Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 164

Wątek: Diagnostyka + chiptuning 1.8t Gregor10

  1. #61
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Oczywiscie o to chodzilo

  2. #62
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Zaplon jest przyspieszony, mercedes do predkosci 1.60 miał 1 dlugosc w plecy, przy 170 zrownal sie z audi , a przy 1.80 byl 1 dlugosc z przodu. seryjne 500e w124 robi 0-100 w 6 sek.
    co do ruszania, na ulamek sek wlaczyl sie anti lag , troszke turbo sie napompowalo , choc to nie byl udany start , normalnie robi sie lepsze tylko tutaj nie bylo pewnosci w ktorym momencie bedzie start , choc i tak ruszylem z minimalnym opoznieniem, tak samo 2 bieg tez nie wszedl idealnie i na dwa razy wcisnalem sprzeglo , totez zrobily sie wieksze straty, ale to juz jest bez znaczenia, ogolny obraz sytuacji widac na filmiku.
    Pod koniec 3 biegu zaczal puchnac seryjny smic (82C),bylo gorąco.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  3. #63
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    super gratuluje Wam że robicie takie mega mocne auta które mają po 80 stopni w dolocie Z tego co mi kiedyś Żuczek opowiadał że poniedziałek zrobił mu 220km na seryjnym smic i na 3 hamowaniu jak temp podskoczyła do 90 to w aucie zostało już tylko 190km. A Wy umiecie robić takie szybkie bolidy na 83 w dolocie to tylko pogratulować

  4. #64
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    super gratuluje Wam że robicie takie mega mocne auta które mają po 80 stopni w dolocie Z tego co mi kiedyś Żuczek opowiadał że poniedziałek zrobił mu 220km na seryjnym smic i na 3 hamowaniu jak temp podskoczyła do 90 to w aucie zostało już tylko 190km. A Wy umiecie robić takie szybkie bolidy na 83 w dolocie to tylko pogratulować
    no dokladnie temp 82C w dolocie a auto podaje jak widać da na seryjnym ic zrobić moc, ktora nie bedzie jedynie na papierku tylko w realu robi robote, a i przy tej temp w dolocie jest 'troszke' wiecej mocy na lpg niż 190ps
    Przy uruchomieniu mapy 190ps ten merol robi ze mnie wiatrak aż głowa boli
    no i bez przesady z tym że jest mocne bo to tylko k03s- no ale jak na k03s z seria ic i wtryskami to jest bardzo mocne tu się zgodze i droga weryfikuje to najlepiej,
    Tak wogóle to jest to tylko etap przejściowy.
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  5. #65
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    super gratuluje Wam że robicie takie mega mocne auta które mają po 80 stopni w dolocie Z tego co mi kiedyś Żuczek opowiadał że poniedziałek zrobił mu 220km na seryjnym smic i na 3 hamowaniu jak temp podskoczyła do 90 to w aucie zostało już tylko 190km. A Wy umiecie robić takie szybkie bolidy na 83 w dolocie to tylko pogratulować
    Tego smica starczało jedynie na jeden strzał, potem auto puchło, co pokazała również hamownia 20hp w dół.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #66
    Awatar asthor
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    74
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Zaplon jest przyspieszony
    O ile stopni przyspieszasz zaplon dla jazdy na lpg? Kiedys programem Uni settings przyspieszylem o 5st. Na Pb95 w goracy /32C/dzien nie byl to najlepszy pomysl - spalanie stukowe bylo slychac w kabinie. Mam podtlenek lpg, lecz "rodzinne" auto niejako wymusza mozliwosc podrozowania na kazdym paliwie i musialem to odpuscic... Podejzewam ze mogla to byc tez wina wyryranego napinacza i lancucha, pewnych nieszczelnosci i innych niesprawnosci ktore mnie wtedy dreczyly.

  7. #67
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zapłon to jedno z co z drugim czyli z równaniem Clapeyrona. Czyli W danej objętości przy danym ciśnieniu powietrze będzie dużo rzadsze mając mniej tlenu z racji iż jego temperatura jest dużo większa . Przykładowo gdy w dolocie mamy 83 stopnie to jest aż ponad 12% mniej tlenu niż byśmy zbili tą temperaturę np do 40 co nie jest jakimś wielkim osiągnięciem, bo nawet chińczyki to potrafią . Wzrost ilości gazu o 12% to jest mega wyczyn który by się przełożył na duży wzrost mocy. Skoro już teraz na Smic macie takie super moce to po założeniu dobrego coolera zapewne zbliżycie się do 300km na k03s
    No nic więc czekam na rekordy

  8. #68
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez asthor Zobacz posta
    O ile stopni przyspieszasz zaplon dla jazdy na lpg? Kiedys programem Uni settings przyspieszylem o 5st. Na Pb95 w goracy /32C/dzien nie byl to najlepszy pomysl - spalanie stukowe bylo slychac w kabinie. Mam podtlenek lpg, lecz "rodzinne" auto niejako wymusza mozliwosc podrozowania na kazdym paliwie i musialem to odpuscic... Podejzewam ze mogla to byc tez wina wyryranego napinacza i lancucha, pewnych nieszczelnosci i innych niesprawnosci ktore mnie wtedy dreczyly.
    Tak dokladnie okolo 7-4stopnie, ja w tych temp odpalam rano z gazu wiec problem pracy na pb mnie nie dotyczy, zreszta leje 98 i nie ma problemu ze stukiem.
    U Ciebie zapewne stuki potegowane są przez jakies inne usterki, ale to nie jest miejsce na takie dywagacje, proponuje zalozyc temat w dziale diagnostyka vag.

    zapłon to jedno z co z drugim czyli z równaniem Clapeyrona. Czyli W danej objętości przy danym ciśnieniu powietrze będzie dużo rzadsze mając mniej tlenu z racji iż jego temperatura jest dużo większa . Przykładowo gdy w dolocie mamy 83 stopnie to jest aż ponad 12% mniej tlenu niż byśmy zbili tą temperaturę np do 40 co nie jest jakimś wielkim osiągnięciem, bo nawet chińczyki to potrafią . Wzrost ilości gazu o 12% to jest mega wyczyn który by się przełożył na duży wzrost mocy. Skoro już teraz na Smic macie takie super moce to po założeniu dobrego coolera zapewne zbliżycie się do 300km na k03s
    No nic więc czekam na rekordy
    Super dobrych coolerów tu nie będzie raczej, co najwyzej cooler z ryżu. 300ps na k03s to będę atakowal tylko trzeba zmienić pare gratów , ale to temat na przyszłość ,teraz zejdzmy na ziemie
    Tutaj ile wyjdzie to nawet najstarsi górale nie wiedzą, bo nikt jeszcze tego nie próbował na takim setupie tj 3'DP + wydech SERYJNY S3 od katów , jak wiadomo z mega restrykcyjna puchą końcową, ktora nie pozwoli na bicie niewiadomo jakich rekordów i tego się nie przeskoczy, a głośnego wydechu nie mogę mieć poki co, bo to nie zabawka tylko auto na codzień które klepie zdrowe km. Jedyne co moge zapewnić że setup bedzie dopieszczony, bo calosc jest tak dobra jak jej najsłabsze ognio , ale to jeszcze potrwa bo są jeszcze inne priorytety w życiu niż auta. pozdr
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  9. #69
    Awatar Inko
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Czerwonak
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    96
    Kolor
    granat
    Posty
    26
    Gregor można zrobić taki przelot że głowy nie urwie... i będzie chodziło wszystko tak jak powinno

  10. #70
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Inko Zobacz posta
    Gregor można zrobić taki przelot że głowy nie urwie... i będzie chodziło wszystko tak jak powinno
    Zrobić można , wiadomo z czym się to wiąże $$$, a wydech S3 dostałem od kolegi z A3clubu za darmo w ramach wdzięczności za pomoc przy S3. srednica 64mm - 2.5cala , wiec moze nie bedzie w sumie takiej tragedii z restrykcją jak się wydawało na początku.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 05-07-2013 o 12:00
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  11. #71

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Podłączam sie do tematu i szczerze polecam warsztat Gregora!
    Odstawiłem samochod na tydzień czasu i Gregor doprowadził wszystko do ładu i składu!
    Mogłem juz dawno z tym problemem udac sie do niego.. ale coz, czlowiek uczy sie na błędach! ;D
    Teraz autko jezdzi jak powinno! ;D

  12. #72

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Kce
    Pojemność
    brak
    Posty
    48
    Hej,

    chciałbym wszystkim niezdecydowanym polecić usługi Gregora. U mnie był robiony soft w a4 1.8T (TTka jeszcze nie zawitała :P).

    Szybko, sprawnie, i konkretnie (słowny i pomocny człowiek). Moje nierozgarnięcie zostało naprawione telefonicznie przez Gregora (przez prawie godzinę rozmowy).

    Nie bać się odległości, bo jak ktoś jest zainteresowany to wszystko się da.. A warto.

    Co do samego softu - ktoś kiedyś mówił, że auto jest szybkie wtedy, kiedy boisz się do niego wsiąść. Ja właśnie tego doświadczam, a za parę godzin mam trasę..

  13. #73
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez Piotrekkk Zobacz posta

    Co do samego softu - ktoś kiedyś mówił, że auto jest szybkie wtedy, kiedy boisz się do niego wsiąść. Ja właśnie tego doświadczam, a za parę godzin mam trasę..
    Rozumiem bać się wdepnąć 100% gaz ale jakbym się bał wsiąść do auta to bym je zmienił albo naprawił tak czy owak gratki modu

  14. #74

    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Rzeszow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    Ze swojej strony również chciałbym bardzo polecić Gregora . Udzielał i udziela odpowiedzi na każde moje pytanie i rozwiewa wątpliwości. Zaliczyłem również wizytę i chłopaki wykryli w aucie masę nieszczelności po czym auto na prawdę odżyło. Do wyrzucenia poszedł Forge Splitter i wpadł ori DV z końcówką 710N.
    Nie długo później padła turbina, więc zdecydowałem się zrobić hybrydę. Obecnie przebywam za granicą, ale czekają już do założenia graty:
    downpipe 3" + kpl. wydech Milltek, tip 3", wtryski 460cc. Zobaczymy jaki wynik uda się uzyskać po strojeniu. W okolicach października pochwalę się wykresem.
    W każdym razie Gregora śmiało polecam, każdemu nawet jeśli macie daleko, na prawdę ogarnia 1.8T jak mało kto i usuwa niesprawności i bolączki tych silników

  15. #75
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to jak do wyrzucenia poszedł splutter to ja go chętnie odkupię po cenie złomu

Podobne wątki

  1. Chiptuning 180 km auq
    Przez lago w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:16
  2. Chiptuning 3,2
    Przez choody w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:16
  3. Grupowy ChipTuning WROCŁAW - OPOLE 23-29lipca gregor10.pl
    Przez gregor10 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 13:43
  4. CompSport - chiptuning, diagnostyka, modyfikacje mechaniczne
    Przez prospect w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 19:39
  5. chiptuning
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •