Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 47

Wątek: TT 225Q duzo pali.

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294

    TT 225Q duzo pali.

    Siemano,jestem swiezak,dopiero sie zarejestrowalem... od tygodnia jestem posiadaczem TT 225Q pierwsze usterki juz wyeliminowane...ale zostala mi kwestia spalania... az mnie przeraza... na miescie przy bardzo spokojnej jezdzie na tzw "emeryta" spalanie wychodzi jakies 17 litrow... to chyba nie jest normalnie.Dodam,ze nie wsciekam sie tylko jezdze spokojnie...byl podpinany pod komuter podczaas kuowani i nic nie pokazalo...co byscie radzili sprawdzic? O ile to jest nienormalne spalanie bo jak normalne to pier........ zakladam gaz

  2. #2
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    moja pali identycznie... i znajomej quattrówa 225 tak samo ... więc raczej to norma
    Drr

  3. #3
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594
    Cytat Zamieszczone przez ŁukaszS Zobacz posta
    ...zakladam gaz
    Jak masz to robić, to lepiej sprzedaj TT...

  4. #4
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    51
    Ty ale to jego decyzja będzie miał taniej o polowe jeżdżąc na gazie takich jak ty powiną nie być na forum od razu najazd na łukaszS

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    17 litrów przy jeździe emeryckiej to nie jest norma. Jak doktorsr Twoja też tyle pali to znaczy że bidulce coś dolega. To moja przy wolnej jeździe w mieście schodzi spokojnie do 12 ( pomijam zimę bo wtedy to 20 na krótkich odcinkach).
    Trzeba zrobić komplet logów bo np sonda może wariować a błędów brak:P

  6. #6
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    jak masz plan zakladać gaz, to załóż jak najszybciej, wiecej zaoszczędzisz ... bo uwierz ze na wache do TT idzie mnustwo chajsu ;]

    byłem na szczelości i logach w CSie ... przedmuchy usuniete, a sonda jest ok ... jedyny minus u mnie to najprawdopodobniej walnięta grucha i mi cały czas przeładowuje
    Drr

  7. #7
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    NIe mam 225 tylko ośkę ale 17 litrów to sporo za dużo i nie jest to tak że musi tak byc tylko oznaka iż w aucie coś pisząc kolokwialnie się spier... obstawiam sondę .... na forum jest napisane ile seria zdrowa pow palić w moim mniemaniu powinna wam palić 12-14 litrów w mieście to max ośka ok 10 spala pozdr
    jak będziesz potrzebował sondy pisz na PW

    EDYCJA ---------- Post dodany 09:42 09:45 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez doktorsr Zobacz posta
    jak masz plan zakladać gaz, to załóż jak najszybciej, wiecej zaoszczędzisz ... bo uwierz ze na wache do TT idzie mnustwo chajsu ;]

    byłem na szczelości i logach w CSie ... przedmuchy usuniete, a sonda jest ok ... jedyny minus u mnie to najprawdopodobniej walnięta grucha i mi cały czas przeładowuje
    no właśnie Doktorze a to powoduję że spalanie masz z kosmosu

  8. #8
    Awatar doktorsr
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    481
    Cytat Zamieszczone przez ziembol89 Zobacz posta
    NIe mam 225 tylko ośkę ale 17 litrów to sporo za dużo i nie jest to tak że musi tak byc tylko oznaka iż w aucie coś pisząc kolokwialnie się spier... obstawiam sondę .... na forum jest napisane ile seria zdrowa pow palić w moim mniemaniu powinna wam palić 12-14 litrów w mieście to max ośka ok 10 spala pozdr
    jak będziesz potrzebował sondy pisz na PW

    EDYCJA ---------- Post dodany 09:42 09:45 ---------- EDYCJA



    no właśnie Doktorze a to powoduję że spalanie masz z kosmosu
    nie prawda, bo wtedy komputer mi domyka przepustnice i jade ledwo na pół gwizdka
    Drr

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    Dodam,ze to spalanie wynika z czestego gaszenia samochodu,pokonam 1km i gasze...za jakies 30min znowu tak samo...pozniej chwilke sie pokrece...znowu postawie na 15-30 min....jeszcze sprawa termostatu...na trasie osiaga jakies 70pare 80 stopni...na miescie dojdzie do 90...wina termostatu? termo i tak za chwilke bedzie si kwalfikowalo do wymiany...

    EDYCJA ---------- Post dodany 09:48 09:55 ---------- EDYCJA

    aaa wroce do kwestii zalozenia gazu niby co w tym strasznego? Kolega wyzej napisal zeby lepiej przedac TT...z tym,ze ja robie sporo km... wiec nie widzi mi sie wydawanie 100zl dziennie na benzyne...jak moge wydac 50 zl. samochod sie nie rozleci od tego,a chce jezdzic TT...a co to przeszkadza,ze na gazie? Ja tam nie mam sie czego wstydzic...kokosow nie zarabiam,a polowa w kieszeni zostanie.

  10. #10
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Lukasz, auto twoje i twoja decyzja. Spalanie takie jak podales w 1 poscie przy zaznaczeniu jazdy na emeryta nie jest normalne, ale jak juz opisales dalej jak jezdzisz, czeste stawanie gaszenie etc to wcale bym sie nie zdziwil ze masz i 20, bo to tak zawsze bedzie...

    Co do Gazu, jest tylu zwolennikow co i przeciwnikow, ja gazu nie toleruje bo poprostu uwazam ze auto zrobione na benzyne, powinno na niej jezdzic a poza tym smierdzi nie zaleznie od instalacji. ALE rowniez jakis czas temu ogladalem program o instalacjach i powiedzial fajna rzecz jakis inzynier czy ktos tam, ze sa "pakiety" instalacji drogie als my polacy to zastapimy te rurke tansza, ten wezyk ogrodowym i jeszcze jakies elektroniczne rzeczy ze mozna pozastapywac.....no i sie pozniej sypie zapewne taka instalacja. To tak jak auto na oryginalnych czesciach z fabryki a potem zmienia sie na najtansze zamienniki, pasowac bedzie ale na jak dlugo....

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    A tam,jak napisalem...bosem narkotykowym nie jestem (jeszcze ) mialem wczesniej BMW 7 w gazie...wymienialem filterki,regulowalem...co 5tys m... jesli byla hwila gdzie mi chociz raz samochod zarzucil to odrazu lecialem do gazownika...nie narzekalem,jezdzilo sie dobrze.Smierdzialo mi rz gazem,bo obejmy sie poluzowaly i walilo do kabiny. A tak bylo wszystko okey,a dokladnie to i tak zrobie swoje U mnie sie skonczyly czasy jezdzenia na benzynie...a tu spalanie miw ychodzi co niegdys jak mialem S4 4.2 w recznej skrzyni. Takze jest roznica...no i cena benzyny z dnia na dzien coraz wiecej zobaczymy jak spalanie sie poprawi i zejdzie ponizej 15 to nie zakladam..a jesli dalej bedzie kopcic 17 to bez zastanowaniea . Pozdro wszystkich

    EDYCJA ---------- Post dodany 10:12 10:14 ---------- EDYCJA

    spalanie po trasie przy jezdzie znacznie ponad deklarowanymi przez przepisy predkosciami wynosi 8-9litrowPb...a co do termostatu to pierwsze co moze jeszcze dzisiaj zmienie...zobaczymy czy sie cos zmieni w splaniu.

  12. #12
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Mi aż tyle nie pali, coś masz skopane jeśli przy emeryckiej jeździe Ci 17 wciąga. Chociaż miałem moment kiedy spalanie było koło 18 litrów ale to okazał się walnięty DV i dlatego tak ciągnęła, możesz to sobie sprawdzić to nic nie kosztuje

  13. #13
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Nie wiem jak jest u Ciebie ale często na zimę kierowcy zakładają kapcie na wysokim profilu co zwiększa obwód koła i komp może nieprawidłowo obliczać spalanie bo źle pokazuje km. Przy takiej jeździe jak piszesz powinien mieścić się 10L~12L/100km.
    Komputer będzie pokazywał źle ale spalanie przynajmniej w teorii powinno być niższe od standardowego obwodu koła.
    Ostatnio edytowane przez WW ; 05-03-2013 o 11:39

  14. #14
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez WW Zobacz posta
    Nie wiem jak jest u Ciebie ale często na zimę kierowcy zakładają kapcie na wysokim profilu co zwiększa obwód koła i komp może nieprawidłowo obliczać spalanie bo źle pokazuje km.
    Dla tego optymalnym , zalecanym jest jazda w lecie na 45/ R17 a zima 55/R16
    I TT

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Łuków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    294
    Po pierwsze primo...nie mam komputera gdzie by mi pokazywalo spalanie... to wedlug moich wyliczen a po drugie to czy lato czy zima to mam 18 cali na 40 profilu takze tego....

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-11-2016, 15:34
  2. Problem z odpaleniem - dużo błędów
    Przez T en M w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 19:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •