Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Audi TT Quattro 225 MATA

  1. #1
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98

    Audi TT Quattro 225 MATA

    Witam. po kilku latach marzeń jest. tt quattro 2001r. Auto z usa, klepnięte było w lewy tył, z zewnątrz do poprawek, tu obdrapane, tu zarysowane ale mechanicznie bardzo dobre, środek również. Jeśli będę malował to myślałem nad kolorem aviator grey lub jakiś bardziej szary. W planach mam zderzak przód od r32. blenda na spoiler, blenda plaster miodu przy wydechu, gwint i 18" do tego na pewno będzie fmic, cały wydech, dolot i chip. chce mieć 260-280 koni ale oczywiście wszystko po kolei. Mam problem bo silnik ma oznaczenie AMU i pytanie czy szukając do niego części takich jak rozrząd, można dobierać od BAM czy APY? Poniżej moje poprzednie a3 które było lekko doinwestowane, a w tt mam zamiar wrzucić większy worek $ bo jest tego warte. zdjęcia robione telefonem więc jakość nie pozwala. przyjdą cieplejsze dni, zrobię polerkę i wezmę apart w dłoń. Pozdrawiam
    [/URL]


    i jeszcze proszę o pomoc jak tu robić przerwy pomiędzy linijkami bo nie ogarniam



  2. #2
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Felgi na czarno Malowałeś osobiście czy takie zakupiłeś - interesuje mnie jak bylo z dekielkami robione ze znaczek (logo ) pozostal taki srebny. Na zdjeciu wyglada to ładnie. Jesli bylo to obklejane to trochę pracochłonne chyba ze mozna kupic czarne gotowe.

    PS

    Prosba zrob foto centralnie całego boku jak właśnie wyglądają te czarne felgi na srebnym autku - dzieki - pozdrawiam
    I TT

  3. #3
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

    felgi malowalem sam pistoletem. Jest to czarny polmat. Dekielki tez malowalem a znaczki audi sa wyjmowane, wiec poprostu na czas malowania je wyjalem i wlozylem z powrotem. Mysle ze do czarnej lotki, dokladki z przodu i z tylu beda bardzo pasowac. Po swietach zrobie lepsze zdjecia bo na telefonie nie widac za wiele. Jednak narazie upalam auto po bocznych drogach i wszedzie szukam zalegajacego sniegu

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    dołączam się do opini o felgach - wyglądają bardzo ładnie. Ja swoje zimowe właśnie tak zamierzam w lato pomalować a u Ciebie rzeczywiście robi wrażenie - tak jak przedmówca zauważył, zwłaszcza dekielki.


    pzdr i powodzenia

  5. #5
    Awatar mateUS
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz/Essen
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    80
    czyli z tego co zrozumiałem tete masz z Hemryki ? daj więcej fotek bo ciekaw jestem tych smaczków z USA. Wszystko zachowane w ori stanie czy czegoś brakuję ?

  6. #6
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Narazie walcze ze schowkiem. Cala raczka jest urwana i moj schowek w srodku jest wyflokowany. Nie wiem co mialy wersje usa, napewno zderzak tyl mam wymieniony na eu ale to akurat mi pasuje. Moj silnik to AMU. Jakies opinie o nim? Bo google nic nie mowi .Z przodu zolte obrysowki w lampach. . W lewym nawiewie wskaznik boost auto gauge ale to juz w pl domontowali. jak dla zbedny bajer w serii ale potem sie przyda A co do felg to nie polecam podkladow w sprayu. Narobilem sie a i tak wyszla kupa i musialem poprawiac.a no i mam niby rok 2001 a guzika esp brak. Jak sprawdzic czy zrobili akcje serwisowa. W sumie brak esp nie jest tu wielkim minusem ale ciekawe czy zawiecha jest zmieniona.
    Ostatnio edytowane przez E1 MATA ; 26-03-2013 o 22:14

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    pamietaj ze w US z reguly 1 rok do tylu sie patrzy. W docs 2001 a moze byc to 2000.

    Co do malowania felg - czy mozesz opisac jakis DIY jak to robiles? tylko wyczysciles/odtlusciles i pistoletem lakier?

    pzdr

  8. #8
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Robilem to pierwszy raz i mniej wiecej tak. Papierem wyszlifowalem wszedzie tam gdzie byly odpryski, zaczynalem 240 ale wiem ze moglem zaczac od 120. Potem to co zostalo zaszpachlowalem szpachla z aluminium i znowu jechalem papierkiem az do rownej powierzchni. Potem przetarlem cala felge drobniejszym papierkiem zeby ja zmatowic ale nie porysowac. Nie skupialem sie na wnetrzu felgi bo tam bylo duzo wżerow, szpachelka zdarlem to co sie dalo, potem ostro papierem 120/240/400 i podklad. Podklad mialem w sprayu. Podklad po nalozeniu kilku warstw musialem znowu robic papierkiem ale teraz na mokro 800. I wtedy okazalo sie ze podklad firmy boll w sprayu zle polozylem i polowe starlem . Balem sie zaciekow i poprostu za malo go nakladalemw kazdej z warstw a trzeba go bylo wylac wiecej. Polozylem wiec znowu 3 warstwy grube podkladu, znowu papier na mokro i lakier. Czarny polmat. Lakier nakladalem u przyszlego tescia w warsztacie. Potem juz go nie polerowalem poniewaz mial zostac polmat. Generalnie najbardziej pracochlonne jest przygotowanie. Jak przygotujesz tak wyjdzie ale to dowiedzialem sie dopiero jak dwie felgi wyszly super a dwie w miare, ale musze juz z tym zyc

    Szlifowanie tam gdzie byly ubytki


    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

    felga juz w podkladzie przed szlifowaniem na mokro


    Imageshack - imagezoc.jpg

    a tu juz z oponkami kilka zdjec

    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

    Imageshack - imagefro.jpg

    pozdr

  9. #9
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Gratuluje
    Co do AMU to chyba bedzie to APX, ale glowy sciac se nie dam
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    moje też by wypadało tak prysnąć:P kompresor jest pistolet też tylko jakoś czasu brak i motywacji żeby się tym zająć

  11. #11
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Ja tez będę sie zabierał za malowanie feg tylko wymyśliłem sobie ze tak to zrobię ….
    (jest szybciej taniej - i szybko można wrócić do ori. wyglądu )




    i wlasnie szukalem jak beda wygladaly czarne na srebnym ( a co do dekielka to jeden juz wlasnie zepsulem jak to logo wypiac ?)
    I TT

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluję zakupu .
    Jeśli chodzi o AMU to w zasadzie jest to odpowiednik APX -a z bardziej rozbudowanymi systemami ekologicznymi .
    Wszystkie części eksploatacyjne jak rozrząd , paski świece , cewki i czujniki będą takie same jak w APX






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Studiujac forum i neta nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi. Co bedzie lepsze filtr simota w karbonowej obudowie. Filtr amsoil w ori obudowie z wakboxem czy "sportowa" wkladka z wakboxem. Nie spodziewam sie przyrostu mocy, bardziej chce zeby nie spadla i zeby byl ladny dzwiek. Przyszlosciowe mody to standard typu fmic, program. Tip. Turbo seria. Pozdr

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Po dluzszej przerwie powracam z kilkoma fotkami. Niestety nadal telefonem. Powiedzcie mi co daje ta rurka dzialajac jak odkurzacz. Po odpaleniu auta obroty wchodza ponad 1k i ta rurka zasysa powietrze z filtra. Po co. Czy jest to potrzebne i czy mozna to wylaczyc. Wyczyscilem autko pod maska, oleje filtry zmienione. Czas na rozrzad jednak najpierw wyjecie foteli i polakierowanie ich na nowo. Dlatego za jakies 2-3 tyg. Beda nowe zdjecia, mam adzieje juz w lepszej jakosci. Do tego zrobilem rejestracje bez ramek.


    http://imageshack.us/photo/my-images/829/imagenrfe.jpg/

    http://imageshack.us/photo/my-images/32/imagepxev.jpg/

    http://imageshack.us/photo/my-images/822/imagexefl.jpg/
    Ostatnio edytowane przez E1 MATA ; 28-04-2013 o 07:42

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Odnośnie filtrów była dyskusja na naszym forum i po niej można wiele wywnioskować, odnośnie rury od odkurzacza szukaj pod hasłem sai.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar E1 MATA
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    98
    Witam po bardzo dlugiej przerwie. Auto ma sie bardzo dobrze, daje wielki fun z jazdy. Dzis wyczyscilem porzadnie srodek. Wyjalem cale wnetrze. Chcialem tez troche przerobic kierownice zeby byla bardziej matowa ale narazie efekt slaby. Poszukuje teraz srubek ktore sa na okolo lewarka zeby byly nowki sztuki. Auto ma byc w 100 oryginalne wiec kolejna rzecza jaka kupie bedzie tylna polka bo kupiłem bez. Jak usune nieszczelnosc zakladam mbc i we wrzesniu moze odwiedze hamownie zeby miec wiedze ile autko ma koni.

    http://imageshack.us/photo/my-images/43/1e1j.jpg/

    http://imageshack.us/photo/my-images/404/b90n.jpg/

    http://imageshack.us/photo/my-images/208/9bf1.jpg/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Troche sie dzieje jednak nadal za malo w czwartek poznalem Jerrego do ktorego pojechalem robic zegary. Robota profi, do tego przetarl szkielka ktore nie byly czyszczone od srodka. W gratisie dorzucil mi wlepy klubu. Mial jeszcze spinki do mocowania plastiku na pas, poniewaz ja nie mialem wszystkich. Przy okazji porozmawialismy o tym i owym, obejrzalem jego tt i teraz wiem ze trzeba jeszcze pracowac zeby dojsc do takiego super stanu. Audi prezentuje sie godnie a Jerry, pomimo ze wczesniej sie nie znalismy okazal sie bardzo pomocny i przyjacielski. Polecam i bardzo mi milo ze takie osoby tworza klub.


    http://imageshack.us/photo/my-images/407/vse1.jpg/


    http://imageshack.us/photo/my-images/845/0gtj.jpg/

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 04:14
  5. Audi TT 1.8 quattro 225 VS Audi TT 2.0TFSI 200KM
    Przez Kazek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 01:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •