Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Wymiana nagrzewnicy

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4

    Wymiana nagrzewnicy

    Witam , mam kolejny problem ze swoim autem i potrzebuję fachowej pomocy. Chciał bym wymienić nagrzewnicę w swoim aucie czy samemu jest to możliwe jeśli tak to czego będę potrzebował po za nagrzewnicą

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wiem jakie masz doświadczenie w grzebaniu przy aucie ale do tej roboty trzeba praktycznie wyciągnąć deskę wraz całym zespołem sterującym przepływem powietrza .
    Bardzo upierdliwa robota








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    przy innym samochodzie dokonałem prowizorycznej naprawy - auto nie grzało, zalałem nagrzewnice (bez wyciągania, przez weże co ida do kabiny przez pezegrodę) gorącą wodą z środkiem do odkamieniania czajnika, odczekałem 15 min i przepłukałem wodą podaną przez wąż ogrodowy pod ciśnieniem. auto zaczelo normalnie grzać

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    podstawa przy nagrzewnicy w starszych Jeepach...wąż i do przodu...ale czasem trzeba wymienic, niestety.

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jak np. cieknie to trzeba wymienić niestety ale patent z odkamieniaczem dobry i warto spróbować jeśli nie ma wycieków a nie grzeje







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    pierwszy raz to widzialem jak nam mechanik przeczyszczal w silverado w WI, troche bylem w szoku jak poodkrecal pare rzeczy, po czym wzial normalny waz, nawet bez odkamieniacza i zrobil przelew - tyle syfu wylecialo ze szok.

  7. #7
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Koleżanki i Koledzy mam pytanie, bo pojawił się pewien problem w Mojej TT, a mianowicie parowały Mi szyby od razu zacząłem się tym interesować i po wskazówkach Jerrego naprawiłem uszkodzony silniczek v71 jednakże to nie pomogło. Po wnikliwym przeglądzie zobaczyłem, iż pod wykładziną od strony pasażera jest mokro i ubywa płynu w zbiorniczku wyrównawczym diagnoza cieknie z nagrzewnicy i to ogromny problem gdyż nigdzie nie mogę odszukać jakieś instrukcji demontażu lub wskazówek od czego zacząć, by dostać się do nieszczęsnej nagrzewnicy. Z informacji uzyskanych na forum wiem że muszę zrzucić chyba całą deskę wraz z całym climatronikiem. Może macie jakieś wskazówki gdyż chce się w najbliższych dniach za to zabrać dodatkowo może ktoś z forumowiczów ma nagrzewnicę na sprzedaż w dobrej cenie w razie co to PW. Z góry wielkie dzięki za pomoc

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    http://www.ttforum.co.uk/forum/viewt...p?f=2&t=150972

    Tu masz link jak wyciagnac deche w mk1. Demontarzu samej nagrzewnicy nie znalazlem ale zlokalizujesz ja po przewodach ogrzewania i po wycieku. Nie bedzie watpliwosci tez jak ja wyjac. Moze byc zakryta plastikowym dekielkiem i wyjedzie albo w bok albo do tylu. Robilem to pare razy w innych autach. Jest to upierdliwa robota nie tyle przy rozbiorce, choc tez, ale skladanie jest o wiele trudniejsze. Trzeba naprawde z glowa ukladac przewody, zaopatrzyc sie w trytytki i upewnic sie ze wszystko ukladasz tak jak bylo. Tasma maskujaca i dlugopis. Odpinasz kostki i opisujesz. Myslisz ze bedziesz pamietal, a potem roznie bywa. Jedna kostka nie bedzie pasowala w dwa miejsca ale chodzi mi o ich prowadzenie. Zaoszczedzisz czas. No i po zlozeniu nie ma nic gorszego jak pukajace dzwieki spod deski bo robote trzeba robic raz jeszcze. Ogolnie w TT nie sciagalem deski ale umowmy sie, nie jest to maybach naszpikowany elektryka. Nie wiele pod ta deska jest. Konsola srodkowa jest stosunkowo uboga wiec i okablowania mniej. Uwazam ze poradzisz sobie. Plastiki w TT sa dobrej jakosci, w miare elastyczne wiec raczej nic nie polamiesz. Co nie jest juz takie proste lub wrecz niemozliwe w nowych autach. Na spokojnie, nic na sile, a jak cos zapytasz tu i cos sie poradzi.
    Ps. Jak sie zdecydujesz to rob fotki od A do Z i bedziesz pionierem w temacie. Ja nie znalazlem tutka o wyciagnieciu nagrzewnicy w mk1
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 20-02-2016 o 11:29

  9. #9
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Dzięki wielkie zrobię pełną historię naprawy i zamieszczę na forum przetrę te szlaki, by już kolejne naprawy u innych forumowiczów nie przyniosły trudu. Temat będzie chyba dość istotny gdyż nasze auta już młode nie są, a nagrzewnica i jej uszkodzenia to temat, który będzie się u wielu posiadaczy TT mk1 powielał. Dzięki jeszcze raz za pomoc. Zrobi się trochę cieplej i zaczynam pracę.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Tak jak napisalem na pw mam 2 sztuki. Co do demontazu to idzie szybko ale rozkladalem z mysla ze nie bede tego juz skladal. Mam cala nagrzewbice z plastikami i jak chcesz to moge wrzucic foto gdzie tego szukac.

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez ziembol89 Zobacz posta
    Dzięki wielkie zrobię pełną historię naprawy i zamieszczę na forum przetrę te szlaki, by już kolejne naprawy u innych forumowiczów nie przyniosły trudu. Temat będzie chyba dość istotny gdyż nasze auta już młode nie są, a nagrzewnica i jej uszkodzenia to temat, który będzie się u wielu posiadaczy TT mk1 powielał. Dzięki jeszcze raz za pomoc. Zrobi się trochę cieplej i zaczynam pracę.
    Kazda pomoc sie przyda, i ta drobna i ta duza. Nagrzewnica to juz powazna wymiana, ktora wymaga sporego nakladu pracy. Zerknalem na link ktory tu podeslalem. Wyglada ze bedzie ciasno z wytarganiem jej na swiatlo dzienne. Aaaaale nie nerwowo ludzie to skladali oruentowales sie o numer czesci juz? Wiesz jaki zamiennik kupic, a moze ori jest w przystepnej cenie?
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 20-02-2016 o 11:40

  12. #12
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    sama chłodnica nagrzewnicy to żadna większa suma gdyż np firma febi max do 80 zł
    jednakże tam wiele rzeczy mogło się uszkodzić i dopiero po rozebraniu dowiem się co jest przyczyną wycieku

    dzięki Paweł jak tylko rozbiorę deskę to uderzę do Ciebie w tej sprawie tylko zobaczę co tam cieknie

  13. #13

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Ja jestem po wymianie nagrzewnicy. Tj. w sumie nie ja, a mój mechanik. Rozebrał i poskładał całość w jeden dzień. Wymienił chyba z sukcesem, bo już nie śmierdzi płynem. Niestety przy okazji zdejmowania deski urwał mi kilka zaczepów w tych plastikach na słupkach i musiałem kombinować ze spawaniem plastików. Nie wiem, czy musiał je zdejmować, czy bardzo duży wpływ miała niska temperatura w garażu (stwardniałe plastiki?) ale uznałem, że warto Cie uprzedzić

    Dużo czasu zajęła Ci naprawa tego v71? U mnie po wymianie nadal lekko parują szyby i jest błąd 15.3 na climatroniku.

  14. #14
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    samo wyjęcie zajęło 5 minut naprawa silniczka podobnie 5 min ale ponowny montaż to dla mnie katorga ....
    ok 2h coś nie pasowało coś się srało masakra
    ale udało się i działa bardzo dobrze

    ps. myślę że demontaż słupków nie jest potrzebny deska schodzi bez tego

Podobne wątki

  1. Silniczek sterowania klap nagrzewnicy
    Przez bzykss w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 18:23
  2. Wymiana turbo na k04
    Przez Sokol1330 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 17:42
  3. Wymiana czy nie?
    Przez Messik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 18:49
  4. wymiana zarowek...?
    Przez TT wroc w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 21:21
  5. wymiana rozrzadu
    Przez Mateusz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 13:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •