Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Sprężyny przód_producenci_lesjofors_KYB_firmowe Audi?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    2

    Sprężyny przód_producenci_lesjofors_KYB_firmowe Audi?

    Witam.(audi TT 2002 224KM)

    Przyszło mi wymienić sprężyny z przodu(jedna pękła). Po wymianie chciałbym mieć właściwości jezdne jak obecnie na orginałkach-nie chce twardziej, nie chce miękcej. Rozważam Lesjoforsy lub KAYABY( bo z firmowych zamienników chyba tylko te są dostępne).

    1) Które z powyższych polecacie, jakie macie doświadczenia( proszę o zabieranie głosu osoby które zmieniały).

    2) Jeżeli są jakieś lepsze, godne polecenia, a w podobnych cenach to chętnie wezmę to pod uwagę.

    3) Czy orginalna sprężyna Audi ma dużą przewagę w jakości do Lesjoforsa czy KYB, czy przekłada się to na prowadzenie auta. Koszt jest wyższy o 400(na 2 sprężynach) ale może warto je dorzucić by Audi pozostało Audi? Czytałem na zagranicznych stronach ze ludzie miewają problemy z zamiennikami, bo im auto zaczyna siadać,że pękają itp.

    Osobiście jestem zdania że jeżeli zamiennik jest robiony przez renomowaną firmę i jest tańszy to warto brać go pod uwagę( często firmy zamienników wykonuja orginały bez swojego logo), ale części powyższych firm nigdy nie miałem w samochodzie.

  2. #2
    Awatar VanWave
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    459
    Cześć kolego. Zanim ktośodpowie to na tym forum najpierw się witamy Co do sprężyn jest pare tematów i warto tam było poczytać i napisać Pzdr

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Największy wpływ na pracę zespołu sprężyna amortyzator ma dokładne dobranie częstotliwości tłumienia/pracy tych dwóch współpracujących ze sobą części .
    Moim zdaniem więc jeśli chodzi o sprężyny o seryjnej wysokości to najlepsze będą oryginały . Oczywiście w zależności od producenta różnica może być bardziej lub mniej wyczuwalna (ew. żadna ) w zależności od zaawansowania kierowcy


    sew311 dodatkowo kilka uwag organizacyjnych bo jesteś nowy i nie chce od razu karać ostrzeżeniami
    - W dziale ''Zrób to sam '' umieszczamy wskazówki i instrukcje dla innych jak coś zrobić a nie zakładamy tematy z pytaniami ( przeniosłem / naprawiłem ) .
    - Temat sprężyn jak łatwo się domyślić musiał być omawiany na forum przez tyle lat jego istnienia więc wystarczy poszukać i napisać w istniejącym wątki zamiast zakładać nowy temat ( przeniosę za jakiś czas żeby nie było zamieszania że gdzieś się coś zapodziało ).
    - Zapraszam do działu ''Tutaj się witamy''











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Audi TT 1.8T 180KM FWD bez Q sprężyny
    Przez tomirally w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2017, 17:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •