Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 164

Wątek: Diagnostyka + chiptuning 1.8t Gregor10

  1. #1
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615

    Diagnostyka + chiptuning 1.8t Gregor10

    Tematu juz nie moge zmienic, ale chodzi glownie o okolice WROCLAWIA

    Pozwoliłem sobie otworzyć mały temat o Gregor10, w małej części tak mogę podziękować za poświęcony czas mojemu auttu. Gregor potrafi praktycznie wszystko zrobic w 1.8t zdiagnozować problem jak i napisać soft. Niech takim przykładem możliwości będzie moje 1.8t:

    287 HP /6000 rpm
    385 NM/ 3400-3800 rpm
    W aucie zrobione wydech: DP 3" reszta 2,75", Tip + stozek, FMIC "chinol", wtryski 440



    Nazwa:  wykres.jpg
Wyświetleń: 5211
Rozmiar:  97.5 KB
    Wykres powstał na podstawie kanału 120, który wg naszych obserwacji minimalnie zaniża wynik w porównaniu do hamowni MAHA, nie mamy ciśnienia tego sprawdzać, ale może kiedyś ...




    Myślę, że nie jest to max z tego setupu i po ociepleciu zrobimy małą korekte. Dodatkowo zostala zrobiona procedura staru wersja "soft" czyli tylko limiter obrotow, po zrobieniu sprzęgła zrobi się prawdziwy
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 23-03-2013 o 23:00

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Gratulacje piękny wynik , jestem pod wrażeniem.
    jakie modyfikacje auTTa były robione? czy to może tajemnica?

  3. #3
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    Wynik kozacki

  4. #4

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Niezły wynik właśnie tyle bym chciał u siebie mam tylko pytanie. Od razu mówię że mało wiem o tym jak powinien wyglądać przebieg momentu, ale nie powinien on być trochę "wygładzony" ? nie to żebym się czepiał, po prostu nie znam się, to się pytam
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Dokladnie, mniejszy moment, ale rowniejszy do wiekszych obrotow. No, ale pewnie nie jest to takie proste
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Takie mam pytanko, czemu mam rezygnowac z momentu na dole? Krzywa mocy rosnie caly czas ( do 6 tys, a pozniej nie spada leb na szyje), wiec nie ma uczucia ze auto umarlo, wiec nie widze sensu rezygnowac z tego momentu. Mozna to zrobic, ale gora sie nie poprawi znaczaco ( jesli w ogole), a auto bedzie wolniejsze. Widze sens jesli powyzej jakis obrotow czujemy ze auto nie jedzie, ja tak nie mam

  7. #7

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    oki rozumiem o co chodzi każdy woli co innego ja osobiście jak już będę stroił to pewnie też będę dążył do max nm i nie będę go wygładzał znacząco Jaki max DP i wydech ? chodzi mi o to kto go wyprodukował

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Poprzednio zdaje się miałeś ok 270hp pytanie poczułeś różnicę po tym strojeniu? jak teraz to się odpycha i wrażenia z jazdy, bo to mnie interesuje bardziej niż kreski cyferki, chyba że auto nie domagało i mocy nie trzymało, to zapewne tak.
    Ładny wynik jak na k-04
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Wydech zrobiony we Wro, ale rezonansuje przy 3 tys :/ pewnie dlatego ze jest praktycznie przelotem, z rezonatorem i jakas pucha koncowa.

    Jak to jezdzi? Roznicy wielkiej nie ma bo nie moze byc. Gora sie poprawila to czuc i minimalnie caly zakres obrotow. Powinno byc jeszcze lepiej bo malym dopieszczeniu ( moze), zrobieniu zacisku z tylu bo nie odbija do konca i mozliwe ze wymianie lozysk w dyfrze bo troche glosno chodzi, szumi.

    Przy takich roznicach zostaje tylko porownanie z innymi autami, i 2.2t quattro w 1150 kg budzie, z rolki sie zdziwilo, co prawda pozniej zaczynalo dochodzic, ale nie bylo juz miejsca Wiec kill is kill haha

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jestem na prawdę pod mega wrażeniem wyniku tylko mam jedno małe proste pytanko.
    Kiedyś ponad 4 lata temu gdy zaczynałem przygodę z vagiem znalazłem właśnie kanał 120 gdzie był pomiar momentu obrotowego silnika .
    Były testy i udało się dojść do wartości maks 273nm . Po kilku miesiącach auto dostało kompletny wydech by el-tec razem z 3 calowym dp i jedną końcową przelotową puchą. Auto bez najmniejszej wątpliwości dostało wigoru i była to jedna z najbardziej odczuwalnych modyfikacji na seryjnej sprężarce. Ciekawy co wyjdzie ponownie zmierzyłem kanał 120. Tutaj było bardzo duże zdziwienie ponieważ według vaga NM maks jaki się pokazał to 265nm. Niby nie wiele bo 8NM różnicy ale na minus. Byłem bardzo zdziwiony jakim cudem auto lepiej jedzie w całym zakresie obrotów a kanał 120 pokazuje spadek. Potem ktoś mi powiedział ,że takie pomiary są niewiele warte i od tego czasu nigdy nie logowałem tego kanału gdyż uznałem to za stratę paliwa. Wynik jest to teoretyczne wyliczenie vaga który "nie wie" jakie są modyfikacje w aucie i zapewne wylicza sobie z jakiegoś kalkulatora moment w funkcji obrotów dzięki czemu możemy w teorii wyliczyć moc naszego auta. Vag nie wie jaka jest wartość np "back pressure" które ma ogromny wpływ na rozwijaną moc w danym silniku( np u mnie spowodowała iż zatrzymaliśmy się na tym co jest) . Teoretycznie przepływy , ilość paliwa itp można było poprawić lecz problem polegał na tym iż auto na rolkach nie wypluwało więcej mocy...
    Nie jest to atak na wykres kolegi tylko taka moja mała sugestia iż taki "wykres" nie jest chyba zbyt wiarygodny.
    W razie czego mogę wysłać kompletne logi na których widać że wyszło mniej NM po założeniu kompletnego wydechu el-tec co było kompletną bzdurą. Temperatura otoczenia była praktycznie identyczna podczas obu pomiarów.
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 23-03-2013 o 17:46

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    część przepisałem( z jednego pomiaru niestety mam tylko screena jpg ) , wyszło ze auto przed i po nie przekraczało 200km . Fakt że logi robiłem z osobą 100kg może miało to znaczenie ( może vag luwzględnia przyspieszenie też? ) . Za jakiś czas zrobiłem FMIC i dolot a na hamowni wyszło 239km i 296nm na seryjnym nie diodowanym programie. Mi na hamowni wyszło więcej niż z testu vag dlatego z mojego punktu widzenia takie pomiary są bardzo mało wiarygodne.
    Ale nie będę zaśmiecał autorowi Jego tematu

  12. #12
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Kilka słów odemnie odnośnie pomiarów vagiem.
    Jest to dokładny pomiar,po warunkiem że auto jest ma seryjną turbine,przepływomierz i JEST SPRAWNE- to jest najważniejsze w przy pomiarze momentu obrotowego przez Vaga.
    W rzeczywistości nigdy na seryjnym osprzęcie nie zobaczycie na VAGu więcej niż jest w rzeczywistości, często zdarza się mniej gdy auto niedomaga.
    Auto kisseM , pod względem osprzętu i mechaniki jest moim zdaniem doprowadzone do PERFEKCJI, szczerze mówiąc , nie widziałem drugiego takiego BAM-a na seryjnym osprzęcie który został tak mocno doiwestowany, co moim zdaniem z pewnoscią przełożyło się na takie a nie inne wartości.

    Odnośnie samych wartości i dywagacji na temat tego czy jest tyle mocy a może mniej , a może więcej. Przy seryjnych autach moc można wyliczyc z przepływu powietrza mierzonego przez świeżutką przepływkę (naturalnie Boscha)
    Co powiecie Panowie na przepływ 231g/s ? Skromnie uważam że jest to niezbyt częsty wynik dla Bama na seryjnej K04, w związku z tym nie ma watpliwości co do tego iż można użyć tutaj popularnego przelicznika Mocy na podstawie przepływu powietrza , dzieląc go przez 0.8. 231g/s : 0.8 ~ 288Km
    Oczywiście samo turbo to nie wszystko- silnik i głowica również jest w świetnym stanie.

    Jak znajdzie sie jeszcze trochę czasu , podlubiemy jeszcze trochę w programie, sprawdzimy czy coś jeszcze może da się ugrać, gdyż póki co motor w ogóle nie stuka co dobrze rokuje, i świadczy że obecny setup nie jest jeszcze zupełnym maxem, jak to ma miejsce w przypadku niektórych programów gdzie KW sięga 4-6'.
    Jednocześnie nie przewidujemy kosmicznych przyrostów, gdyż to co jest teraz jak na K04-023 fajnie sie odpycha.
    Odnośnie weryfikacji na drodze jak to jedzie to opiszę krótko setap 80ki
    Jest to audi 80 b2 2.2t aan quattro + ic +wydech 2.5cala + MTM 303PS @ 1.5Bar , ze skreconym boostem na 1.3 (w obawie o sprzęgło- w planach jest zmiana i podkrecenie boostu na odpowiednią wartość dla MTM-a czyli 1.5b) , gdzie seria ma 230km@380Nm ładuje i 0.8bara (1.1b w overbooscie). 80 b2 waży obecnie 1150kg. Gdzie seria audi S2 z tymże silnikiem 2.2T robi 5.9s 0-100km/h przy wadze 1500kg.

    W planach jak wspomniałem kolejna korekta , wiec Stay Tuned.

  13. #13
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    mi tu troszke brakuje lokalizacji oferty,
    gdyz ani SW, ani tym bardziej 'z domu' wiele mi nie mowi
    pozdrawiam,

    "Love Them BOTH" - M.

  14. #14
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Fajna sprawa, nawet jak taki pomiar nie jest zbyt dokladny

    p.s. gratuluje umiejetnosci gregor10
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ten pomiar przez 0.8 też jest przybliżony, ale nawet niech i ma 270 bite w pysk, to już i tak będzie jechać.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Chiptuning 180 km auq
    Przez lago w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:16
  2. Chiptuning 3,2
    Przez choody w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 14:16
  3. Grupowy ChipTuning WROCŁAW - OPOLE 23-29lipca gregor10.pl
    Przez gregor10 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-07-2014, 13:43
  4. CompSport - chiptuning, diagnostyka, modyfikacje mechaniczne
    Przez prospect w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 19:39
  5. chiptuning
    Przez Robson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 16:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •