Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Ubezpieczalnia - problem

  1. #1
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594

    Ubezpieczalnia - problem

    Witam!

    Moje TT kupiłem jakoś w sierpniu 2011 roku. Wiadomo, zmiana tablic, zmieniłem także ubezpieczyciela z Ergo Hestia na PZU, wszystko pięknie do dziś. Otrzymałem pismo od Ergo Hestia, że jestem im winien 481,18 zł w związku z umową z dnia 28.12.2011 (nie byłem już właścicielem i nie przypominam sobie, żebym cokolwiek przedłużał, podpisywał) i jeśli nie zapłacę to odwiedzi mnie pan komornik...

    I tu moje pytanie, jakim sposobem mają moje dane (w piśmie jest stara rejestracja SCZ WR01) i jak to się stało, że przedłużyli mi ubezpieczenie?

    Pozdrawiam,
    czarny

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Witam!

    Moje TT kupiłem jakoś w sierpniu 2011 roku. Wiadomo, zmiana tablic, zmieniłem także ubezpieczyciela z Ergo Hestia na PZU, wszystko pięknie do dziś. Otrzymałem pismo od Ergo Hestia, że jestem im winien 481,18 zł w związku z umową z dnia 28.12.2011 (nie byłem już właścicielem i nie przypominam sobie, żebym cokolwiek przedłużał, podpisywał) i jeśli nie zapłacę to odwiedzi mnie pan komornik...

    I tu moje pytanie, jakim sposobem mają moje dane (w piśmie jest stara rejestracja SCZ WR01) i jak to się stało, że przedłużyli mi ubezpieczenie?

    Pozdrawiam,
    czarny
    O ile pamiętam, to masz obowiązek zgłoszenia faktu nabycia auta w firmie w której było ono ubezpieczone i wypowiedzenie umowy firmie, w przeciwnym razie przedłużają Ci automatycznie ubezpieczenie:/ Zaloguj się na forum prawnym, poszukaj podobnych przypadków, albo załóż swój wątek, tam na pewno szybko znajdziesz kogoś ogarniętego kto wyjaśni Ci co i jak

    www.forumprawne.org

  3. #3
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    dlatego ze nie złożyłeś pisma z rezygnacją do Ergo, i automatem przedłużają dalej ... telefonicznie też się nie da zrezygnować, na pewno musiałeś od nich dostac wczesniej jakieś pismo przypominające o końcu umowy, i pewnie je olałeś ;]

  4. #4
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    doktorsr niestety masz rację, musiałem rzucić gdzies w kąt list i takie są efekty.

    jasiel, chyba nie ma sensu się tam logować i pisać, bo jedynym wyjściem z tego jest zapłacenie i rezygnacja...

    Dzięki za odpowiedzi, będę miał nauczkę na przyszłość, że za niewiedzę się płaci...

  5. #5
    Awatar Wariat
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Nowa-Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    171
    dokładnie tak jak mówią koledzy, miałem podobny problem z poprzednim autem ,kupilem auto pani sugerowała że ubezpieczenie jest do sierpnia ,a kupiłem auto około stycznia gdy auto juz stało pod domem nastepnego dnia od razu załatwiłem przerejstrowanie i od razu poszedłem do ubezpieczyciela , tam jednak okazało sie że ubezpieczenie jest do sierpnia ale pani miała podzielone na 4 raty i zapłaciła tylką jedną rate pomijajac to, że jeździła z nieważnym ubezpieczeniem to pani w ubezpieczeniu kazała mi złożyć wymówienie i kupić nową polisę , gdy bym tego nie zrobił to zapłacił bym zaległe raty i ubezpieczenie wazne miał bym 7 miesiecy i na nowo musiał bym kupić nową polise lub przedłużyć lub ewentualnie po braku zgłoszenia rezygnacji automatycznie została by mi przedłużona polisa. Czyli tak czy siak gdy chce się nową polise ubezpieczeniową to trzeba złożyć rezygnację w ubezpieczalni w ktorej auto było ubezpieczone.

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:57 14:59 ---------- EDYCJA

    gdy bym nie złożył rezygnacji zapłacił bym zaległe raty plus odsetki i przedłużyli by mi dalej ubezpieczenie nawet gdy moje auto było by już ubezpieczone w innym ubezpieczeniu

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    brak
    KM
    310
    Rocznik
    2005
    Kolor
    4.2 V8
    Posty
    372
    czarny - napisz do Ergo hestii pismo z prośbą o umorzenie. opisz sytuację mozesz sie tez powołac na inne auta ubezpieczone w tej firmie, które moze miałeś albo bedziesz miał... czasami to działa i wycofuja się . jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz.... mi sie upiekło raz...

  7. #7
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Właśnie tak zrobię, bo nie uśmiecha mi się płacić 500 zł... Dzięki, dam znać co i jak wyszło!

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    51
    Z tego co wiem przepisy się zmieniły ale chyba od 2012roku ze nie trzeba zrezygnować z poprzedniej umowy jeżeli auto kopiłeś i zmieniłeś ubezpieczenie na inne bo im nic nie podpisywałeś bo to było nie zgodne z prawem

  9. #9
    Awatar Wariat
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Nowa-Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    171
    ja miałem ten incydent na poczatku roku 2012 w styczniu i pani w ubezpieczalni mowiła mi że należy złożyć rezygnacje, nie wiem może to weszło troche w późniejszym terminie

  10. #10
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    chwila, chwila. Po pierwsze zobacz do kiedy była stara polisa(z Ergo), zobacz jak była opłacona i do kiedy( czy raty, czy było opłacone za cały okres polisy). Teraz nie ma automatycznego przedłużenie się polisy. Jeśli chcą od Ciebie kasę za nową polisę(przedłużenie starej polisy ergo) to wystarczy , że wyślesz im info o podwójnym OC i o tym, że wybrałeś OC PZU. Nie mogą od Ciebie żądać opłaty za nową polisę. Jeżeli chodzi o starą polisę, to jeśli była w ratach i nie była opłacona to musisz zapłacić. Mogła to być też rekalkulacja, poprzedni właściciel mieszkał w innej strefie i miał inne zniżki. U Ciebie może być drożej i to może być ta dopłata.

  11. #11
    Awatar Wariat
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Nowa-Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    171
    tak jak mówi HitCar wszystko sie zgadza ale jesli jest sytuacja że osoba sprzedajaca auto miala podzielone na 4 raty ubezpieczenie i zaplacila tylko jedna rate to co wtedy?? z tego co sie orientuje to reszta przechodzi na nowego wlasciciela czyli pozostale 3 raty chyba ze zlozy sie rezygnacje z tego ubezpieczenia od razu po zakupie auta nie wykorzystujac go do konca jego waznosci i ubezpieczy sie autko w nowej ubezpieczalni wtedy scigaja poprzedniego wlasciciela a nas nic nie obchodzi. Opieram sie na swoim przypadku

  12. #12
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    HitCar masz racje,juz nie ma tego ze polisa sie automatycznie przedluza,Czarny napewno info znajdziesz na necie,bo to jest od niedawna,ja czytalem o tym w tygodniku MOTOR.

  13. #13
    Awatar Wariat
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Nowa-Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    171
    Gdy kupujemy auto zadko kto sprawdza czy wszystkie raty sa zaplacone a na kwitku widnieje data do kiedy auto jest ubezpieczone bynajmniej z mojej strony była taka nieuwaga;/ ale szczescie ze wypowiedzialem umowe

  14. #14
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Każda,Każda polisa przechodzi automatycznie na nowego nabywcę!I to nowy nabywca wypowiada umowę OC poprzedniego właściciela skoro ubezpiecza w innym towarzystwie

  15. #15
    Awatar DaviTT
    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    622
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    Każda,Każda polisa przechodzi automatycznie na nowego nabywcę!I to nowy nabywca wypowiada umowę OC poprzedniego właściciela skoro ubezpiecza w innym towarzystwie
    i to jest fakt!! nawet jeśli kupujecie auto i macie zamiar zostawić aktualne ubezpieczenie, warto zadzwonić do ubezpieczyciela czy na danej polisie nie ciąży zadłużenie i czy z racji nowego właściciela i zazwyczaj także terenu działania danej placówki nie będzie dopłaty ..Mamy 30dni bodajże od zakupu auta by zrezygnować z ubezpieczenia które otrzymaliśmy z autkiem..

    EDYCJA ---------- Post dodany 01:34 01:41 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Witam!

    Moje TT kupiłem jakoś w sierpniu 2011 roku. Wiadomo, zmiana tablic, zmieniłem także ubezpieczyciela z Ergo Hestia na PZU, wszystko pięknie do dziś. Otrzymałem pismo od Ergo Hestia, że jestem im winien 481,18 zł w związku z umową z dnia 28.12.2011 (nie byłem już właścicielem i nie przypominam sobie, żebym cokolwiek przedłużał, podpisywał) i jeśli nie zapłacę to odwiedzi mnie pan komornik...

    I tu moje pytanie, jakim sposobem mają moje dane (w piśmie jest stara rejestracja SCZ WR01) i jak to się stało, że przedłużyli mi ubezpieczenie?

    Pozdrawiam,
    czarny
    Czarny mają twoje dane bo poprzedni właściciel zgłosił sprzedaż do ubezpieczalni gdzie skserowali umowę kupna sprzedaży..Twoim obowiązkiem było poinformować Ergo hestię że ubezpieczasz auto w Pzu i że rezygnujesz z kontynuacji ubezpieczenia u nich na następny rok..Myślę że da się to załatwić, zadzoń do Ergo hestii i porozmawaj, powiedz że możesz wysłac im skan zawarcia umowy z PZU i przepros ze zapomniałeś im zgłosic rezygnację...Co najważniejsze auto nie było bez ubezpieczenia bo zanim skończyła się polisa w Ergo Hestii to Ty wykupiłeś nową w PZU i to jest najważniejsze że auto było non stop ubezpieczone..
    DaviTT

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •