Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Dobra i tania myjka ciśnieniowa. Jaką wybrać?

  1. #1
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155

    Dobra i tania myjka ciśnieniowa. Jaką wybrać?

    Witam! Wiosna się zbliża (podobno ), więc pomału trzeba zacząć kompletować sprzęt i kosmetyki do pielęgnacji auta, bo jak wiadomo nic bardziej nie cieszy niż widok umytego i wyczyszczonego auta w sobotni wieczór, po całym dniu spędzonym właśnie przy nim
    Wobec tego pozwoliłem sobie założyć ten temat i zapytać Was, czy korzystacie z myjek ciśnieniowych, jakie macie z nimi doświadczenia, jakie polecacie/odradzacie i generalnie na co zwrócić uwagę podczas zakupu myjki.
    Budżet to niewiele bo około 500zł, stąd pytanie czy szukać jakiegoś najtańszego Karchera, czy jednak zaryzykować jakąś mniej znaną markę, ale kosztem większego ciśnienia i lepszych parametrów? Ostatnio w Lidlu była do kupienia myjka z ciśnieniem 150 bar i kosztowała 440zł, a dawali na nią 3 lata gwarancji, więc nie wiem czy nie poszukać czegoś takiego, w końcu po 3 latach można poszukać nowej Poza tym jak się domyślam dużo myjek posiada jakieś dodatkowe funkcje, czy przychodzą Wam do głowy jakieś użyteczne, o które warto pytać podczas zakupu?

    Z góry dzięki za wszelkie opinie i sugestie i mam nadzieję że temat się rozwinie, bo pewnie nie jednej osobie się jeszcze kiedyś przyda.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Tak naprawdę myjką w tej cenie(czy to będzie Karcher czy inna firma) to możesz obmyć sobie auto z kurzu i błota, ale i tak zawsze zostanie brud na aucie. Nic nie zastąpi mycia ręcznego. Mam w domu myjkę Black&Decker za ok.400zł. I stoi nie używana, czasami myję nią kostkę przed domem. W pracy mam Karchera 3 fazowego z gorącą wodą. Ale jego koszt to kilka tysięcy złotych. On też jest dobry do wstępnego mycia. Dla mnie szkoda kasy na taki sprzęt, wolę kupić sobie dobrą gąbkę i irchę do wycierania. Skoro chcesz myjkę to masz gdzie jej używać i masz dostęp do wody, więc myj ręcznie. Druga sprawa, że chemia do myjek bezdotykowych jest bardzo mocna. Potrafią wypłowieć plastyki jak dasz jej za dużo. Trzecia sprawa, żeby dokładnie umyć auto myjką, to zajmuje to więcej czasu niż ręcznie.

  3. #3
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567



    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Ostatnio w Lidli była do kupienia myjka z ciśnieniem 150 bar i kosztowała 440zł, a dawali na nią 3 lata gwarancji,
    O tej mowa ??? To ze cos w PL kosztuje tyle nie znaczy ze tyle jest wlasnie warte (88€ * 4zl =352 )


    gazetki z Lida na dzien 11.03.2013
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 23-03-2013 o 12:45
    I TT

  4. #4
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Ja mam taki karcher do 500 zl i nadaje sie on tylko do jakiegos wstepnego zmycia blota ,reszta to i tak jak wszyscy pisza gabka i recznik.

  5. #5
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Chodzi mi właśnie o to że myjka ma ułatwiać mycie z użyciem starego, dobrego wiadra z wodą i jakimś dobrym szamponem Mam świadomość że myjka nie jest mi tego zastąpić. Aktualnie mycie auta wygląda tak, że spłukuję auto obficie wodą z węża ogrodowego, następnie myję ciepłą wodą z szamponem, po czym spłukuję ponownie wodą z węża ogrodowego. Czynności 1 i 3 ułatwiłoby mi posiadanie myjki, stąd ten temat



    Jambolek o tą właśnie mi chodziło Widziałem wcześniej to zdjęcie i trudno, do Niemiec nie mam zamiaru po nią jechać, żeby zaoszczędzić te 100zł
    Ostatnio edytowane przez jasiel ; 23-03-2013 o 12:47

  6. #6
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Proszę o coś godnego polecenia,skłaniam się raczej ku firmie Karcher.Myjka typowo do mycia samochodu,co polecacie i co powinna mieć w zestawie?

  7. #7
    Awatar rys00
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    296
    do 500 zł wszystko jeden plastikowy shitt kup w tej cenie używke z metalową pompką albo dołóż z 200 stówki na nową

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    to fakt, ze za 5 stówek nie bedziesz miał profi myjki ale i myjka za 2 patyki tez bedzie miała swoje wady... nawet karcher , hehe
    i faktycznie nic nie zastąpi ręcznego mycia ale co do zasady to takie nawet proste i tanie myjki sie nadają do opłukania auta z błota czy tez wymycia błota z nadkoli czy opon , przemycia jakiegos błota pośniegowego czy nawet lekkiego opłukania z kurzu czy sosnowego żółtego pyłu... plus inne zastosowania mycie kostki brukowej elewacji ,mebli ogrodowych czy innych głupotek , takze ja bym brał tylko zbyt sie nie napalał na nie wiadomo co... i dlatego bym wziął najprostszego karchera.... nie ma problemów z gwarancjami serwisem itp itdi zawsze ktos odkupi jakby co bo to karcher a nie made in china....
    pozdr

  9. #9
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Cytat Zamieszczone przez rys00 Zobacz posta
    do 500 zł wszystko jeden plastikowy shitt
    Nie koniecznie bo ta wydaje się całkiem dobra : http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-...113551251.html

  10. #10
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    Powiem tak...
    Pacowałem swojego czasu na myjni samochodowej.
    Prócz automatu mieliśmy jeszcze profesjonalny karcher za 14000zł
    Na gorącą wodę, aktywną pianę, z milionem końcówek...
    Choćby nie wiem co robić dobrze samochodu nie umyjesz.
    Jeśli potrzebny Ci sprzęt żeby spłukać z błota, umyć nadkola itp... to bierz najtańszy.
    Wierz mi, jak jesteś takim fanatykiem czystego samochodu jak my tutaj zebrani to i tak z dobrą gąbką sie nie rozstaniesz

    A jak sam wspomniałeś sobotni słoneczny dzień najprzyjemniej spędza się przy oporządzaniu samochodu

  11. #11
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Wszystko się zgadza co napisałeś, lecz tu chodzi bardziej o oszczędność wody, dawniej jak myłem z węża to kałuża spora się robiła, a odkąd kupiłem karchera tego problemy nie mam

  12. #12
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    No tak, to prawda, ja nie zwracam na to większej uwagi, bo mam przed garażem kostke brukową i drenaż.
    Ale dla niektórych może być to problem.

    Zależy co dla jasiela jest istotne :P

  13. #13
    Awatar Per-der
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    ToxicGreen
    Posty
    576
    Jasiel, jeśli nadal szukasz to wczoraj nattknąłem się na markowego karchera w Biedronce. Dość fajna okazja 110 barów z całym osprzętem za 349,00 zł

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    TTaka sytuacja

  14. #14
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Dzięki za dobre chęci, jednak temat zakładałem ponad rok temu i od tamtej pory zdążyłem już kupić myjkę ciśnieniową, a także uznać że jednak mycie na myjniach samoobsługowych jest dużo wygodniejsze Co nie zmienia faktu że Karcher z Biedronki to dobra opcja

  15. #15
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    jasiel
    wszyscy odpowiadają Tobie bo moj wątek został przeniesiony do Twojego tematu,mimo to ja czekam na jakieś opinie

Podobne wątki

  1. dobra aukcja.. opis
    Przez unsuitable w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-10-2009, 11:41
  2. ile wlasciwie za dobra TT ?
    Przez Cezary w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2007, 12:25
  3. Dobra strona o TT
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-04-2007, 04:59
  4. Ciekawa i tania modyfikacja
    Przez Arttur w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2007, 07:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •