Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Dziwne dudnienie

  1. #1
    Awatar Punan
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    33

    Dziwne dudnienie

    Panowie i Panie
    Nie znalazlem takich samych objawow wiec zakladam nowy temat. Otuż od 2 dni mam problem z autkiem objawy:
    Przy wysprzeglaniu (podczas zmiany biegow) slychac i czuc w calej podlodze mocne dudnienie. Ten dzwiek i drganie jest tym glosniejsze i mocniejsze im szybciej jade. Max moglem sie rozpedzic do 80km bo pozniej juz myslalem ze auto sie rozpadnie. Pierwsza diagnoza postawiona przeze mnie i mechanika z minska to sprzeglo. Bylem u mechanika 2 tygodnie temu i mi wspomnial ze jego zdaniem sprzeglo sie konczy. Dziwne to jednak bo nie slizgalo mi sie sprzeglo wcale. Jak zapale autko to nic sie nie dzieje, jak wrzuce bieg to tez jest OK. Problem zaczyna sie gdy auto ruszy. Pawel z Plonska dal mi do myslenia(dzieki Pawel) mowiac, ze to wcale nie musi byc sprzeglo - mozliwe ze przegub. Oby tak bylo. Wczesniej jednak nie mialem tez zadnych problemow z przegubem nawet przy mocnym skrecaniu czy zawracaniu a tu nagle z dnia na dzien tak sie zjechalo i wyje ? Wszystko jest OK jak przyspieszam, jednak dudnienie pojawia sie jak zdejme noge z gazu i auto zaczyna toczyc sie wlasna sila. Jak jade tak 50-60km/h i zaczne delikatnie skrecac to dudnienie sie zwieksza. Przy dojezdzaniu powolnym do swiatel to juz jest maskra.... Wydaje takie glosne dzwieki jakby jakas sruba ocierala o cos...

    Macie jakies pomysly co to moze byc ? Niestety auto odstawilem na parking bo nie nadaje sie do jakiejkolwiek jazdy. W pon postaram sie zaprowadzic do mechanika ale chcialbym wiedziec co to jest zeby mi zaraz polowy samochodu nie chcial wymieniac....

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Sprawdź jeszcze czy przy skręcaniu w jedną stronę dźwięk nie ustaje bądź nie zmniejsza się. Jak kupiłem swoją TT miałem rozwalone łożysko i objawy były właśnie takie, że czym większa prędkość tym większy łomot, trzęsło całą kabiną, a objawy zmniejszały się podczas skręcania w jedną stronę (podczas gdy strona z rozwalonym łożyskiem odciążała się). Także może też sprawdź ten trop.
    Pozdrawiam!

    Edit: Przeczytałem jeszcze raz że chodzi o dźwięk podczas zmiany biegów, więc to raczej nie będzie to. Ale chciałem dobrze

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jeżeli auto stoi silnik jest zapalony na luzie. Wciskasz sprzęgło i puszczasz, robisz to gwałtownie ,wolno i w różny sposób to jest ciągle cisza tak? Jeżeli tak to na pewno nie jest to wina sprzęgła tylko coś gdzieś przy napędach np półośki albo coś w skrzyni:P
    Auto na podnośnik i jazda. Pod spodem na pewno będzie słychać ....

  4. #4
    Awatar Punan
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    33
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Jeżeli auto stoi silnik jest zapalony na luzie. Wciskasz sprzęgło i puszczasz, robisz to gwałtownie ,wolno i w różny sposób to jest ciągle cisza tak? Jeżeli tak to na pewno nie jest to wina sprzęgła tylko coś gdzieś przy napędach np półośki albo coś w skrzyni:P
    Auto na podnośnik i jazda. Pod spodem na pewno będzie słychać ....
    Tak - jak auto stoi i wciskam sprzeglo na rozny sposob to jest cisza. Czyli to nie sprzeglo a cos przy napedach..
    W pon wyladuje na podnosniku i jak sie dowiem dokladnie co to, to przekaze dla potomnych

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Któraś z poduszek silnika ew przegub wew.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar joseph65
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Mysłowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Kameleon
    Posty
    285
    Jeżeli masz quattro sprawdz wał napędowy

  7. #7
    Awatar Punan
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    33
    Autko zostało podniesione i sprawdzone. Ja pierd... nie uwierzycie co było nie tak. NIEDOKRĘCONE KOŁO przez mechanika!!!! Tydzień temu byłem na wymianie kompletnego rozrządu u mechanika K-mot obok Mińska Mazowieckiego - polecony został na tym forum w temacie http://www.klubtt.pl/ogallne/6993-2.htm Niestety w związku z dzisiejszą diagnozą niedokręconego koła stanowczo odradzam Roberta z Mińska i odwołałem wszelkie dalsze robótki u tego Pana. Aż strach pomyśleć co by było gdyby tak to koło wkońcu odpadło przy większej prędkości... Oczywiście przyszło mi do głowy(nawet moje kobieta jak jechaliśmy dziś na diagnoze, rzuciła pół żartem pół serio tekst "A może to niedokrecone koło"), jednak w życiu bym się tego nie spodziewał po mechaniku. Gdybym to ja sam wymieniał rozrząd to OK - pewnie bym sprawdził koła.

    Więc, That's it! Problem z dudnieniem rozwiązany...
    P.S. Paweł, to teraz możemy się umówić na sprawdzenie szczelności :P

  8. #8
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Dlatego zawsze sam sprawdzam dokręcenie kół, ale faktycznie jest to sytuacja niedopuszczalna !!! Dobrze, że nic się nie stało i szczęście w nieszczęściu, że to taka mała sprawa, ale ile mogła wyrządzić szkód. Faktycznie nie ma co- szukaj nowego mechanika. Pzdr

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dobrze że się wyjaśniło bez żadnych konsekwencji. A z tym sprzęgłem to ten sam mechanik diagnozował? bo przy dobrych wiatrach to z powodu niedokręconego koła zmieniłbyś sprzęgło . Ja przez telefon już czułem że to nie może być to bo zazwyczaj zanim coś stuka to zaczyna się ślizgać:P

  10. #10
    Awatar Punan
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    33
    Tak, ten sam mechanik zdiagnozował sprzęgło - już mu grzecznie podziękowałem. Teraz jak to czytam, że mógł umyślnie niedokręcić koła to chyba się jednak do tego Mińska jeszcze przejade... ale tym razem mu wpierdolić i spalić ten jego "warsztat". Nosz kur... co za kraj, gorzej niż rosja. Wybaczcie ale jeszcze mnie nosi... jak mechanik może niedokręcić koła.

    Paweł, dobrze że do Ciebie zadzwoniłem. Dzięki stary

  11. #11
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Na Twoim miejscu pojechal bym na ten warsztat i opowiedzial wszystko szefowi,a ten co to robil niech wie jaka odpowiedzialnosc spoczywa na mechaniku,bo kiedys przez niego dojdzie do wypadku.

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh jak tak teraz piszesz to bedę się bał grzebać przy Twojej TT bo jak coś nie wyjdzie to mi uszkodzisz moje maleńsTTwo

  13. #13
    Awatar Punan
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    33
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Na Twoim miejscu pojechal bym na ten warsztat i opowiedzial wszystko szefowi,a ten co to robil niech wie jaka odpowiedzialnosc spoczywa na mechaniku,bo kiedys przez niego dojdzie do wypadku.
    Zeby tam jeszcze byl jakis szef... Wydaje mi się, że to jest jednoosobowa "firma" + kolega pomocnik.
    Mimo wszystko wolę jednak tam więcej nie jechać. Na samą myśl o tym, że mojej kobiecie mogło się coś stać przez jakiegoś kretyna, bez kija bejsbolowego bym tak nie pojechał... Myślę, że lepiej będzie dla wszystkich jak po prostu przyszli potencjalni klienci przeczytają moje ostrzeżenie i poszukają tak samo jak ja innego mechanika.

    EDYCJA ---------- Post dodany 15:47 15:52 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    heh jak tak teraz piszesz to bedę się bał grzebać przy Twojej TT bo jak coś nie wyjdzie to mi uszkodzisz moje maleńsTTwo
    Bez przesady, w życiu bym się nie odegrał w ten sposób. Zresztą zobaczysz jaki ze mnie spokojny, wesoły i niewielki człowiek którego ciężko jest wkurzyć :P No chyba że mi nie dokręcisz koła... hehe Targają mną jeszcze nerwy stąd to wszystko, ale już się uspokajam :P . Poza tym Paweł, jeśli Tobie coś nie wyjdzie to przynajmniej wiem, że nie ma innego gościa w Polsce który dałby radę

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Poza tym Paweł, jeśli Tobie coś nie wyjdzie to przynajmniej wiem, że nie ma innego gościa w Polsce który dałby radę
    ech no bez przesady, w PL jest wielu ogarniętych cudotwórców gdzie ja przy nich czuję się jak zupełny żółtodziub ale uczę się wiec może za x lat
    ogólnie fajnie ,że się wyjaśniło i temat można chyba już zamknąć

Podobne wątki

  1. Dziwne wibracje!
    Przez Halina w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 09:21
  2. dziwne wibracje
    Przez kkriss26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 00:29
  3. dziwne stuki
    Przez qba12345 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 10:09
  4. dziwne przeskakiwanie kół
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 19:19
  5. Dziwne pytanie...
    Przez xVip w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 10:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •