Witam!

Od paru dni jestem posiadaczem Audi TT roadster 180ps FWD ... to tak na przywitanie

I od razu mam kilka pytań odnośnie usterek, z którymi nabyłem już auto

1. Przy zapalaniu silnika z rana, kiedy jest zimno i wilgotno zapala sie na komputerze (mam zegary bez fis'u - maly komputer) kontrolka od ... ? no wlasnie od czego? i co ona oznacza? pojawia sie ona na jakieś 5-10min po czym znika i wszystko jest ok juz przez cały dzień.




2. Przy wsiadaniu rano do samochodu i wlaczeniu radia cierpie na brak regulacji głosnosci... jest ona tylko w 2 skrajnych polozeniach tzn. albo nie gra albo na pelnej głośności, to zależy jak przekreci sie potencjometrem - akurat co do tej usterki to myślę, że wystarczy rozebrać radio i przeczyścić potencjometr, bo reszta dziala bez zarzutu, no chyba, że się myle, to proszę o naprowadzenie na poprawny kierunek działań Radio to te z poczatku produkcji na kasety.

I przy okazji tego punktu prosze o wskazówki jak wymontować je z samochodu? widzę na dolnej listwie tego radia 2 otwory na wyjmaki... tylko czy potrzeba jakieś specjalne od audi? czy wystarcza takie uniwersalne?


3. Trzecie światło stopu - linijka... no niestety nie działa ona po naciśnięciu hamulca... patrzac w bezpieczniki nie widze osobnego na ten element, także domyślam sie, że jest przepalona. Możecie mi wyjaśnić w jaki sposób ją zdemontować i gdzie kupić nową oraz jaki będzie mniej wiecej koszt tego? Patrzyłem od bagażnika oraz wnętrza auta, ale nie widze nigdzie dojścia do niej 'od spodu' ... ?


4. Chciałbym się dowiedzieć, gdzie znajduję się czujnik przyśpieszenia poprzecznego od ESP? Ostatnio zapalała mi sie kontrolka od wlasnie tego modułu i nie chciała zgasnąć - kontrola trakcji nie działała... stało sie to po przestawianiu foteli (jak to nowe autko - wszędzie musialem zajrzeć ) .. no ale dziś odwiedziłem znajomy serwis i skasowali mi błąd a problem ustąpił - moge zrywać przyczepność ile chce a ESP robi swoje - działa poprawnie... Ale chciałbym na przyszłośc wiedzieć, gdzie szukać przyczyny, gdy znów sie coś zacznie dziać.

5. Wskazówka poziomu paliwa... No właśnie .. Wsiadam sobie i jade, ciesze sie jak nigdy... polowa zbiornika na wskaźniku... a tu na komputerze - rezerwa jako, że nie znam samochodu zatankowalem za 100zl i wskaźnik poszedl do gory na teoretycznie pełen zbiornik... dzis wyjezdzilem te paliwo i znow przy polowie zapalila mi sie rezerwa...

Objaw jest taki, że zapala sie rezerwa przy wskazaniu polowy zbiornika, kiedy wyłącze zapłon wskazówka zamiast opaść do końca to zatrzymuje sie przed rezerwa, dopiero po kilku sekundach opada do końca.. Autko chyba stało jakiś czas nieużywane.. wiec moze to być zacięcie sie czegoś? Czy coś poważniejszego? Co może byc przyczyną takiego 'zawyżania' wskaźnika paliwa?


Ogólnie posiadając autko od środy tego tygodnia to jestem zachwycony :P przynajmniej, że jest to mój pierwszy samochód.