Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 59 z 59

Wątek: Poliuretany

  1. #46
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Chodzi o firmę z tego linku. Chyba, że polecacie http://www.strongflex.eu/pl/audi-s3-...rzedniego.html


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  2. #47
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Witam,

    Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie, jak nie to proszę o przeniesienie postu.
    Do wymiana mam tuleje stabilizatora przedniego oraz tuleje wahacza przedniego przednie, auto mam z 2001 roku, oznaczenie BAM.
    Planuje zakup tego kompletu poliuretanów: http://www.strongflex.eu/pl/audi-s3-...ego-sport.html
    Byłem na stacji diagnostycznej i średnica stabilizatora to 20mm nowego typu.


    Jak widać na zdjęciach tuleje te różnią się trochę od siebie i nie wiem(jak wyczytałem) czy mam te plastiki o których kiedyś pisach @hubi_pl?
    Jeżeli nie to czy mogę śmiało zamawiać 20mm?

    Następnym problemem jest wybór średnicy tulei wahacza przedniego przedniej, do wyboru są dwie opcje 45mm oraz 30mm, z tego co przeczytałem to powinienem kupić 45mm, gdyż 30mm były stosowane na początku produkcji. Ale wczoraj jak mierzyłem z mechanikiem na stacji to nie wiedzieliśmy za bardzo który rozmiar będzie dobry, gdyż 45 wydaje się za dużo, a 30 za mało. Powodem tego jest to, czy ścianki wahacza mogą mieć grubość 4mm? Zewnętrzna średnica wyszła nam ok. 53mm.




    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam,
    V3r

  3. #48
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Panowie chcialem wrzucic poliuretany do swojego AJQ z 99r w ośce i po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi kompletnie sie pogubilem. Cały problem z tymi odpowiednimi rozmiarami, zawsze myślałem, że sam model wystarczy aby dobrać odpowiednie części ale od kiedy posiadam TT okazuje się, że nie jest tak fajnie z doborem niektórych części.
    Chodzi mi o ten zestawik http://www.strongflex.eu/pl/audi-s3-...kompletny.html

    Czy jest możliwość dobrania odpowiednich rozmiarów bez mierzenia biorac pod uwage rocznik 99?
    Czy w takim przypadku moglibyście podać wymiary które mam wybrac tj.

    Średnica stabilizatora przedniego : 15,19,20,21,23

    Typ tulei stabilizatora przedniego : stary , nowy

    Tuleja wahacza przedniego przednia : 30,45

    Średnica stabilizatora tylnego : 12,13,14,15,16,17,18,19

  4. #49
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Odnośnie pytania którą tuleje wybrać to ja mam APX z 2000r. i brałem tą większą 45mm - wszystko pasowało specjalnie sprawdzałem w zamówieniu Jeśli zawieszenie fabrycznie poprawione to tuleje powinny być większe.
    Co do stabilizatora to u mnie też był ten z plastikowymi tulejami i w moim wypadu te tuleje się lekko poruszały i często z tego powodu wybijało mi gumy stabilizatora. Najlepiej to chyba jest je zdjąć/przesunąć lub wykruszyć żeby był sam stabilizator. Wtedy dobierz sobie grubość suwmiarką, u mnie było 20mm. Warto jednak później zrobić takie ograniczenia na stabie żeby nie mógł się przesunąć osiowo.
    Najlepiej jest mierzyć stab suwmiarką żeby nie było pomyłki zrobisz to szybko i nie będzie pomyłki.

  5. #50
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    @marini a pamiętasz może, jaka gruba była ścianka wahacza? Też jestem przekonany, że powinno być 45mm, bo mam auto z 2001 roku.
    Suwmiarką mierzyłem stabilizator i jest 20mm, a co do plastiku to jak spojrzysz na zdjęcia, które wstawiłem to widać ze na jednym jest sama guma, a na drugim jest jakby coś pod nią i nie wiem już ;/ Mógłbyś zerknąć czy to ten plastik, którego trzeba się pozbyć?
    Czytałem w Twoim temacie, że jeździsz na tych żółtych poliuretanach, mógłbyś podzielić się opinią na ich temat? Bo większość osób pisze o czerwonych.

  6. #51
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Jeżeli zmierzyłeś stabilizator i ma 20mm to zamów 20sto mm pliuretany, ten plastik wywalasz, już ci pisali...

  7. #52
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Tak jak pisałem jeden plastik przesunąłem bo był na tyle luźny że tak się dało. Drugi zeskrobałem zostawiając tylko plastikowe ograniczenie. Tym sposobem cały stab ma średnice 20mm i takie gumy kupiłem. Gumy w stabach mam czerwone. Obawiałem się, że szybko będą mi lecieć łączniki stab bo wtedy one byłyby bardziej narażone na obciążenia. Całą resztę gum w wahaczu przednim i tylnym mam żółte. Jeździ mi się bardzo dobrze. Stabilność auta wzrosła po tej wymianie. Mam jeszcze kilka innych zmian w zawieszeniu jak sprężyny eibacha pro kita plus amorki b6 i zawieszenie jest sztywne. Tylni stab 19mm więc na całości jeździ mi się przyjemnie. Auto bardzo dobrze prowadzi się bliżej drugiej setki tutaj wyczułem znaczną poprawę prowadzenia.

  8. #53
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja tam u siebie w TT mam poli gumki i jeszcze nigdy nie wymieniałem żadnego łącznika więc to trochę na wyrost ,że wszystko będzie padać:P
    Ale za to od dużych kół i niskiego profilu sworznie dostają po dupie :P

  9. #54
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Przed następnym wyjazdem na tor zrobię rewizję zawieszenia z geometrią. Łączniki są całe ale szczególnie na torze zdarzają się sytuacje, że te elementy często się poddają, stąd moje obawy Z drugiej strony to te czerwone gumki w stabach w cale nie tak łatwo się zakładało. Miałem wrażenie jakby było za dużo gumy i twardość też była duża. Żeby to trochę ściągnąć do siebie to na początku użyłem dłuższej śruby bo ori miała za krótki gwint i nie mogłem tego złapać

  10. #55
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak się składa ,że przygotowuję sobie drugie sanki do TT , piaskowanie , obspawanie w celu usztywnienia konstrukcji a potem w proszek. Dodatkowo chciałem aby w miejscu gdzie się z tyłu przykręca je do budy było sztywniej niż w ASO. Wie ktoś coś gdzie można dostać tylne 2 tuleje przez które przykręcamy sanki do budy?
    Napisałem już do strong flex czy mi nie dorobią ale wiem ze np Arttur w swojej z tyłu zakładał takie wynalazki i ja chętnie też takie coś bym nabył.

  11. #56

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Jest też w szczecinie firma która dorobi Ci na wymiar takie tuleje. Szybko działają. Rano wysyłasz zamówienie po południu tego samego dnia wysyłka jak coś to priv

  12. #57
    Awatar wolkriss1797
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    119
    Duża różnica miedzy tymi twardszymi(90), a bardziej miękkimi(80)? Ktore lepiej wybrac?

  13. #58
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Podbijam pytanie - strong flexy czerwone czy żółte? (auto cywilne do jazdy miejskiej)

  14. #59

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Ja do subaru imprezy pakowałem czerwone. Żółte niby twardsze. No i nie wywaliłem kompletu, a w miarę zużycia poszczególne tulejki sobie zmieniałem. Gdzieś taki mit krąży, że jak się da żółte od razu to wtedy w innym miejscu pozostałe gumy się szybciej tłuką, bo energia sie musi gdzieś rozłożyć. Z resztą.. skoro auto "cywilne", to ja z założenia dałbym "cywilne" poli, które i tak będzie twardsze od gum.

Podobne wątki

  1. poliuretany
    Przez buba_tt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2017, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •