Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202

    Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)

    Chce zapytać o tuning tego nowego silnika 2.0TFSI (200 KM) znanego nie tylko z TT MK2, ale też Audi A3, A4, A6, Golfa GTI,......

    Nie odsyłajcie do GOOGLE, bo napewno w google są setki linków do tysiaca stron, ale chodzi o najciekawsze projekty. Natomiast na temat 1.8T jest mnóstwo informacji.
    Czyżby 2.0 TFSI był jeszcze słabo poznany przez mechaników/tunerów? Czy wtrysk FSI w czymś przeszkadza ?

    Jak możecie wpisujcie ciekawsze, warte odnotowania linki do stron (szczególnie z jakimiś ciekawymi KITami) oraz wasze doświadczenia z tuningiem 2.0 TFSI.

    Od siebie:
    Tu tuning TT MK2 przez Wenland (firma raczej dobra, robi też przeróbki Porsche, BMW i Merca):
    http://www.wendland-tuning.de/AMS10-2007.pdf (jest też czerwona MTM robiona na R8 i Oettinger oraz ABT....Najładniejsza srebna-Wenland i czarnula-ABT). Test Marcusa Petersa jednego z najlepszych kierowców niemieckiego AMS.

    Tu co nieco na temat Golfa GTI MK5 (w końcu ten sam silnik):
    http://www.wendland-tuning.de/GF01-2005.pdf
    http://www.wendland-tuning.de/AB02-2005.pdf
    http://www.wendland-tuning.de/AI06-2005.pdf

    (moja ulubiona pozycja: http://www.wendland-tuning.de/Tuning...e997Video.html Carrera S od Wenland)

    Jak znacie coś na temat 2.0 TFSI - może gotowe rozwiązania (kity) i extreme / hardcore tuning to zapodajcie w tym wątku... W końcu wszyscy wcześniej czy później będziemy mieć TT MK2

    Tu cennik WENLAND - http://www.wendland-tuning.de/pricelist.html

    4 Zyl. 1,8 l Turbo alle Motronic-Optimierungen 799,--
    4 Zyl. 2,0 l Turbo TFSi bis zu 184 kW/250 PS 799,--
    4 Zyl. 2,0 l Turbo TFSi bis zu 221 kW/300 PS 990,--

    Na 300 KM za 1000 euro - całkiem nieźle

    [ Dodano: Pon Paź 15, 2007 11:55 pm ]
    Teraz ABT

    Abt TT engine models:

    VR6 3.2 K 355 HP (262 kW) Abt TT-R
    VR6 3.2 K 310 HP (228 kW) Abt TT-Sport
    2.0 T-FSI 270 HP (199 kW) Abt TT-Sport
    2.0 T-FSI 240 HP (177 kW) Abt TT-iS

    Tu najmocniejszy -- http://www.tuningnews.net/article.php?date=060920 (prezentuje się nieźle!)


    Tu ciekawe programy i zawieszenie do TT MK2:
    http://www.qstuning.com/products.jsp?variant=79 (max. 270 PS)

    Kity na 300-400 KM:
    http://atp-tuning.at/shop_content.ph...10b2b1858bbd10

    GOAPR Austria:
    http://www.goapr.at/index.php/cat/c2...57f25c2509411a

    Jest trochę tego Ale z 7-8 miesiecy temu przeszukiwałem Internet i nie było tylu opcji (może teź źle szukałem)

    Co nieco można znaleść tu: http://www.atp-tuning.com/

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    kupiles juz to audi?

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez miloo666
    kupiles juz to audi?
    Jestem w trakcie kupowania

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863

    Re: Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200

    Cytat Zamieszczone przez jerzy_dabrowski

    Jak znacie coś na temat 2.0 TFSI - może gotowe rozwiązania (kity) i extreme / hardcore tuning to zapodajcie w tym wątku... W końcu wszyscy wcześniej czy później będziemy mieć TT MK2
    Fajnie ze dales na koncu , bo ja nie planuje nigdy zakupu MK2...

    Oto pare linkow jakie udalo mi sie wyszukac..

    APR USA - oferta dla MK2 TT

    HPA tuning - Turbo dla 3.2

    HPA Twin Turbo dla 3.2

    Forge FMIC TT MK2

    APR K04 dla A3 2.0 TFSI



    To tak na szybko wiekszy wybor na pewno bedzie pojawial sie z czasem


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    co do 2.0TFSI w tvn Turbo byl wywiad z kolesiem z VTG> Powiedzial, ze 1.8T to sprawdzona kostrukcja super fo tuningu, natomiast 2.0TFSI jest nowoscia i jeszcze nie maja takiego doswiadczenia, acz kolwiek na kazdym 2.0TFSI samym porgramem mozna dodac spokojnie 30 - 40 KM do 50KM w ekstremalnych przypadkach

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    co do 2.0TFSI w tvn Turbo byl wywiad z kolesiem z VTG> Powiedzial, ze 1.8T to sprawdzona kostrukcja super fo tuningu, natomiast 2.0TFSI jest nowoscia i jeszcze nie maja takiego doswiadczenia, acz kolwiek na kazdym 2.0TFSI samym porgramem mozna dodac spokojnie 30 - 40 KM do 50KM w ekstremalnych przypadkach
    tak zgadza się też to widziałem
    NO RISK,
    NO FUN.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Artur, czemu nie planujesz zakupu MK2 ? Nie podoba się ? Czy ucieczka do konkurencji ? BMW ? Merc ? Prosiak ?

    Mnie się MK2 podoba cholernie (z małymi wyjątkami), ale wiem że chce mieć ten model. Tylko tak jak już pisałem, niema w tej chwili optymalnego auta, czyli 2.0 TFSI z Quattro.

    1.8T jest znany świetnie mechanikom/tunerom, bo VW go tłukł przez jakieś 10 lat. Myśle, że niedługo to samo będzie z 2.0 TFSI. Słyszałem że pewnym problemem może być wtrysk bezpośredni FSI. Jeśli chodzi o trwałość to nie sadze by 2.0 TFSI był gorszy od 1.8T w końcu pare lat opracowywali ten silnik i to nie jest kia czy hyundai lub inna marka bez doświadczenia.

    Najlepszy dowód że jakieś ~~8-10 miesięcy temu, jakoś taką zimą interesowałem się tuningiem 2.0 TFSI to nie było tyle ofert co dziś.

    Dziś (godzine temu) przejechałem się po Wawie i widziałem dwie MK1 i aż trzy MK2. MK2 wygląda super (jeśli jest w atrakcyjnym kolorze i ma odpowiednie obuwie - najlepiej 19-ki z RS-a).

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie to ze mi sie nie podoba , czy mam zamiar zmienic marke....Chce zostac z moja jakis czas i doprowadzic do ok 400 KM
    MK2 jest ladnym autem ( z paroma wyjatkami ) , ale nie kupie go z tych samych wzgledow przez ktore kupilem MK 1
    MK1 jest autem kultowym ktore wywolalo nie zle zamieszanie i nadal po tylu latach od premiery budzi spore zainteresowanie i podziw dla stylistyki , wyglada niepowtarzalnie i nie da sie go pomylic z innym autem . Cyba wystarczy bo moge napisacc jeszcze kilka linijek na ten temat , ale nie o to chodzi...
    MK2 jest na prawde ladne jak wiele z dzisiaj produkowanych aut ...
    Nie dziwie sie ze Tobie sie podoba sam moze inaczej podchodzilbym do tematu jesli nigdy nie posiadalbym MK1..
    Jesli kiedys bede zmienial to na S5/RS 5 lup przy pomyslnych wiatrach na uzywane R 8..



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Już widzę lawinę R8 z niemiec. Lekko zarysowanych albo w 100% nie bitych.

  10. #10

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Nie to ze mi sie nie podoba , czy mam zamiar zmienic marke....Chce zostac z moja jakis czas i doprowadzic do ok 400 KM
    MK2 jest ladnym autem ( z paroma wyjatkami ) , ale nie kupie go z tych samych wzgledow przez ktore kupilem MK 1
    MK1 jest autem kultowym ktore wywolalo nie zle zamieszanie i nadal po tylu latach od premiery budzi spore zainteresowanie i podziw dla stylistyki , wyglada niepowtarzalnie i nie da sie go pomylic z innym autem . Cyba wystarczy bo moge napisacc jeszcze kilka linijek na ten temat , ale nie o to chodzi...
    MK2 jest na prawde ladne jak wiele z dzisiaj produkowanych aut ...
    Nie dziwie sie ze Tobie sie podoba sam moze inaczej podchodzilbym do tematu jesli nigdy nie posiadalbym MK1..
    Jesli kiedys bede zmienial to na S5/RS 5 lup przy pomyslnych wiatrach na uzywane R 8..



    Pozdrawiam


    mam podobne odczucia MK2 dla mnie to troche jest ..szukam słowa .. w cieniu MK1. Mk1 powaliło wszystkich na kolana z początku czszyscy myśleli że to koncept car a tym czasem smigam sobie takim ..... w Mk2 brakuje tego czegoś i rozpoznawalność jest dużżżżo mniejsza nież MK2 ... podoba mi się to jak czsem (żadko ) zbliżam się do kogoś na zapalonych światłach to człowieku prawie ludzie zjeżdzają z awaryjnego na pobocze jak by djabła w tylnym lusterku zobaczyli ..........
    a A5 miałem okazje testować no to mmmoooggee powiedzieć że jest ciekawy no i zostaje R8 mażenie............ ale zobaczymy
    NO RISK,
    NO FUN.

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Jesli kiedys bede zmienial to na S5/RS 5 lup przy pomyslnych wiatrach na uzywane R 8..
    A5 / S5 / RS5 - to bardzo ładne autko (RS5 pewnie będzie ładne). IMO najładniejsze Audi w historii, zaraz ....po TT

    Ale A5 / S5 / RS5:
    1. Nie robi na ludziach takiego wrażenia jak TT MK1 w momencie debiutu
    2. Nie jest zrobione tak na bajerze jak TT-ki MK1 i MK2. Np. wnętrze w A5/S5 jest nudne - jak w nowym A4, a w TT jest zajeb..... !
    3. Jak bym miał kupić duże coupe to jednak zdecydowanie skłoniłbym się ku nowej BMW serii 3 coupe (bardzo podoba mi się Merc CLK, a niedługo jego nowa wersja wejdzie)

    R8 - bardzo ciekawe autko, będzie ciekawsze jak włożą tam mocniejsze silniki, np. od nowego RS6. O R8 czytałem parę tekstów, różnie się o niej wypowiadali. Wczoraj byłem w salonie na Połczyńskiej i oglądałem czarne R8. Powiem szczerze że za te lub podobne pieniądze wolałbym Gallardo, 911 C4S, M6, SL 55AMG i pare innych aut. Audi ciężko będzie się przebić z tym modelem.

    Więc udowodniłem że w gamie Audi pozostał tylko jeden ciekawy model - TT

    mam podobne odczucia MK2 dla mnie to troche jest ..szukam słowa .. w cieniu MK1. Mk1 powaliło wszystkich na kolana z początku czszyscy myśleli że to koncept car a tym czasem smigam sobie takim ..... w Mk2 brakuje tego czegoś i rozpoznawalność jest dużżżżo mniejsza nież MK2
    Tak to bywa, że pierwszy model zaskoczy, a następne już nie. Bo jeśli ma być podobny do poprzedniego to już nie zaskoczy. A jakby miał być inny to mógłby się nie udać i dopiero byłoby dno. Tak jest z wieloma modelami. Np. Ford Focus I był super, a druga generacja - stylistycznie przeciętna.

    [ Dodano: Czw Paź 18, 2007 6:04 pm ]
    Zapomniałem dodać jedną rzecz:

    R8 jest super (ale z pewnymi wyjątkami ). Wygląda dobrze, rasowo, ale tył nie do końca mi się podoba. Bardziej podoba mi się TT MK2 - szczerze, wole TT. TT mogła by być większa, dłuższa szczególnie, jak R8 i wtedy TT byłaby the best (ale kto kupiłby R8 ?).
    W R8 podoba mi się, że jak w Ferrari, widać przez tylną szybę silnik !

    Jednak za cene R8 (500-600 tys. zł) znam lepsze autka.

    Ale słyszałem że będzie R4 - rasowe coupe wielkości TT, ale bardziej sportowe od TT ( z silnikami od ok. 300 KM). R4 to ma być mniejsz kopia R8, ale za ludzkie pieniadze. Ma konkurować z Z4 coupe, SLK i Caymanem. Napewno bedzie tańsze od Caymana, więc będzie w okolicach 230-250 tysiecy (o stówke więcej od TT). To może być hit ! R4 ma wejść w 2009-2010 roku... Tak pisało AMS.

    [ Dodano: Czw Paź 18, 2007 6:09 pm ]
    Artur - pytałem bo napisałeś ze nie planujesz nigdy kupić MK2. To, że teraz to OK, ale skreślać MK2 zupełnie ?

    Gdybym miał MK1 to pewnie też bym z nią został, do momentu pojawienia się 2.0TFSI z Quattro (Audi sobie robi jaja oferujac tylko dwa modele!).

  12. #12

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    do Jerzego D.

    .... masło maślane.
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2007
    Skąd
    Sandefjord - Norway
    Posty
    33

    A MOżE BY TAK ....

    A moze by tak przed tematem "kupie /sprzedam" założyc całkiem nowy teamt -"JERZY_DABROWSKI "? Chętnych proszę o wpisy i jak uzbieramy z 5 głosów to atakujemy admina

    Pozdro

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie ... Badzmy bardziej wyrozumiali ....
    Osobiscie nie widze nic zlego w dywagacjach na ten temat

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2002
    Skąd
    Wawa
    Posty
    125
    Tak tylko zamiast rozmowa o firmach tuningowych i ich możliwościach dzięki Panu Jerzemu znów czytamy elaboraty na temat co by było gdyby będzie...........

Podobne wątki

  1. Tuning 2.0 tfsi w compsport na 270 ps
    Przez mateusz0311 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 08:05
  2. Tuning 2.0 TFSI
    Przez Jaqob w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 28-05-2014, 21:28
  3. "Light" tuning TT 2,0 TFSI (211hp) Quattro
    Przez maxtor w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 06:11
  4. Szybki tuning silnika
    Przez ZUCZEK w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 04:19
  5. Tuning silnika AJQ
    Przez browarr w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-11-2007, 08:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •