Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: Plan serwisowy dla audi tt 8j tdi prosze o pomoc

  1. #16
    Awatar PiotrekTT2008
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    20
    Witam ponownie

    Dzwoniłem do ASO Skody i koszty przedstwaiają sie nastepująco:

    Robocizna rozrządu 450zł brutto
    Robocizna wymiana filtrów i oleju 260zł brutto
    Wymiana filtra w haldexie 120zł brutto

    Wiec razem za robicizne ok 850zł brutto a w ASO AUDI 2000zł brutto ?????????? za te same czynności MASAKRA

    POWIEDZCIE CZY MACIE JAKIEŚ DOŚWIADCZENIA Z SERWISEM SKODY I CZY WARTO ODSTAWIC TAM
    TT-KE ????


    WKRÓTCE PODAM CENY U MECHANIKA ZAPRZYJAŹNIONEGO ZOBACZYMY I PORÓWNAMY WTEDY ZDECYDUJE

    BARDZO PROSZĘ TEŻ O WASZE OPINIE NA TEN TEMAT

    Pozdrawiam Piotrek

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekTT2008 Zobacz posta
    Witam ponownie

    Dzwoniłem do ASO Skody i koszty przedstwaiają sie nastepująco:

    Robocizna rozrządu 450zł brutto
    Robocizna wymiana filtrów i oleju 260zł brutto
    Wymiana filtra w haldexie 120zł brutto

    Wiec razem za robicizne ok 850zł brutto a w ASO AUDI 2000zł brutto ?????????? za te same czynności MASAKRA

    POWIEDZCIE CZY MACIE JAKIEŚ DOŚWIADCZENIA Z SERWISEM SKODY I CZY WARTO ODSTAWIC TAM
    TT-KE ????


    WKRÓTCE PODAM CENY U MECHANIKA ZAPRZYJAŹNIONEGO ZOBACZYMY I PORÓWNAMY WTEDY ZDECYDUJE

    BARDZO PROSZĘ TEŻ O WASZE OPINIE NA TEN TEMAT

    Pozdrawiam Piotrek
    Kupiłeś Audi czy Skodę? Jeśli serwis ASO to wg mnie tylko Audi bo mam wtedy wszystkie wpisy w książce serwisowej i rachunki z ASO Audi jeśli jednak chcemy oszczędzać to się nie serwisuje w ogóle w ASO. Sam serwisuje TT tylko w ASO Audi bez względu czy to się opłaca i komuś podoba po prostu ma być 100% profi wszystko udokumentowane stąd taka decyzja.

    Co do klimy to robiłem też serwis w ASO i nic nie mówili o wymianie sprężarki i raczej bym się nie zdecydował na jej wymianę jeśli jest sprawna.
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #18
    Awatar PiotrekTT2008
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    20
    Co do serwisu to moze i masz racje ale z drugiej strony po co przepłacać, a ASO Skody to zawsze ASO i tez przegląd wpiszą w ksiązce serwisowej zawsze lepiej niz mechanik wydaje mi sie.
    Kazdy ma oczywiscie swoje zdanie na ten temat ale po co przeplacac skoro czynnosci sa stosunkowo proste a roznica na poziomie 1200zł to sporo pieniedzy i mozna ja zainwestowac lepiej niz w robocizne dla ASO Audi np w inne podzespoly ktore wkrotce bedzie trzeba wymienić kupujac np oryginalne części.

    A CO DO KLIMATYZACJI TO NIEDOCZYTAŁEŚ JA PISALEM O WYMIANIE PASKA KLINOWEGO NAPEDZAJĄCEGO SPREZARKE KLIMY ORAZ ALTERNATOR - NIE O SPREZARCE !!!!

  4. #19
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekTT2008 Zobacz posta
    Co do serwisu to moze i masz racje ale z drugiej strony po co przepłacać, a ASO Skody to zawsze ASO i tez przegląd wpiszą w ksiązce serwisowej zawsze lepiej niz mechanik wydaje mi sie.
    Kazdy ma oczywiscie swoje zdanie na ten temat ale po co przeplacac skoro czynnosci sa stosunkowo proste a roznica na poziomie 1200zł to sporo pieniedzy i mozna ja zainwestowac lepiej niz w robocizne dla ASO Audi np w inne podzespoly ktore wkrotce bedzie trzeba wymienić kupujac np oryginalne części.

    A CO DO KLIMATYZACJI TO NIEDOCZYTAŁEŚ JA PISALEM O WYMIANIE PASKA KLINOWEGO NAPEDZAJĄCEGO SPREZARKE KLIMY ORAZ ALTERNATOR - NIE O SPREZARCE !!!!
    Jeśli zależy ci tylko na solidnej naprawie to jest wiele mechaników solidniejszych niż ci w ASO i o wiele tańszych natomiast jeśli jednak zależy nam na dokumentacji to zostaje ASO i wg mnie tylko Audi. W tej kwestii nikt ci nie doradzi bo to należy samemu decyzję podjąć. Co do paska też go wymieniałem.

    BTW: nie "krzycz" na forum bo nikt tutaj "głuchy" nie jest.
    I don't have dreams, I have goals.

  5. #20
    Awatar PiotrekTT2008
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    20
    Mam diesla wiec wybacz ze krzyczę Dzieki za rady zawsze sie przydadzą i będą pomocne w podjeciu ostatecznej decyzji co do serwisu

    ASO AUDI , ASO SKODY CZY MECHANIK BEZ ASO

    Pozdrawiam

  6. #21

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    Jeżeli chodzi o historię serwisowania aso skoda zrobi wpis i da pieczątkę do książki serwisowej ale ciekawe czy zrobi też wpis do systemu tak jak to jest w aso audi. Widziałem sporo książek aut sprowadzanych z DE, NL, CH i w większości pierwsze obowiązkowe wpisy są z aso a później to już pieczątki zakładów poza aso np bosch service itp. Ja bym robił tam gdzie taniej czyli skoda w tym wypadku.
    Ostatnio edytowane przez tomi ; 29-12-2012 o 12:38

  7. #22
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Jeżeli chcesz ASO to zdecyduj się na Audi.Jest dla Ciebie najlepsze wyjście a mianowicie,części z ASO Skody robicizna w ASO Audi.Najmniejsza pierdoła,począwszy od głupich czujników w ASO Skoda kosztuję połowę taniej niż w ASO Audi.Zaznaczam iż jest to identyczna część

  8. #23
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Serwisowanie w ASO jest o tyle fajne, ze na wszystko daja Ci gwarancje i co przeglad przedluzaja tzw. gwarancje mobilnosci, ktora w uproszczeniu jest przedluzeniem fabrycznej gwarancji ograniczona do napraw usterek, ktore sprawiaja, ze auto zostaje unieruchomione. Jak rozpadnie Ci sie kolo dlumasowe, strzeli pasek rozrzadu itd, wowczas przyjezdza laweta z ASO i za free powinni to naprawic. Fajne. Polscy konsumenci w wiekszosci postrzegaja ASO jako zbytek, dobro luksusowe, ale wynika to z mentalnosci statystycznego Polaka - cwaniaka, a koniec koncow wcale duzo taniej nie wychodzi. To wszystko ma oczywiscie sens, gdy auto jest w serii.

  9. #24
    Awatar PiotrekTT2008
    Dołączył
    Oct 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    20
    Witam
    Zdecydowalem oddac moje TT do mechanika z polecenia - wykonał on wszystkie prace za 500zł brutto z Fa Vat

    DOWIEDZIALEM SIE TEŻ ŻE W SPRZEGLE HALDEX SA DWA OLEJE JEDEN W HALDEXIE A DRUGI W TYLNYM MOŚCIE ORAZ ZE W AUDI TT 2.0TDI QUATRO NIE MA FILTRA W SPRZEGLE HALDEX -MOZE JAKIS JEST ALE NIE PODLEGA WYMIANIE

    MAM TYLKO JESZCZE JEDNO PYTANIE DO WAS JAK MOZNA SKASOWAC SERWIS GDYZ SERWIS OLEJOWY SKASOWAŁ MI MECHANIK PODPINAJAC DO KOMPA ALE ZOSTAL JESZCZE DRUGI SERWIS TAKI ZE SWIECI SIE JAK ZAPALAM KOMENDA ZE POTRZEBNY SERWIS ORAZ CALY CZAS SWIECI SIE KONTROLKA KLUCZA
    CZY MOZE WIECIE JAK USUNAC TEN SERWIS , TO JEST CHYBA TEN SERWIS OKRESOWY??
    CZY NIEUNIKNIONA JEST WIZYTA W SERWISIE ??

    PROSZE O POMOC W TEJ SPRAWIE

  10. #25
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekTT2008 Zobacz posta
    Witam
    Zdecydowalem oddac moje TT do mechanika z polecenia - wykonał on wszystkie prace za 500zł brutto z Fa Vat

    DOWIEDZIALEM SIE TEŻ ŻE W SPRZEGLE HALDEX SA DWA OLEJE JEDEN W HALDEXIE A DRUGI W TYLNYM MOŚCIE ORAZ ZE W AUDI TT 2.0TDI QUATRO NIE MA FILTRA W SPRZEGLE HALDEX -MOZE JAKIS JEST ALE NIE PODLEGA WYMIANIE

    MAM TYLKO JESZCZE JEDNO PYTANIE DO WAS JAK MOZNA SKASOWAC SERWIS GDYZ SERWIS OLEJOWY SKASOWAŁ MI MECHANIK PODPINAJAC DO KOMPA ALE ZOSTAL JESZCZE DRUGI SERWIS TAKI ZE SWIECI SIE JAK ZAPALAM KOMENDA ZE POTRZEBNY SERWIS ORAZ CALY CZAS SWIECI SIE KONTROLKA KLUCZA
    CZY MOZE WIECIE JAK USUNAC TEN SERWIS , TO JEST CHYBA TEN SERWIS OKRESOWY??
    CZY NIEUNIKNIONA JEST WIZYTA W SERWISIE ??

    PROSZE O POMOC W TEJ SPRAWIE
    Inspekcja serwisowa jest tylko jedna i ustawia się ją VAGiem, nie słyszałem o drugiej inspekcji. Cieszymy się, że po taniości ci zrobili ale fajnie jak by się wywiązali ze swojej pracy do końca
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 19:45
  2. Plan serwisowy TT 8n
    Przez radektg w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 19:15
  3. Kupuje AUDI TT - proszę o pomoc!!
    Przez Michał w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 10:16
  4. KUPUJE AUDI TT PROSZE o SZYBK¡ POMOC
    Przez corek w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-06-2007, 20:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •