Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 63

Wątek: Dioda i MBC

  1. #46
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Post kolegi gregor niestety już został usunięty bo na prawdę znudziła mi się już polemika nad czymś oczywistym. Nie zamierzam udowadniać daltonistom ,że białe jest białe
    Podsumowując cały ten nudny wywód na temat podnoszenia samemu mocy:
    AFR u mnie (mierzone dodatkowym zegarem z sondą szerokopasmową) jaki miałem na drut dioda to było okolice 14.7. Przy doładowaniu 0.5-0.7 bara było to 13-13.1 a powyżej bara przedział 11.5-12. Powyżej 6.5 tys zaczynało auto zalewać bo czasem pokazywało się 10.8. Ale ja starałem się już zmieniać bieg gdzieś przy 6300 albo kręciłem wyżej ale dopóki nie widziałem ,że afr jest bogatszy niż 11 ( zegar w bardzo widocznym miejscu i czuć było ,że auto przestaje iść jak wcześniej).
    Czasy wtrysków przeliczyłem według kalkulatora który wrzucił gregor i się potwierdziło ,że nie było powodów do obaw
    Po raz kolejny wrzucam on board na boost 1.2 ( na 1.3 bara jeszcze deczko lepiej jechało) :
    Audi TT 0-250 km/h na k04 i seryjnym podkręconym programie - YouTube
    najlepszy czas jaki uzyskałem na bemowie 17 kwietnia 2011roku na doładowaniu 1.25bara ( po 7 miesiącach jazdy z diodą i z niedomagającym sprzęgłem) to:
    ET 13.858 @ 162.38 KPH ( dla porównania TT która miała 287km i 360nm schamowana na hamowni obciążeniowej Maha ( taka jak u Rogala) tego dnia uzyskała najlepszy :ET 14.221 @ 158.92 KPH), tego dnia na bemowie były jeszcze 3 inne TT też z gorszymi czasami i moja jako jedyna klepnęła 13.xxx
    autem na seryjnym "zdiodowanym" programem obleciałem wszystkie TT nawet teoretycznie dużo mocniejsze i z większym turbo(pojedynków było więcej niz na filmiku ) jakie pojawiły się na modlinie:
    Street Kings - Full Version - Adrenaline Motorsport - YouTube
    Generalnie TT na tym setupie ścigała się z kilkoma TT z forum i jakoś los tak chciał ,że zawsze była niepokonana
    Był także pojedynek z rolki(ośka) z TT Żuczka która miała 300ps i 400NM i od 20 do 160 uciekł mi z długość ale za kreski to był dosyć spory klaps dlatego nie mogę uznać tego za przegraną:P
    Jedyne TT z którym przegrywałem to było audi TT RS naszego kolegi Michał TT ale tam było 500+ Nm i 400km. Ale na pocieszenie powiem że kiedyś gdzieś w wawie od świateł do świateł udało mi się wygrać z RS. Pojedynki z rolki opisywałem tutaj:
    http://www.klubtt.pl/kill-street/7124.htm
    Jak ktoś jest takim niedowiarkiem to zapraszam do działu kill on street i tam jest troszkę moich postów bo kiedyś gdy na drodze było więcej rywali to często się ganiałem
    Ogólnie na tym i innych forach wielu ludzi widziało ,że u mnie to działa, auto jedzie ZNACZNIE lepiej niż na seryjnym programie co wyżej chyba potwierdziłem .
    Przepraszam ,że tak mało skromnie ale w końcu opieram się na faktach niczego nie naginając

    dyskusję na temat czy to miało prawo działać czy nie uważam już definitywnie za zamkniętą bo jak dla mnie więcej dowodów jest nie potrzebne. Dodam jeszcze ,że są inne TT "zdiodowane" które sam miałem okazję modzić i efekty też były na +( fakt zalatuje to lekkim drutem ale jeżeli ktoś w niedługim czasie zamierza zmienić całkowicie setup to czemu nie, ja zaoszczędziłem 1500zł i za te kaskę mogłem kupić jakiś inny prezent dla TT)

    Dlatego jeżeli ktoś jest ciekawy to niech śmiało pytać , ale niestety posty które nic nowego nie wnoszą do tematu będą usuwane tak jak teraz miało to już niestety miejsce...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 21-03-2013 o 13:10

  2. #47
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Jak dla mnie to ty spamujesz bo nic nowego nie piszesz, qrzucasz badziewne logi i myslisz ze zamyflisz komus tym oczy? No ale tak ty jestes moderatorem to usun wszystkie posty zostaw swoj, niech wszyscy robaia 250km czy 300 na diodzie a pozniej bedziesz mial co naprawiac :/ zal
    kisseM - Moim zdaniem to właśnie Twój post niczego konstruktywnego nie wnosi poza sianiem fermentu i atakami osobistymi . Prosiłem żeby dyskutować na argumenty .



    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Czyli na podstawie tego ze tobie to jezdzilo i mawet nie wiesz dlaczego to ma jezszic innym? Brawo!
    Ha ! Na tym zjawisku polega właśnie rozwój w tuningu i bynajmniej nie chodzi tu tylko o omawiany tutaj temat .
    Ktoś coś zrobi i działa a następnie inni duplikują .

    Pamiętam czasy kiedy szeroko pojęty ogół twierdził że GT28 R to szaleństwo w 1.8T i nie ma prawa to działać .. I Cooo , jeszcze na seryjnym ECU wystrojone ??? Idiotyzm !! LOL

    Już po raz kolejny w tym temacie robisz bałagan a po tym poście klamka zapadła , masz pierwsze ostrzeżenie .


    Nie widziałem co co napisał gregor ale mogę się domyślić że przyczepił się do logów bez podania przyczyny czepiania się więc wnioskuję że nic nie wniósł poza atakiem na Pawła .
    Moim zdaniem gdyby tuner oddał auto z takim takimi % cyklu pracy wtrysków klientowi ''z ulicy '' to trzeba by go lać po głowie seryjną korbą ( seryjną żeby nie zabić ale żeby poczuł ;- ) natomiast jak jeździ tak ktoś świadomy ryzyka i z kompletem zegarów na pokładzie to już zupełnie inna sprawa .
    Poza tym logi zostały zamieszczone aby widać było w jakim zakresie zapętla czy też nie a nie po to aby oceniać cykl pracy wtrysków .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #48
    Awatar kori
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    lbn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    00
    Kolor
    Sliber
    Posty
    59
    Kilka pytań technicznych:
    Czy sa jakiekolwiek przeciwskazania do 100% serii ?
    Potrzebne rzeczy to:
    1. dioda zenera 4.3v 1w
    2. zegar Boost
    3. regulator MBC

    Bezpiecziejsze cisnienie na 1,2bar (APX)

  4. #49
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    Kori, dioda jak coś to 4.7 1w ... złotówkę w elektroniku
    Drr

  5. #50
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dodam jeszcze małe sprostowanie dla niedowiarków ( jak widać wyszło ,że nawet tego nie testowaliście skoro znowu kolejna rzecz wam nie pasuje)
    Diodę stosuje się po to aby komputer "nie widział" większego doładowania niż jest faktycznie. Dlatego jak wrzucę loga z kanału 115 to znowu ktoś z niedowiarków napisze że wklejam "dupnego" loga bo jechałem na innym doładowaniu niż piszę ,ale cały pic polega na tym właśnie niektóre parametry i odczyty zostały zafałszowane ale od tego są zegary w aucie. Niestety z wiadomych przyczyn nie wrzucę loga z AQ bo nie jest to możliwe.
    Oczywiście daje kolejne ostrzeżenie tutaj w poście ( ostatni raz proszę o spokój i nie zaśmiecanie wątku .....)gdyż ile można tłumaczyć żeby już nie spamować....
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 21-03-2013 o 17:28

  6. #51
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kori Zobacz posta
    Kilka pytań technicznych:
    Czy sa jakiekolwiek przeciwskazania do 100% serii ?
    Potrzebne rzeczy to:
    1. dioda zenera 4.3v 1w
    2. zegar Boost
    3. regulator MBC

    Bezpiecziejsze cisnienie na 1,2bar (APX)
    Koniecznie Zegar AFR na szerokopasmowej sondzie może być AG
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #52
    Awatar asthor
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    74
    Czy taką samą diode stosuje sie w silnikach 150, 180 i 225 konnych zeby "oszukac" ECU? Piszecie o zegarze AFR, a jezeli mam ELMa i odczyt AFR na komorce? Czy jest to wiarygodny odczyt, jezeli silnik np AUM wchodzi w open loop powyzej 4500 obr?

  8. #53
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Temat wraca na forum lecz !!!!
    Rozmowa może być kontynuowana pod warunkiem merytorycznej wypowiedzi, argumentujemy za i przeciw najlepiej podparte przykładami, wszelkie osobiste wycieczki będą skutkowały czasowym wykluczeniem z dyskusji bez żadnego ostrzegania, dotychczasowe nie przynosiły pożądanego efektu, tak że by nie było potem żali i ubliżania na P.W.
    Pytamy i wyjaśniamy na temat.
    Wszelkie wypowiedzi typu; wiedziałem, ma rację, polać mu, itp dupo lizanie, będą usuwane, a autorzy nagradzani wakacjami.
    Ubliżanie na P.W. Adminowi lub Moderatorowi będzie skutkowało permanentnym usunięciem i blokadą I.P.
    Tak że ochłonąć i zapraszam do dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 22-03-2013 o 15:09
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #54
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    i jak, działał ktos na nowo w temacie ?
    Ja jak cos to moda nie wprowadziłem w życie, bo padło mi turbo...
    Drr

  10. #55

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    Witam posiadam 1.8 t aum po jakims programie ktory zrobil poprzedni własciciel , na hamowi wyszło 186 km 290 nm , dosc słabo jak na ten model , dodam ze mam zrobiony zimny dolot , fmic , tip, przelot srodkowy i koncowy , katalizator jeszcze przez chwile jest ale niebawem wycinam i zakladam dp, kupilem mbc ale oczywiscie obcinało mi doładowanie i nie zdawało to egzaminu , dodam ze moje doładowanie bez mbc to 0,8 bara a na wyzszych obrotach spadalo nawet do 0,6 , dolot mam szczelny wiec nie wiem czego to może byc efekt. Wczoraj założylem diode zenera Dioda Zenera 4,3V 1W , nie wiem czy do tego modelu to dobra dioda ?????? a czkolwiek na minimalnie podkreconym mbc z dioda ,chwilowy peeak ma nawet 1,5 bara za chwile juz jest stałe 1.0 bar i znowu spada do 0.9 , nie chce zbyt dlugo jezdzic na tej diodzie bo nie wiem czy jest odpowiednia , a pozatym nie mam wskaznika afr i nie chce przesadzac , aczkolwiek róznica mocy jest ogromna .... czuc odrazu katalizator po chwili katowania , mocno sie grzeje, mysle ze katalizator blokuje spaliny i nie nadąrza ich z sibie wywalac dlatego taki gorąc ??

  11. #56
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    kamilos90 - Katy śmierdzą i bucha gorąco na pewno z komory silnika bo EGT I AFR na pewno nie jest odpowiednie na mbc bez dostosowania programu do jazdy na takim booscie. Pozatym na takim setupie jak Ty masz czyli dolot , FMIC , wydech (przydałby się jeszcze DP 3cale dla zwiekszenia przelotu i wieksze wtryski) to spokojnie 210-215km jest do zrobienia. z dp 3cale + wtryskami 380 z 225q/s3 mozna zrobic 235-240km.

    Program do skorygowania i spokojnie będzie jeździć porządnie. A poprzedni tuner to lichy był skoro tylko taki wynik osiągnął z AUM.
    Z AUM u kumpla wyciągneliśmy 230Km @330nm , na lightowym doładowaniu rzedu 1.2bara, no ale boostem mocy się nie robi , niestety wiekszość ludzi tak myśli....
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 07-06-2013 o 15:19
    Najmocniejsze S5 3.0TFSI w PL 550KM/770NM & RS5 5F 550KM/770NM
    TTRS 2.5TFSI DAZA Multimap Switching, 3 Power levels.

  12. #57
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez kamilos90 Zobacz posta
    Witam posiadam 1.8 t aum po jakims programie ktory zrobil poprzedni własciciel , na hamowi wyszło 186 km 290 nm , dosc słabo jak na ten model , dodam ze mam zrobiony zimny dolot , fmic , tip, przelot srodkowy i koncowy , katalizator jeszcze przez chwile jest ale niebawem wycinam i zakladam dp, kupilem mbc ale oczywiscie obcinało mi doładowanie i nie zdawało to egzaminu , dodam ze moje doładowanie bez mbc to 0,8 bara a na wyzszych obrotach spadalo nawet do 0,6 , dolot mam szczelny wiec nie wiem czego to może byc efekt. Wczoraj założylem diode zenera Dioda Zenera 4,3V 1W , nie wiem czy do tego modelu to dobra dioda ?????? a czkolwiek na minimalnie podkreconym mbc z dioda ,chwilowy peeak ma nawet 1,5 bara za chwile juz jest stałe 1.0 bar i znowu spada do 0.9 , nie chce zbyt dlugo jezdzic na tej diodzie bo nie wiem czy jest odpowiednia , a pozatym nie mam wskaznika afr i nie chce przesadzac , aczkolwiek róznica mocy jest ogromna .... czuc odrazu katalizator po chwili katowania , mocno sie grzeje, mysle ze katalizator blokuje spaliny i nie nadąrza ich z sibie wywalac dlatego taki gorąc ??
    a może by tak się przywitał w odpowiednim dziale?
    Program masz no name i kto wie czy w ogóle masz paliwo itp. Ja zanim "diodowałem" auto robiłem duuużo logów zanim pozostałem przy danym ustawieniu. Mam wrażenie ,że ty jedyne co patrzyłeś to tylko boost czyli jesteś na dobrej drodze do upalenia motoru. Zanim zaczniesz dmuchać więcej to wypadało by zrobić komplet logów i wtedy kręcić kurkiem od boostu....

  13. #58
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kamilos90 Zobacz posta
    Witam posiadam 1.8 t aum po jakims programie ktory zrobil poprzedni własciciel , na hamowi wyszło 186 km 290 nm , dosc słabo jak na ten model , dodam ze mam zrobiony zimny dolot , fmic , tip, przelot srodkowy i koncowy , katalizator jeszcze przez chwile jest ale niebawem wycinam i zakladam dp, kupilem mbc ale oczywiscie obcinało mi doładowanie i nie zdawało to egzaminu , dodam ze moje doładowanie bez mbc to 0,8 bara a na wyzszych obrotach spadalo nawet do 0,6 , dolot mam szczelny wiec nie wiem czego to może byc efekt. Wczoraj założylem diode zenera Dioda Zenera 4,3V 1W , nie wiem czy do tego modelu to dobra dioda ?????? a czkolwiek na minimalnie podkreconym mbc z dioda ,chwilowy peeak ma nawet 1,5 bara za chwile juz jest stałe 1.0 bar i znowu spada do 0.9 , nie chce zbyt dlugo jezdzic na tej diodzie bo nie wiem czy jest odpowiednia , a pozatym nie mam wskaznika afr i nie chce przesadzac , aczkolwiek róznica mocy jest ogromna .... czuc odrazu katalizator po chwili katowania , mocno sie grzeje, mysle ze katalizator blokuje spaliny i nie nadąrza ich z sibie wywalac dlatego taki gorąc ??
    Pewnie się powtórzę, ale jesteś na dobrej drodze do puszczenia silnika, wpierw doprowadź wszystko do porządku zloguj auto i jak wszystko będzie ok zacznij kombinować.
    Jeżeli nie wiesz jak do tego dojść, poczytaj forum, wszystko jest jak na talerzu podane.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #59

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    co do przywitania to sorka , juz to zrobilem, , co do logów to własnie mialem zrobiony komplet , sprawdzoną pompe paliwa , szczelnosc dolotu itp , wyglada na to ze program jest badziewny,tyle o nim wiem ze był robiony w angli i nic wiecej , jutro odbieram wtryski 380 , w nastepnym tyg dp , wyłączenie sondy i jade na korekte tego załosnego programu ,i z diodą w takim razie nie kombinuje ....

  15. #60
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez kamilos90 Zobacz posta
    co do przywitania to sorka , juz to zrobilem, , co do logów to własnie mialem zrobiony komplet , sprawdzoną pompe paliwa , szczelnosc dolotu itp , wyglada na to ze program jest badziewny,tyle o nim wiem ze był robiony w angli i nic wiecej , jutro odbieram wtryski 380 , w nastepnym tyg dp , wyłączenie sondy i jade na korekte tego załosnego programu ,i z diodą w takim razie nie kombinuje ....
    Kto Ci te logi odczytał?pewnie tu tkwi problem

Podobne wątki

  1. Czerwona dioda w drzwiach
    Przez przymuł w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-07-2017, 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •