Tak będe kombinował jak nie uda mi sie nabyć całości. Jak nawet kupię całą z przetwornicami i żarnikiem itp. to ją zapakuje a bebechy jak piszesz pewnie sie komus przydadzą Nie mam niestety ani czasu ani specjalnie miejsca żeby przeprowadzić operację wymiany szkła ( czytałem, wiem, że to nie jest wielka filozofia) ale szczerze mówiąc wolałbym całość ori, bez kombinowania. Jutro jeden magik z KrK ma coś pomóc-zobaczymy THX

EDYCJA ---------- Post dodany 18:59 22:27 ---------- EDYCJA

Cytat Zamieszczone przez szczota-t1000 Zobacz posta
Przegladam juz od dłuższej chwili forum i nie moge znaleźć wiążącej opinii o różnicy w obudowie lampy/reflektora z ori ksenonem a zwykłym. Czy ktoś może mi przybliżyć temat żebym nie kupił jakiegoś badziewia zanim rozgrzebię auto u mechanika? Czy flaki z lampy ksenonowej (przetwornik, żarnik itp) pasuja do zwykłej ( mam na myśli zaczepy, wtyczki i ogólnie formę obudowy całości). Nigdzie nie mogę znaleźć schematu technicznego żeby to porównać i uniknąć problemu...
Sorry, że ciągnę temat, ale szlag mnie trafia jak moje poklejone auto stoi w garażu...
Przy zakupie lampy z anglika, rozumiem, że przełożenie/przeklejenie szkła to nie problem. Ale jak z obudową? Domyślam się, że z uwagi na wiadomy problem z innym kierunkiem ruchu przednie lampy świecą, można rzec lustrzanym odbiciem w stosunku do środka drogi. Jak wygląda sytuacja z obudową takiej lampy? Jak przełożę bebechy z mojej EU do angielskiej obudowy to chyba nie poradzi? Wie ktoś na czym polega ta różnica? Jest jakaś regulacja, czy niestety ksenon i halogen będą zawsze "angielskie"?