Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 47

Wątek: TT 225Q duzo pali.

  1. #16
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    225/40/18r powinno być OK więc to nie wina obwodu koła, pozostaje zrobienie tego o czym pisał Pawel-2005.
    Jeszcze nie słyszałem żeby 225KM nie posiadał komputera spalania, ale może były takie wersje.
    Ostatnio edytowane przez WW ; 05-03-2013 o 13:04

  2. #17

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    No tak sie akurat sklada,ze moja nie posiada

    EDYCJA ---------- Post dodany 13:09 13:16 ---------- EDYCJA

    a co do logow...to osobiscie nie znam zadnej ooby z mojej miejscowosci co by potrafila to zrobic

  3. #18
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    Cytat Zamieszczone przez WW Zobacz posta
    Jeszcze nie słyszałem żeby 225KM nie posiadał komputera spalania, ale może były takie wersje.
    były byly takie wersje, ale tez się kiedyś mocno zdziwiłem ... bo myślałem kiedyś ze kazda ma duzy fis
    Drr

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    17L nie jest normą i proszę nie powielać takich plotek, bo zaraz pójdzie w eter że 1.8T to nie r4 lecz V8, ewidentnie macie nie sprawne auta, jeżeli elektronika i szczelność zdiagnozowana prawidłowo, to szedł bym w kierunku podjechanego silnika, trzeba na pewno sprawdzić kompresję, spadek nawet 1 bara na którymś cylindrze będzie powodować podwyższone spalanie im większa różnica tym więcej pali.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    51
    Mi pali 15l/100km ale muszę się wysilić żeby tyle wyszło przy normalnej jeździe 12l/100km miasto

  6. #21
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Jezdze krotkie odcinki, auto pod chmurka. Nie jezdze jak emeryt, co prawda brak programu, ale 14l jeszcze nie wyszlo.
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  7. #22
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    17L nie jest normą i proszę nie powielać takich plotek, bo zaraz pójdzie w eter że 1.8T to nie r4 lecz V8, ewidentnie macie nie sprawne auta, jeżeli elektronika i szczelność zdiagnozowana prawidłowo, to szedł bym w kierunku podjechanego silnika, trzeba na pewno sprawdzić kompresję, spadek nawet 1 bara na którymś cylindrze będzie powodować podwyższone spalanie im większa różnica tym więcej pali.
    ZUCZEK ale jak ktos w miescie odpala auto przejedzie 2-3km i staje, gasi , potem znowu odpala i tak w kolko to przeciez przy przelozeniu na 100km to moze wyjsc i 20....a tu widze ze o to sie ocieramy. Bo jakby ktos normalnie jezdzil to sie zgodze ze 17 to troche duzo....troch ebardzo duzo chyba ze pedal to the metal...

  8. #23
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    51
    racja ja jak jadę do roboty to średnie mi pokazuje 19l silnik zimny 2 km do roboty

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak ale wtedy musiały by być to odcinki od do kompletnego wystygnięcia motoru, jak jest lekko ciepły zaraz łapie temp. i pali normalnie, no chyba że ktoś tak jezdzi to mija się z celem wsiadanie do auta jak dla mnie, taki styl to może skutkować poza wielkim spalaniem 20+ to i uszkodzeniem silnika i podzespołów.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    17l na 225q to nie jest normalne spalanie w normalnej jeździe. U mnie było 11-12l w mieście przy normalnej jeździe. W trasie potrafiła zejść do 7l przy spokojnej jeździe.

  11. #26

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    eee no chlopaki..niech was fantazja nie ponosi silnik ladnie chodzi. Jesli by nadawal sie do wyrzucenia o by nie mial mocy podejrzewam,nie przyspieszal by tak jak przyspiesza,walil by na niebiesko olejem itp. Nic z tych rzeczy... sprawdzane bylo na kompie...wtryski wszystko bylo okey. Mnie martwi tylko termostat...wczoraj nawet postawilemna doslownie godiznke,wpadlem zrobilem szybki trening...wychodze a samochod na ssaniu powyzej 1tys obrotow...rzejchalem doslwonie 1km i znowu go postawilem... zrobie termostat i wtedy sie zobaczy... a i jak by byl jebniety silnik to i w trasie by palil pewnie duzo...a przegonilem go z 80km troszke bardziej i wyszlo mi spalanie wedlug mnie 8,5 okolo...250km w tym ze 30 miasto...dzikuje,dobrnoc

  12. #27
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Napisałem ze to ostateczność po wnikliwej diagnozie elektroniki i podzespołów, jakiekolwiek nie poprawne działanie wszelakich czujników temp. jak i termostatu szczególnie w zimie, jak najbardziej sprzyja takiemu spalaniu więc jednak nie jest sprawny w 100%.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #28
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ŁukaszS - Jeździsz cały czas na nie dogrzanym silniku ( termostat !! ) , gasisz i zapalasz co kilometr w dodatku jest zima i na dokładkę nie wiadomo co z rzeczy które powinny być wymieniane było wymienione a co nie .
    Na to wszystko chcesz jeszcze ''rzucić'' gaz ...

    Wymień termostat , sprawdź pod ciśnieniem szczelność układu ( opis na forum ) , następnie wypadało by się zając innymi częściami odpowiedzialnymi za mieszankę paliwową czyli przepływką i sondą .
    Najlepiej o ich stanie przekonać się robiąc logi , to że nie potrafisz czy nikt w Twoim mieście nie potrafi to jest mały drobiazg . Każdy z nas kiedyś nie potrafił i kto chciał to się nauczył , opis i instrukcje masz na forum .

    Jeśli jednak sonda i przepywka nie były wymieniane kilka lat to nawet się nie fatyguj z diagnozowaniem tych części tylko od razu zamawiaj nowe .
    Jak auto będzie sprawne technicznie to wtedy się możesz zacząć się zastanawiać czy spalanie jest na Twoją kieszeń







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #29
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zdrowy motor w 225Q nie ma prawa tyle palić przy spokojnej jeździe. Trochę doinwestujesz, powymieniasz z czasem może zacznie jeździć tak jak zdrowe TT powinno. Jak nie masz ochoty inwestować w motor (skoro wcześniej pewnie tego nie zrobiłeś inaczej nie byłoby problemu) to można wsadzić gaz. Po co ma się silnik tyle męczyć
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #30
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Moja tak samo spokojna jazda 12 litrów zimą jest okropnie bo pompka szybko wychładza silnik i pompuje wodę do chłodnicy ,niby nie dużo ale zawsze woda się schłodzi jak jest na minusie,a co do spalania to termostat do sprawdzenia bo najwięcej chyba pali zanim się rozgrzeje nie patrzeć na 90 na blacie bo też może być uszkodzony wystarczy że lekko puszcza i lipa jest wiem co mówię bo ten temat przerabiam po kilka razy przy każdym VW czy AUDI

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-11-2016, 15:34
  2. Problem z odpaleniem - dużo błędów
    Przez T en M w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 19:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •