Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 59

Wątek: Poliuretany

  1. #1
    Awatar Moreno
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    73

    Poliuretany

    Witam Wszystkich serdecznie
    Jakiej firmy tuleje poliuretanowe byście polecili i dlaczego ?
    - powerflex, strongflex czy poliuretany z olkusza ?
    ostatnie najtańsze, czym się kierować, ceną ?
    Jakie Wy jeżeli już wymienialiście stosowaliście i dlaczego wybór padł akurat na te ?

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja się kieruje zawsze jakością i reputacją firmy

    Z tej trójki wybrał bym Powerflex a w zasadzie wybrałem bo mam też poliuretany w różnych miejscach .
    Od kilku lat miałem zainstalowane ich tuleje w wahaczach przednich i kiedy wymieniałem na coś innego to praktycznie były znikome ślady zużycia co w jakiś sposób świadczy o jakości .

    Nie twierdzę że pozostałe się nie nadają do użytku bo pewnie ludzie na tym jeżdżą i jest ok , nie mniej jednak Powerflex jest na rynku najdłużej i mają spore doświadczenie . Świetnie dobierają twardość poliuretanu w zależności od miejsca w którym ma pracować tulejka .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Jezdziem Corsa na tych z Olkusza - zadnych problemow, a niska cena jest ich zdecydowanym plusem

  4. #4
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Mimo iż jestem z Olkusza to nic nie słyszałem o miejscowych tulejach,u siebie mam Strongflex-a i jestem zadowolony

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Mimo iż jestem z Olkusza to nic nie słyszałem o miejscowych tulejach,u siebie mam Strongflex-a i jestem zadowolony
    Pół Polski dorabia u nich tuleje, bo robią na wzór do czego i co potrzebujesz, jedynie potrzeba wysłać im wzór tulei, na innych forach czytałem same pozytywy więc można raczej polecać.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja mam gdzieś od prawie 3 lat i wszystko działa bez zarzutu

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ja mam gdzieś od prawie 3 lat i wszystko działa bez zarzutu
    Tak ale to audi i stara dobra szkoła, w nowych autach nie jest już tak kolorowo, skomplikowane zawieszenia padają na potęgę, jakość zamienników mówi sama za siebie, czasem jedynym sposobem na przedłużenie żywotności jest zrobienie czegoś mocniejszego, właśnie na zamówienie i o ile w TT zawiecha jest pancerna to nie można tego powiedzieć o innych bardziej skomplikowanych układach, po za tym to co kupowałeś 3 lata temu, nijak ma się do tego czym zalewa się obecnie nasz rynek. Stary dobry Lemforder to już przeszłość i wgd. mnie nie różni sie niczym od innych zamienników po za ceną.
    Wadą poliuretanowych tulei jest zmniejszony komfort jazdy i większe obciążenia zawieszenia, zaleta to lepsze prowadzenie i dłuższa żywotność.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 24-03-2013 o 22:40
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Tak ale to audi i stara dobra szkoła, w nowych autach nie jest już tak kolorowo, skomplikowane zawieszenia padają na potęgę, jakość zamienników mówi sama za siebie, czasem jedynym sposobem na przedłużenie żywotności jest zrobienie czegoś mocniejszego, właśnie na zamówienie i o ile w TT zawiecha jest pancerna to nie można tego powiedzieć o innych bardziej skomplikowanych układach, po za tym to co kupowałeś 3 lata temu, nijak ma się do tego czym zalewa się obecnie nasz rynek. Stary dobry Lemforder to już przeszłość i wgd. mnie nie różni sie niczym od innych zamienników po za ceną.
    Wadą poliuretanowych tulei jest zmniejszony komfort jazdy i większe obciążenia zawieszenia, zaleta to lepsze prowadzenie i dłuższa żywotność.
    zgadzam się w zupełności LMI to już tylko nazwa . Jak dla mnie osoby, która każdego dnia ma do czynienia z częściami samochodowymi Firmą która od niedawna wtargnęła na rynek i jest bardzo dobra jakościowo jest Meyle HD . Mam w aucie powymieniane sworznie , gumy stab, łączniki i tuleje wahaczy każda z tych części jest wzmacniana ( sprawdziłem to dość dokładnie) gumy w tulejach mają dodatek poliuretanu i pięknie wszystko śmiga Na swoim TT testuję w sumie każdą firme jak się sprawdza . W dodatku każda z tych części które wymieniłem ma 4 lata gwarancji czyli dwa razy tyle co LMI i co jest dodatkowym atutem nie zmniejsza tak stanowczo komfortu ( jak dla mnie jest taki sam ) i cena jest niższa niż LMI i Poliuretan ale to taka mała wzmianka informacyjna

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ziembol89 Zobacz posta
    zgadzam się w zupełności LMI to już tylko nazwa . Jak dla mnie osoby, która każdego dnia ma do czynienia z częściami samochodowymi Firmą która od niedawna wtargnęła na rynek i jest bardzo dobra jakościowo jest Meyle HD . Mam w aucie powymieniane sworznie , gumy stab, łączniki i tuleje wahaczy każda z tych części jest wzmacniana ( sprawdziłem to dość dokładnie) gumy w tulejach mają dodatek poliuretanu i pięknie wszystko śmiga Na swoim TT testuję w sumie każdą firme jak się sprawdza . W dodatku każda z tych części które wymieniłem ma 4 lata gwarancji czyli dwa razy tyle co LMI i co jest dodatkowym atutem nie zmniejsza tak stanowczo komfortu ( jak dla mnie jest taki sam ) i cena jest niższa niż LMI i Poliuretan ale to taka mała wzmianka informacyjna
    A powiedz czy Meyle robi tylko do vaga czy do innych aut też?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar palo82
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    31
    Dzisiaj przyszło pare gratów Nazwa:  image.jpg
Wyświetleń: 1526
Rozmiar:  94.3 KB

  11. #11
    Awatar Moreno
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    73
    Dzieki Panowie za odpowiedzi i sugestie
    Sadze ze przy moim skromnym tuningu i poprzestaniu na mocy ok 220 koni ( fundusze ) mysle ze zdecyduje sie na te z Olkusza, ogromnym czynnikiem jest cena dla mnie a na pewno beda o wiele lepsze niz zwykle tuleje gumowe w oryginale, takie moje zdanie

  12. #12
    Awatar asthor
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    74
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A powiedz czy Meyle robi tylko do vaga czy do innych aut też?
    Meyle robi do wielu aut, nie wiem co to za firma Meyle HD, ale jakos chodzi o ta pierwsza to istnieje na rynku bardzo dlugo. Niestety jakosc ich czesci tez spada - nie tak dawno musialem reklamowac tlumik drgan skretnych do Mercedesa, ktory byl zle wykonany.

  13. #13
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Nawet w najlepszej firmie trafia sie trefne rzeczy. W takich fabrykach pracuja tacy sami ludzie jak my Kontroli dokunuje sie co ktorys tam, w zaleznosci od wymagac, lub sie tylko zaznacza ze sie ja wykonalo
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale ja pisząc że mam 3 lata i nic się nie dzieje miałem na myśli poliuretany....elementy zawiasu to już inna bajka, jakiś czas temu wymieniłem prawie wszystko z przodu aby mieć spokój lecz i tak zmieniałem lewy sworzeń po roku z kawałkiem;/

  15. #15
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    A powiedz czy Meyle robi tylko do vaga czy do innych aut też?
    słuchaj ogólnie meyle jest znane w świecie BMW . Każdy z posiadaczy BMW czytając info o tej firmie wymienia przednie wahacze na wahacze meyle hd i tuleje uszy na firme meyle hd . Ogólnie robią już w tej chwili do wszystkich aut jak coś byś potrzebował pisz na pw

    - - - Updated - - -

    Cytat Zamieszczone przez asthor Zobacz posta
    Meyle robi do wielu aut, nie wiem co to za firma Meyle HD, ale jakos chodzi o ta pierwsza to istnieje na rynku bardzo dlugo. Niestety jakosc ich czesci tez spada - nie tak dawno musialem reklamowac tlumik drgan skretnych do Mercedesa, ktory byl zle wykonany.
    Jeżeli mówimy o tej samej firmie to porównując istnienie Lemfordera lub Ruville to meyle jest dużo krócej . A Meyle hd to są oznaczenia części wzmacnianych do których użyto mocniejsze materiały i daja na nie 4 lata gwarancji wiem handluję i polecam
    a co do zwrotów to czasem jak u każdego producenta trafi się jakaś wadliwa część tego się nie uniknie pozdr

Podobne wątki

  1. poliuretany
    Przez buba_tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2017, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •