Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: AMK i problem z kopceniem :-(

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Czeladź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14

    AMK i problem z kopceniem :-(

    Czesc

    Mam taki problem auto audi s3 2001 AMK gdy stoi na wolnych obrotach jak się rozgrzeje to zaczyna ostro dymic (nie ubywa oleju, płynu) wygląda na to że nie spala paliwa. Miałem uszkodzona 1 sondę została wymieniona teraz pojawił się błąd P0140 czyli 2 sonda nie pracuje stoi w miejscu około 0,5v oczywiście podmieniłem sondę na trzy inne i dalej to samo. W grupie pomiarowej 46 na 2 sondzie nie pracuje temperatura na wszystkich 3 sondach jest -15 stopni nie wiem czy ma takbyc.

    Przestaje kumac o co chodzi, pierwsza sonda pracuje według mnie ok (np. na niej zmienia się temp i reszta parametrów jest w normie)

    Nie wiem co teraz sprawdzac....

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    P0140 najcześciej jest spowodowane przerwą lub zwarciem na przewodach elektrycznych .
    Skoro próbowałeś kilka sond i nie pomogło to trzeba sprawdzić całą wiązkę od wtyczki aż do ECU włączając w to samą wtyczkę .

    Jeśli chodzi o kopcenie to sprawdź dokładnie cały system odpowietrzania skrzyni korbowej i pokrywy zaworów ( PCV ) a w następnej kolejności turbinę .
    Skoro napisałeś że nic nie ubywa to myślę że można na razie wyeliminować pierścienie lub zawory .... Nie mniej jednak przy nieszczelnych uszczelniaczach turbiny powinny być jakieś zauważalne ubytki ..









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Czeladź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    a jak ma byc w 43 grupie ma byc tam temperatura czy nie ma pokazywac?

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Kopcenie a Kopcenie, jaki kolor jaki smród. Teraz gdy jest zima to widać dużo pary która jest biała szybko się unosi i nie śmierdzi, Jeżeli nie spala paliwa to dym powinien być czarny.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Kopcenie a Kopcenie, jaki kolor jaki smród. Teraz gdy jest zima to widać dużo pary która jest biała szybko się unosi i nie śmierdzi, Jeżeli nie spala paliwa to dym powinien być czarny.
    Jeżeli nie spala paliwa to dym powinien być biały lub niebieski, czarny to właśnie objaw za bogatej mieszanki, myślę że problem kopcenia nie ma nic do problemu z sondą, po prostu zbiegły się dwie usterki, elektryczna i mechaniczna.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Czeladź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    co do kabli są wszystkie ok

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •