Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: (K) szybę czołową audi TT

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294

    (K) szybę czołową audi TT

    Jak w temacie,najlepiej rocznik 99,bo z tego mam stara. Szyba niewiadomo z jakich powodów mi pekla,nic nie uderzone,zadnych sladow,poprostu wziela i pekla... zdarzylo sie moze komus cos takiego? Kiedys kolega mial TT,postawil do komisu,jak odbieral to tez mial peknieta, wstawil nowa i ta nowa tez mu pekla...to jakas przypadlosc TT?

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Akurat u mnie też jest pęknięta,sama od siebie pękła.Z używką będziesz miał problem,(przy montażu)kwestia tego jak ktoś ją wyciął,uszczelka.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    hmm...to mowisz,ze lepiej jest nowa szybe kupic i sie nie martwic? poczekam jeszcze niech do konca peknie,wtedy wymienie

  4. #4
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Niekoniecznie,kwestia jak Ci ją wstawią.U nas szyba osadzona jest na takiej rynnie.W moich okolicach szyba wraz z wstawieniem(orginał ,Sekurit) koszt niecałe 800 zł.Katowice.Na allegro znajdziesz pewnie nawet z 99 r. tylko boję się o wstawienie.Sam wolał bym używaną z 2000r. ale już kilka osób mnie straszyło wstawieniem właśnie w TT.Może wypowie się dokładnie ktoś kto zmieniał.

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jeśli mnie Ice pytasz to chodzi o uszczelkę,nie późniejsze pękanie po wstawieniu.Nową szybę dostaniesz gotową z uszczelką do osadzenia,do używki pewnie trzeba dokupić uszczelkę (może ASO) bo każdy kto ją wycina to ją tnie.

  6. #6
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Mi oryginalna również pękła nagle. Później kupiłem nową i żałuję, że nie ubezpieczyłem szyby, bo ta też podobnie pękła po 3 miesiącach :/ Teraz jeżdżę z pękniętą, a jak wymienię to w ten sam dzień ubezpieczam

  7. #7
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Szyby same z siebie nie pękają. Mogą od uszkodzenia mechanicznego (np.kamień)odprysku i pod wpływem wstrząsów i temperatury (nadmuch ciepłego powietrza na zimne szkło) polecieć dalej. Mogą również od powypadkowej przeszłości(nie musiała być wymieniana szyba)po prostu szyba jest naprężona i po jakimś czasie pęka. Albo tak jak napisał ICE, od złego obsadzenia. Skrajny przypadek, z którym się parę razy spotkałem to pęknięcie od polania zimną wodą rozgrzanego na słońcu auta(jednak tutaj też wchodzą wtedy ogromne naprężenia spowodowane nagłą zmianą temperatury)

  8. #8
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    Szyby same z siebie nie pękają. Mogą od uszkodzenia mechanicznego (np.kamień)odprysku i pod wpływem wstrząsów i temperatury (nadmuch ciepłego powietrza na zimne szkło) polecieć dalej. Mogą również od powypadkowej przeszłości(nie musiała być wymieniana szyba)po prostu szyba jest naprężona i po jakimś czasie pęka. Albo tak jak napisał ICE, od złego obsadzenia. Skrajny przypadek, z którym się parę razy spotkałem to pęknięcie od polania zimną wodą rozgrzanego na słońcu auta(jednak tutaj też wchodzą wtedy ogromne naprężenia spowodowane nagłą zmianą temperatury)
    Właśnie HitCar o tym mówimy,same od siebie nie pękną.Można kupić używkę za 200zł na allegro i co dalej?

  9. #9
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Po pierwsze dobrze ją trzeba oczyścić z resztek kleju(są do tego specjalne preparaty dostępne nawet w InterCars) , to samo trzeba zrobić z otworem okiennym. Potem ktoś kto się zna wstawia szybę(musi być równa ilość kleju wszędzie) i zostawia do wyschnięcia(nie wierzcie w 3h, klej do szyb ma pełne wyschnięcie po 24h) w dosyć ciepłym,zacienionym miejscu.

  10. #10
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    To też wiemy,ale wiemy również jak to "specjaliści" robią.

  11. #11
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Pozostaje Ci jedynie albo zaufać sprawdzonym fachowcom(wbrew pozorom są w Polsce tacy) albo ich pilnować, albo nauczyć się i samemu wstawić ;p

  12. #12
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Hitcar, co do tego, ze nie pekaja same z siebie to sie nie zgodze. W naszym 2 aucie - Peugeot 206 szyba pekla.sama z siebie w cieplym garazu, a auto nie jezdzilo od 3 dni Widzialem jak sama pekala sobie dalej, wiec wiem, kiedy zaczela pekac i nikt nic tam nie ruszal. Auto od salonu w naszych rekach i bezwypadek z malym przebiegiem

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    Ale odpowiedzi widze poruszenie...przejeliscie sie,ale to dobrze. hmm poczekam az peknie do samego konca i wtedy zobacz jaka bedzie najlepsza opcja. Huk w szybe,ale najgorsze by bylo,ze sie wymieni a ona za jakis czas znowu peknie...i znowu do "szybowca" i znowu doba bez auta...a ja nie lubie chodzic z buta

    - - - Updated - - -

    PS. u mni chyba sama z siebi nie pekla,teraz sie przypatrzylem to byla jakas rysa na szybie a pekniecie poszlo jak by tak samo jak i ta rysa...moze dlatego ;/

  14. #14
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    A dasz sobie rękę uciąć , że dobrze była w fabryce wstawiona? bo ja bym nie dał. Przez 15 lat mieliśmy salon,serwis autoryzowany Citroen. Nie raz widziałem jakie auta z fabryki przyjeżdżają( porysowane, z popękanymi zderzaki jak i z poduszkami powietrznymi ze znaczkiem Peugeot zamiast Citroen-szczególnie Berlingo). W fabryce szybę wstawia jedna osoba przy pomocy maszyny, wystarczy , że szyba będzie miała na rancie nie widoczny odprysk wielkości 1mm i po jakimś czasie pójdzie dalej.

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    no moze i racja a co oznacza,e nawet jak z fabryki,niby pelna profeska,a zdazaja sie czasami jakies spartolenia

Podobne wątki

  1. [8N] szyba czołowa oraz maska
    Przez garczus w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2014, 22:49
  2. Flaga na szybe z logo klubu
    Przez _kris w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 22:06
  3. Kupię szybę TT 8N
    Przez iksik05 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 11:38
  4. 8N0819681B NAKLADKA nawiew n szybe
    Przez X-K w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 23:00
  5. Nawiew górny na przednią szybe
    Przez wottka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •