Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: przekręty związane z rejestracją pojazdu

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837

    przekręty związane z rejestracją pojazdu

    Cytat Zamieszczone przez emy Zobacz posta
    Jakim cudem to auto jest sprowadzone, a tablice sa bez waznego przegladu??
    ALbo jakies matactwo przy zdjeciach albo calkowite matactwo przy sprzedazy.
    Sprowadzasz samochód wyrejestrowany w DE bez tablic,drukujesz tablice z brief-u na pleksie,ubezpieczasz auto na niemieckie nr na okres 30 dni - 90 zł jeżeli prowadzisz auto handel,jeżeli nie to zwykłe ubezpieczenie.Podczas kontroli masz brief,przegląd,tłumaczenia,akcyzę,umowę.Auto legalnie jest Twoje,jedyny mankament brak rej w Polsce a za to już niewielka kara.Ja wykonuje sobie takie:
    Nazwa:  2013-03-06-070.jpg
Wyświetleń: 393
Rozmiar:  84.3 KB

  2. #2
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Sprowadzasz samochód wyrejestrowany w DE bez tablic,drukujesz tablice z brief-u na pleksie,ubezpieczasz auto na niemieckie nr na okres 30 dni - 90 zł jeżeli prowadzisz auto handel,jeżeli nie to zwykłe ubezpieczenie.Podczas kontroli masz brief,przegląd,tłumaczenia,akcyzę,umowę.Auto legalnie jest Twoje,jedyny mankament brak rej w Polsce a za to już niewielka kara.Ja wykonuje sobie takie:
    Nazwa:  2013-03-06-070.jpg
Wyświetleń: 393
Rozmiar:  84.3 KB
    Ale to i tak przekret i za ta sa kwity, auto jest wyrejestrowane w DE to jakim cudem moze byc ubezpieczone no i te tablice wlasnej roboty. Zreszta to niby ubezpiecznie na 30 dni to i tak pic na wode wystarczy lekko rozgarniety policjant i po ptokach.

  3. #3
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Cytat Zamieszczone przez spider Zobacz posta
    Ale to i tak przekret i za ta sa kwity, auto jest wyrejestrowane w DE to jakim cudem moze byc ubezpieczone no i te tablice wlasnej roboty. Zreszta to niby ubezpiecznie na 30 dni to i tak pic na wode wystarczy lekko rozgarniety policjant i po ptokach.
    Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.........
    Z tablicami robi się tak dlatego bo:
    Jak sprowadzisz samochód z zagranicy to musisz tutaj zrobić przegląd, podczas przeglądu samochód musi mieć tablice i nr rejestracyjny. Jeśli podasz że samochód był przywieziony na lawecie to musisz iść do naszego urzędu i pobrać tablice (oczywiście trzeba zapłacić, w sumie chyba ok 200zł) potem normalnie na przegląd. Druga możliwość to mieć zagraniczne tablice,ale wyrejestrowujac auto np w niemczech musisz oddać tablice,możesz pobrać tablice za ok 130euro tzw wyjazdowe ważne 2tyg, a potem tablice tracą ważność i gdy nie sprzedasz (od ile handlujesz autami)samochodu to znowu do naszego urzędu po tablice...... 200zł itd. Jest też trzecia możliwość........ najtańsza, robisz tablice w firmie reklamowej za ok 80zł i na nich tutaj jedziesz do przegladu itp, numery na tablicach robisz oczywiście takie jak w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym. Są firmy ubezp jak np liberty direct które ubezpieczaja takie samochody i teoretycznie jest wszystko ok, gliny czasem się czepiają ale w większości odpuszczają, gorzej jak się uprze no to wtedy mandacik...... na szczęście nie jest wysoki, chyba 200zł kumpel kiedyś płacił, więc i tak wychodzi taniej, hehehe

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:23 21:27 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez wi_ Zobacz posta
    Jak masz niedaleko to jedź zobacz, na zdjęciach nie widać praktycznie nic, może właściciel wcale nie chce jej sprzedać i dlatego takie zdjęcia do d.....py zrobił

  4. #4
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez spider Zobacz posta
    Ale to i tak przekret i za ta sa kwity, auto jest wyrejestrowane w DE to jakim cudem moze byc ubezpieczone no i te tablice wlasnej roboty. Zreszta to niby ubezpiecznie na 30 dni to i tak pic na wode wystarczy lekko rozgarniety policjant i po ptokach.
    Przekręt jak cholera.Mandat za 200 zł ew. 100 a nie zabrany samochód i 3000 zł za brak oc a ubezpieczony może być normalnie w każdej ubezpieczalni,po to w ofercie ubezpieczalni jest "auto wyrejestrowane w DE,w trakcie rej" gdzie nie ma określonego czasu na rej.Drugie to czytaj ze zrozumieniem,jak masz auto handel to możesz wziąść na 30 dni za 90 zł.Jak nie masz i chcesz jeździć na "głupa" to robisz zwykłe ubezpieczenie.Po trzecie w ciągu 6 miesięcy można auto sprzedać i nie fatygować się urzędem skarbowym(tylko Vat 24) i wydziałem komunikacji.Po to wszystko to się robi jeżeli chce się jeździć tym autem,choćby na głupią giełdę lub choćby po to bo przyjedziesz obejrzeć auto i się nim nie masz jak przejechać!Do tego aby kupujący miał komplet dokumentów robi się przegląd a do tego potrzebne są tablice.Nikt kto sprowadza auta nie będzie wszystkim rej. samochodu bo po co,a tablice zjazdowe masz na 2 tyg więc też nikt nie liczy na to że w ciągu 2 tyg przyjedziesz i mu kupisz auto.A ogólnie to po co Twoja wypowiedz skoro nie masz pojęcia i nic nie wnosi.Robi się spory ot a ja to napisałem po to aby każdy wiedział ,że to jest najzwyczajniejsza procedura...i jeżeli dokumenty są ok to nie ma się czego bać i na forum pisać przekręt z autem.
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 06-03-2013 o 22:52

  5. #5
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Dokładnie tak

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Kce
    Pojemność
    brak
    Posty
    48
    Odnosząc się do wypowiedzi kolegi ksolk, to wczoraj na TVN Turbo w 'Wypadek, przypadek' zatrzymali kolesia w Mercedesie klasy A na niemieckich tablicach.

    Koleś wyrejestrował auto w DE, wykupił OC w PL i sobie jeździł ponad pół roku - reakcja policjanta była jednoznaczna = mandat 500 plnów i laweta.

    Kierujący próbował się tłumaczyć w podobny sposób jak Ty opisujesz, co policjant skwitował krótko:
    'Auto nie jest zarejestrowane, a co za tym idzie nie jest dopuszczone do ruchu. Co by było w przypadku stłuczki i ucieczki z miejsca zdarzenia? Albo fotoradaru? Jak byśmy Pana znaleźli? To, że ma Pan OC to Pana sprawa, jednak w przypadku kolizji policjant opisze, iż poruszał się Pan autem nie dopuszczonym do ruchu, a ubezpieczyciel na pewno to uwzględni.'

  7. #7
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Sprowadzasz samochód wyrejestrowany w DE bez tablic,drukujesz tablice z brief-u na pleksie,ubezpieczasz auto na niemieckie nr na okres 30 dni - 90 zł jeżeli prowadzisz auto handel,jeżeli nie to zwykłe ubezpieczenie.Podczas kontroli masz brief,przegląd,tłumaczenia,akcyzę,umowę.Auto legalnie jest Twoje,jedyny mankament brak rej w Polsce a za to już niewielka kara.Ja wykonuje sobie takie:
    podstawa auta do zarejestrowania jest wazny TüV.
    Na tych tablicach z ogloszenia nie bylo naklejki z przegladem. Wiec auto nie ma prawa poruszac sie po drogach.
    A jesli jest wymeldowane w Niemczech, to albo ma: wlasnie zdarta tabliczek z waznym przegladem albo ma przedziurawiona tablice.

    Wszelkiego rodzaju inne metody, to po prostu przekret.

    Rejestrowanie auta na jakis czas, zawsze wiaze sie z naklejka na tablicach. Nie wazne, czy to zolte czy czerwone!
    Ostatnio edytowane przez emy ; 07-03-2013 o 08:12

    =========
    Vorspung durch Technik

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    wszystko jest pięknie fajnie do momentu jak się porządnie nie rozdupczysz i komuś krzywdy nie zrobisz takim przekombinowanym autem z lipnym ubezpieczeniem mazakiem wypisanym na pleksi.... porządny prawnik poszkodowanej strony zrobi z Ciebie miazgę....
    pozdr

  9. #9
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Emy i annecy widac, ze tez nie znacie sie jak ja, pozwole sobie zacytowac kolege eksperta ksolk, ktory tak mi odpowiedzial na podobne zarzuty.
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    A ogólnie to po co Twoja wypowiedz skoro nie masz pojęcia i nic nie wnosi.

  10. #10
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez spider Zobacz posta
    Emy i annecy widac, ze tez nie znacie sie jak ja, pozwole sobie zacytowac kolege eksperta ksolk, ktory tak mi odpowiedzial na podobne zarzuty.
    Posluchaj.
    Argumenty 6-cio latka zostaw na boku, a nie probuj udowodnic, ze przekret/matactwo ni ejest niczym zlym

    Powotrze raz jeszcze:
    brak naklejki na tablicy rejestracyjnej , jest rownoznaczne z brakiem waznego przegladu

    Oto mniej wiecej takiej:
    Nazwa:  2823393_1_Tuv_richtig.jpg
Wyświetleń: 346
Rozmiar:  94.5 KB

    Zolte/czerwone tablice tez musza miec naklejke (w tym przypadku wydawana przez urzednika, ktory dokonuje zgrubnych ogledzin rejestrowanego samochodu)
    Przyklad:Nazwa:  Deutsches_Kurzzeit-KFZ-Kennzeichen.jpg
Wyświetleń: 345
Rozmiar:  79.9 KB


    Do kolegow, ktorzy 'tak robili, robia' i twierdza, ze bez problemow da sie zarejestrowac.
    Nie rozmawiamy o mozliwosci rejestracji w PL.
    Mowa o legalnosci przejazdu/kupna auta w Niemczech od handlarza.
    Jesli ktos/komus udalo sie kupic auto, zaimportowac/przejechac przez Niemcy bez ww. naklejki, to ma szczescie glupiego.
    Daliscie sie po prostu wyciulac handlarzowi.

    Jednakze nieznajomosc przepisow nie zwalnia z odpowiedzialnosci. I to Wy, jako kierowcy bedziecie podciagnieci do odpowiedzialnosci.Co robicie w Polsce i jak to robicie, nie interesuje mnie.

    I uwierzcie mi koledzy. Mieszkam tu i troche przezylem. I umiem powiedziec ciut wiecej niz Polacy przyjezdzajace po auta, mowiacy:
    Ja kupic auto. Unfallfrei? Machen machen.

    pozdrawiam i zycze jak najmniej kupna dwoch przytsankow autobusowych.

    =========
    Vorspung durch Technik

  11. #11
    Awatar gero3
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    179
    Rocznik
    2001
    Kolor
    miętowy
    Posty
    212
    Cytat Zamieszczone przez emy Zobacz posta
    Posluchaj.
    Argumenty 6-cio latka zostaw na boku, a nie probuj udowodnic, ze przekret/matactwo ni ejest niczym zlym

    Powotrze raz jeszcze:
    brak naklejki na tablicy rejestracyjnej , jest rownoznaczne z brakiem waznego przegladu

    Oto mniej wiecej takiej:
    Nazwa:  2823393_1_Tuv_richtig.jpg
Wyświetleń: 346
Rozmiar:  94.5 KB

    Zolte/czerwone tablice tez musza miec naklejke (w tym przypadku wydawana przez urzednika, ktory dokonuje zgrubnych ogledzin rejestrowanego samochodu)
    Przyklad:Nazwa:  Deutsches_Kurzzeit-KFZ-Kennzeichen.jpg
Wyświetleń: 345
Rozmiar:  79.9 KB


    Do kolegow, ktorzy 'tak robili, robia' i twierdza, ze bez problemow da sie zarejestrowac.
    Nie rozmawiamy o mozliwosci rejestracji w PL.
    Mowa o legalnosci przejazdu/kupna auta w Niemczech od handlarza.
    Jesli ktos/komus udalo sie kupic auto, zaimportowac/przejechac przez Niemcy bez ww. naklejki, to ma szczescie glupiego.
    Daliscie sie po prostu wyciulac handlarzowi.

    Jednakze nieznajomosc przepisow nie zwalnia z odpowiedzialnosci. I to Wy, jako kierowcy bedziecie podciagnieci do odpowiedzialnosci.Co robicie w Polsce i jak to robicie, nie interesuje mnie.

    I uwierzcie mi koledzy. Mieszkam tu i troche przezylem. I umiem powiedziec ciut wiecej niz Polacy przyjezdzajace po auta, mowiacy:
    Ja kupic auto. Unfallfrei? Machen machen.

    pozdrawiam i zycze jak najmniej kupna dwoch przytsankow autobusowych.
    Ej Panowie mówimy o dwóch różnych rzeczach, jeśli kupisz samochód w Niemczech i chcesz nim wracać na kołach to musisz, powtarzam musisz mieć tablice zjazdowe z ważnym przeglądem i nie ma zmiłuj się, choćbyś miał 100km do granicy to i tak Cię niemiecka Polizei chwyci, oni są uczuleni na brak naklejek i wtedy ogromny mandat jest. Natomiast dorabia się "plastykowe" tablice wtedy jak auto przyjeżdża na lawecie, nie wiem czy wiecie ale niemieckim przeglądem w Polsce można sobie tyłek wytrzeć, no chyba że jesteś Niemcem na wakacjach w Polsce,ale jak jesteś polakiem i jedziesz tutaj kupionym samochodem od handlarza, masz umowę kupna lub fakture zakupu to musisz mieć polski przegląd i koniecznie opłaconą akcyzę no i oczywiście OC. A żeby mieć ten polski przegląd to podczas przeglądu musisz mieć tablice i kółko się zamyka (kiedyś na przeglądzie mówiłeś że auto przyjechało na lawecie i było po problemie nie trzeba było mieć tablic). I stąd jest to całe zamieszanie z tablicami, w urzędzie podczas rejestracji oddajesz podrabiane tablice i już to koniec, nikt Ci tego nie podważa że nie są oryginalne. Nie ma na to żadnej ustawy, aby ktoś mógł Ci sprawdzić oryginalność niemieckich tablic.
    Na pewno cała ta sprawa z tablicami jest trochę dziwna,ale nie ma tutaj łamania prawa, żadnego łamania prawa. Czasem jak CIę polski policjant złapie i się cholernie uprze i starszy sądem grodzkim to dla świętego spokoju płacisz 100 lub 200 mandatu, no chyba że masz czas na chodzenie po sądach i jedziesz dalej. Przecież nie jeździsz wiecznie, w końcu przerejestrowujesz samochód.
    Nie ma tutaj żadnego przekrętu za który możesz kiedyś odpowiedzieć przed sądem, co innego np podczas zaniżania wartości faktury zakupu lub akcyzy, to już jest przekręt i podlega karze pozb wolności do lat chyba 5ciu.

  12. #12
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    A teraz pasuje żebyście sie wszyscy na siebie obrazili

  13. #13
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Nie wiem kto jakie z Was ma doświadczenie,ale o czym my mówimy skoro każde auto z którym ja się spotkałem było wyrejestrowane w DE i każde jest już zarejestrowane w PL bez najmniejszych problemów.A co do TUv co to za bzdura,że jest w PL potrzebny,TUV to przegląd niemiecki i u nas papier do podtarcia dup.u.Skoro auto zjechało bez tablic to też nie może mieć TUV,skoro na blachach to TUv kończy się z datą tablic. U nas do rejestracji jest potrzebny nasz przegląd a nie żaden TUV,polecam iść do wydziału komunikacji z TUV a nie naszym przeglądem hehe,we wcześniejszym swoim poscie napisałem wszystkie wymagane dokumenty.A skoro jest inaczej niż piszę to w 3 woj naszego kraju mylą się tak jak ja.Jerry nie chodziło o wprowadzanie ot tylko odpowiedź ,że auto przekręt bo tablic nie ma,nie ma i nie musi bo ma dokumenty a czy to będzie tablica z pisaka,z deski czy napisana na kartce to i tak idzie do kosza.,a to już jest nt. kupna samochodu.
    Ostatnio edytowane przez ksolk ; 07-03-2013 o 14:49

  14. #14
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    No dobra, zostałem wywołany do tablicy

    ksolk, ja też sprowadziłem z DE TTkę i przez opieszałość urzędników (oraz nie znajomość prawa, zarówno po mojej jak i ich stronie), musiałem na badanie techniczne pojechać na niestety przeterminowanych tablicach zjazdowych (100m z parkingu, ale zawsze to 100m) i auto te badania przeszło bo tak jak piszesz to samochód przechodzi badania a nie tablice, samochód musi je tylko mieć, nieważne czy z taką datą czy inną (czy tam naklejką), tak samo dotyczy się ubezpieczenia, gdyż jest tam wpisany samochód i właściciel, nieważne czy ma tablice polskie niemieckie czy francuskie....taką mamy dziurę w prawie i jak widać to wykorzystujemy.

    Co też nie znaczy że zrobił się tu niezły syf tutaj, dlatego też kończymy ten wątek i proszę administratora lub moderatora o wyczyszczenie....
    Te Terrere Terrere terererererere …

  15. #15
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Raz dwa trzy
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Bezpłatna ekspertyza pojazdu przed zakupem!
    Przez AdamWalenda w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 10:42
  2. Rejestracja samochodu
    Przez RoberTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 10:11
  3. MAP Sensor i perypetie z nim związane
    Przez wowo w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 13:30
  4. żarowki nad rejestracja
    Przez patrykus007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 11:07
  5. ciekawa rejestracja
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •