Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 164

Wątek: Diagnostyka + chiptuning 1.8t Gregor10

  1. #46
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Kurde ile ludzi tyle opinii, slyszalem od kogos kto tak zrobil, ze w tych silnikach scieraja sie pierscienie i ich wymiana wystarczy. Znowu jak honowanie to trzeba caly silnik wyciagac :/ co powieksza koszty robocizny :/ Jak robi sie honowanie to pierscienie i tloki nadwymiar?

  2. #47
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Honowanie trzeba zrobić, to że ktoś zrobił bez i działało, lub jak to się mówi dawało radę, nie znaczy że zrobił dobrze, no chyba że auto na sprzedaż, wtedy szkoda zachodu.
    Nie, nie trzeba nic nad wymiar, wymieniasz jedynie pierścienie nominalne, przy okazji przejrzysz resztę gratów i wymienisz co trzeba, inaczej szkoda roboty.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #48
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    I w ten sposob z 3k robi sie z 5 :/ Dobra bede sie tym martwil pozniej, jeszcze troche to i kute korby itd itd. Wiec pierscienie sobie odpuszcze, chyba ze trzeba bedzie je zrobic. Mam nadzieje ze sama glowica wystarczy, a dol spokojnie edzie sobie jeszcze chodzil jeszcze ze 100k km. Pozniej turbo, pompa paliwa, sprzeglo... Never ending story :/

  4. #49
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeżeli gładzie są ok to można przehnonować bez wyjmowania słupa z auta. Ja tak robiłem w paru seryjnych silnikach i jak na razie sobie dobrze śmigają. Ten silnik jak każdy inny musi się dotrzeć poprzez ułożenie pierścienia i cylindra także hon koniecznie. Miałem styczność z takim czerwonym autem które miało robione remont silnika i zmienione pierścienie bez honowania. Stopień sprężania 9.5:1 i kompresja całe 11 czyli trochę kiepsko jak na silnik po remoncie.
    Odnośnie awarii silnika ( bo taki stan rzeczy to już można tak nazwać) to ja troszkę nie ogarniam . Bardzo możliwe ,że powodem takiego stanu rzeczy był wadliwy poprzedni soft i to oczywiście nie wina kolegi gregor. Ale skoro tak było to motor już dawno dosyć musiał dawać oznaki iż się kończy ( Żuczka silnik na gt28rs dał mu pierwsze objawy ,że coś się dzieje z nim pewnie z rok przed rozbiórką albo i więcej). A Wy niecałe 3 miesiące temu pisaliście :
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Kilka słów odemnie odnośnie pomiarów vagiem.
    Jest to dokładny pomiar,po warunkiem że auto jest ma seryjną turbine,przepływomierz i JEST SPRAWNE- to jest najważniejsze w przy pomiarze momentu obrotowego przez Vaga.
    W rzeczywistości nigdy na seryjnym osprzęcie nie zobaczycie na VAGu więcej niż jest w rzeczywistości, często zdarza się mniej gdy auto niedomaga.
    Auto kisseM , pod względem osprzętu i mechaniki jest moim zdaniem doprowadzone do PERFEKCJI, szczerze mówiąc , nie widziałem drugiego takiego BAM-a na seryjnym osprzęcie który został tak mocno doiwestowany, co moim zdaniem z pewnoscią przełożyło się na takie a nie inne wartości.

    Odnośnie samych wartości i dywagacji na temat tego czy jest tyle mocy a może mniej , a może więcej. Przy seryjnych autach moc można wyliczyc z przepływu powietrza mierzonego przez świeżutką przepływkę (naturalnie Boscha)
    Co powiecie Panowie na przepływ 231g/s ? Skromnie uważam że jest to niezbyt częsty wynik dla Bama na seryjnej K04, w związku z tym nie ma watpliwości co do tego iż można użyć tutaj popularnego przelicznika Mocy na podstawie przepływu powietrza , dzieląc go przez 0.8. 231g/s : 0.8 ~ 288Km
    Oczywiście samo turbo to nie wszystko- silnik i głowica również jest w świetnym stanie.

    Jak znajdzie sie jeszcze trochę czasu , podlubiemy jeszcze trochę w programie, sprawdzimy czy coś jeszcze może da się ugrać, gdyż póki co motor w ogóle nie stuka co dobrze rokuje, i świadczy że obecny setup nie jest jeszcze zupełnym maxem, jak to ma miejsce w przypadku niektórych programów gdzie KW sięga 4-6'.
    Jednocześnie nie przewidujemy kosmicznych przyrostów, gdyż to co jest teraz jak na K04-023 fajnie sie odpycha.
    Odnośnie weryfikacji na drodze jak to jedzie to opiszę krótko setap 80ki
    Jest to audi 80 b2 2.2t aan quattro + ic +wydech 2.5cala + MTM 303PS @ 1.5Bar , ze skreconym boostem na 1.3 (w obawie o sprzęgło- w planach jest zmiana i podkrecenie boostu na odpowiednią wartość dla MTM-a czyli 1.5b) , gdzie seria ma 230km@380Nm ładuje i 0.8bara (1.1b w overbooscie). 80 b2 waży obecnie 1150kg. Gdzie seria audi S2 z tymże silnikiem 2.2T robi 5.9s 0-100km/h przy wadze 1500kg.

    W planach jak wspomniałem kolejna korekta , wiec Stay Tuned.
    Zapowiedzi iż będziecie atakować 290km a może więcej czyli już jedne z najlepszych wyników w pl na k04 a tutaj okazuje się iż nagle po tak krótkim czasie motor jest prawie w stanie rozkładu. Ja oczywiście nic nie piszę ,że to wina ostatniego softu ale skoro jest jak jest ,to te niecałe 3 miesiące temu też dobrze nie było co podważa troszkę Waszą wiarygodność i wyniki z pierwszej strony .Jako przykład to u Żuczka na gt28rs uciekło 70km gdzie na 1 cylindrze właśnie kompresja była coś około 10...a reszta bardzo dobra.
    A jeżeli w momencie strojenia było wszystko tak jak pisał Gregor niecałe 3 miesiące temu a teraz to kwalifikuje się do remontu to znaczy ,że chyba nie był to najlepszy soft.
    Nie odbierajcie tego jako atak tylko po prostu troszkę mi się to nie trzyma całości i dlatego piszę i pytam aby zrozumieć. W razie czego to służę dobrą radą gdyż troszkę już tych 1.8t zreanimowałem a w kolejce czekają już następne z podobnymi objawami......
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 13-06-2013 o 16:27

  5. #50
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Powiem tak, nie wiem czemu robisz nam syf w temacie, ale ... Pomiary mocy byly przeprowadzone poprzeliczeniu momentu ktory pokazuje VAG. Do konca nie wiem jak on to oblicza, ale zapewne z obiazenia, przeplywu itd. Jak widac glowica jest dziurawa i najzwyczajnie w swiecie VAG pokazywal nierealna wartosc. Wiec jakies przypuszczenia ze program byl zly sa nie na miejscu i nie wiem czemu ma to sluzyc?! Gdybysmy mieli kase bo czas pomimo studiowania bysmy znalezli to pokazalibysmy co potrafi K04, miedzy innymi takimi zabiegami jak: nowe turbo, normalny kolektor ssacy i dolotowy, inna glowica, walki, metanol itd itd. Nie stac nas na to wiec bedzie jak bedzie.

    Co do awarii, moze wieksze szkody w glowicy spowodowala awaria pompy oleju, co nijak ma sie do programu.

    Z pewnoscia napisze jak auto bedzie jechac na sprawnej glowicy, a za jakis czas moze i na LPG.

    Ps Jesli Zuczkowi ucieklo 70km, a moje auto jedzie teraz na 250-260km to jestem ciekawy co bedzie

    O jakiej radzie mowisz?

  6. #51
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Powiem tak, nie wiem czemu robisz nam syf w temacie, ale ... Pomiary mocy byly przeprowadzone poprzeliczeniu momentu ktory pokazuje VAG. Do konca nie wiem jak on to oblicza, ale zapewne z obiazenia, przeplywu itd. Jak widac glowica jest dziurawa i najzwyczajnie w swiecie VAG pokazywal nierealna wartosc. Wiec jakies przypuszczenia ze program byl zly sa nie na miejscu i nie wiem czemu ma to sluzyc?! Gdybysmy mieli kase bo czas pomimo studiowania bysmy znalezli to pokazalibysmy co potrafi K04, miedzy innymi takimi zabiegami jak: nowe turbo, normalny kolektor ssacy i dolotowy, inna glowica, walki, metanol itd itd. Nie stac nas na to wiec bedzie jak bedzie.

    Co do awarii, moze wieksze szkody w glowicy spowodowala awaria pompy oleju, co nijak ma sie do programu.

    Z pewnoscia napisze jak auto bedzie jechac na sprawnej glowicy, a za jakis czas moze i na LPG.

    Ps Jesli Zuczkowi ucieklo 70km, a moje auto jedzie teraz na 250-260km to jestem ciekawy co bedzie

    O jakiej radzie mowisz?
    Czyli potwierdziłeś to co pisaliśmy od dawna.,że wyliczanie mocy na podstawie VAG to teoretyzowanie które bardzo często nijak się ma do rzeczywistości co pewnie Wasz przypadek to potwierdził. Nigdzie nie napisałem ,że był źle napisany soft. Przecież nigdzie tego nie stwierdziłem ,że tak było. Jeżeli padła pompa oleju to nastawiałbym się jednak na remont całego silnika a nie tylko samej głowicy....

  7. #52
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Niczego nie potwierdzilem, bo jesli awarie spowodowala padajaca pompa oleju to wynik byl ok. Jesli wypalone zawory to nie. Potwierdza to jedynie to ze VAG pokazuje prawdziwe wartosci w sprawnym aucie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nasz LC - lekko ponad 1bar


    A tak to jezdzi na kompresji 10/11.5/13/13




    Kola 22kg/szt 3/4 baku, 28 st C i lekko pod gorke
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 13-06-2013 o 18:51

  8. #53
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    3/4 baku
    to chyba zegary do zrobienia

    "Love Them BOTH" - M.

  9. #54
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Panowie, proszę o trzymanie poziomu! Jeszcze jeden wulgaryzm a będą gratisowe wycieczki na wyspy bananowe.
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #55
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    dorzucę swoje 0,03PLN bez żadnych zbędnych wulgaryzmów, wrzut itp, pomimo iż były tu wyzwiska w kierunku mojej osoby, pomimo iż na PW otrzymałem delikatne, ale jednak groźby, jednak chcę wyjaśnić KisseM`owi i Gregor10 kilka rzeczy.
    po 1. Nie odpisałem na PW, bo nie widzę sensu dalszych polemik i czytania obelg i gróźb.
    po 2. Wielce się oburzyliście, mówiąc że to oszczerstwa jak zasugerowałem, że zgraliście gotowca i go pchacie dalej, ok mieliście prawo jeżeli to nie była prawda, jednak czy oszczerstwem nie jest twierdzenie, że osoba, która ma mi stroić auto na pewno wgra gotowca?
    po3. Czy Wy naprawdę próbujecie tutaj wmówić mi i być może innym, że program wgrany przez Was będzie lepszy od wystrojonego u tunera? Jakie macie doświadczenie w strojeniu aut? Ile ich wystroiliście?

    Moja sugestia odnośnie programu, który macie była podyktowana głównie tym, że macie program tylko do jednego silnika (BAM), co jest bardzo dziwne jeżeli macie pewność co do swojego "strojenia", stąd taki mój wniosek. Jeżeli się mylę to potrafię za to przeprosić, ale tylko osoby z którymi można prowadzić normalny dialog na poziomie.

  11. #56
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Nadal prosze o usuniecie postow o glowicy ktore nie wnosza nic do yematu. Nic nikomu nie wmawiamy. Ale widac widac nic nie rozumiesz. Sprzedaje kompa z programem do Bam, to jak mam Ci zrobic program do innego silnika? Wyslij swojego kompa o innym oznaczeniu zaplac 800-1000zl czy ile Gregor chce i zrobi Ci kazdy program.

    Co do gotowcow, ludzie jak silnik jest sprawny i seryjny to +/- program bedzie taki sam i nikt Ci niczego tam nie wymysli nowego. Mysle ze nasz program moze byc podobny a czasami nawet lepszy od innych tunerow bo po prostu spedzilismy nad nim troche czasu, a ktos kto na tym zarabia nie ma czasu na zabawe przy seryjnych autach, zrobi ok 260-270km moze jaksie uda wiecej to wiecej i tyle. On nie edie sie bawil zeby program wypiescic, bo nie ma co piescic, po co walczyc o 2-5km?

    Chcialem Ci sprzedac kompa z programem za 600zl jak oddasz stary, wiec praktycznie za darmo. Nawe Ci tlumaczylem i zaczales cos lapac, ale widac wplyw jakis wszystkowiedzecych osob zrobil swoje, moze maly zakladzik? Wsadzisz naszego kompa zrobisz logi i te. wszystko wiedzace osoby poiedza co jest zle? Hmm co oni moga ocenic? Egt? Stuki? Petlenie wtruyskow?

    Co do grozb. Napisalem grzecznie ze nie reczylbym za siebie jakbys w twarz mi powiedzial ze ukrwdlismy softa, nic wiecej. Tym bardziej, juz jakos o tym nie wspominasz, ze jezdzilem dla Ciebie po calym Wroclawiu sprawdzic czy kawalek plasriku jest w dobrym stanie

  12. #57
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    dorzucę swoje 0,03PLN bez żadnych zbędnych wulgaryzmów, wrzut itp, pomimo iż były tu wyzwiska w kierunku mojej osoby, pomimo iż na PW otrzymałem delikatne, ale jednak groźby, jednak chcę wyjaśnić KisseM`owi i Gregor10 kilka rzeczy.
    po 1. Nie odpisałem na PW, bo nie widzę sensu dalszych polemik i czytania obelg i gróźb.
    po 2. Wielce się oburzyliście, mówiąc że to oszczerstwa jak zasugerowałem, że zgraliście gotowca i go pchacie dalej, ok mieliście prawo jeżeli to nie była prawda, jednak czy oszczerstwem nie jest twierdzenie, że osoba, która ma mi stroić auto na pewno wgra gotowca?
    po3. Czy Wy naprawdę próbujecie tutaj wmówić mi i być może innym, że program wgrany przez Was będzie lepszy od wystrojonego u tunera? Jakie macie doświadczenie w strojeniu aut? Ile ich wystroiliście?

    Moja sugestia odnośnie programu, który macie była podyktowana głównie tym, że macie program tylko do jednego silnika (BAM), co jest bardzo dziwne jeżeli macie pewność co do swojego "strojenia", stąd taki mój wniosek. Jeżeli się mylę to potrafię za to przeprosić, ale tylko osoby z którymi można prowadzić normalny dialog na poziomie.
    Po pierwsze to nie wiem po co nadal zaśmiecasz ten temat - proszę moda usunięcie postów o głowicy i przeniesienie postów od nr 56 do wydzielonego tematu nt polemiki Stelmiego

    1.Gotowce są bee i żadny szanujący się człowiek nie wgra nikomu gotowca, dla mnie to oczywiste . Jesli od ilości zrobionych aut uzależniasz jakość to nie skomentuje - w takim razie polecam 44tuning - tam zrobili tego dziesiątki tysiący.
    2.Nikt nie twierdził że ktoś Ci na 100% wgra gotowca, ale jest to prawie pewne a to różnica , taka jest prawda że jak przyjezdziesz z ulicy i nie znasz tunera/nie jesteś z polecania to nie beda sie nad Twoim autem spuszczać i dostaniesz gotowca, bo szkoda każdemu czasu aby skorygować to i owo - bo przecież jezdz,nikt nie będzie zwracał uwagi że lekko stuka, ze turbo gora nie trzyma i n75 100% , potem wymiana n75 co pół roku jesli często pałujesz, że egt zbyt szybko pikuje i tak dalej.
    3. Nikt Ci tu nie próbuje wmówić że nasz jest lepszy, nikt też Cie nie będzie przekonywał do niczego Nie ma takiej potrzeby

    taka ciekawostka - seryjne k03s + dp 3 cale od dem car customs , reszta 100% seria - seryjny 1 smic, seryjne wtryski 320cc no i 'GOTOWIEC' by gregor od zera do finału, jesli ktoś wie jakimi osiągami dysponuje 500E to ten filmik oddaje myślę ob myślę jakiś obraz sytuacji- dla podniesienia temperatury co niektórym - tak jeździ na lpg.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 02-07-2013 o 07:44
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  13. #58
    Awatar asthor
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    74
    Pewnie zasmiecie temat, ktory bedzie i tak skasowany, ale nie moge sie powtrzymac... Wiem jak jezdzi 124 500E i gratuluje wyniku - brawo! Zapytam z ciekawosci - przy jakiej predkosci Mercedes zaczal doganiac Audi? Mercedes Automat? Jaki byl trik startu Audi - napompowane turbo? Ile Audi uzyskuje momentu wiecej na lpg - przyspieszasz/opozniasz zaplon, o ile jezeli to nie tajemnica? Nawet jezeli kierowca nie spisal sie w Mercedesie, to przy takim nadmiarze mocy teoretycznie powinien spokojnie objechac 1.8t, hihi zycie pokazalo co innego.. Watpie zeby w M cos ucieklo z pod maski, bo tam nie ma co uciec. Gratuluje wyniku... ps swoja droga Mercedes to nie wyscigowka, ale 124 wlasnie w tej wersji to miala byc cywilna wyscigowka!
    Ostatnio edytowane przez asthor ; 02-07-2013 o 12:39

  14. #59
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Temat nie bedzie usuniety bo nie ma potrzeby, wystarczy w nim troche posprzatac. Prosze o usuniecie postow 34-52

    Co do Mercedesa to zaczal sie zblizac przy okolo 150. Co do LPG, Gregor tak go wystroil, ze glowa mala Naturalnie zaplon przyspieszony, bo dlaczego nie skorzystac z dodatkowych oktanow
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 02-07-2013 o 14:33

  15. #60
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    przy LPG zapłon sie chyba przyspiesza
    Ostatnio edytowane przez wowo ; 02-07-2013 o 13:27
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. Chiptuning 180 km auq
    Przez lago w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:16
  2. Chiptuning 3,2
    Przez choody w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:16
  3. Grupowy ChipTuning WROCŁAW - OPOLE 23-29lipca gregor10.pl
    Przez gregor10 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 13:43
  4. CompSport - chiptuning, diagnostyka, modyfikacje mechaniczne
    Przez prospect w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 19:39
  5. chiptuning
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •