Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 178

Wątek: Pomiar i wyniki mocy 180-tek po modyfikacjach rodzaje turbin k-03 i ich mozliwości

  1. #31
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    No to sytuacja identyncza jak tutaj : RS4@540hp vs RS4@436hp vs RS4@420hp - YouTube

  2. #32
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    moje auto było hamowane nawet pod tak dużym obciążeniem coś koło 80% ( czasu pomiaru już dokładnie nie pamiętam ile wynosił ale siedziałem na prawym fotelu i trwało to na prawdę długo ,że przez tyle czasu to bym zamknął nawet i szafę ) . Nie wiem ile trwał czas pomiaru leona , domyślam się ,że ten wynik to nie jest to samo co pomiar 600 konnego auta na drodze przez 5s ale chyba nie powiesz mi ,że w leonie jest więcej niż na tym wykresie?
    Odnośnie działania doładowania po biegach to można było sprawdzić to na hamowni przecież. U mnie Pat troszkę "pojeździł" autem na hamowni symulując warunki drogowe testując FS LC i dzięki temu odebrałem auto sprawdzone w którym nie było niespodzianki "ooo nie działa".
    Poprzedniego posta nie odebrałem jako atak na "mojego" tunera bo ja i tak czuję się jako osoba postrona w tej kwestii. Rozdział seryjnych turbin mam już za sobą lecz szczerze to nie lubię faworyzowania jednych czy drugich firm tym bardziej gdy na razie nie widzę ku temu podstaw.
    Idzie wiosna zrobi się cieplej i dobra trakcja to zapewne bedę logował czerwonego leona i sprawdzał czemu nie jest tak jak powinno być. Pojedynki aut zapewne też bedą dlatego wyjdzie w praniu jak te auta z jednych stajni są szybsze od innych.
    Z tego co słyszałem to kolejne auto od nas z forum wybiera się do Rogala więc będzie można robić kolejne testy czy fury jadą na więcej niż na wykresie czy na mniej .....
    Podkreślam ponownie iż ja jestem w sumie tylko obserwatorem gdyż nie czuję się w tej "rywalizacji" aktywny dlatego możesz być pewny że bedę obiektywnie oceniał to co widzę

    EDYCJA ---------- Post dodany 16:59 17:25 ---------- EDYCJA

    odnośnie edycji posta którą zrobiłes podczas gdy ja pisałem swojego.
    Nie powiedziałem że w czerwonym Leonie teraz nie było tyle mocy a jedynie że wynik jest optymistyczny ( bankowo w lato tyle nie wyjdzie ) i na więcej to na prawdę bym już nie liczył tym bardziej że spotykałem się ze zdrowszymi silnikami niż ten..
    odnośnie VVT to jak byś wiedział to wałek przestawiany jest w zakresie 0-5 tys więc na końcową moc niema to żadnego wpływu jedynie na NM i spool co oczywiście jest dużym +
    poczekajmy jeszcze kilka dni aż zrobi się trakcja to wtedy sam bedę się ścigał którymś z leonów aby wykluczyć opcję kiepskiego łącznika<lol> i będzie jasność
    Lecz jeżeli czerwony dalej do 200 nie będzie mógł oblecieć czarnego z mniejszą turbiną to sam na swój koszt zafunduję niezależną hamownię dla czerwonego leona i będzie jasność :P Kiedyś już można powiedzieć ,ze taką akcję zrobiłem z hamowaniem auta kolegi i wyszło bagatela 17km mniej niż na hamowni u tunera. Oczywiście nie było to auto z mr Motors ale dosyć duża i kiedyś wszystkim znana firma. Niestety takie rzeczy się zdarzają ale nie bedę nic krakał :P dlatego oby do wiosny
    Hmmm, wszystko fajnie , ale w tym momencie porowanie Twoje auto do tego leon jest lekko nie na miejscu
    porownywac auto z big turbo do auta na lightowym setapie z uzywana sprzezarka k04 ? gdzie k04 puchnie po dluzszym palowanku a big turbo nie koniecznie
    Ja cały czas mówię o autach na k03 i k04.
    Wczesniej niektórzy twierdzili że się nie da na k03s zrobić fajny wynik , i jest on o tyle fajny ze niektorzy nie dopuszczają do świadomości faktu że można z k03 tyle wycisnąć.

    Co do testowania to wiesz to podstawa, ale z drugiej strony nic z testowania , możesz testować, moze byc bezpieczny setup a potem i tak sie zepsuje, to tylko rzeczy martwe. Nie chce tutaj teraz przytaczac przykladów. kazdemu może sie to zdażyć. I nie mówie tu o banalnym wachaniu boosta, tylko o wyjsciu korby na swiatlo dzienne. Wiadomo nikt sie tym nie chwali, ale wiele osob przez to przeszlo.
    Moglibyśmy pisać tak w nieskończoność.

    Co do vvt , nic nowego dla mnie, ale jak sam powiedziales , poprawia to spool i przebieg mocy i momentu, a na drodze liczy sie takze przebieg kresek , takie vvt powoduje dużą różnice. W koncu sam masz vvt to chyba wiesz najlepiej co daje racja ?
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 14-03-2013 o 18:45

  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kolega Gregor napisał:
    ......pozatym mialem na mysli 1.8T do 300km na k03 i k04 i tutaj bylo wlasnie lojenie przez rogalowe innych..
    Niestety życie po raz kolejny pokazuje że jest dokładnie odwrotnie
    dziś było testowanie aut.
    2 identyczne leony, identyczna waga ,identyczne wersje aut,identyczne felgi a kierowca w czarnym leonie cięższy nawet z 15kg.
    Czerwony leon który ma mój ex setup ( który kiedyś na prawdę kilował dużo aut , Poniedziałkowe auta i też rogalowe BIG TURBO ale to było dawno i nie wracajmy już do tego gdyż nie chcę robić niepotrzebnych spięć bo jestem nastawiony pokojowo) z k04, dp by el-tec i dalej 2.5 cala przelot , tip forge ze stożkiem ,kompletne alu orurowanie i fmic z fmic.pl. Wykres leona z firmy R-Performance :

    kreski piękne prawda?
    Drugi leon z mniejszą turbiną k03s , z 3 calowym dp i wydechem,tip properfekt ze stożkiem ITG,kompletne orurowanie które mu robiłem i z takim samym fmic jak z czerwonego. Strojenie kiedyś na starych gratach by GTO. Strojenie było za czasów gdy leon mocno niedomagał a teraz zrobiłem sporo zmian mechanicznych ale korekty brak ( a zapłony same 0 więc może by coś GTO dorobił Konradowi jak się dogadają) . Wykresu auta niema ale z racji k03s i jej małej wydajności to myślę że 240km to jest optymistyczne założenie.

    Wyniki pojedynków a było ich wiele są takie że czerwony leon z Rogalowym softem 0-200 jest szybszy o jakieś maks pół długości w porywach do jednej ( ja autem jeździłem i na starcie deczko zyskiwałem ale to bardziej zasługa mojego lepszego startu niż z tego że czerwony jest szybszy). Wyniki z rolki są takie że czarny leon nawet ma lepszy niuton ale deczko słabszą górę. Na mój gust auta jadą praktycznie identycznie do 200km. Czerwonym za chorobę nie szło uciec czarnemu. W czerwonym boost to jest pik 1.5, potem trzyma 1.35 i faktycznie spada do 1.2. Góra w czerwonym jest deczko lepsza bo w czarnym z racji MNIEJSZEJ turbiny boost jest 1.2 i spada na 0.8 bara dlatego góra może być ciutkę słabsza.

    Teraz pytanie do kolegi gregor? Gdzie te auta R-performance tak zamiatają inne? Tutaj pojedynek nierówny bo mocniejszy setup strojony przez rogala nie daje słabszemu setupowi strojonemu przez GTO. Pytam się gdzie te 407NM i 284KM???? Jak mi moja logika podpowiada z k03s nie ma 400NM i 275KM no chyba że w hamowni na mineralnej tyle by wyszło.....Dlatego zejdźmy na ziemię i powiedzmy szczerze że moc jaką może mieć czarny to jakieś maks 240km i 350-360nm. Czerwony może mieć 250 góóóraaaaa 260km ( w co wątpię ) i ze 350NM. Gdzie się podziało przeszło 50NM???i 30km z wykresu???
    Szczerze to nie moja sprawa ale na prawdę wszyscy dziś widzieli minę właściciela czerwonego leona który włożył sporo kasy w auto ,a w strojenie 2 tys zł i auto nadal nie jest szybsze od teoretycznie wolniejszego auta. W dodatku w czerwonym leonie od razu był problem tego typu że :
    -doładowanie po biegach nie działa
    -procedura jakoś dziś też nie(dziś już na spokojnie bez spinania doszliśmy jak to z nią jest i działa wszystko ok więc tutaj w imieniu właściciela zwracam honor, chociaż jak się domyślacie to w ośce to jest bardziej lans niż konieczność ale ważne że już działa)
    -jak używam FS to auto od razu po zmianie biegów nie jedzie tylko ma zmułkę gorszą niż bez tego "bajeru"
    a co najgorsze NIE MA DEKLAROWANEJ MOCY którą niby miało 3 dni temu na hamowni u tunera a jest w takim samym stanie jak na wykresie, dmucha tyle samo i sam właściciel potwierdził ze odpycha się tak samo jak wtedy)
    Proszę także nie pisać bzdur ,że łącznik nie ogarnia bo po tym jak właściciele się łapali to ja potem zacząłem czerwonym śmigać ( sam mu zalałem auto na własny koszt i żeby nie było gadania to na tej samej stacji co zalaliśmy czarnego leona ,więc także różnic w paliwie nie było) i efekt był może deczko lepszy bo nadrobiłem te pół długości....
    Także pisanie że auto przez 3-4 dni zgubiło 40KM i 50NM jest totalną bzdurą i nie na miejscu. Nie wiem jak ta sprawa się zakończy bo zobaczymy co firma R-Performance odpisze na maila który do nich poleciał ale bardzo możliwe że leon trafi na niezależną hamownię obciążeniową i wtedy zobaczymy prawdziwy nie zawyżony wynik a wtedy będzie duży wstyd.......


    Proszę mojego postu nie traktować jako pojazd na firmę R-Performance bo mi to jest na prawdę lotto i jeżeli miałbym być stronniczy to raczej fałszowałbym fakty na korzyść Rogala niż GTO ( kiedyś troszkę była nie miła wymiana zdań ale to dawno i nie prawda dlatego mam nadzieję ze zapominamy o tym). Po prostu opisałem to tak jak widziałem i jak było. Świadków było wielu dlatego uwierzcie mi że nie mam najmniejszych podstaw by robić "reklamy" jednej czy drugiej firmie lecz po prostu zdałem sprawozdanie z tego co widziałem.....dlatego już z góry apeluję o posty na poziomie bez "napinki"

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:42 01:09 ---------- EDYCJA

    hmm dodam jeszcze bardzo istotny fakt który mógł mieć wpływ na ten wynik. Kierowca czarnego leona miał dziś urodziny i dlatego może auto zrobiło mu taki prezent nie dając się czerwonemu:P Może jutro już czarny dostanie baty tak jak powinno to mieć miejsce......
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 16-03-2013 o 16:58

  4. #34
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Może się powtórzę, ale tak jak zawsze pisałem że doga i pojedynki zweryfikują w okrutny sposób te przepychanki, ile to kto z czego nie zrobił, niestety trzeba przyznać że sporo jest takich internetowych szybkich aut w naszym kraju, jednak rzeczywistość pokazuje że jest zupełnie inaczej, mocnych i bezawaryjnych 1.8T jest na palcach policzyć i ciężko to przyznać, ale mało osób ogarnia 1.8T w naszym kraju, dlatego tym bardziej motywuję się aby stworzyć następne takie mocne auto,. co w brew pozorom nie jest jednak takie proste i wymaga sporego nakładu gotówki i wiedzy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #35

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    pl/de
    Pojemność
    1.8T
    KM
    631
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    eee tam , czy to wazne kto ile ma koni... Wazne ze byla zabawa . Kazdy faworyzuje wlasnego stroiciela ,a tak naprawde jest tylko jednen ktory ogarnia wszystkie sterowniki w 20vt bo robi je od ponad 10lat . Ile bylo farmazonu jak posypal sie silnik u Przemka ... Pierdy ze GTO ble itp itd .... ,ale nikt nigdy nie pojechal tym samochodem na hamownie .... moze to i lepiej bo pewnie wiele osob ciezko by sie zdziwilo ile ten samochod mial mocy ... a mial sporo !! Ja tez nie bede faworyzowal mojego stroiciel poniewaz nic nie mam do Witak!

    ps wracajac do czarnego seata ,to dlugo nie domagal , prawda jest taka iz bylem pewien ze to nie jest wina fmic ,a jednak byla ...Pawel wymienil , samochod zaczal jechac... Jestem w 100procentach pewien ze da sie ugrac jeszcze pare koni zaplonem w tym samochodzie ...ale w sumie nie wiele to zmieni bo i tak zostanie to set up na k03-052 . Mam rowniez fajny kolektor z ATP na szerokich kanalach plus walki z ADR-a i znowu by cos doszlo ... Problem jest tylko taki ze Konrad musi uzbieran najpierw troche kasy .

    Pawel-2005: Właśnie widzisz Rafał, jak by czarny był strojony w CS to ktoś mógłby napisać ,że faworyzuję "swojego". Tutaj są 2 auta różnych firm które traktuję na równi i NIE MAM najmniejszych powodów aby faworyzować GTO czy ROGALA. Po prostu przeprowadziliśmy doświadczenie mające na celu weryfikację pewnych rzeczy. Niestety wyszło na niekorzyść dla firmy R-Performance to już jest napinka i straszenie sądem. Dla mnie żałosne bo jak np zleje mnie 400KM by GTO to po prostu przyjmę to na klatę a nie bedę straszył innych sądem...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 17-03-2013 o 10:44

  6. #36
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    no dobra a co z moim autem ? mój czerwony leon z k04 by R-P, dostanie lańsko od czarnego k03s by GTO ?

  7. #37
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    jednia jaskółka wiosny nie czyni , 'dobrze' że dostaje w dupe rp od innych firm, przynajmniej wiadomo że inni też się szkolą bo do niedawna bylo inaczej.
    co do mocy to wiesz , jak sam powiedziałeś to że ma doladowanie to jeszcze nic, moze ma stuk, moze silnik zaczal przedmuchiwać nie wiadomo
    a wiesz w dzisiejszych czasach dupohamownia to żadna ocena , jedzcie na niezależną hamowanie najlepiej do compsportów , zeby nie było i się przekonany ile ma mocy

    edit
    Stian19
    no dobra a co z moim autem ? mój czerwony leon z k04 by R-P, dostanie lańsko od czarnego k03s by GTO ?
    ustawcie się z tym leonem od GTO i zobaczymy

    ps.wreszcie na tym forum zaczyna sie coś ciekawego dziać ;p
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 16-03-2013 o 21:59

  8. #38

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.5T
    KM
    440
    Rocznik
    2010
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    Paweł Sherlocku na zlecenie jedyny Jesteś fenomenalny !! Nie pracujesz przypadkiem w "Rutkowski Patrol" ?
    Te twoje wypociny to jakimiś dowodami podparte ? Czy tak co ci do głowy przyszło to przelałes na forum ? Bo wiesz dziś za zniesławienie to sprawa cywilna grozi Także zastanów się zanim coś napiszesz. Print Screen juz zrobiony, także dowód do wszczęcia sprawy juz jest mocny

    P.S. A tak wogole to wam się nie nudzi dziewczyny ?

  9. #39
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Viva la USA Czy wy wogole wiecie jak ciezko takie sprawy w europie wygrac
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  10. #40
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Z tym straszeniem sądami to chyba kolegę trochę poniosło

  11. #41

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.5T
    KM
    440
    Rocznik
    2010
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    Zdziwiłbyś się jakie sprawy się wygrywa w Polsce

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:30 22:30 ---------- EDYCJA

    a Pawła z posądzaniem o oszustwa to nie poniosło ? Helloł ?

  12. #42
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    a nie mówiłem że zaczyna robić się coraz ciekawiej na tym forum

    no wlasnie tak jak mowie jedzcie na hamownie i pokażcie wynik ze wykres zawyzony, poki co nie ma dowodów oprócz domniemania że to auto nie ma deklarowanej mocy

  13. #43

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.5T
    KM
    440
    Rocznik
    2010
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    otóż to ! I odrazu jakies dziwne opowieści z drzewa sandałowego. Panowie ile czynników ma wpływ na takie ściganki aut o podobnej mocy, że az niechce mi sie tego tłumaczyć. Każdy kto myśli racjonalnie wnioski wyciągnie sam

  14. #44
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie no zakładamy k-04 że by oblatywać k-03, to chyba jasne, a dowody to możemy wskoczyć, a tak na serio Gregor jakie ci jeszcze dowody potrzebne, jeżeli oczywistym jest fakt iż k-04 nie obskoczył k-03, gdy by tam było 280hp i 400nm powinien go wciągnąć, a nie że szły jak by 5-10hp było różnicy.
    Fakt jest taki że czerwony jedzie jak by miał k-03 a nie 04 a ponieważ każdemu zdarza się czasem mylić miejmy nadzieje że soft zostanie poprawiony i auto zacznie jezdzić jak przystało na 280 a nie 240hp/
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 16-03-2013 o 23:28
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #45

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    2.5T
    KM
    440
    Rocznik
    2010
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie no zakładamy k-04 że by oblatywać k-03, to chyba jasne, a dowody to możemy wskoczyć, a tak na serio Gregor jakie ci jeszcze dowody potrzebne, jeżeli oczywistym jest fakt iż k-04 nie obskoczył k-03, gdy by tam było 280hp i 400nm powinien go wciągnąć, a nie że szły jak by 5-10hp było różnicy.
    Fakt jest taki że czerwony jedzie jak by miał k-03 a nie 04 a ponieważ każdemu zdarza się czasem mylić miejmy nadzieje że soft zostanie poprawiony i auto zacznie jezdzić jak przystało na 280 a nie 240hp/

    To wg ciebie ile powinno być różnicy miedzy 286 KM a 2XX KM...... z 16 długości tira ??

Podobne wątki

  1. Pierwsze sondażowe wyniki wyborów
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 13:34
  2. Wyniki MBC ocena
    Przez ICE w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 17:11
  3. MICJED - 180KM 1.8T 99r FWD PO MODYFIKACJACH
    Przez micjed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 12:23
  4. Pomiar mocy
    Przez Wiktor w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2006, 22:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •