Pokaż wyniki od 1 do 15 z 164

Wątek: Diagnostyka + chiptuning 1.8t Gregor10

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeżeli gładzie są ok to można przehnonować bez wyjmowania słupa z auta. Ja tak robiłem w paru seryjnych silnikach i jak na razie sobie dobrze śmigają. Ten silnik jak każdy inny musi się dotrzeć poprzez ułożenie pierścienia i cylindra także hon koniecznie. Miałem styczność z takim czerwonym autem które miało robione remont silnika i zmienione pierścienie bez honowania. Stopień sprężania 9.5:1 i kompresja całe 11 czyli trochę kiepsko jak na silnik po remoncie.
    Odnośnie awarii silnika ( bo taki stan rzeczy to już można tak nazwać) to ja troszkę nie ogarniam . Bardzo możliwe ,że powodem takiego stanu rzeczy był wadliwy poprzedni soft i to oczywiście nie wina kolegi gregor. Ale skoro tak było to motor już dawno dosyć musiał dawać oznaki iż się kończy ( Żuczka silnik na gt28rs dał mu pierwsze objawy ,że coś się dzieje z nim pewnie z rok przed rozbiórką albo i więcej). A Wy niecałe 3 miesiące temu pisaliście :
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Kilka słów odemnie odnośnie pomiarów vagiem.
    Jest to dokładny pomiar,po warunkiem że auto jest ma seryjną turbine,przepływomierz i JEST SPRAWNE- to jest najważniejsze w przy pomiarze momentu obrotowego przez Vaga.
    W rzeczywistości nigdy na seryjnym osprzęcie nie zobaczycie na VAGu więcej niż jest w rzeczywistości, często zdarza się mniej gdy auto niedomaga.
    Auto kisseM , pod względem osprzętu i mechaniki jest moim zdaniem doprowadzone do PERFEKCJI, szczerze mówiąc , nie widziałem drugiego takiego BAM-a na seryjnym osprzęcie który został tak mocno doiwestowany, co moim zdaniem z pewnoscią przełożyło się na takie a nie inne wartości.

    Odnośnie samych wartości i dywagacji na temat tego czy jest tyle mocy a może mniej , a może więcej. Przy seryjnych autach moc można wyliczyc z przepływu powietrza mierzonego przez świeżutką przepływkę (naturalnie Boscha)
    Co powiecie Panowie na przepływ 231g/s ? Skromnie uważam że jest to niezbyt częsty wynik dla Bama na seryjnej K04, w związku z tym nie ma watpliwości co do tego iż można użyć tutaj popularnego przelicznika Mocy na podstawie przepływu powietrza , dzieląc go przez 0.8. 231g/s : 0.8 ~ 288Km
    Oczywiście samo turbo to nie wszystko- silnik i głowica również jest w świetnym stanie.

    Jak znajdzie sie jeszcze trochę czasu , podlubiemy jeszcze trochę w programie, sprawdzimy czy coś jeszcze może da się ugrać, gdyż póki co motor w ogóle nie stuka co dobrze rokuje, i świadczy że obecny setup nie jest jeszcze zupełnym maxem, jak to ma miejsce w przypadku niektórych programów gdzie KW sięga 4-6'.
    Jednocześnie nie przewidujemy kosmicznych przyrostów, gdyż to co jest teraz jak na K04-023 fajnie sie odpycha.
    Odnośnie weryfikacji na drodze jak to jedzie to opiszę krótko setap 80ki
    Jest to audi 80 b2 2.2t aan quattro + ic +wydech 2.5cala + MTM 303PS @ 1.5Bar , ze skreconym boostem na 1.3 (w obawie o sprzęgło- w planach jest zmiana i podkrecenie boostu na odpowiednią wartość dla MTM-a czyli 1.5b) , gdzie seria ma 230km@380Nm ładuje i 0.8bara (1.1b w overbooscie). 80 b2 waży obecnie 1150kg. Gdzie seria audi S2 z tymże silnikiem 2.2T robi 5.9s 0-100km/h przy wadze 1500kg.

    W planach jak wspomniałem kolejna korekta , wiec Stay Tuned.
    Zapowiedzi iż będziecie atakować 290km a może więcej czyli już jedne z najlepszych wyników w pl na k04 a tutaj okazuje się iż nagle po tak krótkim czasie motor jest prawie w stanie rozkładu. Ja oczywiście nic nie piszę ,że to wina ostatniego softu ale skoro jest jak jest ,to te niecałe 3 miesiące temu też dobrze nie było co podważa troszkę Waszą wiarygodność i wyniki z pierwszej strony .Jako przykład to u Żuczka na gt28rs uciekło 70km gdzie na 1 cylindrze właśnie kompresja była coś około 10...a reszta bardzo dobra.
    A jeżeli w momencie strojenia było wszystko tak jak pisał Gregor niecałe 3 miesiące temu a teraz to kwalifikuje się do remontu to znaczy ,że chyba nie był to najlepszy soft.
    Nie odbierajcie tego jako atak tylko po prostu troszkę mi się to nie trzyma całości i dlatego piszę i pytam aby zrozumieć. W razie czego to służę dobrą radą gdyż troszkę już tych 1.8t zreanimowałem a w kolejce czekają już następne z podobnymi objawami......
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 13-06-2013 o 16:27

Podobne wątki

  1. Chiptuning 180 km auq
    Przez lago w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:16
  2. Chiptuning 3,2
    Przez choody w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:16
  3. Grupowy ChipTuning WROCŁAW - OPOLE 23-29lipca gregor10.pl
    Przez gregor10 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 13:43
  4. CompSport - chiptuning, diagnostyka, modyfikacje mechaniczne
    Przez prospect w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 19:39
  5. chiptuning
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •