Dodane przez Arttur
W innym wątku wywiązała się ciekawa dyskusja na temat modyfikacji potocznie nazywanej '' Dioda + MBC '' .
W skrócie polega to na tym że oszukując MAP sensor odpowiednią diodą można podnieść doładowanie na seryjnym programie zyskując w ten sposób dodatkową moc .
Mimo że doładowanie jest większe niż widzi ECU to odpowiednie dozowanie paliwa jest wyliczane ze wskazań sondy , przepływki i na podstawie map paliwowych zapisanych w ECU .
To tyle teorii , w praktyce jednak ( jak zostało zasugerowane ) nie wszystkie silniki i ich oprogramowanie radzą sobie tak dobrze jak w teorii .
Dla tego też wyodrębniłem te posty do osobnego tematu aby można było kontynuować dyskusję bez tworzenia OT




może niech M and V zapoda sobie zegary i zrobi drut program jak ja kiedyś
Troszkę zabawy z diodą ,logami i auto zyskuje dodatkowe koniki. Koszt to zakup mbc ( diody mam i dam za free) a zegary i tak by wypadało kupić dlatego jest to opłacalny biznes. Ja też po przygodzie z "krematorem" i zwrotem kasy za "strojenie" też postanowiłem że zmieniam turbo i szkoda było mi wywalać kase na program z k04. Dlatego kilka miesięcy pocieszyłem się takim podkręconym seryjnym programem i dało mi to niezły fun tym bardziej że wciągałem auta po profesjonalnym strojeniu ( oczywiście mody mechaniczne mi w tym pomogły )