Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 46

Wątek: AUDI TT by Patrykk 1.8T

  1. #1
    Awatar Patrykk
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Mokotów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    351

    AUDI TT by Patrykk 180KM FWD

    Siemka, chciałbym w końcu przedstawić moje auto
    Tetetka z 1999 roku, 180 koni, przednia oś. Pochodzi z Niemiec, gdzie miała małą stłuczkę. Z tego co wiem wymieniony był przedni zderzak, prawy błotnik, lampa oraz malowana maska. Niestety naprawy były przeprowadzane już w Polsce więc jest to zrobione niedbale :/ Zderzak jest nieoryginalny, pęka i jest źle pomalowany. Maska jest w jednym miejscu niewypolerowana, więc widać pewne zmatowienie. Pod maską brakuje osłony akumulatora i kilku śrubek przy plastikach. Poza tym autko jest jak nowe Zaznajomiony lakiernik sprawdzał mi całe auto i reszta jest bez wad. Nic nie stuka nie puka, moc też wydaje mi się odpowiednia. Wnętrze również zadbane, żadnych rys na plastikach czy uszkodzeń.Obecnie ma 161 tyś przebiegu.
    Po zakupie musiałem wymienić kilka rzeczy: sworzeń prawy, obie osłony przegubu, przerywacz, oraz ustawić zbieżność.
    Mody:
    -przyciemnione szyby (auto wygląda o wiele lepiej)
    -dokupione gumowe dywaniki
    -subwoofer w bagażniku, gdyż nie mam nagłośnienia Bose. Głośnik Blaupunkt i wzmacniacz Magnat czterokanałowy. I od razu mówię, że jest dobrze wyregulowany i nie trzęsie całym autem, daje jedynie tyle basu ile potrzeba
    -Na święta sprawiłem sobie felgi oryginalne od TT S-line 18-stki, będą założone na wiosnę (obecne są okropne!!!)
    Z tego co planuję:
    -przede wszystkim zmiana zderzaka, gdybyście mieli jakiś ładny na zbyciu to piszcie
    -renowacja lakieru
    -zbadać autko czy nie brakuje mu mocy i szczelność.
    -dbać o autko
    Jestem z pod Warszawy. Jeżdżę na Kaliskich tablicach ponieważ auto zarejestrowałem nie na moją osobę.
    Dołączam kilka fotek, pozdrawiam
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Patrykk ; 12-11-2013 o 11:40

  2. #2
    Awatar Grzesiek G
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    81
    Witaj na forum

    Z czasem powolutku doprowadzisz ją do porzadku Proponuje Ci wymienic ten zderzak na oryginalny ale to kwestia gustu. Nowe felgi będą eleganckie

    Szerokosci !

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Witaj, gratuluje furki. Co do zderzaka to ten z dużym grillem na żywo prezentuje się bardzo dobrze. Być może zależy to od samego zderzaka niemniej widziałem taki u ziembola89 i wygląda wg mnie lepiej niż oryginalny
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Patrykk Zobacz posta
    Zderzak jest nieoryginalny, pęka i jest źle pomalowany.
    Typowe przypadłości większości zderzaków zrobionych z włókna szklanego .
    Jak chcesz tego uniknąć to kupuj tylko oryginalny ( lub z TT 3,2 ) ewentualnie '' tuningowy '' ale z plastiku ABS .
    Jest na forum wątek o zderzakach więc możesz się doszkolić

    No i oczywiście gratuluję furki i życzę powodzenia w dopieszczaniu .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Patrykk
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Mokotów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    351
    Doradzicie mi jakie najlepiej opony letnie kupić do tych felg? 18' http://img01-otomoto.sogastatic.pl/C26686487_3.jpg chodzi mi oto aby był ten ochronny rant, żeby felgi się nie rysowały i była dobra przyczepność bo lubię zakręty mam już kupiony przedni zderzak, wyrwałem za 400zł kompletny, trzeba tylko do lakiernika oddać Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Patrykk ; 23-01-2013 o 19:55

  6. #6
    Awatar budzikdkl
    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Ludwikowice KŁ DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    112
    Ja mam u siebie 225/40/18 na 20 mm. dystansach i świetnie się sprawdzają , na zakrętach ładnie się klei asfaltu .

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Patrykk Zobacz posta
    Doradzicie mi jakie najlepiej opony letnie kupić do tych felg? 18' http://img01-otomoto.sogastatic.pl/C26686487_3.jpg chodzi mi oto aby był ten ochronny rant, żeby felgi się nie rysowały i była dobra przyczepność bo lubię zakręty mam już kupiony przedni zderzak, wyrwałem za 400zł kompletny, trzeba tylko do lakiernika oddać Pozdrawiam!

    Zobacz sobie na tematy o oponach których jest kilka i wybierz te które polecamy a następnie sprawdź w sieci które z nich mają ten ochronny rant .
    Osobiście nigdy na to nie zwracam uwagi bo i tak chroni to tylko brzy bardzo , bardzo delikatnych otarciach .

    Jeśli chodzi o rozmiar to taki jak kolega wyżej podał , zakładając że koła kupisz 18 calowe ( są 17'' ale tylko podróby ) .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar Patrykk
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Mokotów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    351
    Dziękuje panowie za podpowiedzi
    A oto mały update, nareszcie zmieniłem zderzak na oryginalny, kupiłem do niego lakierowany grill od modelu po lifcie, wygląd na + :



    Drugą zmianą są ledy do tablicy rejestracyjnej od Jerrego Naprawdę polecam święcą jasnym białym światłem robią wrażenie, zdjęcia tego nie oddają




    Niedługo wpadają ori 18stki od s-line, może tu nie ma jakichś mega ciekawych modów ale jak już założyłem temat, to będę postował wszelkie zmiany, może za jakieś 1,5 roku przyda się kupującemu. Przepraszam za rozmiar I zdjęcia nie za bardzo ogarniam jak to ustawić, w każdym razie pozdrawiam wszystkich!
    Ostatnio edytowane przez Patrykk ; 27-03-2014 o 20:26

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    [0]\p
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 13-04-2014 o 17:45

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No ale ten przód to by się przydało spasować lepiej.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    No ale ten przód to by się przydało spasować lepiej.
    Dokładnie,maska i lampy ok więc zderzak do konkretnej poprawy,tym zdjęciem zrobiłeś sobie spore faux pas

  12. #12
    Awatar Patrykk
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Mokotów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    351
    To właśnie maska jest źle spasowana, nie przylega po lewej stronie(strona kierowcy) zwróćcie uwagę też na szczelinę miedzy reflektorem a maską...

  13. #13
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    A ja Ci powiem,że to zderzak,porównaj szczeliny dolne między lampami a zderzakiem.Zderzak do góry stroną pasażera i znikają wszystkie nierówności .Maska zniweluje niewiele a dolne szczeliny lampy-zderzak pozostaną nierówne.Zerknij dodatkowo na błotniki-maska,być może i maskę należy poprawić.

  14. #14
    Awatar Patrykk
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Mokotów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    351
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    A ja Ci powiem,że to zderzak,porównaj szczeliny dolne między lampami a zderzakiem.Zderzak do góry stroną pasażera i znikają wszystkie nierówności .Maska zniweluje niewiele a dolne szczeliny lampy-zderzak pozostaną nierówne.Zerknij dodatkowo na błotniki-maska,być może i maskę należy poprawić.
    Ehh, byłem przekonany, że to wina maski :/ ale jeśli jest tak jak mówisz to się do gościa przejadę, tylko jak oni to zrobią... przyjrzę się jeszcze temu jutro dokładnie, dzięki za podpowiedzi

  15. #15
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    img0813.jpg
    Zerknij sobie na te punkty i sam dojdziesz do wniosku czy im się nie chciało poprawiać i zrzucili na maskę czy maska faktycznie jest tu winna,ale co ma maska do szczelin dolnych pod lampami....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •