Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 178

Wątek: Pomiar i wyniki mocy 180-tek po modyfikacjach rodzaje turbin k-03 i ich mozliwości

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie jak opisujecie jakieś przykłady to by się wykresy przydało wklejać nie wiem czy tam było 260 koni ale chyba sprzyjające mody silnika były.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Ponizej wykres auta, o ktorym wspomniajem. Nie bylo to 260KM ale 248KM czyli tak i tak wynik niezly jak na K03s



    Przyprowadzone modyfikacje:
    •wtryskiwacze 420cc
    •TIP oraz filtr powietrza BMC CDA
    •Frontowy intercooler
    •układ wydechowy 2.75"
    Zapożyczone z MR-MOTORS - chiptuning / kompleksowe modyfikacje programowe oraz mechaniczne / warsztat samochodowy /
    Załączone obrazki Załączone obrazki   
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 09-03-2013 o 00:34

  3. #18
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    link nie dziala, a wykres nieczytelny
    kliknij na edytuj post i od razu na zapisz zmiany - zdjecie powinno sie powiekszyc

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #19
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Poprawione

  5. #20
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Jak Grzegor mowi ze na k03s mozna 260km to chocby skaly sraly to tyle mozna, dziekuje.

    Ten wykres z MrMotors miazdzy 2400-5200 na plasko, fajnie

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak Grzegor mowi ze na k03s mozna 260km to chocby skaly sraly to tyle mozna, dziekuje.
    to żart, ironia czy może serio? bo ja tak szczerze to jeszcze trochę i zacznę czytać o 300km na k03s....a fantazja ludzi coraz bardziej ponosi....

  7. #22
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    No moglo zabrzemiec jak ironia, ale nia NIE BYLA

  8. #23
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphoto...99163634_n.jpg
    auto od r-p - nie jest to max , tylko bezpieczny setap z zapasem.tyle w temacie mocy na k03s.

  9. #24
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    ........tyle w temacie mocy na k03s.
    3 szybkie pytania
    Wiadomo jakie są mody wspomagające w tym aucie ?
    Czy auto było na innej hamowni w celu weryfikacji ?
    Wiadomo jakie robi czasy na ćwiartkę ? ( jak by jeszcze wiadoma była waga to by naprawdę było wszystko w temacie )







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #25
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    setup

    1. 1.8T 150PS seria z SERYJNYM TURBO - K03S
    2. TIP
    3. DP reszta wydechu seria
    4. wtryski Bosch 550cc
    5. Fmic FORGE Motorsport

    moje 3 grosze apropo hamowni i mocy. auta które wyjeżdżają od R-P o danej mocy łoją na drodze auta z innych firm (wyłączając 1-2 )które na papierze maja wyższe moce i momenty - sprawdzone wielokrotnie. Biorąc to auto na inną hamownie wyszło by prawdopodobnie ca 260ps a nie jest to z pewnością setap gdzie n75=100%.

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nie wiem co tam łoją .....bo ja szczerze się z tym jakoś nie spotkałem(mam na myśli 1.8t) ale skoro już tak o tym piszemy to tutaj jest gdzieś w tym bajzlu opisany przebieg pojedynku 2 leonów ( jeden z k04 od Rogala a drugi k03s po moich grubszych poprawkach i sofcie GTO pisanym na sztukę ):
    https://www.facebook.com/groups/SRWP..._comment_reply
    pewnie nikomu się nie chce czytać tych bzdurek co tam dzieciaki wypisują ale w skrócie łapali się z rolki i od 40 do 200 pierwszy leon z k03s z softem by GTO.
    w tym "rogalowym" leonie już coś się tam dzieje bo boost jest podobno inny niż na hamowni. Wczoraj jeździłem leonem po strojeniu Rogala i na razie jeszcze nie oceniam bo trakcja troszkę kupa . Doładowania po biegach niestety nie ma ale może uda się to naprawić bo jak na razie to są piki po 1.5 bara nawet i na 1 biegu.

    Podsumowując jestem daleki od stwierdzenia że auta R-P mają zaniżoną moc na hamowni i tak łoją te z innych firm. Wiosna już tuż tuż więc może znajdziemy przczynę co w czerwonym leonie jest nie tak i może namówię właściciela aby jechał na inną hamownię. Zobaczymy czy wyjdzie więcej niż 407nm i 284km bo ja w to bardzo wątpie. Ten post nie jest pojazdem na auta strojone przez rogala , tak samo jestem daleki od faworyzowania GTO czy CS. Lecz śmieszy mnie jak czytam posty ,że czyjeś optymistyczne wykresy ( ten na mojej ex k04 na pewno do takich należy) będą lepsze na innych hamowniach.
    Ogólnie na dniach się okaże jak to na prawdę jest z tym czerwonym strojonym u Rogala vs czarnym z k03s strojonym u GTO, także czekamy na trakcję ...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 14-03-2013 o 16:19

  12. #27
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Wystarczy ze can , czujnik vss etc bedzie wariowac i BBG nie bedzie dzialac. niestety to nie zalezy od pracy Witka tylko od tego czy auto jest sprawne lub nie , wiec nie ma sie czemu dziwić a z tego co wiem w tym leonie to tam troche nagrzebane bylo, wystarczy ze cos niekontaktuje i papa rowne kreski czy bbg.
    Również nie faworyzuje cs gto itp . a poprzedniego posta chyba nie odebrales jako atakt na Twojego tunera :P
    pozatym mialem na mysli 1.8T do 300km na k03 i k04 i tutaj bylo wlasnie lojenie przez rogalowe innych.
    tak samo bylo w przypadku tdikow.

    Kogoś może smieszyć że auta od rp moga wyjsc mocniej na innej hamowni ,a mnie smieszy ze tak ktoś piszę podpowiem chodzi o czas pomiaru i nie tylko, dwa nie jedna takia hamowni (nawet maha) na ktorych wyszlo by bankowo wiecej ciosu i mocy.
    no ale to nie temat o sposobach pomiaru itp.

    wracajac do meritum skoro ten leon nie ma tyle mocy to i ten wykres na k03s nie ma tyle mocy, skoro tak to i jeden i drugi jest zawyżony, jesli tak to oba maja mniejsza moc to roznica między k03s a k04 jest nadal ca 30km.
    miedzy k03 a k03s również jest 30km różnicy. wiec ta sama przepaść.

    PS. dla mnie to te rogalowe 1.8 k03s nawet nie musi miec tych 253ps , jest inny wykres na fajna moc z niezaleznej hamowni na k03s i co ? , no wlasnie a i tam jeszcze VVT nawet nie ma.
    Ostatnio edytowane przez gregor10 ; 14-03-2013 o 16:47

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    moje auto było hamowane nawet pod tak dużym obciążeniem coś koło 80% ( czasu pomiaru już dokładnie nie pamiętam ile wynosił ale siedziałem na prawym fotelu i trwało to na prawdę długo ,że przez tyle czasu to bym zamknął nawet i szafę ) . Nie wiem ile trwał czas pomiaru leona , domyślam się ,że ten wynik to nie jest to samo co pomiar 600 konnego auta na drodze przez 5s ale chyba nie powiesz mi ,że w leonie jest więcej niż na tym wykresie?
    Odnośnie działania doładowania po biegach to można było sprawdzić to na hamowni przecież. U mnie Pat troszkę "pojeździł" autem na hamowni symulując warunki drogowe testując FS LC i dzięki temu odebrałem auto sprawdzone w którym nie było niespodzianki "ooo nie działa".
    Poprzedniego posta nie odebrałem jako atak na "mojego" tunera bo ja i tak czuję się jako osoba postrona w tej kwestii. Rozdział seryjnych turbin mam już za sobą lecz szczerze to nie lubię faworyzowania jednych czy drugich firm tym bardziej gdy na razie nie widzę ku temu podstaw.
    Idzie wiosna zrobi się cieplej i dobra trakcja to zapewne bedę logował czerwonego leona i sprawdzał czemu nie jest tak jak powinno być. Pojedynki aut zapewne też bedą dlatego wyjdzie w praniu jak te auta z jednych stajni są szybsze od innych.
    Z tego co słyszałem to kolejne auto od nas z forum wybiera się do Rogala więc będzie można robić kolejne testy czy fury jadą na więcej niż na wykresie czy na mniej .....
    Podkreślam ponownie iż ja jestem w sumie tylko obserwatorem gdyż nie czuję się w tej "rywalizacji" aktywny dlatego możesz być pewny że bedę obiektywnie oceniał to co widzę

    EDYCJA ---------- Post dodany 16:59 17:25 ---------- EDYCJA

    odnośnie edycji posta którą zrobiłes podczas gdy ja pisałem swojego.
    Nie powiedziałem że w czerwonym Leonie teraz nie było tyle mocy a jedynie że wynik jest optymistyczny ( bankowo w lato tyle nie wyjdzie ) i na więcej to na prawdę bym już nie liczył tym bardziej że spotykałem się ze zdrowszymi silnikami niż ten..
    odnośnie VVT to jak byś wiedział to wałek przestawiany jest w zakresie 0-5 tys więc na końcową moc niema to żadnego wpływu jedynie na NM i spool co oczywiście jest dużym +
    poczekajmy jeszcze kilka dni aż zrobi się trakcja to wtedy sam bedę się ścigał którymś z leonów aby wykluczyć opcję kiepskiego łącznika<lol> i będzie jasność
    Lecz jeżeli czerwony dalej do 200 nie będzie mógł oblecieć czarnego z mniejszą turbiną to sam na swój koszt zafunduję niezależną hamownię dla czerwonego leona i będzie jasność :P Kiedyś już można powiedzieć ,ze taką akcję zrobiłem z hamowaniem auta kolegi i wyszło bagatela 17km mniej niż na hamowni u tunera. Oczywiście nie było to auto z mr Motors ale dosyć duża i kiedyś wszystkim znana firma. Niestety takie rzeczy się zdarzają ale nie bedę nic krakał :P dlatego oby do wiosny
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 14-03-2013 o 17:28

  14. #29
    Awatar maciekk
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    217
    A czy ktoś wziął pod uwagę czynnik w postaci kierowcy ? Jak ktoś nie ogarnia auta to bez problemu zbierze baty od słabszego auta

  15. #30
    Awatar Konrad20VT
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarny
    Posty
    81
    Maciekk jesli chodzi o nas, to jezdzimy juz troche i jako tako ogarniamy zmiane biegów w Leonach :P ps rolka była z 2jki i 4tysiace obrotów i przy 220km.h czerwony przeszedł i pewnie by odszedł jeszcze ale juz odpusciłem.

Podobne wątki

  1. Pierwsze sondażowe wyniki wyborów
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 13:34
  2. Wyniki MBC ocena
    Przez ICE w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 17:11
  3. MICJED - 180KM 1.8T 99r FWD PO MODYFIKACJACH
    Przez micjed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 12:23
  4. Pomiar mocy
    Przez Wiktor w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2006, 22:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •