Pokaż wyniki od 1 do 15 z 178

Wątek: Pomiar i wyniki mocy 180-tek po modyfikacjach rodzaje turbin k-03 i ich mozliwości

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    kolega Gregor napisał:
    ......pozatym mialem na mysli 1.8T do 300km na k03 i k04 i tutaj bylo wlasnie lojenie przez rogalowe innych..
    Niestety życie po raz kolejny pokazuje że jest dokładnie odwrotnie
    dziś było testowanie aut.
    2 identyczne leony, identyczna waga ,identyczne wersje aut,identyczne felgi a kierowca w czarnym leonie cięższy nawet z 15kg.
    Czerwony leon który ma mój ex setup ( który kiedyś na prawdę kilował dużo aut , Poniedziałkowe auta i też rogalowe BIG TURBO ale to było dawno i nie wracajmy już do tego gdyż nie chcę robić niepotrzebnych spięć bo jestem nastawiony pokojowo) z k04, dp by el-tec i dalej 2.5 cala przelot , tip forge ze stożkiem ,kompletne alu orurowanie i fmic z fmic.pl. Wykres leona z firmy R-Performance :

    kreski piękne prawda?
    Drugi leon z mniejszą turbiną k03s , z 3 calowym dp i wydechem,tip properfekt ze stożkiem ITG,kompletne orurowanie które mu robiłem i z takim samym fmic jak z czerwonego. Strojenie kiedyś na starych gratach by GTO. Strojenie było za czasów gdy leon mocno niedomagał a teraz zrobiłem sporo zmian mechanicznych ale korekty brak ( a zapłony same 0 więc może by coś GTO dorobił Konradowi jak się dogadają) . Wykresu auta niema ale z racji k03s i jej małej wydajności to myślę że 240km to jest optymistyczne założenie.

    Wyniki pojedynków a było ich wiele są takie że czerwony leon z Rogalowym softem 0-200 jest szybszy o jakieś maks pół długości w porywach do jednej ( ja autem jeździłem i na starcie deczko zyskiwałem ale to bardziej zasługa mojego lepszego startu niż z tego że czerwony jest szybszy). Wyniki z rolki są takie że czarny leon nawet ma lepszy niuton ale deczko słabszą górę. Na mój gust auta jadą praktycznie identycznie do 200km. Czerwonym za chorobę nie szło uciec czarnemu. W czerwonym boost to jest pik 1.5, potem trzyma 1.35 i faktycznie spada do 1.2. Góra w czerwonym jest deczko lepsza bo w czarnym z racji MNIEJSZEJ turbiny boost jest 1.2 i spada na 0.8 bara dlatego góra może być ciutkę słabsza.

    Teraz pytanie do kolegi gregor? Gdzie te auta R-performance tak zamiatają inne? Tutaj pojedynek nierówny bo mocniejszy setup strojony przez rogala nie daje słabszemu setupowi strojonemu przez GTO. Pytam się gdzie te 407NM i 284KM???? Jak mi moja logika podpowiada z k03s nie ma 400NM i 275KM no chyba że w hamowni na mineralnej tyle by wyszło.....Dlatego zejdźmy na ziemię i powiedzmy szczerze że moc jaką może mieć czarny to jakieś maks 240km i 350-360nm. Czerwony może mieć 250 góóóraaaaa 260km ( w co wątpię ) i ze 350NM. Gdzie się podziało przeszło 50NM???i 30km z wykresu???
    Szczerze to nie moja sprawa ale na prawdę wszyscy dziś widzieli minę właściciela czerwonego leona który włożył sporo kasy w auto ,a w strojenie 2 tys zł i auto nadal nie jest szybsze od teoretycznie wolniejszego auta. W dodatku w czerwonym leonie od razu był problem tego typu że :
    -doładowanie po biegach nie działa
    -procedura jakoś dziś też nie(dziś już na spokojnie bez spinania doszliśmy jak to z nią jest i działa wszystko ok więc tutaj w imieniu właściciela zwracam honor, chociaż jak się domyślacie to w ośce to jest bardziej lans niż konieczność ale ważne że już działa)
    -jak używam FS to auto od razu po zmianie biegów nie jedzie tylko ma zmułkę gorszą niż bez tego "bajeru"
    a co najgorsze NIE MA DEKLAROWANEJ MOCY którą niby miało 3 dni temu na hamowni u tunera a jest w takim samym stanie jak na wykresie, dmucha tyle samo i sam właściciel potwierdził ze odpycha się tak samo jak wtedy)
    Proszę także nie pisać bzdur ,że łącznik nie ogarnia bo po tym jak właściciele się łapali to ja potem zacząłem czerwonym śmigać ( sam mu zalałem auto na własny koszt i żeby nie było gadania to na tej samej stacji co zalaliśmy czarnego leona ,więc także różnic w paliwie nie było) i efekt był może deczko lepszy bo nadrobiłem te pół długości....
    Także pisanie że auto przez 3-4 dni zgubiło 40KM i 50NM jest totalną bzdurą i nie na miejscu. Nie wiem jak ta sprawa się zakończy bo zobaczymy co firma R-Performance odpisze na maila który do nich poleciał ale bardzo możliwe że leon trafi na niezależną hamownię obciążeniową i wtedy zobaczymy prawdziwy nie zawyżony wynik a wtedy będzie duży wstyd.......


    Proszę mojego postu nie traktować jako pojazd na firmę R-Performance bo mi to jest na prawdę lotto i jeżeli miałbym być stronniczy to raczej fałszowałbym fakty na korzyść Rogala niż GTO ( kiedyś troszkę była nie miła wymiana zdań ale to dawno i nie prawda dlatego mam nadzieję ze zapominamy o tym). Po prostu opisałem to tak jak widziałem i jak było. Świadków było wielu dlatego uwierzcie mi że nie mam najmniejszych podstaw by robić "reklamy" jednej czy drugiej firmie lecz po prostu zdałem sprawozdanie z tego co widziałem.....dlatego już z góry apeluję o posty na poziomie bez "napinki"

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:42 01:09 ---------- EDYCJA

    hmm dodam jeszcze bardzo istotny fakt który mógł mieć wpływ na ten wynik. Kierowca czarnego leona miał dziś urodziny i dlatego może auto zrobiło mu taki prezent nie dając się czerwonemu:P Może jutro już czarny dostanie baty tak jak powinno to mieć miejsce......
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 16-03-2013 o 16:58

Podobne wątki

  1. Pierwsze sondażowe wyniki wyborów
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 13:34
  2. Wyniki MBC ocena
    Przez ICE w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 17:11
  3. MICJED - 180KM 1.8T 99r FWD PO MODYFIKACJACH
    Przez micjed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 12:23
  4. Pomiar mocy
    Przez Wiktor w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2006, 22:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •