Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Wątek: Pare pytań odnośnie usterek - kontrolka chlodzenia/3-ci stop

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Toruń
    Posty
    15

    Pare pytań odnośnie usterek - kontrolka chlodzenia/3-ci stop

    Witam!

    Od paru dni jestem posiadaczem Audi TT roadster 180ps FWD ... to tak na przywitanie

    I od razu mam kilka pytań odnośnie usterek, z którymi nabyłem już auto

    1. Przy zapalaniu silnika z rana, kiedy jest zimno i wilgotno zapala sie na komputerze (mam zegary bez fis'u - maly komputer) kontrolka od ... ? no wlasnie od czego? i co ona oznacza? pojawia sie ona na jakieś 5-10min po czym znika i wszystko jest ok juz przez cały dzień.




    2. Przy wsiadaniu rano do samochodu i wlaczeniu radia cierpie na brak regulacji głosnosci... jest ona tylko w 2 skrajnych polozeniach tzn. albo nie gra albo na pelnej głośności, to zależy jak przekreci sie potencjometrem - akurat co do tej usterki to myślę, że wystarczy rozebrać radio i przeczyścić potencjometr, bo reszta dziala bez zarzutu, no chyba, że się myle, to proszę o naprowadzenie na poprawny kierunek działań Radio to te z poczatku produkcji na kasety.

    I przy okazji tego punktu prosze o wskazówki jak wymontować je z samochodu? widzę na dolnej listwie tego radia 2 otwory na wyjmaki... tylko czy potrzeba jakieś specjalne od audi? czy wystarcza takie uniwersalne?


    3. Trzecie światło stopu - linijka... no niestety nie działa ona po naciśnięciu hamulca... patrzac w bezpieczniki nie widze osobnego na ten element, także domyślam sie, że jest przepalona. Możecie mi wyjaśnić w jaki sposób ją zdemontować i gdzie kupić nową oraz jaki będzie mniej wiecej koszt tego? Patrzyłem od bagażnika oraz wnętrza auta, ale nie widze nigdzie dojścia do niej 'od spodu' ... ?


    4. Chciałbym się dowiedzieć, gdzie znajduję się czujnik przyśpieszenia poprzecznego od ESP? Ostatnio zapalała mi sie kontrolka od wlasnie tego modułu i nie chciała zgasnąć - kontrola trakcji nie działała... stało sie to po przestawianiu foteli (jak to nowe autko - wszędzie musialem zajrzeć ) .. no ale dziś odwiedziłem znajomy serwis i skasowali mi błąd a problem ustąpił - moge zrywać przyczepność ile chce a ESP robi swoje - działa poprawnie... Ale chciałbym na przyszłośc wiedzieć, gdzie szukać przyczyny, gdy znów sie coś zacznie dziać.

    5. Wskazówka poziomu paliwa... No właśnie .. Wsiadam sobie i jade, ciesze sie jak nigdy... polowa zbiornika na wskaźniku... a tu na komputerze - rezerwa jako, że nie znam samochodu zatankowalem za 100zl i wskaźnik poszedl do gory na teoretycznie pełen zbiornik... dzis wyjezdzilem te paliwo i znow przy polowie zapalila mi sie rezerwa...

    Objaw jest taki, że zapala sie rezerwa przy wskazaniu polowy zbiornika, kiedy wyłącze zapłon wskazówka zamiast opaść do końca to zatrzymuje sie przed rezerwa, dopiero po kilku sekundach opada do końca.. Autko chyba stało jakiś czas nieużywane.. wiec moze to być zacięcie sie czegoś? Czy coś poważniejszego? Co może byc przyczyną takiego 'zawyżania' wskaźnika paliwa?


    Ogólnie posiadając autko od środy tego tygodnia to jestem zachwycony :P przynajmniej, że jest to mój pierwszy samochód.

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    usterki

    Witam

    Odnosnie radia pkt.2

    - tym steruje procesor. Naprawa 250 zł. Jezeli masz sytem Bose to po naprawie (wymianie procesora) juz napis Bose sie nie zaświeci w ceremonii otwarcia. Trzeba to wgrać pózniej w stacji AUDI. To częsty przypadek tego radia.

    - w celu wyjęcia radia potrzebne sa blaszki, bardzo płaskie, o specyficznym kształcie. Mam gdzieś takie skserowane 1:1

    [ Dodano: Sob Paź 13, 2007 8:51 pm ]


    ad1.

    Kontrolka 1 szego priorytetu. Bardzo ważna - dlatego wyświetlana na czerwono.
    przyczyny :

    - temp. płynu chłodzącego za wysoka
    - poziom płynu jw. za niski lub za wysoki
    - usterka wentylatora chłodnicy

    Powodzenia w poszukiwaniach,

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    jezel czerwona kontrolka zaswieca sie przy niskiej temp sygnalizuje zebys mu czasem odrazu nie "kladl w podloge" bo silnik jest jescze zimny i nie ma odpowiedniej temp a to moze uszkodzic Turbo. u mnie tez sie zaswieca jak jest zimno, ale gasnie jak wskazowka temp zaczyna isc w gore.

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    kontrolka

    U mnie sie na szczęście nie zaświeca. Możliwe przyczyny podałem. Pochodzą z instrukcji auta. Nie ma tam nic o niskiej temperaturze. Panowie- konkrety. Nie wymyślajmy cudów.
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    u mnie rowniez sie nie zaswieca. Szczerze mowiac to nigdy sie nie zaswiecila, mimo zimowych mrozow. Prosimy o foty w naszej klubowej galerii Twojej TT

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    byc moze u mnie moze byc to zwiazane z filtrem stozkowym, bo to zjawisko zaczelo wystepowac po zalozeniu stozka.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Toruń
    Posty
    15
    miloo666, u mnie silnik jest calkowita seria, wiec o zadnym stożku nie ma tu mowy ale kontrolka zaświeca sie właśnie tak jak mówisz - tylko na jakies 5min po uruchomieniu z rana a potem gaśnie i nawet jak stoi juz caly dzien do wieczora, to sie już nie pojawia... ale sprawdze podane przez iceboy, przyczyny...

    A co do tego radia... to żeście mi troche humor popsuli ;d Szkoda, że to tylko na początku, bo po rozgrzaniu sie wszystko normalnie dziala i jest ok... to czy procesor tak reaguje na wilgoć/temperatury?

    A fotki będą jak go wreszcie umyje [ brzydka pogoda ] i wybiore sie gdzieś za miasto zrobić pare fotek

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak wiec ...
    Pkt 1 - Nie powinna sie palic ta kontrolka - sprawdz poziom plynu w zniorniku wyrownawczym....
    Pkt 2 Iceboy napisal - nic dodac.
    Pkt 3 -Zeby dostac sie do 3-go swiatla stopu musisz sciagnac tapicerke z klapy , musisz to zrobic bardzo pomalu i cierpliwie bo latwo polamac zaczepy i skonczysz z skrzypiaca na klapa
    Pkt 4- Esp odczytuje sygnaly z tych samych czojnikow co ABS tylko inaczej i winnym celu je interpretuje
    Pkt 5 - Prawdopodobnie wadliwy licznik jest to czesta usterka wczesnych TT niestety najczesciej lekarstwem jest wymiana Calego panela z zegarami..
    To tak na szybko ....A tak BDW to gratuluje zakupu i witam w gronie wlascicieli TT

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    kontrolka cd...

    miloo666 napisał :

    "byc moze u mnie moze byc to zwiazane z filtrem stozkowym, bo to zjawisko zaczelo wystepowac po zalozeniu stozka."


    Miałem 2 dni taki stozek zainstalowany. Zdjąłem z powodów akustycznych. Kontrolka się nie zapalała. Wynika więc z tego to, ze nie on jest powodem jej zaświecania sie.
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    mowimy ciagle o niskich temp- tzn ponizej 0. Zaswiecala mi sie zawsze z rana zeszlej zimy, teraz mi sie nic nie zaswieca (narazie).Niedawno do stozka zrobilem obudowe ktora jest opatulona wata szklana i specjalna folia odbijajaca cieplo. Zimne powietrze jest doprowadzane rura z przodu samochodu. Moze teraz nie bedzie sie zaswiecac kontrolka.

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    upierdliwa kontrolka

    Czy mozna sugerować, ze przyczyną świecenia się tej kontrolki jest powietrze, skoro czujniki za nią odpowiedzialne są od strony obiegu wody?! Przeciez to nonsens.

    Pozdrawiam,

    pees,

    Wpisałem tutaj kiedys kody dla climatronika. Wystarczy sprawdzic temp. wody chłodzącej silnik na wyświetlaczu klimy. Duzo sie wyjaśni. KOD 51.
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    no wiec skoro kontrolka zaswieca sie w niskich temp gdy silnik jest zimny, stan plynu ok, i oprocz tego wszystko dziala normalnie a zjawisko zaczelo wystepowac po zalozeniu stozka a wczesniej nie wystepowalo wiec logocznym jest powiazanie tego zjawiska wlasnie z filtrem-czyz nie tak?

  13. #13

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    temp wody a filtr powietrza

    Witam,

    Owszem ma. Ale nie taski związek o jakim myślisz. Jak wiesz, coolant temperature sensor znajduje się dokładnie obok i lekko pod obudową filtra. Byc może naruszyłeś coś montując stozek. Później przypadkiem, wróciło to do pierwotnego ustawienia. Jezeli taka sprawa by mi się wyświetlała, to najpierw sprawdził bym połączenia, a w przypadku braku efektu bezwzględnie wymienił bym ten czujnik i było by po sprawie. Zalecany jest te w zielonej, plastikowej obudowie. Podobno oryginały sa do dupy, choć ja taki mam i nic sie złego nie dzieje.

    Naprawdę temp powietrza nic z tym wspólnego nie ma!

    Pozdrawiam,

    [ Dodano: Nie Paź 14, 2007 11:22 am ]
    Zdjątka czujników temperatury płynu chłodzącego :

    [ Dodano: Nie Paź 14, 2007 11:25 am ]
    Mozna nowy kupic np. na TTstuff
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  14. #14
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Ad1.Kontrolka taka nigdy nie powinna się pojawiać!NIGDY!To nie żółty sygnał jak rezerwa,aż się nie chce czytać bzdur typu:
    "jezel czerwona kontrolka zaswieca sie przy niskiej temp sygnalizuje zebys mu czasem odrazu nie "kladl w podloge" bo silnik jest jescze zimny i nie ma odpowiedniej temp a to moze uszkodzic Turbo"
    Nie wiem gdzie coś takiego usłyszałeś,a powtarzanie tego typu "wiedzy" na forum to wprowadzanie w błąd.
    Powody dlaczego taki błąd:
    a.niski stan płynu
    b.temp płynu za wysoka
    c.Najbardziej prawdopodobne i to samo u mnie i nie tylko.Tylko i wyłącznie pojawia się to przy zapalaniu auta w niskiej temp. i gaśnie po rozgrzaniu auta.Do wymiany coolant temperature sensor i iceboy właśnie błąd wskazuje tylko podczas niskiej temp. powietrza
    Ad.2 Procesor do wymiany,poki radio nie będzie nagrzane będzie się tak robić,po nagrzaniu można sterować normalnie
    Ad.5 Standard w TT,nie wiem czy jest na to jakiś inny sposób niż wymiana wskaznika!
    P.S. opcja szukaj nie boli!

    Dodane od Arttur
    Mysle ze nie ma potrzeby przypominac nowym czlonkom naszego forum o istnieniu szukajki...
    Tym bardziej ze nie jest to temat powtarzajacy sie co dziennie..
    Badzmy bardziej mili dla siebie ....

    Pozdrawiam

  15. #15

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Toruń
    Posty
    15
    ksolk, temp płynu poprostu nie moze byc za wysoka w tych warunkach... płynu jest tyle ile powinno być.... no więc pada na ten sensor? ile on może kosztować? i czy do czasu jego wymiany wogóle nie używać autka? Czy jak z tym walczyć, że jeździć i nic nie zepsuć narazie?

    P.S. Wasza wyszukiwarka raz mi działa a raz nie, a na forum to zbytniego porządku nie ma ale jeżeli powtarzam wszystkie pytanie innych to przepraszam.. ten z ESP to widzialem na forum, ale zakladajac topic wspomnialem tez o tym

    P.S. 2 Okazalo sie, ze po odleczeniu aku [ luzne klemy ] i podlaczeniu go porzadnie jeszcze raz i skasowaniu bledow problem z esp zniknał... system dziala jak należy, zobaczymy czy na długo, narazie 150km przezyl.

    Widze ze radio to sobie narazie odpuszcze, w zime i tak samochod bedzie stał w garażu.

    http://picasaweb.google.pl/wrona13/AudiTT - tutaj pare fotek strzelonych dziś

Podobne wątki

  1. Kilka pytań odnośnie mk1
    Przez azizi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 12:08
  2. Parę pytań i problemów
    Przez Baartek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 15:13
  3. pare pytań odnośnie foteli
    Przez lesnygrzyb w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 09:49
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 10:04
  5. Kilka pytań odnośnie TT.
    Przez rybik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2008, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •