Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Karanie w zimę

  1. #1
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478

    Karanie w zimę

    Muszę przyznać, że nowością jest dla mnie karanie za odśnieżania auta przy włączonym silniku, zgodnie ze sztuką, gdzie możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 300 PLN. Naruszamy bowiem aż dwa przepisy. Pierwszy zakazuje oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu, za co grozi 50/100 zł mandatu, a drugi nie pozwala na używanie auta, które powoduje uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin lub hałasem - to kosztuje 300 zł. Jak napisał "Dziennik Gazeta Prawna", kierowca przyłapany na odśnieżaniu samochodu z włączonym silnikiem może być ukarany za złamanie jednego z ww. przepisów, ale nie obu jednocześnie.

    Wczoraj o północy w Warszawie była nagonka i w promieniu 2 km widziałem 3 patrole zatrzymujące do kontroli kierowców, czyli sezon się rozpoczął.

    Dodatkowo - to nas zdecydowanie nie dotyczy, należy mieć odśnieżone szyby/dach itp. sprawne wycieraczki i płyn do spryskiwaczy - tu kary są znacznie większe. Więcej info: 500 złotych za nieodśnieżone auto | Super Nowości

    Co do pierwszego - spotkał się ktoś z egzekwowaniem takiego przepisu? Takiego mandatu bym nie przyjął, licząc, że wygram w sądzie. Ciekawe co sąd rozumie poprzez oddalenie się od samochodu bo chyba nie znajdowanie się w odległości nie większej niż 0,5m od niego. Jest jeszcze kilka innych smaczków. W wolnej chwili przejrzę, chyba, że jesto wszystkim doskonale znane?

  2. #2
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    A czy już samo wyjście z auta z pracującym silnikiem nie jest oddaleniem się? W końcu pozbawiasz się kontroli nad pojazdem, jakby nagle ruszył.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    131
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Granat
    Posty
    37
    Oni robią wszystko, żeby tylko z nas zedrzeć i łatać dziury w budżecie - szkoda, że nie na drogach. Kolejny absurdalny jak dla mnie przepis. Niedługo to nie będzie można puścić bąka w swoim samochodzie...

  4. #4
    Awatar spider
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    115
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    316
    Za chusteczke bym nie przyjal takiego mandatu, od razu do sadu z debilami. Przepis przepisem ale jak zryty beret ma policjant jesli wystawi za takie cos mandat.

  5. #5
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Bardzo Ciekawy temat poruszyles nie raz juz sie nad tym zastanawialem jak to jest wlasnie . W niemczech jest dokladnie tak samo z jednej strony pojadz do jazdy musi byc odpowiednio przygotowany… ( bo jak nie to punkt i mandat) z drugiej strony motor nie powinien chodzic wiecej jak 1min. (bo punkt i mandat)- ochrona srodowiska itd. I badz tu madry .

    No chyba ze wszyscy mamy w np. Webasto sie zaopatrzec :P
    I TT

  6. #6
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Sądy tu też nie pomogą,w Niemczech już dawno tak jest.Oddalenie się od pojazdu,wystarczy ,że wyjdziesz z auta,pozostawiasz go bez "opieki" z włączonym silnikiem,drugie emisja spalin.Przykład pijany kierowca w samochodzie,kluczyki w stacyjce,mimo iż silnik wyłączony.Żaden sąd to nie interesuje,ale tu akurat po jednej stronie jest nietrzeźwa osoba.Może kilku pierwszym uda się sądzić a z biegiem czasu nieprzyjęcie mandatu będzie się kończyć zaoczną rozprawą.Prawda taka ,że kierowca w tym kraju ma gorzej od mordercy,bandyty itp.

  7. #7
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Ktos kiedys mi powiedzial iz prawdziwy kierowca NIGDY nie zostawia kluczykow w stacyjce . Ja tam tego sie trzymam
    I TT

  8. #8
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Trudno odpalone auto odśnieżać bez kluczyków a właśnie za to będą karać,hehe.Przypomniałem sobie taką scenkę "zna Pan powód kontroli(zatrzymania)? Tak - dziura w budżecie...

  9. #9
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Słuchajcie, ale po co do odśnieżania auta włączać silnik? Czy ta dyskusja ma sens?

  10. #10
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    pewnie po to jak samochód stoi jakiś czas i ma lód na szybie.Dyskusja jak każda inna...

  11. #11
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    pewnie po to jak samochód stoi jakiś czas i ma lód na szybie.
    Wg. mnie tylko o to chodzi.
    I TT

  12. #12
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Zdrowe to dla silnika nie jest,zagrzać,stojąc też się szybko nie zagrzeje a w skrobaniu pomaga,w Fordzie dodatkowo ogrzewanie przedniej szyby...

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Przepis niestety martwy, ale nie nowy, tylko kara wzrosła, osobiście denerwują mnie kierowcy którzy tak robią, nie jest to ani dobre dla silnika, ani dla środowiska i uciążliwe dla ludzi szczególnie jak złoma odpali i kopci ci pod nosem
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Zacznijmy od tego, że zanim się nagrzeje samochód tak by szyba odmarzła trzeba przynajmniej 5 minut by silnik chodził stojąc w miejscu. Przez ten czas odśnieży się już dawno samochód.
    Jak ktoś drapać nie chce to niech założy coś na szybę.
    Są też lepsi specjaliści. Po odpaleniu na 20 stopniowych mrozach gonią zimny silnik do 5 tys obrotów na postoju by im nie zgasł i szybciej się zagrzał, a za nimi chmura dymu na parkingu.

    Odśnieżanie dachów uważam, że powinni bardzo karać. Nie raz widziałem mistrza który ciągnie za sobą zasłonę śnieżną z dachu. Wszystkie samochody jadące za nim niewiele widziały bo śnieg zostawał im na szybie.

    ps. co do ochrony środowiska to chyba w nowszych samochodach po odpaleniu nic nie czuć, ja u siebie czuje tylko parę wodną
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 15-01-2013 o 22:24

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Są też lepsi specjaliści. Po odpaleniu na 20 stopniowych mrozach gonią zimny silnik bo 5 tys obrotów na postoju by im nie zgasł i szybciej się zagrzał, a za nimi chmura dymu na parkingu.
    No nie! Takich zawodowców, to jeszcze nie widziałam. Kto wpada na takie pomysły?

Podobne wątki

  1. Koła na zimę Quattro
    Przez Darekk w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 09:33
  2. Audi TT w Alpy w ZIME!!!
    Przez archi781 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 03:25
  3. Łańcuchy na zime
    Przez archi781 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 17:09
  4. felgi + opony na zimę
    Przez cornel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2009, 22:59
  5. Jakie dywaniki na zimę?
    Przez SilverTM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •