Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 178

Wątek: Pomiar i wyniki mocy 180-tek po modyfikacjach rodzaje turbin k-03 i ich mozliwości

  1. #46
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Bez przesady ale powinien wyraznie wysunąć się do przodu, a nie walczyć jak równy z równym, ech panowie ktoś zrobił testy poswięcił czas i pieniądze a wy dalej swoje, a to że kierownik, a może opony, albo czary inne.
    Jak ja wystroje swoje auto i postawie z podobnym, który wlepi mi baty, to nie będę się opierdalał z opisaniem sprawy i wyciągnięciem wniosków.
    No robi się ciekawie bo wiosna idzie i pewnie będzie kilka fajnych ustawek by zweryfikować stroicieli i wartości projektów.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #47
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    Jutro wpada kolega z race logicem i sprawdzimy czasy aut i zeby nie było ze któryś z nas nie ogarnia startów moze zmierzmy po prostu czasy 100-200 i bedzie jasne? setupy prawie identyczne a róznią sie jedynie turbiną i przepływkami heh i oczywiscie softem.
    Wiadomo, jak Żuczek pisze, k04 wstawiłem po to zeby trochę wykrzesać z tego auta a właściwie powiem nieskromnie wykrzesać max z motorowni i pare aut zawstydzić ale narazie zawstydza mnie teoretycznie słabszy wóz i nie jest to fajne no ale coż.. mój silnik troche przeszedł i rarytasów nie ma i zapewne nie będzie -_-
    p.s zbierałem opinie o tunerach pewnie z rok i postawiłem na R-performance i mam nadzieję, że to chwilowa niemoc auta i zacznie jechać ... po małych poprawkach
    Ostatnio edytowane przez Stian91 ; 16-03-2013 o 23:50

  3. #48
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    bo moc to nie wszystko każdy to chyba wie ,auto może być słabsze a objechać mocniejsze , co nie raz zostało udowodnione.
    liczy się sporo więcej czynnikow.choćby przebieg mocy i momentu. zdrowe k03s generuje moc troche inaczej jak k04
    a przyklad auta od GTO jest zajebistym przykladem jak nalezy robic 1.8t zeby było szybkie na k03s

    edit
    btw pomyślał kto albo zmierzył moć auta od digi na maha ? bo ja się domyslam co tam jest i mnie to wogole nie zdziwi, bo k03s jest w stanie dmuchać tak że kierownik na k04 może sie zastanowić i to jest najlepsze w k03s .
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 17-03-2013 o 00:01

  4. #49
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Mówiłem Ci że czarny kolor jest najszybszy Auto przy mocy 285 koni powinno wiatrak zrobic z mojego k03s które ma jednak "troche" mniej koni :P a jednak nie zrobiło, na początku zawsze odskakiwałem a potem k04 przechodził o max długość auta.. Wiec jesli tak jada K04 to ja zostaje przy K03s :P U mnie na pewno trzeba zrobic korekte bo wleciał nowy FMIC, turbo juz nie k03-052 a 053 :P i remont całej góry. I zapewne niedługo uderze do GTO a wtedy to juz M3 będe killowac <lol> oczywiscie żart z tym M3
    PS doładowanie mam 1.2 w peaku i ładnie trzyma 1bar do 5.5tysia a potem wszystko jeb :P i mam 0.8 przy 6tysiach a potem spadek na odcieciu 0.6 dla tego trzeba korekte zrobic softu bo troche zmian wleciało :P
    Pozdro!
    Ostatnio edytowane przez Konrad20VT ; 17-03-2013 o 00:06

  5. #50
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    bo moc to nie wszystko każdy to chyba wie ,auto może być słabsze a objechać mocniejsze , co nie raz zostało udowodnione.
    liczy się sporo więcej czynnikow.choćby przebieg mocy i momentu. zdrowe k03s generuje moc troche inaczej jak k04
    a przyklad auta od GTO jest zajebistym przykladem jak nalezy robic 1.8t zeby było szybkie na k03s

    edit
    btw pomyślał kto albo zmierzył moć auta od digi na maha ? bo ja się domyslam co tam jest i mnie to wogole nie zdziwi, bo k03s jest w stanie dmuchać tak że kierownik na k04 może sie zastanowić i to jest najlepsze w k03s .
    Jestem więcej niż pewien że postawię k-04 dobrze wystrojone na 270hp i 380nm i sklepie tego K-03s by GTO bez dwóch zdań i żadne krzywe mu nie pomogą, moc jest moc i tyle na temat.
    Niedługo dojdziemy do wniosku że lepiej jest robić gt2871 niż gt30r bo ta mniejsza szybciej wstaje, ma inny przebieg krzywych bla bla bla.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #51
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Żuczek sklepie to sklepie :P Pytanie tylko ile..:P

  7. #52
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Konrad20VT Zobacz posta
    Żuczek sklepie to sklepie :P Pytanie tylko ile..:P
    Tyle, że byś nie miał wątpliwości
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #53
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    Widzę humor dopisuje panie Konrad ;P to oznacza wojnę hehe
    żarty żartami ale...
    gdybym wiedział jak umoczę kasę to pewnie bym został przy k03s albo pogonił seata i przerzucił się na S3 lub chociażby leona 4x4 i coś tam modził .
    Czarnego leona trzeba shamować bo nic nie wiadomo ale jedzie zacnie i to trzeba przyznać bo miałem przyjemność i tym autem pojeździć
    Wybierzemy się może obaj na jakaś hamownię i wstawimy dwa wykresy ?

  9. #54
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Sobota jest, to humor dopisuje Ja dopiero pojade na hamownie jak zrobie korekte w GTO. Stian, dobrze by było dorwać jakies inne 1.8t zrobione na k04 i sprawdzić.

  10. #55
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    ustawie sie z pewną cuprą o mocy o 1KM wiekszą niz u mnie i 10NM mniej niż u mnie. wiec wszystko porównywalne strojone przez R-P. zrobimy rolkę od 100km/h postaram sie nagrac jakiś filmik telefonem na statywie ciekawe jakie bedą efekty

  11. #56
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Stian19 Zobacz posta
    ustawie sie z pewną cuprą o mocy o 1KM wiekszą niz u mnie i 10NM mniej niż u mnie. wiec wszystko porównywalne strojone przez R-P. zrobimy rolkę od 100km/h postaram sie nagrac jakiś filmik telefonem na statywie ciekawe jakie bedą efekty
    Ustaw się z taką strojoną gdzie indziej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #57
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    Niestety w okolicach nie ma takiego sprzętu, żeby była ośka z k04 na pokładzie o zbliżonej, deklarowanej mocy. Autem nie latam na ćwiartki bo nie ma zbytnio czym i dla mnie to auto na co dzień, ale sam fakt równego pojedynku z autem na k03s wymaga weryfikacji . A może kolega ma najmocniejsze k03s w PL :P i jednak mam 280KM a on ma ze 270..cuda się zdarzają... a może właśnie się zdarzył .. jutro założę wątek z moim autem w odpowiednim dziale i przeniesiemy cały temat żeby był porządek

  13. #58
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Jestem więcej niż pewien że postawię k-04 dobrze wystrojone na 270hp i 380nm i sklepie tego K-03s by GTO bez dwóch zdań i żadne krzywe mu nie pomogą, moc jest moc i tyle na temat.
    Niedługo dojdziemy do wniosku że lepiej jest robić gt2871 niż gt30r bo ta mniejsza szybciej wstaje, ma inny przebieg krzywych bla bla bla.
    To potaw zobaczymy czy tak bedzie. Puki co to gdybanie

  14. #59
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie postu:
    To wg ciebie ile powinno być różnicy miedzy 286 KM a 2XX KM...... z 16 długości tira ??
    Za dawnych czasu były pojedynki z kolegą Piootr. Dwie takie same TT Q na takich samych felgach i oponach. Moja mogła ważyć około 40kg mniej z racji odchudzenia ( było mniej wywalone niż teraz ). Potem auta były hamowane na jednej hamowni i u mnie wyszło wtedy 240km a u Piootra 270.
    Scigaliśmy się na cargo 3 razy. Ze startu na 1 biegu było równo, na 2 odskakiwał maks pół długości, na 3 biegu była długość z kawałeczkiem a przy 160 tak ze 2 długości. Przy 200 pewnie odległość by jeszcze wzrosła tak żeby NIE BYŁO wątpliwości które auto jest szybsze i ma 30km więcej ale droga była za krótka żeby rozwijać takie prędkości. Z rolki jak lecieliśmy na 1 i 2 było bardzo podobnie ale na 3 biegu zaczynała być widoczna różnica tak ,że nie było wątpliwości które auto ucieka i ma 30km więcej na papierze. Powoli ale Jednak Piootr zawsze mi uciekał i na 3 pojedynki nie miałem szans wygrać ani jednego pomimo że walczyłem do końca. Prędkości były do 160 czyli nie tak wiele a nie jak w przypadku leonów.
    W przypadku Leonów tak na prawde to do 200 nie widać różnicy. Jadą łeb w łeb i różnicy praktycznie nie widać bo auta nawet 100-200 idą praktycznie równo.
    Z mojego doświadczenia ( a ścigam się już przeszło 4 lata różnymi autami i nie tylko swoim bo ostatnio to chyba nawet więcej autami 180-260km) to tam niema różnicy 30km. Tym bardziej w takich lżejszych ośkach było by to bardziej widać niż w przypadku cięższych quattro które tracą więcej mocy na napędach. Dlatego skoro Czerwony Leon ma PRAWDZIWE 285km i 407nm to czarny musiałby mieć ze 270km i przynajmniej 370NM na malutkiej k03s. Czy to jest możliwe na k03s z boostem 1.2 który spada do 0.8 bara???? sami sobie odpowiedzcie na to pytanie....


    Tak samo jak ktoś gdzieś napisał że może coś się stało w leonie. Tak przez 3 dni powypalało nowe zawory ,auto ma jeszcze słabszą kompresję niż na hamowni i dlatego nie jedzie.Nawet sam właściciel stwierdził że teraz jedzie tak samo jak w dniu strojenia i różnicy przed korektą i po jakoś zbytnio nie poczuł. Bardzo szkoda ,że nie udało mi się namówić kolegów do pojedynków przed korektą czerwonego, no ale czasu nie cofniemy. Ludzie jak to czytam to mi niektórych po prostu żal. Skoro pojedynki ( było około 10 świadków) które staraliśmy się robić w identycznych autach i identycznych warunkach nie są żadnym dowodem to ja już niczego nie rozumiem. Skoro niektórzy wolą mieć piękny wykres wiszący na ścianie w ramce i dostawać wpiexxol od słabszych setupów ( to nie jest aluzja do właściciela oczywiście ) to życzę szczęścia i zadowolenia ze swoich "osiągnięć". Jedni wolą mieć szybkie auta i ścigać się bez kompleksów ,że dostaną lanie ( Ja zaczepiam nawet szybsze auta bo liczy się fun a nie podniecanie się ile to ja mam mocy na papierze) a inni zrobić wykres i się brandzlować jaka tam jest moc. Spoko każdy ma swoje cele tylko jeżeli potem wychodzi na drodze że jest coś nie tak ,to proszę nie straszcie mnie sądami itp bo jest to żałosne. W tej kwestii nie zostało nic innego jak pojechać na niezależną hamownię i będzie jasność kto kogo ma skarżyć w sądzie......
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 17-03-2013 o 12:12

  15. #60

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    R-PERFORMANCE
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    680
    Rocznik
    2002
    Kolor
    SREBRNY
    Posty
    1
    Witam wszystkich, to mój pierwszy post na Waszym forum. Może bez zbędnych wywodów, sama esencja z ustaleń moich oraz właściciela auta (o których chyba nikt tutaj nie wspomniał):

    1. Cena jaka zapłacił Stian nie jest za wygrywanie każdego pojedynku tylko za wystrojenie setupu na którym przyjechał oraz wyposarzenie sterownika w dodatkowe funkcje typu doładowanie po biegach, programowalna Launch Control ze stopowaniem zapłonu, FlatShif oraz uruchomienie zmiennych faz tak zeby turbo wstawało wczesniej = to zostało wykonane.

    2. Doładowanie po biegach zostało ustawione tak aby ograniczało boost w małym stopniu poniewaz Stian poprosił LC ze stopowaniem zapłonu powodujące budowanie doładowania na postoju. I jest to chyba zrozumiałe ?!? - w jakim celu ograniczac doładowanie na jedynce skoro chwilę wczesniej "napompowałem turbinę" ?!. Tak wiec wytłumaczyłem Stianowi jak działa funkcja (to mnożnik realnego LOAD) oraz wartosc o ile została zmieniona.

    3. Flatshif został ustawiony na 20ms tak aby jego praca była adekwatna do rozmiaru turbo

    4. Od samego początku powiedziałem włascicielowi auta że funkcje typu FS oraz LC z budowaniem boostu przy jednoczesnym ograniczaniu doładowania na jedynce w połączeniu z K04 - NIE MAJA KOMPLETNIE SENSU

    5. Poniewaz K04 jest małym turbo: nie potrzebuje FS żeby utrzymywac boost po zmianie biegu oraz nie potrzeba LC z "wystrzałami" = budujacej boost w osce (FWD) gdzie zaraz na jedynce chcesz ograniczyc doładowanie

    6. Odpowiedz padła jedna - poprosze te funkce poniewaz chce je miec do pokazywania na zlotach a w rzeczywistosci mało tych funkcji będe używał

    7. wiec zrobiłem tak jak powiedział Stian. Funkcje zostały prekonfigurowane tak aby czas FS był krótki, doładowanie na jedynce minimalnie ograniczone poniewaz na zlotach /zawodach na 400m przykładowo w lato ruszajac z LC na dobrej oponie bedzie to mało potrzebne i bedzie przeszkadzało w zrobieniu dobrego czasu.

    8. Stian został poinformowany, że doładowania na jedynce nie mam jak sprawdzic na hamowni (i tutaj nie chodzi o to czy mogłem sobie pojezdzic po hamowni czy nie i to sprawdzic) tylko o realia jakie sa na drodze a jakich nie wygenerujesz na hamowni na jedynce ruszajac po roklach przypietym pasami autem !!. Auto na pierwszym biegu podstakuje albo i nie, w zaleznosci od opony rusza badz mieli kołami itp. Za drzwiami hamowni w tym dniu byłe obfite opady sniegu i nie było tego jak sprawdzic. Wiec Stian dostał informacje że jezeli ten parametr bedzie potrzebował przekonfigurowania na np mniej badz wiecej ma dac znac i przyjechac na darmowa korekte !!

    9. W naszej ofercie mozemy takze taki sterownik wyposarzyc w dwa, trzy, cztery programy - poziomy mocy. Dzieki czemu na jednym boost moze byc ograniczony na jedynce, na drugim nie, na jednym moze byc LC z "wystrzałami"= buduje doładowanie a na drugim prosta LC działajaca jak w DSG jako limiter obrotów. Stian niechciał przełaczanych "softów" wiec nie miałem jak "dac mu" wiecej opcji/możliwosci pod tym względem.

    Finalnie chciałbym dodac, że nie mam wpływu na to jak auto jest szybkie na drodze. Tutaj rolę odgrywaja takze przełożenia skrzyni (oba leony maja 6b?), opory toczenia - auto może miec źle ustawioną geometrię na tylnej osi i bedzie się "cieżko toczyc". Kolejna rzecz to moc a przełożenie, tutaj mistrzowskim przykładem jest 2.0TFSI 265PS np w S3. Auto po zrobieniu moda na 350PS potrafi byc szybsze od seryjnego na drodze o czasami 1.5-2.5 długosci auta TYLKO !.

    Stian pisał do mnie maile i smsy. Wiem, że był problem z doładowaniem na jednym z pojedynków i było max 1.1bara. Juz wiem, że był ten problem tez usuniety zamieniajac DV. W tym tygodniu poswiecimy czas na jego leona, odhamujemy go i popatrzymy pod maske moze znajdzie sie w nim te kilka wymarzonych długosci przed czarnym.

    W kwestii braku umiejetnosci w robieniu aut które sa szybkie to nasza skoda 3.2V6biturbo przy wadze 1620kg robi 100-200 w 5.9s a S4 B5 które ostatnio zrobilismy 100-200 robi w 5.1sekundy.

    Zapraszamy do lektury na nasz funpage FACEBOOK Rperformance chiptuning gdzie mozna zobaczyc fotki z RLa.

    Trzymajcie sie pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Pierwsze sondażowe wyniki wyborów
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 13:34
  2. Wyniki MBC ocena
    Przez ICE w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 17:11
  3. MICJED - 180KM 1.8T 99r FWD PO MODYFIKACJACH
    Przez micjed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 12:23
  4. Pomiar mocy
    Przez Wiktor w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2006, 22:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •