Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 39

Wątek: Polerowanie lakieru

  1. #16
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Wszedłem na to forum i stwierdziłem, że przestudiuję sobie na spokojnie co i jak i zakupie potrzebne rzeczy, i podziałam, zobaczymy co z tego wyjdzie. Generalnie jest też powód, bo jak dałem kobiecie swojej auto to była mini stłuczka, czego efektem jest zarysowany tylny zderzak i właśnie nad tym chciałbym głównie popracować...

  2. #17
    Awatar migdaltt
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Mogilno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    błękitny
    Posty
    5
    Najlepiej oddać do polerowania samochód do warsztatu lakierniczego , mój właśnie tam jest . Przy okazji wymieniają mi szybę przednią bo porysowana była na koszt ubezpieczalni , specjalnie ubezpieczyłem i zbiłem ) Odnośnie polerki to koszt 160 zł i masz lakier jak z salonu .

  3. #18
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez migdaltt Zobacz posta
    Najlepiej oddać do polerowania samochód do warsztatu lakierniczego , mój właśnie tam jest . Przy okazji wymieniają mi szybę przednią bo porysowana była na koszt ubezpieczalni , specjalnie ubezpieczyłem i zbiłem ) Odnośnie polerki to koszt 160 zł i masz lakier jak z salonu .

    Gratulacje Jest się rzeczywiście czym chwalić. Z doświadczenia wiem, że los bywa okrutny i nieuczciwość zwraca się zazwyczaj ze zdwojoną siłą, czego Ci oczywiście nie życzę, ale na przyszłość lepiej żebyś miał to na uwadze. Warto bawić się w takie rzeczy jak szyba kosztuje kilkaset złotych?:/

  4. #19
    Awatar migdaltt
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Mogilno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    błękitny
    Posty
    5
    Dzięki temu zaoszczędziłem na malowanie dachu i lusterek bo były porysowane i na polerkę więc zrobiłbym to ponownie . . . A kto w dzisiejszych czasach jest uczciwy ? Może ubezpieczalnie ?

  5. #20
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez migdaltt Zobacz posta
    Dzięki temu zaoszczędziłem na malowanie dachu i lusterek bo były porysowane i na polerkę więc zrobiłbym to ponownie . . . A kto w dzisiejszych czasach jest uczciwy ? Może ubezpieczalnie ?
    Dzięki takiemu podejściu w tym kraju nigdy nie będzie lepiej, każdy zamiast patrzeć na siebie, wali w przysłowiowego ch*ja, usprawiedliwiając się tym, że każdy jest nieuczciwy więc tak trzeba.
    Tak na przyszłość- o takich rzeczach nie pisze się na ogólnodostępnym forum, bo wyłudzanie odszkodowania, niezależnie od tego jak duża byłaby to kwota, jest przestępstwem, a w dzisiejszych czasach raczej nikt w sieci nie jest anonimowy.

  6. #21
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No jest sie czym chwalic...pozniej ktos tu czyta takie rzeczy i opowiada o spolecznosci z ttetek....dla mnie to oszustwo i nie ma sie czym chwalic...

    a tak nawiasem, to jak miales oryginalna to wolalbym ja zostawic..potem bedzie ze bity....chyba ze nie oryginal to idac tym tokiem myslenia to zrobic zdjecie rys i przy sprzedazy wciskac kit ze byla oryginalna i dlatego wymieniona...nic fajnego

    pzdr

  7. #22
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Cytat Zamieszczone przez migdaltt Zobacz posta
    Przy okazji wymieniają mi szybę przednią bo porysowana była na koszt ubezpieczalni , specjalnie ubezpieczyłem i zbiłem ) .
    A ja mimo wszystko Cie popieram bo ubezpieczyciele to zaj*** zdziertuchy , zawsze wymyślaja jak mogą żeby nie wypłacić odszkodowania lub wypłacić minimalną kwotę, trzeba mieć do nich cierpliwość ;D
    Znajomemu ze szkoły jazdy Tira koleś skasował, ubezpieczyciel wycenił początkowo na 10 tys szkody, później nagle zrobiło się z tego 1500zł a minęło już 3 miechy od rzekomej decyzji i nic kasy nie dostał sprawa będzie się toczyć droga sądową.

  8. #23
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Ja miałem kiedyś bardzo dziwną stłuczkę (obróciło mnie na śniegu na drodze, oba boki delikatnie, ale całe porysowane). Towarzystwo nie chciało mi wypłacić pieniędzy, twierdząc, że podałem nieprawdziwe okoliczności zdarzenia (a podałem prawdziwe, choć rozumiem, ze nie do uwierzenia). Wypłacili dopiero, jak zagroziłem sądem powołując się na fakt, że nie miałbym żadnego powodu kłamać, bo nawet przy szkodzie z mojej winy ubezpieczenie działa. Mimo, że wygrałem, to czułem się przegrany, bo straciłem nerwy i czas, auto stało dwa miesiące w warsztacie (ten bezprawnie nie chciał auta wydać - dziś bym je zabrał siłą z policją lub firmą ochroniarską).

    Niestety zatem (wbrew moim wartościom) też popieram okradanie złodziei. Aby tylko normalnym ludziom szkody nie robić.
    Ostatnio edytowane przez humidorek ; 09-03-2013 o 22:40

  9. #24
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta

    Niestety zatem (wbrew moim wartościom) też popieram okradanie złodziei. Aby tylko normalnym ludziom szkody nie robić.
    Właśnie dzięki takim wyłudzaczom odszkodowań płacisz później większe składki, a więc pośrednio dotyczy to także Ciebie i każdego z nas.

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Panowie , proszę trzymać się tematu polerowania lakieru , dalsze posty OT będą usuwane . Dziękuję .....








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a czy ktoś kto już przeczytał odpowiednią ilość artykułów może coś napisać w pigułce ?
    Ja swoje sreberko polerowałem jakąś tam pastą i potem jakimś mleczkiem które dobrze wykańczało efekt.
    Ale na ten rok myślałem o bardziej profi podejściu do tematu łącznie z zakupem maszyny do polerowania. Nie mam jakiś tam ryz a głównie chce usunąć ten cały syf który się przylepił po zimie. Zazwyczaj robiłem to pastą polerską i byłem zadowolony z efektu ale jestem otwarty na czyjeś sprawdzone patenty

  12. #27
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594

  13. #28
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Mercedes E320 - a set on Flickr

    tutaj jest moje poprzednie auto, robilem je:
    1. Kompletne, bardzo dokladne mycie auta i wysuszenie
    2. Clay - Meguiars MeguiarsDirect.com:Smooth Surface® Clay Kit Smooth Surface� Clay Kit
    3. Ultimate compound - Mequiars MeguiarsDirect.com:Ultimate Compound Ultimate Compound
    4. Gold Class Carnauba Plus Paste Wax - Meguiar's MeguiarsDirect.com:Gold Class™ Carnauba Plus Paste Wax Gold Class™ Carnauba Plus Paste Wax

    1. Recznie i Karcher
    2. Recznie - nieprawdopodobne ile zebralem z auta brudu...
    3. Maszynowo bo recznie to nie ma efektu
    4. Recznie

    PS zdjecia sa zrobione aparatem na AUTO i bez zadnych ulepszaczy w photoshopie etc - byly robione do ogloszenia.

    Taki sam zabieg czeka na lato TTke ale bez clear bra, choc tez mam ochote zalozyc bo caly przedni zderzak jest od nich zniszczony.

    pzdr
    h

  14. #29
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    głównie chce usunąć ten cały syf który się przylepił po zimie. Zazwyczaj robiłem to pastą polerską i byłem zadowolony z efektu ale jestem otwarty na czyjeś sprawdzone patenty
    Na wiosne zacznie się łatanie dziur w drodze, i jak zwykle pełno smoły zostanie na aucie. Próbowałem wiele specyfików od past, mleczek i spray do usuwania smoły i nic nie działało tak dobrze jak zwykły zmywacz warsztatowy w sprayu taki jak do tarcz ham. spryskać odczekać 10~15 sek. i wytrzeć
    Ostatnio edytowane przez WW ; 10-03-2013 o 20:26

  15. #30
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    do tego jest wlasnie Glinka...ja bylem niesamowicie zaskoczony (pozytywnie) ile mi z MB syfu sciagnela. Tylko z glinka trzeba umiejetnie, na mokro bo nasucho nie idzie...

Podobne wątki

  1. Polerowanie - renowacja lamp
    Przez lukasTRN w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 23-08-2021, 19:34
  2. Kod lakieru
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2015, 13:30
  3. Polerowanie
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 13:05
  4. Polerowanie metali na lustro co polecacie?
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 15:15
  5. Renowcja lakieru...
    Przez misiekwro w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 18:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •