Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Przyszedł czas na zmiany

  1. #1

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155

    Przyszedł czas na zmiany

    Przede wszystkim witam wszystkich po dłuższym nie udzielaniu się na forum.

    Tak jak w temacie przyszedł czas na zmiany w mojej TT. Poobjeżdżałem parę miejsc w celu zasięgnięcia porady w którym kierunku uderzyć ze zmianami. Większość optuje przede wszystkim za zmianą wydechu. Mało kto (chyba tylko jedna osoba) za zmianą turbo (z K03 na K04). No i tu nasuwają się pytania jeśli chodzi o wydech. Otóż:
    Czy faktycznie Milltek jest najlepszy ?
    Co z katem ? Wywalić czy wstawić sportowy. Czytałem temat Milo o Jego wydechu i nie wiem jak faktycznie wygląda to na przeglądach - czy są problemy ?
    No i co z tymi lambdami - słyszałem że jak są za to komputer szaleje.
    Cena, czy suma rzędu około 2500 zl to dużo jak za materiały i robociznę czy zdecydować się tylko na kupno i instalować w kraju ?
    Jako że moja TT przy zakupie już miała czipa - czy po wymianie wydechu mocno trzeba przeprogramowywać go jeszcze raz ?
    No właśnie a może Wy mielibyście jakieś pomysły co należałoby na wstępie zrobić jeszcze oprócz wydechu ?
    Będę z góry wdzięczny za wszelką udzieloną mi pomoc i porady. Dzięki

    P.S. Jako że czytałem w którymś z wątków o problemach z przesyłkami części chciałbym zaoferować pomoc w ich przywiezieniu z Wielkiej Brytanii. W kraju będę pod koniec lutego początku marca (przegląd) i jeżeli ktoś chciałby jakieś części które trzeba sprowadzać to możecie zacząć zbierać kase i dajcie mi znać. Za wiele części nie wezmę ale zawsze coś
    ...

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Wedlug mnie najtansze modyfikacje ktore razem moga dac jakies przyrosty mocy i beda przydatne w zaawansowanych modach to : to porzadny dolot tj jakas rura najlepiej gumowa doprowadzajaca zime powietrze np. z kratki zderzaka dodatkowo dobry obudowany filtr powietrza zeby nie czerpal cieplego powietrza generujacego przez silnik. Nastepnie mozna zajac sie przy delikatnym modzie down pipem albo przyszlosciowo kompletnym wydechem. FMIC nie za duzy i nie za maly zeby nie powodowal zbednego zwiekszenia pojemosci dolotu. Wtedy jak juz mamy przygotowany te podzespoly mozna myslec o zmianie turbiny. Jezeli decydujemy sie na cos innego niz oryginal to trzeba pamietac przy budowie wydechu zeby nie modyfikowac pozniej up-pipu tj kawalka wydechu z flansza wychodzacego z turbiny "czesci goracej" co idzie za wymiana turbo to jakies wtryski. Z tego co wiem to tloki z 225 KM wytrzymuja ~400KM uklad korbowy jest najbardziej narazany na mody wiec jak juz cos konkretnego 330+ to ja juz bym zmienial korbowody a jak maxymalnie pod 400 to rowniez tloki i pozadne wywazenie walu. I wedlug mnie program robi sie na koniec po wszystkich modach mechanicznych . W skrócie tak wyglada moje zdanie.

    pozdro

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Generalnie zgadzam sie z tym co napisal Pawel... Do Ciebie nalezy decyzja jak daleko chcesz modyfikowac swoje auto..
    Z tego co napisales wynika ze chcesz zostac przy seryjnej turbinie , tak wiec proponuje nastepujace modyfikacje :
    -Kompletny wydech wlacznie z DP , przy okazji warto pozbyc sie katalizatora lub zmienic na sportowy..
    Miltec jest dobra firma , godne polecenia sa tez Borla i Blueflame ...
    Jesli zdecydujesz sie na wywalenie katalizatora powinienes wkrecic dystans miedzy sade lambda (pewnie widziales fotki )

    -Spotrowy filtr powietrza , nie daje tak wiele ale zawsze cos , zyskasz przy okazji bedziesz slyszal dzwiek Dv..
    -DV powinien byc wymieniony zaraz po programie , godne polecenia sa najnowszy z APR , Forge 007 lub Hyperbost..
    -FMIC to dobry pomysl , w zmodyfikowanym aucie maly seryjny intercooler nie radzi sobie tak jak powinien.. Polecam Forge.
    Jesli chodzi o program to zaadaptuje sie bezproblemowo do tych modyfikacji , choc nie wiedzac z jakiej firmy masz chipa nie moge tego powiedziec ze 100%


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Dzięki chłopaki za te podpowiedzi choć przyznam szczerze że jak pierwszy raz przeczytałem odpowiedź Pawła to pomyślałem sobie - cholera chyba nie obejdzie się bez słownika żeby to sobie przetłumaczyć Za drugim razem nie było tak źle i w sumie zrozumiałem chyba o o chodzi
    Jeszcze raz dzięki. Jak już wszystko będzie zrobione to wstawie fotki jak to wygląda

    I jeszcze jedno. Sprawdziłem jeszcze angielskie forum TT ang forum TT pod kątem wywalenia (lub wymiany na sportowy) CAT. Okazuje się że według nich wywalenie CAT-a daje różnice wielkości 2-4 bhp. Ktoś zgadza się lu zaprzecza ?
    ...

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mysle ze na pewno wiecej , kwestia czy mowimy o samych katalizatorach czy w polaczeniu z wymiana calego wydechu ktory w serji jest bardzo restrykcyjny...
    W wersji 225 wymiana samej DP na 3 calowa moze dac 10 - 15 Km ..W 180 DP nie jest tak pozawijana tak wiec zys pewnie bedzie mniejszy ..
    Nie widzialem nigdzie konkretnych wykresow z hamowni dla 180-siatki ale mysle ze spokojnie mozna liczyc na 5-6 koni z samego wywalenia katalizatora..Jest to teoretyczna prognoza bo bardziej orientuje sie w 225 ....



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar Pajak
    Dołączył
    Apr 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    polarsilber
    Posty
    248
    Skoro jestes w Wielkiej Brytanii i nie masz problemow logistycznych ze zdobyciem wydechu Millteka (takie jakie mialem ja z Polski - bardzo ciezko to sprowadzic bez znajomosci), to zdecydowanie polecam Ci wlasnie Millteka. Kup caly uklad (do wyboru czy z rezonatorem czy bez, to bez znaczenia dla osiagow). Tylko najlepiej montuj to na miejscu, dlatego ze mimo ze to dedykowane, to i tak nic niepasuje do siebie i trzeba ostro rzeźbic zeby to poprawnie, prosto i równo zamocowac.

    Teraz co do katalizatora. Otóż jesli przeglady rejestracyjne bedziesz robil w Polsce to nie ma problemu - mozesz go wywalac. Oczywiscie przy przeglądzie bedziesz pewnie musiał cos tam "dopłacić" panu diagnoscie ale w PL przejscie przeglądu bedzie na pewno latwiejsze niz w GB.

    Zyski mocy beda na pewno odczuwalen - ja wlasnie niedawno wywalilem kata oraz zmienilem caly uklad na Millteka i jestem bardzo zadowolony. Jeszcze mam seryjny DP ale i tak te zmiany co poczyniłem daly sporo. DP wymienie w dalszej kolejnosci, i Tobie oczywiscie tez to polecam tak jak mówią koledzy...

    Co jeszcze... no DV na pewno mozna zmienic na np. Forge 007 (łatwo dostepny i chyba tani w GB) albo jakikolwiek inny, byle nie OEM Bscha

    Idąc dalej - FMIC jesli Ci sie chce i masz kaske, tez montuj smialo.

    Natomiast odradzam raczej wymiane filtru powietrza na mokry olejowy (np. K&N) bo bardzo szybko i czesto będzie Ci od niego padać przeplywomierz (przepływka nie lubi drobin oleju, które sie z takiego filtra wydzielają). Czyli generalnie ja głosuję zawsze na filtr fabryczny, a jesli juz zmieniac to na jakis suchy.

    Co do programu komputera, to jesli wogóle bedziesz go musial ruszac, to na pewno na samym koncu, jak juz zrobisz wszystkie inne modyfikacje na jakie sie zdecydujesz.

    To tyle - zycze powodzenia w modach!
    Pozdrawiam!
    Pajak

  7. #7

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Wydaje mi się że po Waszych podpowiedziach za które notabene bardzo dziękuję mam konkretny zarys co będę u siebie robił. Jedyna kwestia która mnie nurtuje (w sumie najmniej chyba konkretna) to sportowy filtr powietrza. Na pewno macie już w tej kwestii pewne doświadczenie - polecilibyście może jakiś konkretny ?
    ...

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    pipercross jest podobno bardzo dobry nie niszczy przeplywki ale nie ma obudowy :/ ja mam cda carbon boxa ktory podobno niszczy przeplywke poniewaz po czestych myciach zaczyna przepuszczac wiecej brudu ale chyba sztuka sztuce nie rowna. Na temat innych nie mam zdania poniewaz nie korzystalem ani nie rozmaiwalem z nikim kto uzytkowal jakis inny filtr

    pozdro

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ja tez mam BMC CDA i jestem zadowolony...
    Takie filtry trzeba oliwic z wyczuciem i zawsze warto odsaczyc troszke recznikiem papierowym i przeleciec delikatnie odkurzaczem..
    Olejku ma byc tylko tyle zeby drobne czesci kurzu przyklejaly sie do filtra ...
    Jesli zrobimy to z wyczuciem to przeplywajace powietrze nie powinno odrywac czasteczek olejku..
    Zreszta budowa teo filtra troche minimalizuje to ryzyko....



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    000
    Posty
    155
    Cytat Zamieszczone przez Paweł
    pipercross jest podobno bardzo dobry nie niszczy przeplywki ale nie ma obudowy :/ ja mam cda carbon boxa ktory podobno niszczy przeplywke poniewaz po czestych myciach zaczyna przepuszczac wiecej brudu ale chyba sztuka sztuce nie rowna. Na temat innych nie mam zdania poniewaz nie korzystalem ani nie rozmaiwalem z nikim kto uzytkowal jakis inny filtr

    pozdro
    he no cóż chyba widocznie nie można mieć wszystkiego

    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Takie filtry trzeba oliwic z wyczuciem i zawsze warto odsaczyc troszke recznikiem papierowym i przeleciec delikatnie odkurzaczem..
    Olejku ma byc tylko tyle zeby drobne czesci kurzu przyklejaly sie do filtra ...
    Jesli zrobimy to z wyczuciem to przeplywajace powietrze nie powinno odrywac czasteczek olejku..
    Zreszta budowa teo filtra troche minimalizuje to ryzyko....
    dzięki za fachową poradę na temat czyszczenia

    No cóż wydaje się że mamy zwycięzce choć ta cena nie zachwyca Trzeba to przemyśleć.
    ...

Podobne wątki

  1. Jaki czas od 0 do 100
    Przez Rey691 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-10-2017, 14:52
  2. Czas podtrzymania sesji
    Przez Nielogiczny w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2016, 17:55
  3. Powitanie w czas :)
    Przez Dydol w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 08:35
  4. Tuning czas zacząć
    Przez iceboy w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 10:54
  5. czas się przywitać :)
    Przez piTTer w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 18:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •