Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
............
Do pewnego stopnia mamy schładzanie , po przekroczeniu pewnego progu , sytuacja sie odwraca diametralnie. A turbo po przejażdżce mieni sie na pomarańczowo.

Zgadza się tylko że do tego potrzebne jest jeszcze '' sprzyjający '' kąt wyprzedzenia zapłonu .


Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
czy ja wiem czy tu jest spamowanie,
ja tam rozumiem z tego mniej niz polowe, ale brzmi to jak merytoryczna sprzeczka, a nie spam,
spam to sie zrobil w watku cubanito o wykresach ze 180tek tutaj balaganu nie widac
Masz rację , jedynie prośba do wszystkich aby sprzeczać się merytorycznie bez wycieczek osobistych i najeżdżania na siebie


Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta

Na seryjnym programie nie ma możliwości skorygowania AFR gdyż jest on na stałe wpisany w mape paliwa do komputera. A z racji tego że powyżej seryjnego boostu paliwo w fabryce ustawili baardzo bogato , powoduje to natychmiastowe zapetlenie.

Zapętlenie jest to 100% otwarcie wtryskiwaczy , 100% otwarcie wtryskow powoduje że paliwo leje się ciurkiem na tloki, co może spowodować wypalenie tloków (w skrajnych przypadkach) a w klasycznym przypadku turbo popeka bardzo szybko z powodu kosmicznego wzrostu EGT.

Jesli cos nie jest jasne proszę pytać, chetnie wytlumaczę w wolnej chwili.
Całe zamieszanie wynika z tego że jednak widać że w wielu przypadkach AFR jest ustawianyy idealnie na wiekszym doładowaniu , seryjnym programie i wąskiej sądzie ( nie wnikając już nawet jak ECU to robi ) .
Wszystko potwierdzone wskaźnikiem na sondzie szerokopasmowej .
Oczywiście że ta sonda szerokopasmowa nie ma nic do rzeczy , jest to tylko niezależne narzędzie pomiarowe .
Nie wiem dla czego padło stwierdzenie że mogło by być inaczej .
Tak czy inaczej AFR w granicach 11,5 - 12 przy pełnym bucie i 1,2 - 1,3 Bara to bardzo przyzwoity wynik i nie ma tutaj mowy o zalewaniu .
Pytałem właśnie czy testowałeś to na innych silnikach nie po to żeby się czepiać tylko z ciekawości czy miałeś podobne problemy jak z AJQ .
Tak jak też pisałem wcześniej jest to mod dla '' świadomych '' czyli sprawdzenie Vagiem czasu wtrysków przed ustawieniem finalnego doładowania uważam za sprawę oczywistą






Pozdrawiam