Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: Ubezpieczalnia - problem

  1. #16
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    nic sie nie zmieniło, trzeba nadal zgłaszać rezygnacje z polisy ... zmieniło się tylko to ze teraz mozna wysłać listy z rezygnacją w ostatnim dniu umowy, bo liczy się data na liście, i ze się zmieściło w terminie, a ze do niech np list dojdzie po tygodniu to juz nie wazne ...

    tym bardziej ubezpieczalnie zabezpieczają się tym, ze wysylają zawsze informacje pisemną do nowego właściciela ze dana polisa się kończy, i jezeli do jej końca nie złożymy rezygnacji, to polisa zostanie przedłużona na nastepny rok automatycznie

  2. #17
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Polisa AC przy sprzedaży auta wygasa automatycznie, tylko OC jest kontynuowana.

  3. #18
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi na moje wczorajsze maile, ale reasumując - sam sobie jestem winny i dostałem kopa, będę w przyszłości pamiętał...

  4. #19
    Awatar Wariat
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Nowa-Ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    171
    Oby jednak Ci się udało czarny i może bedą wyrozumiali i odpuszczą powodzenia

  5. #20
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez czarny Zobacz posta
    Witam!

    Moje TT kupiłem jakoś w sierpniu 2011 roku. /ciach/
    w związku z umową z dnia 28.12.2011 (nie byłem już właścicielem
    czyli od kiedy do kiedy miales to tt?

    odnosnie samego pytania,
    jesli po zakupie autta nie wypowiedziales ubezpieczenia z ergo na czas (jak rozumiem umowa byla do grudnia 2011) to niestety nowa umowa ruszyla automatycznie, a fakt ze miales w tym czasie juz inne OC nic w Twoim wypadku nie daje.

    Jedyny wyjatek, gdy nie mozesz z automatu dostac nowego OC nastepuje, gdy wczesniejszego ubezpieczenia nie oplaciles w calosci. Innymni slowy musisz sprawdzic, czy ubezpieczenie ktore przejales z autem, bylo oplacone w calosci, czy tez byla jakas zaleglosc lub rata, ktora przeszla na ciebie. Wtedy nowe ubezpieczenie nie moze rozpoczac sie automatycznie, nawet jesli go na czas nie wypowiedziales.
    Drugie pytanie brzmi,kiedy dokladnie kupiles, a kiedy sprzedales autto.

    Piszesz, ze w dniu 28.12.2011 nie byles juz wlascicielem autta - jesli to prawda, to nie musisz placic, bo to jest kwota, ktora spadla juz na kolejnego nabywce, czyli osobe ktorej sprzedales autto.
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 08-03-2013 o 16:08

    "Love Them BOTH" - M.

  6. #21
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    czyli od kiedy do kiedy miales to tt?

    odnosnie samego pytania,
    jesli po zakupie autta nie wypowiedziales ubezpieczenia z ergo na czas (jak rozumiem umowa byla do grudnia 2011) to niestety nowa umowa ruszyla automatycznie, a fakt ze miales w tym czasie juz inne OC nic w Twoim wypadku nie daje.

    Jedyny wyjatek, gdy nie mozesz z automatu dostac nowego OC nastepuje, gdy wczesniejszego ubezpieczenia nie oplaciles w calosci. Innymni slowy musisz sprawdzic, czy ubezpieczenie ktore przejales z autem, bylo oplacone w calosci, czy tez byla jakas zaleglosc lub rata, ktora przeszla na ciebie. Wtedy nowe ubezpieczenie nie moze rozpoczac sie automatycznie, nawet jesli go na czas nie wypowiedziales.
    Drugie pytanie brzmi,kiedy dokladnie kupiles, a kiedy sprzedales autto.

    Piszesz, ze w dniu 28.12.2011 nie byles juz wlascicielem autta - jesli to prawda, to nie musisz placic, bo to jest kwota, ktora spadla juz na kolejnego nabywce, czyli osobe ktorej sprzedales autto.
    Miało być 'nie byłem już ich klientem', bo tt mam do dziś.

    Namieszałem trochę, za co przepraszam.

  7. #22
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •