Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: Znikający olej + dymienie = ?

  1. #1
    Awatar T en M
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    NL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    30

    Znikający olej + dymienie = ?

    Witam.

    Pierwszy mój temat (prócz powitania oczywiście) nie jest najprzyjemniejszy. Na forum przesiaduję już jakiś czas i w związku z opisanym problemem przeczytałem już chyba wszystko. Tak więc od początku...
    TT APX Q posiadamy od pół roku i póki co nie było problemów (prócz tego że zdążyłem już wymienić przekładnię). O modyfikacjach nie wspominam bo to tylko wymysły właściciela(i).
    W ostatnim czasie zauważyłem ubytki oleju - nie małe z resztą. Prócz tego znaczący spadek mocy i głośne syczenie z pod maski. Dodam że zamontowałem bov'a. Przekopałem więc motor po całości. Pierwsze co znalazłem to uwalone węże i wężyki wpięte w kolektor dolotowy. System PCV w trzech miejscach popękany. Wszystko wymienione na nowe + gumowe wężyki na plastikowe (plusy oczywiste = szybsza reakcja + trwałość). Moc właściwa wróciła. Silnik wyczyściłem i jeżdżę dalej w poszukiwaniu kolejnych "przepoceń" bądź nieszczelności. Bardziej mnie martwi dymienie...
    I tutaj niestety nie wiem od czego zacząć. Sprawdzałem dolot. Jest jakaś tam ilość oleju ale po jego otwarciu na dole przy coolerze (jednym czy to drugim) nie wylało się. Po prostu po włożeniu tam palca czy śrubokręta były one z oleju. Biorąc po uwagę powyższe nie wiem zatem czy mogę winić turbo.
    W zbiorniczku wyrównawczym oznak oleju bądź też spalin brak.
    Największe dymienie przy prędkościach autostradowych pojawia się przy zmianie biegu. W mieście natomiast na niższych obrotach.
    Liczę po cichu na to że drogą dedukcji dojdziemy w tym temacie do tego co zrobić by nie wymieniać wszystkiego po kolei.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez T en M ; 27-12-2012 o 21:19

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Miałem ten sam objaw, okazało się to turbinką do regenracji

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wymontuj turbo, bo z opisu wynika, że ma już luzy. Jest wiele dobrych firm, które zregenerują turbinę. Oczywiście, jeśli nadaje się do regeneracji.

  4. #4
    Awatar T en M
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    NL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    30
    Jeżeli to suszarka to nie ma problemu. Zamówić inną i wymienić nie jest takim problemem jak planowanie głowicy.

    EDYCJA ---------- Post dodany 22:28 22:57 ---------- EDYCJA

    Jeszcze jakieś inne potencjalne przyczyny podobnych zachowań?
    W jaką turbinę w razie czego celować? Gdzie kupić?

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli nie chcesz iść w koszty, nie planujesz konkretnych modów, to daj serię do regeneracji, bo k04 to dobra turbina.
    Jeśli stać cię na coś lepszego, to na forum znajdziesz coś na temat.
    Poniżej coś na temat trapiącego cię problemu:

    http://www.klubtt.pl/ogallne/10446-r...a-turbiny.html

    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 28-12-2012 o 07:50

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Żuczek ma na sprzedanie swoją turbinkę na 300+ jest fabrycznie nowa i pasuje pod seryjne graty więc dobra okazja aby zmienić na coś lepszego i nowego a nie regenerowanego

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Trzeba zapytać o cenę.

  8. #8
    Awatar T en M
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    NL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    30
    Jeżeli faktycznie przyszło by do zmiany to nie mam możliwości oddania do regeneracji.
    Musiałbym wówczas jakąś kupić i podmienić. Dziś podmieniłem jeszcze sprężyne w dumpvalve bo nie trzymał do końca. Teraz jest ok z tym że zaczęło być jeszcze bardziej słychać turbo. Mam wrażenie że nie jest to czysty świst. Pogoniłem ją kilka kilometrów na wysokich obrotach i wówczas dopiero dymi. Chyba jednak suszarka doczekała się luzów.
    U mnie aktualnie wywaliłem katy i czekam na filterek pipercrossa. Chciałbym coś nieco więcej niż sam program ale też bez przesady.

  9. #9
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    Ja miesiąc po kupnie TT ,przypadkiem zauwazylem duze luzy na turbie osiowe i poprzeczne i turbina nadawala sie juz tylko wylacznie do regeneracji ,wyslalem ja do zakladu w Mielcu po dwoch dniach wrocila do mnie naprawiona zrobilem jakies 5tys km po tej naprawie i na chwile obecna jest wszystko super(odpukac) .Tylko u mnie nie bylo problemu z dymieniem i ubytkiem oleju a cisnolem dosc ostro nieswiadomy tego ze turbina nie jest w najlepszek kondycji,mimo to nie uronilo auta najmniejszego dymka,olej tez jak byl stan tak sie utrzymal przek ok 2 tys km zanim kapnelismy sie o tej turbinie wiec sam nie raz jestem ciekawy czemu nie dymila ani nie brala oleju mimo tych duzych luzow na wirniku

  10. #10
    Awatar T en M
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    NL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    30
    Turbina mimo luzu osiowego nie musi jeszcze dymić jeżeli uszczelniacze są w dobrej kondycji. Przy takim luzie natomiast pewne że zostało mniej czasu niż by się chciało. U mnie luzów nie sprawdzałem. Jak jest w APXie z samym wyciągnięciem turbiny? Od której strony to najlepiej robić? Obejrzałem póki co do okoła i jest ciasno. Procedura wyciągnięcia/włożenia różni się czymś w porównaniu do doładowanych diesli? Wcześniej użytkowałem i bawiłem się tylko z ropniakami więc troszkę zielony jestem..

  11. #11
    Awatar BARTUUU
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    254
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    64
    U Mnie mechanik wyciagal ja od spodu Bo robilismy sprzeglo i przypadkiem na ta turbine natrafilismy ,wiem ze sprzeglo i skrzynie mialem wyjeta ,ale jak to sie robi to napewno lepiej zorientowani koledzy podpowiedza ,u mnie w zamysle bylo sprzeglo a jak juz bylo wszystko rozgrzebane wyskoczyla ta Turbina,bo bron Boze nie bylo sprzeglo i skrzynia wyciagane by sie do turbiny dostac ,mysle ze az takich drastycznych metod nie ma ,Opisalem jak bylo u mnie a jak to najlepiej zrobic To zapewne podpowiedza koledzy co zęby juz na tetetce zjedli Pozdro

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli mielibyśmy bawić się w przyjmowanie zakładów na pieniądze to na pewno nie postawił bym wszystkich pieniędzy na turbinę .
    Nie wykluczam jej jednak poza turbiną jest jeszcze sporo rzeczy do sprawdzenia i od nich bym zaczął .
    W pierwszej kolejności uszczelniacze na zaworach . nie używaj auta przez 12godzin ( lub dobę ) a następnie odkręc kolektor dolotowy i zobacz czy po zaworach nie spływa olej .
    Może ciec i na wydechowych ale sprawdzenie już nie będzie takie proste ..

    W następnej kolejności , pierścienie . 1,8T to pancerny motor ale masz auto z drugiej ręki i nie wiesz co ktoś z nim wyprawiał ,może ktoś pojechał chwilę bez oleju ( po rozbiciu miski np ) i zalał '' doktorem przed sprzedażą .
    Zrób pomiar kompresji aby widzieć jakie jest ciśnienie i jakie różnice między poszczególnymi cylindrami .

    Ostatnia sprawa to odkręcenie pokrywy zaworów i sprawdzenie czy nie ma '' smoły '' ( ktoś mógł lać olej nie syntetyczny ) która będzie utrudniać przepływ oleju z głowicy do bloku i w efekcie nadmiar oleju puszczać w dolot ....










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar T en M
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    NL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    30
    Artur rozumiem że jeżeli po odczekaniu tego okresu czasu olej będzie na zaworach to znaczy że uszczelniacze poszły?
    Pokrywę zaworów jutro też w takim razie zdejmę sprawdzić co tam piszczy.
    Niestety nie mam możliwości zrobienia pomiaru kompresji. Wszystko robię sam.
    Ponowię jeszcze pytanie odnośnie najlepszej drogi do wyjęcia turbinki?
    Dzięki za zainteresowanie tematem

  14. #14
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez T en M Zobacz posta
    Ponowię jeszcze pytanie odnośnie najlepszej drogi do wyjęcia turbinki?
    Dzięki za zainteresowanie tematem
    Mój mechanik wyciągał górą, ogólnie jest masakra. Tak mało miejsca, że pamiętam jak szlak go trafiał - chciał silnik wyciągać, ale poradził sobie.
    __________________________
    Pozdrawiam

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Arttur, to auto obok dymienia i konsumpcji oleju dodatkowo dość głośno świszczy/gwiżdże. Ja postawiłbym wszystkie pieniądze na turbo, a podczas oględzin motoru może wyjdzie, że jest do zrobienia jeszcze coś z twojej listy.

Podobne wątki

  1. Dymienie przy niższych temperaturach
    Przez wolkriss1797 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-10-2017, 22:22
  2. Mocne dymienie z bagnetu oleju Audi TT 225 APX
    Przez Ada w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 22:38
  3. znikający olej
    Przez age007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 17:00
  4. dymienie z tłumików
    Przez seba18zg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 16:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •