Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 194

Wątek: Jakie Opony Kupić?

  1. #151
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Witam, rozpatrzcie zakup takich opon: http://www.vredestein.pl/opony-osobo...sessanta/info/ . Opona niedocenianej marki w Polsce, są w cenie opon budżetowych a jakość i osiągi opon klasy premium UHP. POLECAM są zaje..iste, CICHE, b. dobre i na suchym i na mokrym a wygląd?? właśnie tak powinny wyglądać opony do TT
    Zwracam szczególną uwagę na opony, jeżdżę dużo ok. 35000 - 40000 km rocznie, przerobiłem już kilka marek i rodzajów i trochę mogę na ten temat powiedzieć. Dobrze i miło wspominam opony Toyo T1-R (polecam jeździłem na nich w Barchettcie) oraz Bridgestone Potenza (wszystko jedno które RE050 czy inne, zjeździłem 2 kpl w poprzednim SuperB'ie w obecnym Superbie i Golfie mam założone w fabryce Michelin Energy Saver... hmmmm do normalnej jazdy od pkt A do pkt B są ok nic poza tym). Ogólnie uważam, że za sam napis na oponie "Michelin" płacimy +20% a nie idzie za tym nic co mogłoby stawiać te opony ponad inne :-/

  2. #152
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Hej, mam pytanie. Ile wiatru ładujecie w opony ?
    Wcześniej miałem tak jak na wlewie 2.3 / 2.4 przy continentalach 225/45R17 i było spoko.
    Teraz kupiłem Dunlop Sport Maxx RT 225/45R17 i z tyłu przy 2.3 jest spoko ale z przodu muszę załadować 3.0 żeby opona wyglądała normalnie (jak z tyłu). Bo przy 2.4 to jest praktycznie kapec... Czemu tak ? I czy mogę jeździć z taką rozbieżnością? 3.0 i 2.3 ?

  3. #153

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Może to przez większe obciążenie przedniej osi ze względu na silnik, jednak u siebie nie zaobserwowałam takiej różnicy a we wszystkie 4 opony idzie tyle samo barów. Ja mam jednak 17, wiec to opona o nieco większym profilu - 45

  4. #154
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Ja też mam 45 i 17 heh, przy starych oponach miałem nabite 2.4 i 2.3 i wyglądały tak samo bez znaczenia, że przód cięższy a teraz nie wiem czy ze względu na inne wentyle z przodu manometr przekłamuje czy te opony takie miękkie i trzeba ładować aż 3...

  5. #155

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Ja z tym 3 bym uważała. 17 to znowu nie taka wielka felga zeby potrzebowała aż tyle napompowanej opony. To twarde jak kamień i przy pierwszej dziurze, przebicie murowane. Ja bym poleciła Ci sprawdzić czy ta opona poprawnie siedzi na feldze. Moze cos z nią nie tak skoro identyczna na identycznej feldze leży inaczej. Ewentualnie możesz pobawić się w zamianę tył na przód i zaobserwować czy jest taki sam efekt. Jeżeli nie, coś jest nie tak z ta oponą.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No nie wspominając już o użyciu pewnego kompresora

  6. #156
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Nowe oponki mogą mieć mniejszą sztywność ścianek bocznych i stąd widać różnice. Ja u siebie w michelinach 225/40/18 miałem 2.8bar przód i tył 2.6bar. Raczej nie obawiałbym się uszkodzenia opony przy tym ciśnieniu ale komfort jazdy może być mniejszy. Teraz testuje federale 959 rsr i one sa bardziej sztywne od poprzednich i mam ok 2.6bar przód i 2.4bar tył.

    ps. ale różnica 0.7bar to faktycznie duża coś masz nie tak z wentylkami
    Ostatnio edytowane przez marini ; 20-06-2014 o 23:21

  7. #157
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Chyba tak zrobię i zobaczymy jak to bd wyglądało. Dziś miałem te oponki zakładane i mam z przodu inne wentyle niż z tyłu i sie tak zastanawiam czy to może nie ich wina bo to są te "ukryte" wentyle i może to przez nie ... sam już nie wiem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Żeby nie było, że nic nie zrobiłem z tym dziwnym ciśnieniem.
    Okazuje się, że winą były ukryte wentyle tak jak strzelałem na początku widać podwójne zaworki zwiększały opór przez co manometr nie wskazywał ciśnienia w oponie a w wężyku między zaworkami a pistoletem.
    Wywaliłem to gówno i wleciały normalne wentylki i już wszystko jest tak jak być powinno.
    P.s. Mam 4 ukryte wentyle na sprzedaż hehe

  8. #158
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Cytat Zamieszczone przez Martineeez Zobacz posta
    Witam, rozpatrzcie zakup takich opon: http://www.vredestein.pl/opony-osobo...sessanta/info/ . Opona niedocenianej marki w Polsce, są w cenie opon budżetowych a jakość i osiągi opon klasy premium UHP. POLECAM są zaje..iste, CICHE, b. dobre i na suchym i na mokrym a wygląd?? właśnie tak powinny wyglądać opony do TT
    Zwracam szczególną uwagę na opony, jeżdżę dużo ok. 35000 - 40000 km rocznie, przerobiłem już kilka marek i rodzajów i trochę mogę na ten temat powiedzieć. Dobrze i miło wspominam opony Toyo T1-R (polecam jeździłem na nich w Barchettcie) oraz Bridgestone Potenza (wszystko jedno które RE050 czy inne, zjeździłem 2 kpl w poprzednim SuperB'ie w obecnym Superbie i Golfie mam założone w fabryce Michelin Energy Saver... hmmmm do normalnej jazdy od pkt A do pkt B są ok nic poza tym). Ogólnie uważam, że za sam napis na oponie "Michelin" płacimy +20% a nie idzie za tym nic co mogłoby stawiać te opony ponad inne :-/
    Mam właśnie takie opony i są zarąbiste.

  9. #159

    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Brzesko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    330
    Rocznik
    2004
    Kolor
    granatowy
    Posty
    12
    Witam
    A co myślicie na temat OPONY LETNIE 225/45R17 Pirelli P7 CINTURATO 91W ?

  10. #160
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Myślę ze tu zawitaj
    http://www.klubtt.pl/forumdisplay.ph...i%C4%99-WITAMY!

    a co do opon to pirelli sa godne polecenia.

  11. #161
    Awatar Martineeez
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Józefów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    55
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Myślę ze tu zawitaj
    http://www.klubtt.pl/forumdisplay.ph...i%C4%99-WITAMY!

    a co do opon to pirelli sa godne polecenia.
    Dżizas dla mnie ta marka nie istnieje. Mam fatalne doświadczenia i z opon zimowych i z letnich. Zima to były Pirelli Carving ło matko co za syf. Jaka fatalna kierowalność straszne. Bałem się jeździć. Jedynie w kopnym śniegu były w miarę ok. Lato to Pirelli P6 nosz kurde założyłem i myślałem że mi wszystkie łożyska w aucie poszły na raz. Głośne hałas nie do zniesienia, osiągi przeciętne. Jestem zrażony do opon Pirelli i nigdy, NIGDY nie kupię już więcej.

  12. #162
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Ja tez slyszalem o Pirelli P5000 i P6000 ze niby lipne ... ale ile w tym prawdy ?

  13. #163
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pirelli tylko p zero swietna opona na deszcz na suchym napewno cicha, jednak latwo osiagnac progres w trzymaniu bocznym, dla tego nie kupil bym drugi raz, mysle ze teraz wpadnie jednak mischelin pilot sport 2 lub 3
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #164

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587

    Jakie Opony Kupić?

    kumho ecsta , dla mnie mega opony .... mialem w bmw bardzo duzo trasy autostrada i w porownaniu do pirelek, conti, michelinek powala wszystkie ....


    19\G/48

  15. #165
    Awatar FockeWulf
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    209
    Czy możecie polecić jakieś dobre zimówki oraz producenta felg (nie chiskich). Letnie mam 17", na zimę myślałem o 225/55 R16 (?). Zastanawiałem się nad:

    1) Continental WinterContact
    2) Dunlop SP Winter Sport 4D
    3) Michelin Aplin 4
    4) Fulda Kristall Control

    Co do felg to nie mam pomysłu. Nie chcę kupować chinskich, ale nie chcę też przepłacać. Możecie coś polecić?

    Myślałem o Falken'ach a nie Fuld'ach.
    Ostatnio edytowane przez FockeWulf ; 25-09-2014 o 11:11 Powód: Dodanie marki opony

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Jakie opony 225/45 17?
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 08:59
  2. Jakie radio kupić ? Sony vs. Alpine :p a może coś innego ? :)
    Przez wojtek1989 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 20:43
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 19:16
  4. jakie kupić dystanse ???
    Przez WOYTTEK w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2009, 12:50
  5. jakie opony ?
    Przez Pawel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •