..
    od tamtej pory silnik co kilka sekund miał drgawki i spadały obroty do ok 500, nie miał mocy i buczał przy mocnym dodawaniu gazu, jak spokojnie go napędzałem to nie było tego buczenia.
    Dla mnie to bez wątpliwości wygląda jak zsunięcie się lub pęknięcie któregoś węża w układzie doładowania .
    Musisz po prostu sprawdzić każdy waż i jego połączenie od wyjścia z turbiny do samej przepustnicy . W zasadzie możesz zacząć od okolic gdzie zauważyłeś ślady oleju ale najlepiej sprawdzić wszystko

    Błąd przepływki i limitu doładowania może ( i pewnie jest ) wynikiem wielkiej dziury w układzie więc w pierwszej kolejności zajmij się dziurą i a potem skasuj błędy i zobacz czy się pojawią ponownie ..

    ESP do poprawnego działania potrzebuje danych z przepływki , dalej chyba nie trzeba się rozpisywać









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    Panowie,

    Wielkie dzięki za pomoc! Widać, że użytkownicy mają dużą wiedzę o swoich tt-kach
    Upewniło mnie to w przekonaniu, że przepływka ma wpływ na ESP - MAF zamówiony, słaba jego dostępność np w Inter Carsie 2tygodnie oczekiwania (symbol 0280 218 034), za 10€ przyspieszaja do 3-4dni..

    Jestem ciekaw co powoduje to zbyt wysokie doladowanie, sprawdzali i n75, dv są ok.. może gruszka na turbo?

  8. #8
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    a może program jesli jest ? logi logi i jeszcze raz logi bez tego nikt by sie nie zastanawial.

    dwa jak sprawdzali n75 i dv ? bo n75 sprawdzic mozna na dwa sposoby - odlaczajac wtyczke logujac boost , a dwa zamieniajac go 100% pewnym egzemplarzem z drugiego auta badz z ASO.

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez haps Zobacz posta
    Panowie,

    Wielkie dzięki za pomoc! Widać, że użytkownicy mają dużą wiedzę o swoich tt-kach
    Upewniło mnie to w przekonaniu, że przepływka ma wpływ na ESP - MAF zamówiony, słaba jego dostępność np w Inter Carsie 2tygodnie oczekiwania (symbol 0280 218 034), za 10€ przyspieszaja do 3-4dni..

    Jestem ciekaw co powoduje to zbyt wysokie doladowanie, sprawdzali i n75, dv są ok.. może gruszka na turbo?
    Nowa przepływka to zawsze dobra sprawa, ale czy konieczna w tym wypadku? trzeba było zacząć od sprawdzenia rur turbo tak jak ci pisałem ja, a potem Artur, objawy jakie tu przedstawiłeś świadczą ewidentnie o pękniętej lub z suniętej rurze, a nie uszkodzonej przepływce.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zdecydowanie w pierwszej kolejności szczelność dolotu bo z opisu kolegi wynika że na pewno coś się rozszczelniło .
    Z taką nieszczelnością nawet nowa przepływa nie będzie wskazywać poprawnie .
    Poza tym ''odpowiednia'' nieszczelność w ''odpowiednim'' miejscu też będzie powodować przeładowanie wiec jest to jeszcze jeden powód dla czego trzeba od tego zacząć .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    Panowie,
    co do przeplywki - na kompie pojawil sie jej blad, jak byla podlaczona to rzucalo silnikiem co kilka sekund, po jej odlaczeniu silnik pracuje równiutko, ale mocy nie ma..slychac glosniej turbo jak gwizdze, bo tak jak piszecie pewnie cos sie rozszczelnilo, jak zajrze do autka to na pewno dam znac co bylo.

    dzwonie po roznych firmach specjalizujacych sie w chiptuningu w wawie itp i jak przedstawiam sprawe, to wiekszosc obstawia albo zacinajaca sie turbine (od nagaru), albo uszkodzona membranke w zaworku sterujacym doladowaniem czyli chyba N75 - mowie tutaj o przekoczonym limicie doladowania. Ci "fachowcy" mówią że zadne "logi srogi" nic tutaj nie powiedza, bo to trzeba metoda prob i bledow posprawdzac...tylko ze to ja bede za te bledy jakby cos musial placic...

    macie kogos godnego polecenia od takiej profesjonalej diagnostyki zeby sprawdzic wartosci doladowania itp??

    a usuniecie nieszczelnosci to juz ze znajomym zrobimy jak bede mial przeplywke.

    czasem tez mialem przypadek ze podczas przyspieszania silnik przerywal (tak jakby swiece nie dawaly iskry) i nagle jak wyrwal do przodu to az w szoku bylem, tak sobie kombinuje ze to moze byly poczatki wadliwej pracy przeplywki, a to ze ona np co jakis czas zle odmierzala dawki powietrza vs. paliwo z kompa to moze powodowalo to te nieszczesne przeladowania?
    bo jeszcze swiece obstawiam i chyba zakupie te vline platynowe dla swietego spokoju..

    dziekuje za zainteresowanie tematem

  12. #12
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    jestes z rodzaju tych co nie sluchaja forumowiczów, a w tym przypadku maja Oni racje, dzięki Arturowi i Zuczkowi zaoszczędziłbyś kupe kasy i czasu. No ale jak Ci fachowcy wiedzą lepiej i chca sprawdzac metoda prob i błedów to powodzenia.
    1.8T + metody prob i bledow = problem BIG PROBLEM.
    Mało tego
    to wiekszosc obstawia albo zacinajaca sie turbine (od nagaru), albo uszkodzona membranke w zaworku sterujacym doladowaniem czyli chyba N75 - mowie tutaj o przekoczonym limicie doladowania.
    1.8t + turbina zacinajaca sie od nagaru = no comment.

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    nie, nie..ja nie z tych co wstawiam auto do mechanika i nie liczę się z rachunkiem
    podzwoniłem tylko po tych niby najlepszych zakladach, które mają do czynienia z autkami z turbo typi promotor, mr motors itp..

    poczekam na przepływkę a później zaczniemy sprawdzanie calego ukladu, rura po rurze.

    a wracając do n75, to w poprzednim samochodzie z 1.8t ale 150km jak nie domagał ten zawór to na vagu wyskakiwal konkretnie błąd tego zaworu, teraz tego nie ma.

    apropo nagaru ze spalin w 1.8t hehe, no to też się zdziwiłem bo to przeciez nie diesel, a po emerycku tez nie jezdze ze mogłaby się zacinać od nie używania

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tu chodzi o zmienną geometrię łopatek, turbo naszych TT, to nie dotyczy, zresztą szkoda gadać, bo faktycznie no comment.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    podmieniłem przepływkę i o to co się okazało:
    - udalo sie skasowac blad esp, ale po chwil pojawil sie znowu, na pocieszenie na pewno to, ze sucho jak na pustyni w rurze i obudowie filtra co dochodza do przeplywki
    - pojawil sie ten sam blad przeplywki co wyzej czyli za wysoki sygnal 16487
    - co do wycieku oleju o ktorym pisalem, prawdopodobnie nie wytrzymal intercooler ten blizej turbo (po stronie pasazera) i trzeba bedzie albo pospawac, albo wymienic na uzywke

    nie mialem czasu z kumplem zeby zajrzec do rur itp, ale po majowce zdejmujemy wszystko i sprawdzamy szczelnosc.

    dzięki wielkie za sugestie, faktycznie szczelnosc to podstawa, a dopiero pozniej ladowac sie w kupowanie czesci..

    taki mi sie pomysl nasunał : skoro teraz byla dobra przeplywka i dawala dobre odczyty, a np gdzies przy przepustnicy jest nieszczelnosc, to jest w systemie niezgodnosc co do ilosci powietrza miedzy przeplywomierzem a czujnikiem w przepustnicy i jesli przy przepustnicy jest gdzies nieszczelnosc to tam bedzie mniej powietrza vs to co pokazal MAF i stad moze byc ten błąd??

    jak sie skasuje blad esp to silnik pracuje nierówno, jak wyskoczy błąd esp to zaczyna równo pracować, tzn na pewno równiej

Podobne wątki

  1. czyzby przeplywomierz?
    Przez Jeta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 03:22
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 18:27
  3. Błąd 01314, gdzie szukać przyczyny?
    Przez jasiel w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2011, 14:40
  4. Przeplywomierz
    Przez solina w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 104
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •