Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Wątek: Auto toczy się pomimo wrzuconego biegu

  1. #16
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No jak masz w agonalnym stanie, to mogło popuszczać lekko
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #17

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Niezbyt miłe te wiadomości. Liczę na to... że góra była stroma jednak, a ja od auta zbyt wymagam. Ale tak w ogóle, pojadę pomierzyć kompresje.

  3. #18
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Jeżeli sprzęgło by popuszczało w takim przypadku to znaczy że już w ogóle nie dało by się ruszyć tym samochodem.

  4. #19

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Nie no to nie aż tak... jeżdżę spokojnie. Tylko coś tam czasem dwumas mi się odezwie. Ale to i tak jeszcze nie jest tragedia.
    Niedobrze... jeżeli to silnik

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Podsumowując: jestem przewrażliwiona, a autko stało na bardzo stromej górze. Z samochodem wszystko ok.

  5. #20
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Uffff....kamień z serca
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #21

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Jerry - jednak kamień na sercu
    Kompresji nie trzyma - nagar na zaworach, nie domykają się. Autko już w gruntownym remoncie. Więcej będę Wam pisać w moim wątku, jak się wszystko skończy szczęśliwie. 3majcie kciuki, bo myślę że to wszystko wyjdzie tylko na bardzo duży plus

  7. #22
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Na pewno będzie dobrze
    Using Tapatalk

  8. #23
    Awatar przemeks
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    1999
    Kolor
    -----
    Posty
    336
    Wilczyco, z ciekawości zapytam, czy na logach wszystko było ok kiedy je ostatnio robiłaś?
    Wiem, że dbasz o auto bardzo mocno więc jak trudne do diagnozy jest takie niedomaganie silnika, że wyszło w sumie przypadkiem :/ ?

  9. #24

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Na ostatnich logach - właśnie nic niepokojącego nie wyszło. Robiłam je z gregor10.
    Teraz wszyscy byliśmy w szoku. Z resztą mówili mi mechanicy, że wszystko ok - stąd mój wcześniejszy post. W warsztacie stwierdzili, że skoro jedzie i to bardzo dobrze, to kompresja jest ok, jest to niemożliwe żeby coś było nie tak. No i odwlekali moje mierzenie kompresji w czasie. Bardzo mnie to denerwowało. W końcu pojechałam do znajomego. Wziął auto, przejechał się, powiedział, że jak nie sprawdzi naocznie tej kompresji to nie uwierzy, bo auto szło. A zna się na autach na co dzień. Sprawdziliśmy. I zawory przez nagar się nie domykały, przez co z cylindra schodziło ciśnienie. Znajomy już mnie nie wypuścił. Zrzuciliśmy głowicę... potwierdziły się nasze przypuszczenia o nagarze na zaworach i ich niedomykaniu. "Przy okazji" zrobiliśmy wszystko co trzeba, żeby już za jakiś czas tego nie ruszać... szklanki, pierścienie. Ale opiszę to jak już się skończy wszystko szczęśliwe Autko odpali i pojedzie. Olej zmieniam na liqui moly 10w60 Race Tech GT1.
    Ostatnio edytowane przez Wilczyca ; 24-12-2014 o 09:17

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Niewiarygodne co opisujesz, auto miało moc a kompresji brak, więc z czego była moc? tak więc jeżeli kompresji brak, zapewne mocy nie było, bynajmniej nie tyle, aby powiedzieć że szła, mniejsza o większość, dobrze że nie dałaś się namówić na soft, bo pewnie zbierała byś silnik z szosy jak to pewien BAM w idealnym stanie, po zwiększeniu mocy chip tuningiem.
    Jeżeli zostajesz przy nominale zrób koniecznie honowanie, nie daj się namówić na ich zmianę bez tego zabiegu.
    Mam nadzieje że auto trafiło w końcu w dobre ręce i ten ktoś wie co robi, tak więc, powodzenia
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to ,że auto jedzie to nie znaczy ,że ma dobrą kompresję. Szczerze to niema opcji aby przez nagar zawory się nie domykały. Mogą byc krzywe i wtedy zalepią się nagarem ale nagar się nie pojawi na przylgni gniazda zaworu w miejscu gdzie się styka z gniazdem.A tak na marginesie to ile wynosiła ta kompresja? Trzeba sprawdzić szczelność głowicy i jak coś to szlif zaworów ,gniazd i docieranie aby było jak trzeba. Polecam pomierzyć czy zawory są proste Ja nie wiem jak w logach ktoś chciał zmierzyć kompresję albo ocenić stan silnika, dobrze ,że na tym silniku ktośnie zrobił wirusa na 300km. Ale do rzeczy.
    Skoro jest duży nagar to skądś się musiał pojawić. Silnik jak jest sprawny to sam oczyszcza się z nagaru z racji odpowiednich temp i przepływów. Oby nie było tak ,że usuniecie np tylko skutek a nie przyczynę. Koniecznie zmień gumki zaworowe i ja bym przehonował cylindry i dał nowe pierścienie. Samo oczyszczenie głowicy nie wiele da tym bardziej ,że jakoś mi się to kupy nie trzyma. Najlepiej zapodaj jakieś fotki jak to wszystko wygląda.

  12. #27

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    W woli ścisłości, żebyście się już nie rozpisywali co się powinno, a co nie. Zostało zrobione:
    - wymiana pierścieni tłokowych
    - honowanie tulei w bloku silnika
    - wymiana szklanek hydraulicznych
    - wymiana panewek korbowodowych
    - wymiana uszczelki głowicy, dekla zaworowego, kolektora ssącego/wydechowego itd.
    - naprawa głowicy (szczelność, planowanie, wymiana uszczelniaczy zaworowych, wymiana prowadnic zaworowych, naprawa gniazd zaworowych, docieranie zaworów)
    - czyszczenie odmy i układu dolotowego
    a do tego jeszcze wymieniłam turbosprężarkę (żeby za jakiś czas nie trzeba było tego ruszać - stara siedziała od 1999 roku, choć założę się że była lepsza niż niejedna ) i oczywiście wszystkie płyny

    A czy wcześniej auto jechało czy nie... nie będziemy się rozpisywać. Zawsze mówiłam że będę mieć seryjne auto i takie zostanie. Myślę że nie ma potrzeby pisać tu o jakiś softach na 300 koni. Znacie mnie. Silnik ma już swoje lata i miało prawo się to stać.

    PS. Wczoraj autko śmigało. Delikatnie na początek, ale ładnie gada

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A kompresja była taka, że dobijało do prawidłowej, ale powoli schodziło ciśnienie na cylindrze - przez niedomknięte zawory. Widziałam je po ściągnięciu głowicy i ten nagar na nich. Więc myślę, że podczas jazdy mogło tego nie być aż tak czuć, bo przecież wszystko tam pracuje i że tak powiem ciśnienie nie zdążyło zejść, by silnik już się kręcił dalej. No chyba że źle rozumiem

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    W woli ścisłości, żebyście się już nie rozpisywali co się powinno, a co nie. Zostało zrobione:
    - wymiana pierścieni tłokowych
    - honowanie tulei w bloku silnika
    - wymiana szklanek hydraulicznych
    - wymiana panewek korbowodowych
    - wymiana uszczelki głowicy, dekla zaworowego, kolektora ssącego/wydechowego itd.
    - naprawa głowicy (szczelność, planowanie, wymiana uszczelniaczy zaworowych, wymiana prowadnic zaworowych, naprawa gniazd zaworowych, docieranie zaworów)
    - czyszczenie odmy i układu dolotowego
    a do tego jeszcze wymieniłam turbosprężarkę (żeby za jakiś czas nie trzeba było tego ruszać - stara siedziała od 1999 roku, choć założę się że była lepsza niż niejedna ) i oczywiście wszystkie płyny

    A czy wcześniej auto jechało czy nie... nie będziemy się rozpisywać. Zawsze mówiłam że będę mieć seryjne auto i takie zostanie. Myślę że nie ma potrzeby pisać tu o jakiś softach na 300 koni. Znacie mnie. Silnik ma już swoje lata i miało prawo się to stać.

    PS. Wczoraj autko śmigało. Delikatnie na początek, ale ładnie gada

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A kompresja była taka, że dobijało do prawidłowej, ale powoli schodziło ciśnienie na cylindrze - przez niedomknięte zawory. Widziałam je po ściągnięciu głowicy i ten nagar na nich. Więc myślę, że podczas jazdy mogło tego nie być aż tak czuć, bo przecież wszystko tam pracuje i że tak powiem ciśnienie nie zdążyło zejść, by silnik już się kręcił dalej. No chyba że źle rozumiem
    fajnie ,że zostało to zrobione tak jak trzeba.
    Odnośnie kompresji to tutaj się to jakoś zbytnio nie trzyma kupy bo nawet minimalne coś pod zaworem sprawia ,że kompresja jest bliska zeru( przerabiałem to niedawno w pewnym aucie). A jak ktoś sprawdzał czy kompresja spada skoro w każdym manometrze jest zaworek kierunkowy i to kompresja uciekała z manometru do cylindra ( nigdy silnik się nie ustawi gdy tłok jest w GMP) a nie z cylindra do kolektora;/
    Także coś ten mechanik bardzo chciał zrobić ten remont nie koniecznie złego silnika albo jakaś informacja została lekko przekręcona.

  14. #29

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Nie, mechanik ok odkryłam niezły ukryty talent z autem obchodził sie tak jak nigdy nie widziałam do tej pory to ja pewnie przekręciłam cos
    Jestem ciekawa wiec jak teraz będzie auto chodzić. Na razie jeżdzę delikatnie

  15. #30
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Wrzuć fotki jak to wyglądało po rozebraniu. Jeśli posiadasz.

Podobne wątki

  1. Brak 6 biegu po wymianie oleju
    Przez gozdziu w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2016, 16:05
  2. TT na 3 biegu szarpie
    Przez kamillo0303 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 10:58
  3. Traci moc od 3 biegu
    Przez Kuci w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 10:47
  4. wyświetlanie biegu na fis
    Przez Pawel-2005 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 22:43
  5. Synchronizator czy Piesek na biegu poszedł?
    Przez MichalTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •