Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [8N] szyba zgrzyta przy podnoszeniu - na koncu

  1. #1
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037

    [8N] szyba zgrzyta przy podnoszeniu - na koncu

    Hej,

    dzis mam swieta i juz wymienilem przednie amortyzatory - cisza...a myslalem ze to stabilizator

    no ale jeszcze dwie usterki, pierwsza to mikrostyk a druga to wlasnie szyba i tu sie musze was poradzic. Zdjalem boczek i myslalem ze bedziejakas magicznie nie dokrecona srubka na wierzchu i ze ja dokrece pocaluje i bedzie smigac , no ale coz takie rzeczy to tylko w erze.

    Tutaj krociutenki filmik co sie dzieje
    zgrzytty - YouTube
    wyszlo jakby ktos strzelal z pistoletu badz innej broni, ale az tak tragicznie nie jest, poprostu jest zgrzyt. Czasem rowniez jak podnosze szybe na automacie, puszcze przycisk i szybu pojdzie w gore, zgrzytnie sobie i troche w dol poleci...

    czy ktos ma moze pomysl gdzie to trzeba dokrecic? zalaczam foto - jakby ktos byl tak nad wyraz mily i na nim zaznaczyl...

    Nazwa:  2013-03-30 20.31.29.jpg
Wyświetleń: 474
Rozmiar:  53.8 KB

    dz wielkie

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    uyhlghlghkl
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 13-04-2014 o 17:50

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    podnioslem....nie wiem. Mam do wymiany mikrostyk nad ktorym wlasnie siedze - auto nie widzi ze drzwi otwarte i mysli ze zamkniete wiec do samej gory pozwala podniesc.

    Moze to jest przyczyna tego zamieszania....zgrzyt chyba dochodzi z mechanizmu. Tam gdzie jest taka "zlota" sprezyna. Jak podnosze szybe to ona na koncu jest dociskana i wydaje mi sie ze szoruje o plastik wewnatrz jej - tuleje na ktorej owa sprezyna jest osadzona. Natomiast , przed chwila zajrzalem do drzwi kierowcy i przy podniesieniu przy otw drzwiach - szyba nie idzie do samej gory i ta sprezyna nie jest na koncu docisnieta.

    EDIT: no to juz sie nawymienialem, za chiny nie odkrece zamka...musze po swietach kupic odpowiednia koncowke...f%*k a juz mialem nadzieje ze weekend bedzie fajny...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No wiec dzisiaj sie wzialem za mikrostyk, zdjalem zamek i dobralem sie do problematycznego wynalazku.

    Wymienilem gorna czesc mikrostyku - tutaj stara czesc (lekko uszkodzona byla tylko gumka - zaznaczona) i nowy bebech ktorego nie wymienialem:
    Nazwa:  2013-05-01 16.10.55.jpg
Wyświetleń: 448
Rozmiar:  14.0 KB
    zlozylem wszystko i proba a tu...nic. No to znowu rozkrecenie i co sie okazalo, nie byl winny mikrostyk, ale blaszka go dociskajaca. Wyjalem ja i scisnalem po czym spowrotem nalozylem - okazalo sie ze dziala. Chodzi o te srebrna blaszke - zwlaszcza docisk od strony wewnetrznej:
    Nazwa:  2013-05-01 16.09.45.jpg
Wyświetleń: 445
Rozmiar:  44.1 KBNazwa:  2013-05-01 16.09.59.jpg
Wyświetleń: 450
Rozmiar:  43.8 KB
    także jak ktoś ma problem z mikrostykiem, sprawdźcie najpierw docisk tej blaszki....mam nadzieje ze nie bedzie sie zsuwala i nie bedzie trzeba tego poprawiac za jakis czas, a jezeli bedzie taka potrzeba to wymysle jakis patent na to

    ALE nie moze być tak pieknie autko juz wie ze ma otwarte drzwi pasazera i nawet zaswieci w srodku i FIS pokaze rozwiniete prawe skrzydlo, natomiast szyba dalej strajkuje. Unikajac tlumaczenia, zamieszczam filmik:


    nie sadze zeby byla to adaptacja bo szyby podnosza sie i opuszczaja automatycznie, no i zreszta widac ze mechanizm stara sie cos tam zrobic po zamknieciu i otwarciu ale mu nie idzie. Acha, czasem jak zamykam automatycznie to nie domknie sie do konca, ok 10cm od konca sie zatrzymuje.

    ma ktos jakis pomysl?

    pzdr
    hubi

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    maly update - postanowilem jednak zrobic jeszcze raz adaptacje no i teraz jak otwieram drzwi to mechanizm dalej stara sie opuscic szybe ale on aani drgnie. Natomiast jak ja opuszcze i podniose to nie dochodzi do konca - zostaje tak jak u kierowcy i po zamknieciu drzwi, szyba podnosi sie do konca....czyli w polowie juz jestesmy w domu
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 30-03-2013 o 21:29

  4. #4
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Moze adaptacje zle robisz
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Ale szyby automatycznie sie opuszczaja i podnosza, ponadto szyby tez zatrzymuja sie i odbijaja przy natrafieniu na przeszkode.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    cd...

    no więc dzisiaj postanowiłem znaleźć przyczynę zgrzytów jak podnoszę szybę.

    Winowajca odnaleziony!

    Biały plastikowy element - tu pokazany jak powinien wyglądać w całości i strzałka gdzie się znajduje jak jest złożony mechanizm:
    Nazwa:  2013-05-02 12.40.38.jpg
Wyświetleń: 424
Rozmiar:  31.6 KB
    niestety u mnie dwa z 4 zębów się połamały:
    Nazwa:  2013-05-02 12.41.09.jpg
Wyświetleń: 418
Rozmiar:  33.3 KB
    połamana część:
    Nazwa:  2013-05-02 12.42.40.jpg
Wyświetleń: 419
Rozmiar:  45.5 KB
    próbowałem skleić - super glue dało radę z plastikiem równie dobrze jak i z moimi palcami. Natomiast stwierdziłem że to nie może działać, ten plastik po sklejeniu nie wytrzyma naprężeń raczej, więc skręciłem bez niego...

    finał jest taki że nie ma zgrzytów - zgrzytały te połamane części.

    Natomiast dalej jest problem z opuszczaniem się szyby po otwarciu drzwi, ponieważ opuszcza się tyci tyci
    Nazwa:  2013-05-02 17.11.06.jpg
Wyświetleń: 420
Rozmiar:  42.2 KB
    jak przy otwartych drzwiach opuszczę szybę i ją podniosę (działa automatycznie), to nie dojdzie do końca - ładnie zatrzymuje się tam gdzie powinna, a po zamknięciu drzwi domyka się. Ale znowu jak otworzę drzwi to tylko troszkę, naprawdę troszkę się otwiera, silnik pracuje więc zaprogramowany jest - przedstawia to filmik.


    w drzwiach kierowcy jak podnoszę i opuszczam szyby to te sprężyny praktycznie nie drgną, a tutaj widać jak pracują. Nie wiem czy powinny...nie mam 3 drzwi....tzn teoretycznie mam ale tam się szyba nie otwiera

    jak ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny!

    pzdr
    hubi

  6. #6
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Czasami banalne rzeczy maja wplow na caloksztalt

    Wszystkie osłony i uszczelki muszą być całkowicie zamontowane.
    Drzwi i podnośniki szyb muszą być wyregulowane.
    Drzwi muszą być kompletnie zmontowane.


    A tu masz idealnie opisana adaptacje:
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...adaptacja+szyb
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    dz za link - od deski do deski wątek przerobilem juz zanim sie wzialem za te szybke

    wszystko jest zamontowane a boczek nie ma tu znaczenia, on nie ma nic wspólnego z mechanizmem szyby. No na 99% adaptacja jest ok, bo jakby nie była to by się nie podnosiła szyba po zamknięciu, oraz nie opuszczała sie i podnosiła automatycznie. Tutaj jest tylko problem z opuszczeniem szyby po otwarciu drzwi, silnik pracuje chwilke aby ja opuscic, ale ona sie opuszcza tylko troszeczke. Moze to ten plastik biały, no po cos tam jest, przytrzymuje tę czarną cześć pod dużą spręzyną i wtedy szyba się opuszcza. Jak druga osoba otwierała drzwi od zewnątrz a ja przytrzymałem ten czarny plastiik to jakby więcej się otworzyło, ale nie tyle ile powinno.
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 02-05-2013 o 18:20

  8. #8
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Sklej ten biały plastik i włóż na moment. Jedną, dwie próby powinien wytrzymać, a i wyeliminujesz jedną kwestię.

  9. #9
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Myślałem nad tym kilka razy, ale chyba sobie daruje z 2 powodów, to się zapewne połamie szybko (przypuszczenie), a drugi bardziej istotny, popatrz na te zdjecie:
    Nazwa:  2013-05-02 12.40.38.jpg
Wyświetleń: 403
Rozmiar:  32.2 KB
    strzałki pokazują w jakim położeniu powinien być ten plastik - czarny element jest ustawiony tak jak w drzwiach kierowcy gdzie wszystko jest dobrze. Jeżeli tak to złoże to nie jestem w stanie ścisnąć sprężyny do końca aby naciągnąć obydwa końce linki na ten kołowrotek - udało mi się nawinąć je tylko z maksymalnie ściśniętymi sprężynami...
    Próbuje sobie wyobrazić co ten biały element robi ale nie mogę....

    tu fajnie widać jak ta całość jest złożona poprawnie (zdj z neta) - u mnie ta duża sprężyna nie jest tak mocno rozciągnięta po złożeniu.
    Nazwa:  aaaa.JPG
Wyświetleń: 397
Rozmiar:  25.6 KB
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 03-05-2013 o 09:36

Podobne wątki

  1. Szyba kierowcy nie opuszcza się przy otwieraniu drzwi
    Przez nordyk07 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 155
    Ostatni post / autor: 20-11-2022, 11:42
  2. Seryjny słupek- wytrzymałoś przy podnoszeniu mocy
    Przez Quuuun w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 14:34
  3. Skrzypiąca szyba przy domykaniu Audi TT 8 N
    Przez arturtt w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 10:38
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 17:24
  5. w koncu logi :)))
    Przez michu w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 21:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •